Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mimohod do Hrama Svetog Save neki đaci iskoristili za tuču  (Pročitano 3414 puta)
22. Mar 2005, 01:49:22
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mimohod do Hrama Svetog Save neki đaci iskoristili za tuču i pokušaj krađe
Noževi i pivo na
molitvenoj šetnji

Molitvena šetnja srednjoškolaca koja je juče održana u svim gradovima Srbije povodom smrti Nikole Kovačevića izgubila je svoj smisao jer su povređena dva učenika.

N. B. (17), učenik Srednje saobraćajne škole u Zemunu, uboden je nožem posle protestne šetnje dok je sa drugovima šetao Knez Mihailovom. N. B. su napala dvojica mladića od 16 do 18 godina u nameri da mu otmu telefon, dok je ispred "Ce marketa" čekao svoje drugove. Razbojništvo se dogodilo usred bela dana pred hiljade prolaznika i školaraca. Pošto je odbio da im da telefon, napadači su ga uboli nožem u levu stranu grudnog koša i pobegli. N. B. je odmah prebačen u Urgentni centar, gde mu je pružena pomoć i on se, na sreću, oseća dobro.
   

Mesto gde je učenik N. B. izboden

Pola sata kasnije, samo nekoliko metara dalje, oko 10-15 srednjoškolaca pretuklo je svog vršnjaka. Prema rečima mnogobrojnih očevidaca, grupa mladića iznenada se sjurila ulicom i počela da ga udara po glavi i telu. Mladić je od udaraca pao na zemlju, a ubrzo je stigla policija koja je, srećom, bila u blizini, pa su se huligani razbežali. Kako saznajemo, mladiću je u tuči ozbiljno povređena glava.

Flaše u rukama

- Koja je budala pustila na ulicu na hiljade dece. Videla sam da šetaju noseći flaše alkohola. Trebalo je da šetnja školaraca bude plemenit čin, a pretvorila se u rasulo - rekla je gnevno jedna prodavačica u Knez Mihailovoj.
   
      

Niko ne sme da vas dira

- Nije lako gledati tragične sudbine svojih vršnjaka - ovim rečima učenica Treće beogradske gimnazije započela je javni čas ljubavi i tolerancije u Trećoj beogradskoj gimnaziji i Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar".
- Kad budete videli policijske patrole u blizini škole, radujte im se i pozdravite ih. Oni su tu zbog vas jer vas niko ne sme da dira... Vi ste odrasli ljudi i morate sami da se čuvate. Nećete valjda da vam majke cvile na grobu. Iskoristite taj jedan život i nemojte ga pokvariti! Nismo se skupili ovde zbog besa i muke, već zato što ne postoji drugi način da skrenemo pažnju da je dara prevršila meru. Sazrevajte brzo, odrastite odmah - teatralno je poručio juče Vuksanović okupljenim učenicima.
      
      
      
   
   
      

"Izvrnuta" ideja

Ljiljana Đokić, direktor Gimnazije "Sveti Sava", ne može da veruje da su dva učenika povređena prilikom molitvene šetnje.
- Ostala sam bez teksta! Šetnja je bila planirana kao upozorenje javnosti, da pripremi javnost za zakonske regulative. Postojala je jedna dobra ideja koja se izvrnula. Nikakvo upozorenje više ne vredi - razočarana je direktorka Đokić.
      
      
      
   

Oko 20.000 učenika krenulo je juče oko 12 sati u molitvenu šetnju od zgrade Ministarstva prosvete i sporta do Hrama Svetog Save gde su srednjoškolci položili cveće i zapalili sveće. U koloni su bili profesori i roditelji, a sveće su zapalili Slobodan Vuksanović, ministar prosvete i sporta, Tomica Milosavljević, ministar zdravstva, Aleksandar Popović, ministar nauke i zaštite životne sredine, Aleksandar Šoštar, direktor sportske uprave...

Iako u Beogradu ima oko 80.000 srednjoškolaca, vapaju ministra prosvete odazvao se mnogo manji broj učenika. Jučerašnji dan bio je neradan u svim srednjim školama, a umesto u tihoj šetnji, neki učenici su ka Hramu Svetog Save krenuli veoma raspoloženi i sa flašama piva u rukama. Većina njih je iskreno žalila za Nikolom Kovačevićem, ali je senku na molitvenu šetnju bacila neodgovornost učenika. Mnogi su, umesto u šetnju prema Hramu, bukvalno shvatili ministrov poziv i krenuli u šetnju, ali u drugom pravcu.

