Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Milosevic istinom brani celu naciju  (Pročitano 13589 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zasto bih gubio vreme kad gospodin misli da sve zna, cak i u moje ime a ne samo u svoje.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Republika Srpska

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 995
Zastava
mob
Nokia N95
Da nisi ostao bez reci  Smile  Smile  
IP sačuvana
social share
Kome pravda leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Citat: Ktantonet
Citat

poginuo boreci se za slobodu Srba a ti tako

Da si ti meni ziv i zdrav nije se on borio za nikakvu SLOBODU vec za pare jer je ziveo u POKRADENOJ drzavi i nije imao kako da prehani porodicu! Ne znam na ciju zalost ali eto za cega se on borio.
Citat

vjeruj da sam jos spemniji da jos zesce iznosim njegove negativnosti i lose strane.

A da probas u jednom tvom postu da mi citiras gde si ti to uradio?!

Lazem?!?!?!

Hmmm pa ne znam bas da li tu ima sta da se LAZE.
Mogu samo da se iznesu cinjenice ovih ili onih zavadjenih strana, ja nemam sta da lazem. Lepo sam zivela u staroj SFRJ ali je ocigledno da mnogi nisu i nemoj mi molim te vise pricati o tome kako Slobodan nije kriv, kriv je i bice ali razumi ovo sada ovako ne rekoh ja da je krivlji on ili neko drugi drugi me trenutno ne interesuju vec samo Milosevic A I ON JE KRIV. Ja prvo cistim SVOJE dvoriste pa onda bacim pogled u komsijsko!
A secas li se ti mozda onog jadnog JNA vojnika koji puca i snima ga kamera i reporter ga pita pa sta radis? - Ne znam. A sto pucas? Pa ne znam oni pucaju na nas pa mi pucamo na njih!
A zasto pa zato sto JNA NIJE HTELA da se povuce iz Slovenije. Zar ne? Ili su i to lazi ono sto vi ne zelite da vidite.
Nemoj opet pogresno da me shvatis ne opravdavam ja one strane ni slucajno i boli me mozda kao i tebe ne znam. ALI NIJE NI SLOBODAN SVETINJA KAKVIM GA TI PRAVIS, e to htedoh da ti kazem ali ti od bola si slep pa neces da razumes.
Nisam te okrivila za to znam kako je kad si na nekog kivan i ja ne mogu da smislim ni Muslimane ni Hrvate kao naciju/narod (cast izuzetcima) od ratova ali ne trubim bas toliko o tome.

A sto se Radikala tice mogu samo da ti kazem da je on LAZOV kakvim ti mene nazivas a da ti kazem zasto, zato sto mogu da mu kako on ima obicaj to da trazi "argumentujem" to da moj sinovac i danas prima penziju od Radikala i isto tako da su im Radikali posle smrti mog brata sagradili kucu. I ne treba mi nikakva budala da mi kaze na to da lazem. Vidis raznih slucajeva ima ali problem je sto vi mislite da samo ono sto vi znate to je tako i za ostale nece ni da probate da saslusate, a kamoli da poverujete.
I ako nisi dobro razumeo evo da ti pojasnim nedam ja podrsku ni ovim danasnjim budalama koji lizu dupe svemu i svacemu ali isto tako ne dam da me neko ubedjuje da poverujem kako je neki lopov Milosevic kakva svetinja ili ti heroj. fuj

I hoces li mozda mi reci da je danasnje stanje Srpskog naroda SLOBODA?
Od cega li su se oslobodili, zive gde su i skim su ziveli i pre rata!?


Sad vec mnogo trezvenije razmisljas ali ipak cu se osvrnuti na neke tvoje  izjave.

Prvo, sto se tice tvog brata, ako se borio iz razloga koji si sama navela, onda ga ne zalim uopste jer svaki placenik je za mene isti bez obzira o kome se radilo.
I drugi ljudi su bili u govnima poput njega i tesko su prehranjivali porodice pa nisu otisli u placenike.
A placeniku nije bitna ni pripadnost nekom narodu, ni patriotizam ni sloboda vec samo pare tako da je mozda mogao otici i na drugu stranu jer vjerujem da bi tamo vise zaradio.

Toliko o tvom bratu.

Zasto bih ja pricao o negativni stranama Srba kad se vas nekolicina prosto utrkuje da sto vise blati i ponizi sopstveni narod. Zamisli jos da vam se ja pridruzim, na sta bi Srbi licili?
I da ti objasnim nesto, ja sam rekao da sam uvijek spreman iznijeti LOSE STRANE i NEGATIVNOSTI Srba ali nikada nisam spreman LAGATI i IZMISLJATI ili IZOKRETATI cinjenice. Nadam se da vidis razliku izmedju onoga sto sam ja spreman uraditi i onoga sto radi pilot, SF, pa i ti.

Lazem?!?!?!

Hmmm pa ne znam bas da li tu ima sta da se LAZE.
Mogu samo da se iznesu cinjenice ovih ili onih zavadjenih strana, ja nemam sta da lazem.


Jebi ga, moj je problem sto stvari uvijek zovem pravim imenom i kad neko laze onda laze, ja nemam namjeru da zbog neke akademske pristojnosti ili bilo kog razloga nazivam laz drugacije.
Nekome se to moze svidjeti ili ne ali ja i dalje mislim tako i uvijek govorim ono sto mislim.
Ako bi ti svoj post nazvala iznosenjem cinjenica neke druge ili trece strane to je opet u prevodu iznosenje lazi jer su te druge i trece strane lagale na vagone samo da bi ostvarile svoje ciljeve i opravdale svoje postupke. Mislio sam da si iz dosadasnjih primjera shvatila koliko su nasi neprijatelji lagali ali ocigledno nisi ili si sve te primjere ignorisala jer je to "propaganda srpske strane".

Lepo sam zivela u staroj SFRJ ali je ocigledno da mnogi nisu

Evo, ponovila si moje rijeci iz prethodnog posta.
Ocigledno je da su mnogi htjeli hljeba preko pogace te su izazvali rat a oni kojima nije bilo do rata su se samo branili jer im je rat bio nametnut.

i nemoj mi molim te vise pricati o tome kako Slobodan nije kriv, kriv je i bice ali razumi ovo sada ovako ne rekoh ja da je krivlji on ili neko drugi drugi me trenutno ne interesuju vec samo Milosevic A I ON JE KRIV. Ja prvo cistim SVOJE dvoriste pa onda bacim pogled u komsijsko!

Otkud ti uopste ideja da ja branim Milosevica?
On je bio APSOLUTNO u pravu sto je ukinuo autonomiju Kosovu, sto se borio za ravnopravan polozaj Srbije u SFRJ (a sa dvije pokrajine koje su radile protiv nje, Srbija to definitivno nije bila), sto se suprotstavljao rusenju SFRJ i sto je trazio da se postuje Ustavna procedura za otcjepljenje, sto se borio protiv zapadne propagande itd. To su njegove zasluge i niko mu ih nemoze osporiti. Ali isto tako, sa druge strane je pregrijesio prema sopstvenom narodu u Srbiji jer se bogatio preko svake mjere, jer je vladala korupcija i bezakonje, jer su se zlocini vrsili na svakom koraku, jer se povezao sa nekim losim ljudima itd (lista grijehova je poduza). Nisam ja Slobin advokat niti cu ikada to biti, ja samo pokusavam vidjeti obe strane medalje i spomenuti njegove dobre ali i lose strane.
I zar nije tacno da ce Hag od njega napraviti heroja? Pa vec ga je napravio, a da mu je sudjeno u zemlji slika o njemu bi bila totalno drukcija. Sta mislis ti zasto je u dosadasnjem sudjenju anulirao sve dokaze i izjave svjedoka optuzbe? Pa zato sto je u pravu, sto iznosi istinu o dogadjajima na pocetku i u toku rata te mu zato tuzilastvo nemoze pera odbiti. Zato je on toliko samouvjeren i siguran u sebe mada i on zna da je to sudjenje samo cirkus i da je on osudjen i bez sudjenja. A sta mislis da li bi bio tako samouvjeren da mu se sudi u Beogradu za kriminal i zlocine koje je pocinio protiv vlastitog naroda? Ja mislim da nebi bio ni blizu tako samouvjeren kao sto je sad.
Ja nijednog momenta nisam rekao niti cu ikad reci da je Slobo nevin, da je andjeo itd. Ali Srbija je propustila sansu da mu sudi i dokaze mu grijehe.
I da, kad smo vec kod njega, svi se sjecate veoma dobro da je, prije nego je Slobo uopste uhapsen, sa zapada bio vrsen strahovit pritisak da se on uhapsi i izruci u Hag. Zapad je obecavao brda i doline, samo ga uhapsite i Srbiji ima da svane, izrucite li ga vec ste u NATO-u, vec ste u ovoj ili onoj organizaciji, to je presudan korak za Srbiju, dobicete nove povoljne kredite, novcanu pomoc, Slobo je uslov svih uslova itd. Srbi ko Srbi, odmah ga spapunjali u CZ, neki jedva docekali da strpaju lovu u dzepove, izrucili ga mimo svih pravnih propisa i normi itd (ovo je samo golo nabrajanje cinjenica, da ne pomislis da ga opet branim).
I sta se desilo sa raznim obecanjima?

NISTA

Srbi opet ispali budale ikako je svako normalan mogao vidjeti da ce tako biti.
Nema kredita, nema clanstva u kojekakvim potrebnim ali i nepotrebnim organizacijama, Srbiji nije svanulo (prije bih rekao da joj se jos vise smrklo), kriminal i dalje vlada, korupcija takodje, ljudi i dalje ginu, Slobo nije bio uslov svih uslova, sada je to Mladic a ako njega uhapse onda ce biti generali a nakon njih neko drugi i tako do u nedogled. I onda se ti i jos neki cudite o cemu ja pricam kad spominjem lizanje dupeta sa jedne strane i nacionalni ponos i dostojanstvo sa druge strane.
A vjerovala ili ne, i ja imam isti princip kao i ti, cistim prvo smece u svom dvoristu pa gledam kakvo je komsijino.

A secas li se ti mozda onog jadnog JNA vojnika koji puca i snima ga kamera i reporter ga pita pa sta radis? - Ne znam. A sto pucas? Pa ne znam oni pucaju na nas pa mi pucamo na njih!


I sta je vojnik rekao reporteru, da puca jer je NEKO OTUDA poceo PRVI da puca na njega. A kad neko puca na tebe, draga moja, onda ces i ti uzvratiti ako imas cime i tada ce ti najmanje biti do razmisljanja zasto je taj neko pripucao na tebe vec ces gledati kako da prezivis. Ako budes toliko glup da ustanes i podjes da upitas toga sto puca na tebe zasto to radi to ce ti biti poslednje sto ces uraditi. Jer da je onaj sto je prvi poceo pucati htio da sa tobom razgovara nebi pucao. A cim puca ocigledno mu nije do razgovora. Vjeruj da ni meni u tim okolnostima nebi bilo jasno sta ja to radim osim da se branim od nicim izazvanog napada.

A zasto pa zato sto JNA NIJE HTELA da se povuce iz Slovenije. Zar ne? Ili su i to lazi ono sto vi ne zelite da vidite.