Prof. dr Nada Korać, psiholog, kaže da molitvena šetnja srednjoškolaca nije bila dobra ideja.
- Šokirana sam ovim što se desilo! Neradan dan i šetnja učenika nisu dobro zamišljeni i ne volim što se na ovako tragičan način završilo. Čula sam od nastavnika da đaci nisu krili radost što ne idu u školu. Ne možemo ih kriviti jer su to deca i ne znači da nisu užasnuti ovim što se desilo - objašnjava prof. dr Koraćeva.

Decu učiti dijalogu

Dr Koraćeva smatra da je trebalo naći drugu formu da se izrazi žalost, da to bude u slobodno vreme, ili da deca organizovano dođu na sahranu Nikole Kovačevića.
- Svaka demonstracija treba da uputi neku poruku, ali mi ne znamo koja je poruka ovog okupljanja i kome je upućena. Odgovornost je na svima nama, ali je to glupo. Ministar je odgovoran za neprimernu manifestaciju koju je iskoristio kao svoju reklamu. Kada je pozvao decu u šetnju ni u snu nije mogao da predvidi šta će se desiti. Ovo nije jedina smrt učenika i da smo ranije nešto preduzeli do ovoga ne bi došlo - kaže prof. dr Koraćeva i dodaje da je "Ministarstvo prosvete ukinulo tim za komunikacijske seminare koji su učenike učili dijalogu i ponašanju, a sada ministar 'vapi' za pomoć".

Žarko Trebješanin smatra da je molitvena šetnja bila dobra ideja, ali ona ne rešava problem.
- Celo društvo mora više da radi i da stvori jedan sistem vrednosti koji će se poštovati. Deca treba da uče o dijalogu, toleranciji, a to ne može da se nauči za mesec, dva. Molitvena šetnja mogla je da prođe bez incidenata, a isto tako ova dva napada mogla su da se dese bilo gde i bilo kad. Što je više dece na ulici, veći je i rizik da se nešto desi, a organizatori su dužni da brinu o njihovoj sigurnosti. Ministar Vuksanović je posvetio puno pažnje bezbednosti u školama kao da je to primarna uloga škole. On nije odgovoran za ovo što se desilo, ali nikome ne bi bilo ni malo prijatno da se našao u njegovoj ulozi - objašnjava Trebješanin.
   
      

Nepopularne mere

Ministar Slobodan Vuksanović najavio je i ranije da će republičkom parlamentu predložiti neke "nepopularne" mere kako bi se povećala bezbednost dece.
- Deca na ulicama i u kafićima mogu biti samo do ponoći, a posle samo u pratnji roditelja. Ako neko dete nađu na ulici posle ponoći, policijske patrole će ga odvesti roditeljima. Treba pooštriti i zabrane točenja alkoholnih pića maloletnicima - rekao je Vuksanović.
Ministarstvo prosvete i sporta je ponovo formiralo Krizni štab, a Bora Mitrović, republički prosvetni inspektor, postavljen je za šefa Kriznog štaba. U rad Kriznog štaba biće uključena i policija i školski psiholozi i pedagozi.
      
      
      
   
   
      

Izjave građana

Slobodanka Jovanović
Sve ovo što se događa je strašno. Svi smo krivi što su deca takva. Podjednako i roditelji i vaspitači. Treba naći načina da se uvede veća kontrola i da se više povede računa o deci dok su u školi. Imam dete i zabrinuta sam, ali zabrinuti su i oni koji nemaju decu. Ovo nikoga ne ostavlja ravnodušnim.

Drita Stević
Krivi su roditelji i njih treba kazniti kao i dete koje je nešto skrivilo. Ako sam ja mogla da vaspitam svoju decu, mogu i drugi. Međutim, ima takvih roditelja koji ne vode dovoljno računa, ne znaju gde su i šta rade njihova deca u slobodno vreme. Sve je na roditeljima, ne možemo očekivati da škola u potpunosti vaspitava i brine o deci.

Boris N.
Imam dvoje dece, jedno je maturant gimnazije, a drugo završava osnovnu školu u Sloveniji. Kod njih kad roditelj pošalje dete u školu, zna da je bezbedno i da ne može da mu se desi nešto loše.
Mislim da je slučaj Nikole Kovačevića nesreća, a da pojedinci to koriste kao, recimo, Ministarstvo prosvete i sporta. Problem je što naša deca imaju loše uzore, neke Jelene, Cece, Legije, a za to smo svi krivi.