Zaista znas izabrati JAK argument da bi mi dokazala da je JNA zapocela rat u Sloveniji. Svaka cast, trebalo se bas potruditi da bi se nasao tako JAK i NEOBORIV dokaz o agresiji JNA na Sloveniju.
Navodis primjer jednog osamnaestogodisnjaka koji je ponajmanje svojom krivicom uvucen u nesto sto vecini naroda tada nije bilo jasno i onda njegovu izjavu, datu ko zna kome i pod ko zna kakvim okolnostima i stresom navodis kao neki DOKAZ da je JNA izazvala agresiju. Ocigledno je da je on sluzio vojni rok u Sloveniji, gdje je mogao slusati samo slovenacke medije i njihovu propagandu i da je, u nedostatku drugih izvora informacija, rekao to sto je rekao.
A niko se nije potrudio da objasni zasto ta vojska nece da se povuce i da li zaista uopste nece, da li taj neko (ma ko to bio) ko zahtjeva povlacenje ima UOPSTE PRAVO da zahtjeva tako nesto i na kom pravnom osnovu temelji svoj zahtjev, sta se stvarno desava i zasto je druga strana uopste pocela pucati na tog vojnika itd?
Niko da se zapita zasto bi se REGULARNA vojska jedne drzave morala povuci iz dijela iste (a gdje je bila stacionirana zadnjih 45 godina) kad jos uvijek ne postoji nikakav pravni osnov za to itd. Zaista je mnogo bitnih pitanja oko kojih se mediji nisu trudili da ih realno istraze i daju realnu sliku stanja. I umjesto da traze izjave od politicara koji su najmjerodavniji da pricaju o tome jer su oni sve i zakuvali oni pitaju jednog vojnika i onda njegovu izjavu koriste kao KRUNSKI DOKAZ agresije.
Zaista smijesno.

Nemoj opet pogresno da me shvatis ne opravdavam ja one strane ni slucajno i boli me mozda kao i tebe ne znam. ALI NIJE NI SLOBODAN SVETINJA KAKVIM GA TI PRAVIS, e to htedoh da ti kazem ali ti od bola si slep pa neces da razumes.

Trudim se da te ne shvatim pogresno ali navodis neke, da se najblaze receno izrazim, cudne primjere koji nikako nemogu opravdati tvoje stavove koje ti zastupas.
Vec sam objasnio sve sto se tice Slobe tako da tu nemam sta dodati osim da ga nikad nisam ni pravio svecem.
Za razliku od tebe, ja nisam izgubio u ovom ratu ni jednog clana porodice niti mi je iko ranjen te sa te strane mogu reci da sam zaista sretan pa nemam raloga da budes slijep od bola. Ja sam jedan normalan covjek kojeg zaista izuzetno jako iritira laz (ne samo o Srpskom narodu nego bilo koja vrsta lazi) te se zaista trudim da ja nikad ne lazem i da uvijek govorim istinu i ono sto mislim (takav mi je i kucni odgoj, tako sam vaspitavan otkad znam za sebe). Trudio sam se uvijek da svakoga saslusam i da cujem i drugu stranu ali nije moja krivica sto ja sve sto cujem dobro analiziram i sto u prici druge strane nadjem milion rupa i nelogicnosti koje ne stoje i sto to otvoreno kazem a kad druga strana pocne da otvoreno laze ja dadnem kontraargumente koji tu laz pobiju.
I onda ja, po nekima, ne valjam jer budim koliko toliko smirene strasti, relikt sam nekog proslog vremena, slijep sam od bola, zaludjen sam nekim idejama i ko zna sta sve jos ne.
Meni to ni najmanje ne smeta, kako ce me ko okarakterisati to je njegov a ne moj problem. Naucio sam ja davno jos da neke ljude istina boli kad im se kaze u lice ali to me nikada nije sprecavalo niti ce ikad u buduce da ja i dalje cvrsto zastupam stavove za koje vjerujem da su ispravni.

Nisam te okrivila za to znam kako je kad si na nekog kivan i ja ne mogu da smislim ni Muslimane ni Hrvate kao naciju/narod (cast izuzetcima) od ratova ali ne trubim bas toliko o tome.

Ja ne znam za tebe ali ja nisam kivan ni na koga i mogu smisliti i Hrvate i muslimane. I medju njima ima casnih i postenih ljudi a ja sam odgojen da covjeka ocjenjujem kroz ono sto misli, govori i radi (kroz njegov karakter) a ne na osnovu bilo kog drugog kriterijuma.
Tacno je da su Srbi, generalno kao narod, stalno bili napadani i ubijani od navedenih naroda ali to nije kod mene stvorilo mrznju prema tim narodima vec samo prema onim pojedincima, grupama ili organizacijama unutar tog naroda koji vrse zlocine ili propagiraju nacionalnu, vjersku i svaku drugu mrznju medju ljudima. Mozda ti je moj stav cudan ali kao sto rekoh, ne volim krajnosti jer nijedna krajnost nije dobra, te se trudim da se drzim neke sredine jer mislim da je tako najbolje. Kao sto pretjerano beskicmenjastvo i pokornost nisu dobri, isto tako ni krajnji ekstremizan i nacionalizam nisu dobri.
Ako si pazljivo citala moj prethodni post, tamo sam vec objasnio da ni ja ne trubim o ovome stalno vec samo reagujem kad vidim da neko drugi trubi lazi i gluposti o Srpskom narodu. Znaci samo kad se osjetim izazvanim a izazvan sam uvijek kad procitam komentare kakve je pisao Laslo, pilot, SF, pa i ti.

A sto se Radikala tice mogu samo da ti kazem da je on LAZOV kakvim ti mene nazivas a da ti kazem zasto, zato sto mogu da mu kako on ima obicaj to da trazi "argumentujem" to da moj sinovac i danas prima penziju od Radikala i isto tako da su im Radikali posle smrti mog brata sagradili kucu. I ne treba mi nikakva budala da mi kaze na to da lazem. Vidis raznih slucajeva ima ali problem je sto vi mislite da samo ono sto vi znate to je tako i za ostale nece ni da probate da saslusate, a kamoli da poverujete.