Mirjana Matić
Veoma sam zabrinuta jer imam dve ćerke. Mislim da je ovo što se dešava kod nas u školama i među mladima posledica vaspitanje. Ali o tome ne treba da brinu samo roditelji već i škola. Zato decu u početku, znači odmalena, treba usmeravati i vaspitavati na pravi način i kod kuće, a i u školi, jer je posle kasno.
A. S.
      
      
      
   
   
      

Izjave političara

Zoran Anđelković
Zaprepašćen sam činjenicom da je jedan učenik izboden, a jedan pretučen tokom jučerašnje molitvene šetnje. To uopšte nije bila organizovana molitvena šetnja jer su đaci gradom šetali kao razularena rulja. Onaj ko je hteo decu da izvede na ulice morao je to do te mere dobro da organizuje, da građani ne osete da su oni na ulicama, a kamoli da se nešto ovako strašno ponovo dogodi.

Milorad Mirčić
Onaj ko je izveo decu na ulice mora da preuzme apsolutnu odgovornost za ovaj tragični događaj. Ako neko izvodi decu na ulice da bi njima manipulisao u političke svrhe - onda je to skandalozno. Ne može se manifestacijama poput molitvene šetnje poboljšati bezbednost dece u školama niti se može nešto preduprediti i sprečiti. Očigledno je da su se najgori oblici kriminala preselili među najmlađu populaciju i tu MUP mora da preduzme odgovarajuće mere.

Nadica Momirov
Ministarstvo prosvete trebalo bi preventivnim merama, koje podrazumevaju edukaciju učenika i profesora, da spreči ovakve događaje. Ovo što se desilo juče još je tragičnije jer je upravo ta akcija trebalo da spreči nasilje. Teško je, međutim, reći da li je trebalo decu izvoditi na ulice, ali očekujem od MUP da ozbiljnije radi svoj posao, odnosno da školski policajci zaista obezbede decu u školama i da Ministarstvo prosvete hitno počne da sprovodi edukaciju u školama.

Đorđe Mamula
Najpre treba slučaj rasvetliti do kraja, pa onda davati ocene da li je trebalo decu izvoditi na ulice. Istraga treba prvo da utvrdi da li su akteri tog događaja uopšte bili učenici i pod kojim okolnostima se sve dogodilo. Taj događaj nikako ne treba vezivati za šetnju jer je prošle nedelje stradao dečak, a nije bilo nikakvog organizovanog izvođenja dece na ulicu.
O. N. S.
      
      
      
   
   
      

Reagovanja sa interneta

* Da li neko razmišlja o drskoj nametljivosti dušebrižnika iz Vuksanovićevog ministarstva, koji zakazuju molitvenu šetnju, previđajući - namerno ili ne - da je porodica Nikole Kovačevića organizovanjem sahrane bez mantija i krstova jasno iskazala svoj stav prema crkvi? Ovo je skandalozno!
(Dušan Bogdanović, 21. mart 2005, 11:21)

* Ovo je užasan događaj, ali ne vidim zašto se sada zbog njega pravi tolika fama kao da se takve stvari ne dešavaju stalno ili da se nisu dešavale ranije. "Molitvena šetnja" neće ukloniti mafiju, ubice i dilere sa ulica, kao ni loše uzore sa TV ekrana. Dokle god Ceca bude uzor devojčicama, a Legija dečacima, ovakve pojave će se stalno događati i to sve više.
(Ivana, 21. mart 2005, 11:26)

* Deca znaju da u Srbiji ne važi ona narodna "ko laže, taj i krade, a ko krade završiće na vešalima", jer, eto, i ministar policije je bio u njihovim godinama nestaško-provalnik, pa evo, hvala Bogu, dokle je dogurao!

Ne znam da li je ministar Vuksanović sam smislio sabor i šetnju po Beogradu ili mu je neko inicirao ovu genijalnost! Verujem da mu je pomogao "vrhovni ladolež" koji ga je poslao i na košarkašku utakmicu. Takve gluposti mogu poteći samo od nekog ko je potpuno nesposoban da obavlja dužnost. Najlakše je izvesti decu na ulicu jer ona rado propuštaju nastavu, umesto da se sa njima ozbiljno razgovara i podiže svest na viši civilizacijski nivo.