Davno je receno:"Sto ljudi, sto cudi".
Niko od nas nije isti i nemamo svi isto misljenje. Tvoje misljenje o Radikalu je tvoje misljenje i ja nemam namjeru da ga pokusam promijeniti.
Moje misljenje o njemu je veoma visoko i smatram da je covjek veoma pametan, obrazovan i elokventan. Uvijek prica argumentovano i slazem se sa 90% njegovih stavova. Nemoj sad samo pomisliti da sam i ja clan SRS-a jer nisam niti sam clan bilo koje stranke. Politika, u smislu bavljenja njome, me uopste ne zanima. Cak i kad bih se bavio politikom bio bih daleko vise lijevo orjentisan tako da bi ja i Radikal bili na totalno suprotnim polovima.
Ali ovde se ne radi o politici nego o istini a ja sam spreman podrzati svakoga onoga ko o necemu iznosi istinu bez obzira sto sam ga mozda na nekoj drugoj temi zestoko napao jer je tamo iznosio lazi vezano za nesto drugo.
Ja nemam razloga da sumnjam u pricu o tvom sinovcu i mislim da je tu Radikal zaista preletio jer niko ne moze sa 100%-tnom sigurnoscu tvrditi da zna sve i da zna da li je neka stranka organizovala slanje placenika ili dobrovoljaca na ratiste. Ja obicno o stvarima o kojima nisam siguran cutim i ne upustam se u rasprave gdje se mogu lako naci na tankom ledu.

I ako nisi dobro razumeo evo da ti pojasnim nedam ja podrsku ni ovim danasnjim budalama koji lizu dupe svemu i svacemu ali isto tako ne dam da me neko ubedjuje da poverujem kako je neki lopov Milosevic kakva svetinja ili ti heroj. fuj

Sta ovde reci sem da si potpuno u pravu i da se slazem u potpunosti sa tobom.

I hoces li mozda mi reci da je danasnje stanje Srpskog naroda SLOBODA?
Od cega li su se oslobodili, zive gde su i skim su ziveli i pre rata!?


Nije sloboda, na zalost, prije bih ga nazvao svakodnevno ponizavanje sa prividom slobode. A sama si spomenula, kao i ja, ko je i sta je uzrok tome.
Ogroman broj naroda ne zivi tamo gdje je zivio prije rata jer su se (zasto cutati o tome) drugi (a ne Srbi) postarali da bude tako. Srbi ne zive skupa jer im opet drugi (zasto cutati o tome) nisu to dozvolili a sebi su stvorili takve uslove.

Za kraj

Srbi nisu poceli rat u SFRJ, Srbi nisu prvi nikoga napali, Srbi nisu jednako krivi kao i drugi.
Pojedinci iz Srpskog naroda (a ne narod) su cinili razne zlocine koji nisu nista veci, gori, ili uzasniji od zlocina drugih strana koje su krivlje time sto su prve zapocele spiralu nasilja.
Srbi treba da se bore da pridobiju svjetsko javno mnenje na svoju stranu ALI NE PO SVAKU CIJENU, tj treba se ipak zadrzati neki nivo ljudskog, nacionalnog i svakog drugog dostojanstva.
Treba se povuci neka crta ispod koje se nemoze ici pa po cijenu ne znam cega.
Trebamo biti jedinstveni i slozni jer u nedostatku strane podrske to je nase najjace oruzje.
I nikad ne smijemo dozvoliti da se istina o dogadjajima na prostoru Balkana, ma koliko daleko isli  u istoriju iskrivljuje, prepravlja, izoblicava i da se zrtva (Srbi) proglasava za dzelata.
Ne trazim da stalno pricamo o tome ali ne trebamo ni cutati kad vidimo da drugi ocigledno lazu.
Trebamo uvazavati i postovati druge ljude i narode u istoj onoj mjeri u kojoj oni postuju i uvazavaju nas (ni manje ni vise od toga)



Ovo je ono o cemu ja pricam i za sta se zalazem cijelo vrijeme pa bih volio da mi neko kaze sta je ovde u svemu recenom laz i sta ne valja u ovome sto napisah na kraju.  
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Citat

On je bio APSOLUTNO u pravu sto je ukinuo autonomiju Kosovu


Pa da bio je u pravu, a zasto? Pa zato sto je rat na Kosovu unapred znan svim politicarima pa je ovako ukidanjem autonomije Kosovu i Vojvodini osigurao njihovo "NE"odvajanje.

Citat

I sta se desilo sa raznim obecanjima?

NISTA


A ko se nadao i kakvom ispunjenju obecanja? Ja sam oduvek govorila da ne trebamo isporuciti nikoga u Hag, ne zato sto oni nisu krivi nego zato sto su oni NAMA skrivili a ne onoj Ponteovoj i onom sranju Americkom-Nemackom-Francuskom-Engleskom... Zasto se to danas Sadamu NESUDI u Hagu? Zasto Arafat ili Sharon nisu u Hagu? Samim tim ni niko iz naseg naroda nije trebao biti u Hagu, samo ko je kriv za to? Ja? Milis li opet da lazem nesto? Ma ne nego kao sto rekoh nema odavno Srbiji vodje postenog sve govna!!!

Citat

dokazala da je JNA zapocela rat u Sloveniji


Ah sto me nerviras, ja lepo rekoh JNA se nije htela povuci iz Slovenije ne rekoh ama ni jednom recju da je "JNA pocela rat" nemoj mi izvrcati reci niti njihovo znacenje, ako ne razumes preskoci. Vidis JNA se ipak na kraju povukla iz Slovenije zar ne? Da! A sto to nije moglo bez rata? I hoces li mi molim te reci vec jednom zasto sve to sto se ima danas nije moglo da se dobije bez rata, zasto? Hoces da kazes da su tri zavadjena naroda imali dobre vodje ma nisu bre kao sto vec rekoh. Nisu jer oni nisu hteli da se dogovore o svemu BEZ RATA vec htedose malo da ratuju da osiromase i to malo zemlje. To im je bio izgovor za lopovluk koji su obavili a to znas i ti sam.

Citat

pocne da otvoreno laze ja dadnem


Niko tebe ne laze vec ti skaces ko muva bez glave i brate ni netrudis se da razumes sta onaj drugi diskutant ustvari pokusava da ti kaze, vec samo furas svoju pricu bez davanja prilike drugima za razumevanje, cim neko ne misli kao ti on odma laze, krade, izdajica, propaganda idi bre sve su to Miloseviceve fore "izdajnici i NATO placenici" ma idi begaj  

Citat

I medju njima ima casnih i postenih ljudi


Ima znam ja da ima zasto mislis da se ne slazem sa nekim stvarima koje ti iznosis ovde? Zato sto sam zbog nekoliko prostaka koji su clanovi SRS izgubila druga NAJboljeg i on je Hrvat i sta to mene briga?! Nije me briga ali one prostake iz SRS partije je bilo briga i to koliko? Toliko da su mu jebali mater Hrvatsku ispred moje rodjene kuce i mom ocu rekose "Savo, neces valjda tog ustasu da vodis za Izrael?" Onda je decko imao 24-5 godina, a oni matori konji prostacine. I oni se zovu SRBIMA !
I pretili su mu da ce ga zaklati i onda ti meni kazes kako Srbi nista nisu radili, ma jesu bre jesu i nije bila samo grupica njih kako ti kazes nego mnogo njih, na zalost.

Citat

Srbi nisu poceli rat u SFRJ, Srbi nisu prvi nikoga napali, Srbi nisu jednako krivi kao i drugi


Nisu samo su koristili zapocetu priliku.
 
Citat

Pojedinci iz Srpskog naroda (a ne narod) su cinili razne zlocine koji nisu nista veci, gori, ili uzasniji od zlocina drugih strana koje su krivlje time sto su prve zapocele spiralu nasilja

POJEDINCI iz Hrvatskog i muslimanskog naroda su isto radili, takodje ne narod.

Citat

Srbi treba da se bore da pridobiju svjetsko javno mnenje na svoju stranu ALI NE PO SVAKU CIJENU, tj treba se ipak zadrzati neki nivo ljudskog, nacionalnog i svakog drugog dostojanstva.


Pa normalna stvar, samo Srbima je to po prirodi valjda ili sreci uvek tesko islo.

Citat

Trebamo biti jedinstveni i slozni jer u nedostatku strane podrske to je nase najjace oruzje.

O tome mozemo samo da sanjamo to se nikada nece desiti.

Citat

I nikad ne smijemo dozvoliti da se istina o dogadjajima na prostoru Balkana, ma koliko daleko isli u istoriju iskrivljuje, prepravlja, izoblicava i da se zrtva (Srbi) proglasava za dzelata.

Pa ne smemo ne nikako a imas li ti neki normalan lek za to, pa nemas nema niko. Srbi su uvek isli uz kurac zato i jesu proglaseni za dzelate, umesto da su se ulizali tamo gde treba i onoliko koliko treba ... "ma ne ko nama i sta sme?"
A hoces lek za to? Ulizi se brate Jevreju i da vidis kako ce svet odjednom da se menja, uci od njega nemoj ga mrzeti. Poradi malo na njegovim ranama kazi mu, ali na vreme to uradi, kako danas ovaj ili onaj radi sa tobom ono sto su Svabe radile sa Jevrejskim dedovima pa da vidis kako ce svet da se vrti.
E vidis Hrvati i Muslimani su bas to odradili rekli Jevrejima kako Srbi prave "Geto-e" za njih i kad se Jevrej najezio Srbin najebao. E Srbine nisi najjaci na svetu i nemozes uz kurac vise ne ako zelis "slobodu".

Citat

Trebamo uvazavati i postovati druge ljude i narode u istoj onoj mjeri u kojoj oni postuju i uvazavaju nas (ni manje ni vise od toga)

Ali nemoj mu to nikada pokazati, jer ako mu budes pokazivao prolazices kao i do danas nikada nista neces imati. Dakle napravi mu najbolje moguce lice i koristi to.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Citat: Ktantonet
Citat

On je bio APSOLUTNO u pravu sto je ukinuo autonomiju Kosovu


Pa da bio je u pravu, a zasto? Pa zato sto je rat na Kosovu unapred znan svim politicarima pa je ovako ukidanjem autonomije Kosovu i Vojvodini osigurao njihovo "NE"odvajanje.

Citat

I sta se desilo sa raznim obecanjima?

NISTA


A ko se nadao i kakvom ispunjenju obecanja? Ja sam oduvek govorila da ne trebamo isporuciti nikoga u Hag, ne zato sto oni nisu krivi nego zato sto su oni NAMA skrivili a ne onoj Ponteovoj i onom sranju Americkom-Nemackom-Francuskom-Engleskom... Zasto se to danas Sadamu NESUDI u Hagu? Zasto Arafat ili Sharon nisu u Hagu? Samim tim ni niko iz naseg naroda nije trebao biti u Hagu, samo ko je kriv za to? Ja? Milis li opet da lazem nesto? Ma ne nego kao sto rekoh nema odavno Srbiji vodje postenog sve govna!!!

Citat

dokazala da je JNA zapocela rat u Sloveniji


Ah sto me nerviras, ja lepo rekoh JNA se nije htela povuci iz Slovenije ne rekoh ama ni jednom recju da je "JNA pocela rat" nemoj mi izvrcati reci niti njihovo znacenje, ako ne razumes preskoci. Vidis JNA se ipak na kraju povukla iz Slovenije zar ne? Da! A sto to nije moglo bez rata? I hoces li mi molim te reci vec jednom zasto sve to sto se ima danas nije moglo da se dobije bez rata, zasto? Hoces da kazes da su tri zavadjena naroda imali dobre vodje ma nisu bre kao sto vec rekoh. Nisu jer oni nisu hteli da se dogovore o svemu BEZ RATA vec htedose malo da ratuju da osiromase i to malo zemlje. To im je bio izgovor za lopovluk koji su obavili a to znas i ti sam.