S nestrpljenjem očekujem da vidim rezultat i objašnjenje resornog ministra o postignutoj akciji, sa posebnim akcentom na "šetnju". Pa kako ih nije sramota da na ovaj način politizuju nasilnu smrt jednog dečaka i bol njegove porodice.
(Vojin iz Beograda, 21. mart 2005, 12:59)
Preuzeto sa sajta www.b92.net
      
      
      
   
   
      

21. Mar 2005 23:08 (GMT+01:00)

Dečak N.B. operisan

Maloletni N.B operisan je u Urgentnom centru, stanje posle operacije mu je stabilno i trenutno je na odeljenju intenzivne nege.
Direktor odeljenja hirurgije Urgentnog centra Đorđe Bajec rekao je Beti da je, po prijemu u Urgentni centar, ustanovljeno da su dečaku od uboda nožem povređeni dijafragma i jetra, kao i da mu je otvorena plućna maramica zbog čega je hitno operisan. "Rani postoperativni tok je uredan i pacijent je sada na odeljenju intenzivne nege", rekao je Bajec, ali i dodao da je reč o povredama koje su opasne po život.
      
      
      
   

Marina Jakovljević
Petar Rosić
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Neverovatno! Na mimohodu ubijenog decaka, izboden drugi. Strasno! Sta se to desava sa Srbijom. Jesmo li mi uvek takvi bili?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
... a onda je dosla demokratija.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Mozda cu zvucati surovo, ali mi zivimo u doba "tranzicije", a takve stvari su u "civilizovanom" svetu sasvim normalna pojava Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Tranzicija?? Mi tranzicji jos uvek gledamo daleko u ledja!! U jednoj maloj drzavi kao Srbija, da se ove stvari desavaju. Ne mogu zamisliti sta bi bilo da je vise Srba. Poklali bi smo se medjusobno momentalno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
tranzicija - prelazak iz jednog ekonomskog ili politickog sistema u drugi... da, to je nas slucaj Wink

A, to da li je vise ili manje Srba, to nema apsolutno nikakve veze... iste te stvari desavaju se u svim zemljama i svim drustvima... da Eskima ima vise, i kod njih bi se to desavalo...

Meni se licno taj mimohod ili molitveni hod ili sta li vec ni malo nije dopao.. kopiranje Amerikanaca i guranje crkve u apsolutno sve sfere drustva, iskoristavanje tudje nesrece, lincovanje krivaca pre konacne reci suda... to je jednom recju - bolesno....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
tranzicija - prelazak iz jednog ekonomskog ili politickog sistema u drugi... da, to je nas slucaj Wink


Tacno, ali koliko smo uopste na putu da promenimo politicki ili ekonomski sistem?  Nije bilo potrebno ici prema crkvi, stvarno ne znam zasto se crkva petlja u sve to. Ali mimohod je uobicajen vid protesta u celom svetu, ne samo u Americi. I mladici sto su napali decka, to nikako nije normalno, i nema veze sa tim da se to desava prosto. Svakako je to odraz loseg stanja u kome se nalazi celo drustvo, ali to nema veze sa tranzicijom. Tranzicija treba da oraspolozi, a ne da podstice na nasilje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, tranzicija je dug i naporan postupak... nismo samo mi u tranziciji, nego i sve druge zemlje jer svi teze nekom savrsenijem sistemu... konacni cilj razvijenih zemalja je stvaranje Novog svetskog poretka...  A, sad da li je to kvalitativni pomak na bolje? Nisam sigurna... Da li stvaranje takvog totalitarnog sistema treba da me raduje i oraspolozi?  Takodje, nisam sigurna Smiley
I opet kazem.. kriminal postoji u svim drustvima... e, sad neka ga guraju pod tepih, a neka se obracunavaju sa njim, uglavnom neuspesno... nije to neka posebnost nase zemlje...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Totalitaran sistem? Novi svetski poredak je stvoren 1990. To je ponosno izjavio sam George Bush senior pri kraju svog mandata. Novi svetski poredak su uveli Amerikanci, i podrazumeva samo svet bez SSSR. Dakle nema novi svetski poredak nikakvo znacenje u Evropi i veze sa dogadjajima u Evropi. Kriminal postoji u svim drustvima, jeste ali nije isti kriminal kao u Njujorku kada te odzepare na ulici preteci pistoljom, ili ovaj kriminal u Srbiji kada na mimohodu povodom smrti srednjoskolca, nastrada drugi srednjoskolac takodje od mladih ljudi. To jeste posebnost nase zemlje, jer se vidi kakve se sve stavri desavaju jednom labilnom drustvo koje se nalazi u krzi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1387
Zastava Uvek i svuda
Puno toga dolazi iz porodice, i mislim da tu lezi srz problema, vaspitajte roditelje, da bi vaspitali decu.
IP sačuvana
social share
Ne dam ovo sunca u ocima
Ne dam ovo hleba na dlanu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.