Citat

pocne da otvoreno laze ja dadnem


Niko tebe ne laze vec ti skaces ko muva bez glave i brate ni netrudis se da razumes sta onaj drugi diskutant ustvari pokusava da ti kaze, vec samo furas svoju pricu bez davanja prilike drugima za razumevanje, cim neko ne misli kao ti on odma laze, krade, izdajica, propaganda idi bre sve su to Miloseviceve fore "izdajnici i NATO placenici" ma idi begaj  

Citat

I medju njima ima casnih i postenih ljudi


Ima znam ja da ima zasto mislis da se ne slazem sa nekim stvarima koje ti iznosis ovde? Zato sto sam zbog nekoliko prostaka koji su clanovi SRS izgubila druga NAJboljeg i on je Hrvat i sta to mene briga?! Nije me briga ali one prostake iz SRS partije je bilo briga i to koliko? Toliko da su mu jebali mater Hrvatsku ispred moje rodjene kuce i mom ocu rekose "Savo, neces valjda tog ustasu da vodis za Izrael?" Onda je decko imao 24-5 godina, a oni matori konji prostacine. I oni se zovu SRBIMA !
I pretili su mu da ce ga zaklati i onda ti meni kazes kako Srbi nista nisu radili, ma jesu bre jesu i nije bila samo grupica njih kako ti kazes nego mnogo njih, na zalost.

Citat

Srbi nisu poceli rat u SFRJ, Srbi nisu prvi nikoga napali, Srbi nisu jednako krivi kao i drugi


Nisu samo su koristili zapocetu priliku.
 
Citat

Pojedinci iz Srpskog naroda (a ne narod) su cinili razne zlocine koji nisu nista veci, gori, ili uzasniji od zlocina drugih strana koje su krivlje time sto su prve zapocele spiralu nasilja

POJEDINCI iz Hrvatskog i muslimanskog naroda su isto radili, takodje ne narod.

Citat

Srbi treba da se bore da pridobiju svjetsko javno mnenje na svoju stranu ALI NE PO SVAKU CIJENU, tj treba se ipak zadrzati neki nivo ljudskog, nacionalnog i svakog drugog dostojanstva.


Pa normalna stvar, samo Srbima je to po prirodi valjda ili sreci uvek tesko islo.

Citat

Trebamo biti jedinstveni i slozni jer u nedostatku strane podrske to je nase najjace oruzje.

O tome mozemo samo da sanjamo to se nikada nece desiti.

Citat

I nikad ne smijemo dozvoliti da se istina o dogadjajima na prostoru Balkana, ma koliko daleko isli u istoriju iskrivljuje, prepravlja, izoblicava i da se zrtva (Srbi) proglasava za dzelata.

Pa ne smemo ne nikako a imas li ti neki normalan lek za to, pa nemas nema niko. Srbi su uvek isli uz kurac zato i jesu proglaseni za dzelate, umesto da su se ulizali tamo gde treba i onoliko koliko treba ... "ma ne ko nama i sta sme?"
A hoces lek za to? Ulizi se brate Jevreju i da vidis kako ce svet odjednom da se menja, uci od njega nemoj ga mrzeti. Poradi malo na njegovim ranama kazi mu, ali na vreme to uradi, kako danas ovaj ili onaj radi sa tobom ono sto su Svabe radile sa Jevrejskim dedovima pa da vidis kako ce svet da se vrti.
E vidis Hrvati i Muslimani su bas to odradili rekli Jevrejima kako Srbi prave "Geto-e" za njih i kad se Jevrej najezio Srbin najebao. E Srbine nisi najjaci na svetu i nemozes uz kurac vise ne ako zelis "slobodu".

Citat

Trebamo uvazavati i postovati druge ljude i narode u istoj onoj mjeri u kojoj oni postuju i uvazavaju nas (ni manje ni vise od toga)

Ali nemoj mu to nikada pokazati, jer ako mu budes pokazivao prolazices kao i do danas nikada nista neces imati. Dakle napravi mu najbolje moguce lice i koristi to.





Pa da bio je u pravu, a zasto? Pa zato sto je rat na Kosovu unapred znan svim politicarima pa je ovako ukidanjem autonomije Kosovu i Vojvodini osigurao njihovo "NE"odvajanje.

Draga Ktantonet
Vec sam ti jednom lijepo rekao da ako o nekim stvarima ne znas dovoljno onda o njima ne trebas ni diskutovati. Ti rece da si lijepo zivjela u SFRJ ali ocigledno o drustveno pravnom uredjenju iste nikada nista nisi naucila. Zato cu ti pokusati objasniti neke stvari koje je svaki prosjecan gradjanin bivse SFRJ znao ili bar trebao znati.
SFRJ se sastojala od sest Republika i dvije Autonomne Pokrajine. Te dvije Pokrajine su administrativno teritorijalne jedinice UNUTAR SR Srbije dok su svih sest Republika bile administrativno teritorijalne jedinice UNUTAR SFRJ. Teritorija Kosova i Vojvodine je u stvari i pravno i fakticki bila i jeste teritorija Srbije. Svaka Republika je u Saveznoj Skupstini imala ravnopravan polozaj tj. jedna Republika=jedan glas.
MEDJUTIM, Tito je otvoreno, bez ikakvog skrivanja provodio politiku "slaba Srbija jaka SFRJ" sto je samo po sebi zesca glupost. Zbog toga su na teritoriji Srbije stvorene dvije AP koje su dobile isti status u Saveznoj Skupstini kao i Republike tj, svaka AP po jedan glas. Sad se na prvi pogled stice utisak da je Srbija bila u prednosti jer ima tri glasa u odnosu na druge Republike ali zapravo nije bilo tako. Te AP su bile pod jakim uticajem Hrvatske i Slovenije i umjesto da rade u svom interesu i interesu Republike kojoj pripadaju, radile su za interes navedenih dviju Republika. Srbija je postala talac svojih Pokrajina. Tu bi se ti takodje trebala zapitati zasto recimo nijedna druga Republika osim Srbije nije imala pokrajine i drugo pitanje, ako vec postoji sest ravnopravnih Republika koja je svrha postojanja tih Pokrajina? Zasto recimo u Hrvatskoj nije formirana pokrajina u Slavoniji ili Dubrovnik (koji je kroz istoriju bio cak i drzava) ili podrucje Korduna, Like i Banije (nekadasnje Vojne Krajine koje su imale odredjenu autonomiju cak unutar Austro Ugarske Monarhije) ili recimo Dalmacija ili Istra itd? Zasto u BiH Hercegovina nije bila pokrajina a ima sve uslove za to ili bivsa Bosanska Krajina koja je takodje kroz istoriju bila Vojna Krajina ali u okviru Otomanskog Carstva i takodje su imali povlasteniji polozaj nego drugi dijelovi BiH? Dosta je primjera ali poenta je da mnoge druge oblasti koje su zasluzile vise nego Kosovo ili Vojvodina da budu proglasene pokrajinama nisu dobile taj status. To bi ti trebalo nesto reci. Dalje se postavlja jos jedno logicno pitanje, zasto recimo da Kosovo i Vojvodina imaju povlasten polozaj u odnosu na centralnu Srbiju (Sumadija, Macva, Sandzak, Timocka Krajina itd)? Zasto cjelokupna teritorija Srbije nebi bila jednaka bez nekog favorizovanja odredjenih podrucja kroz Pokrajine?
To su samo pitaja o kojima mozes malo razmisliti.
A sad jos malo golih cinjenica.
Po Ustavu SFRJ iz 1974 sve REPUBLIKE su imale pravo na samoopredjelenje do otcijepljenja ali uz strogo postovanje Ustavom i zakonima propisane procedure (a vec sam ranije spomenuo da nijedna bivsa YU Republika nije uopste postovala tu proceduru). Kao sto sam vec naglasio, Pokrajine su bile dio teritorije Srbije te samim tim NISU IMALE PRAVO na samoopredjeljenje do otcjepljenja ili kako ti rece na odvajanje. Znaci, ni Ustav SFRJ kao ni USTAV SR Srbije a ni USTAVI AP nisu im davali to ili neko priblizno slicno pravo. Prema tome, narodski receno, nije bilo cak ni teoretske sanse da se bilo koja Pokrajina otcijepi. Sad ti je valjda jasno zasto su se Albanci na Kosovu borili tih godina poslije Titove smrti da Kosovo dobije status Republike jer bi im to automatski (po Ustavu SFRJ) dalo pravo da traze otcjepljenje jer su samo Republike imale to pravo. A kad bi dobili status Republike sledeci korak bi im bio zahtjev za otcjepljenje i niko ih nebi mogao sprijeciti jer im je USTAV SFRJ davao to pravo.
Sad dolazimo do onoga ukidanja autonomije Kosovu i Vojvodini 1988 od strane Skupstine Srbije. Kao sto sam vec rekao, obe Pokrajine su bile teritorija Srbije i samo administrativno teritorijalne jedinice unutar iste te je rjesavanje njihovog statusa samim tim bilo UNUTRASNJA STVAR Srbije. Skupstina Srbije je ukinula Pokrajine i time samo dovela u ravnopravan polozaj cjelokupnu teritoriju Srbije. Tim ukidanjem autonomije nije uopste ugrozila bilo koje pravo bilo koje druge Republike i samo je svoj status u Saveznoj Skupstini i Vladi izjednacila sa drugim Republikama. Sad je svaciji glas bio jednak i svaka Republika je imala isti polozaj.
ALI, tim postupkom je u stvari, Srbija izbila najjaci adut Slovencima i Hrvatima kojim su drzali Srbiju u neravnopravnom polozaju bas putem svog uticaja na Pokrajine te je odmah sa njihove strane poceo orkestrirani napad i prica kako eto Slobo i Srbija ruse SFRJ, kako se ugrozavaju prava Albanaca, bla bla bla ...
Od tada Slovenija i Hrvatska pocinju stvarati negativnu sliku o Srbima a zapad ih pocinje podrzavati zarad svojih interesa.
Da ne duzim dalje po pitanju ovoga, mislim da si shvatila poentu (bar se nadam) i mislim da Slobo 1988 nije mogao znati sta ce se desiti 1991 ili 1999 i da nije ukinuo Kosovu autonomiju da se ono nebi otcijepilo jer Kosovo ni po kojem propisu iz doba SFRJ nije imalo to ili bilo kakvo priblizno pravo.

A ko se nadao i kakvom ispunjenju obecanja? Ja sam oduvek govorila da ne trebamo isporuciti nikoga u Hag, ne zato sto oni nisu krivi nego zato sto su oni NAMA skrivili a ne onoj Ponteovoj i onom sranju Americkom-Nemackom-Francuskom-Engleskom... Zasto se to danas Sadamu NESUDI u Hagu? Zasto Arafat ili Sharon nisu u Hagu? Samim tim ni niko iz naseg naroda nije trebao biti u Hagu, samo ko je kriv za to? Ja? Milis li opet da lazem nesto? Ma ne nego kao sto rekoh nema odavno Srbiji vodje postenog sve govna!!!

Pa nadali su se DOS-ovci jer ima je trebalo nesto jako i veliko da bi pokazali narodu kako su oni bolji od Slobe i kako oni mogu izvuci Srbiju iz izolacije i mraka u koju je, po mnogima, strpao Slobo. Ali umjesto bilo kakve pomoci dobili su sipak.
Ja vjerujem da si ti govorila to sto si govorila i tu se apsolutno slazem sa tvojim stavom oko neizrucenja nasih gradjana takozvanom "sudu pravde" u Hagu. Sva ta potpuno ispravna i logicka pitanja trebas postaviti ne meni nego onima koji su bili tada na vlasti i kojih se pitalo ko ce biti izrucen a ko ne. Zadnja konstatacija ti je, nazalost, bolno istinita.

Ah sto me nerviras, ja lepo rekoh JNA se nije htela povuci iz Slovenije ne rekoh ama ni jednom recju da je "JNA pocela rat" nemoj mi izvrcati reci niti njihovo znacenje, ako ne razumes preskoci. Vidis JNA se ipak na kraju povukla iz Slovenije zar ne? Da! A sto to nije moglo bez rata? I hoces li mi molim te reci vec jednom zasto sve to sto se ima danas nije moglo da se dobije bez rata, zasto? Hoces da kazes da su tri zavadjena naroda imali dobre vodje ma nisu bre kao sto vec rekoh. Nisu jer oni nisu hteli da se dogovore o svemu BEZ RATA vec htedose malo da ratuju da osiromase i to malo zemlje. To im je bio izgovor za lopovluk koji su obavili a to znas i ti sam.

Prvo, nije mi namjera da tebe ili bilo koga na forumu provociram ili nerviram.
Drugo, vec sam vise nego jasno objasnio da je to prica istih onih koji su napadali tu istu JNA u Sloveniji i da se uopste ni ti a ni tadasnji mediji niste zapitali da li taj neko ko trazi nesto od JNA (u ovom slucaju da se JNA povuce) ima ikakav zakonski ili pravni osnov da trazi tako nesto. Zasto bi se REGULARNA armija jedne zemlje morala povuci sa dijela teritorije te zemlje ako za to ne postoji nikakav pravni osnov. Zamisli sad da recimo Nijemci traze odlazak americkih vojnika iz zemlje a isti su tamo od kraja drugog svjetskog rata i imaju pravni osnov (ugovor izmedju Vlade SAD i Vlade SR Njemacke) da budu tamo. Kad neko (ma ko to bio) stekne uslove (citaj stvori se valjana pravna osnova kao npr raskid ugovora, odluka Njemackog Parlamenta itd) da trazi njihovo povlacenje onda ce se zapoceti sa procedurom za povlacenje a cak i tada nece se povuci preko noci jer je to dug, slozen i veoma skup proces. A o povlacenju JNA nije mogla odlucivati jedna Republika jer o takvoj stvari moze odluciti samo Savezna Vlada posto je JNA vojska SFRJ a ne vojska Slovenije.

Niko tebe ne laze vec ti skaces ko muva bez glave i brate ni netrudis se da razumes sta onaj drugi diskutant ustvari pokusava da ti kaze, vec samo furas svoju pricu bez davanja prilike drugima za razumevanje, cim neko ne misli kao ti on odma laze, krade, izdajica, propaganda idi bre sve su to Miloseviceve fore "izdajnici i NATO placenici" ma idi begaj  

Ne skacem ja kao muva bez glave, ja samo reagujem na lazi i gluposti. Mnogo ljudi diskutuje na forumu srpski nacionalizam a ja sam reagovao samo u par slucajeva kad sam procitao takve lazi i nebuloze preko kojih zaista nisam mogao prijeci cutke. I veoma pazljivo citam svaki post, pokusavam shvatiti sta je autor stvarno htio da kaze, koliko je ozbiljan bio u svom stavu itd i tek onda se odlucujem za odgovor, prema tome, ne mozes mi imputirati nerazumijevanje. Uopste nije tacno da smatram ako neko drugi ne misli kao ja da laze ili da nije u pravu itd. Ima jos mnogo postova na ovom forumu ili na nekim drugim forumima sa kojima se u vecoj ili manjoj mjeri ne slazem pa nisam reagovao uopste. Jednostavno, svako ima pravo da iznese svoj stav i svoje misljenje ali isto tako svako ima pravo i da da svoj komentar i ocjenu tog stava. Ja radim upravo to i nista vise.
Nemoj opet pomisliti da branim Slobu ali reci mi, zar ti zaista vjerujes da zapad nije umijesao prste u raspad SFRJ i da nije dobro okrvavio ruke u svm ratovima koji su vodjeni na prostoru bivse SFRJ od 1990 na ovamo? Zar zaista mislis da mnogi pojedici, mediji, grupe, raznoprane humanitarne, nevladine i ko zna kakve jos sve ne organizacije nisu bili ili nisu jos uvijek na platnom spisku zapada (citaj raznih vlada, spijunskih sluzbi, interesnih grupa itd)? Zar zaista mislis da je svijet samo crno-bijel i da nije siv? Zar zaista mislis da je Slobo zaista jedini, kljucni i najveci krivac za sve sto se desilo?
Razmisli malo o ovome.

Ima znam ja da ima zasto mislis da se ne slazem sa nekim stvarima koje ti iznosis ovde? Zato sto sam zbog nekoliko prostaka koji su clanovi SRS izgubila druga NAJboljeg i on je Hrvat i sta to mene briga?! Nije me briga ali one prostake iz SRS partije je bilo briga i to koliko? Toliko da su mu jebali mater Hrvatsku ispred moje rodjene kuce i mom ocu rekose "Savo, neces valjda tog ustasu da vodis za Izrael?" Onda je decko imao 24-5 godina, a oni matori konji prostacine. I oni se zovu SRBIMA !
I pretili su mu da ce ga zaklati i onda ti meni kazes kako Srbi nista nisu radili, ma jesu bre jesu i nije bila samo grupica njih kako ti kazes nego mnogo njih, na zalost.


To je tuzan primjer idiotizma i primitivizma grupe ljudi koji se povrh svega izjasnjavaju kao Srbi i misle da su tim postupkom donijeli dobro svom narodu. Naprotiv, samo su ukaljali svoj obraz (to i nije toliko bitno) ali takodje i obraz Srpskog naroda (e ovo je itekako bitno). Nagledao sam se ja takvih "heroja" i, da izvines na izrazu, pun mi ih je k***c.
Ovde hocu samo da naglasim da ja nigdje nisam rekao da Srbi nisu radili takve stvari, cak stavise, itekako su ih radili ali zapamti, nista od svega toga Srbi nisu radili 1990 sve dok neko drugi nije PRVI (obrati paznju na tu rijec) poceo da to radi Srbima. Zato sam i spomenuo spiralu nasilja gdje jedan zlocin izaziva drugu stranu da odgovori na isti ali mozda ne na istom mjestu vec negdje drugdje sto opet prvu stranu izaziva da uzvrati na taj zlocin na nekon trecem mjestu i to kad krene vise se ne zaustavi. Nemoj misliti da ovim pokusavam opravdati zlocine, naprotiv, za mene je zlocin zlocin bez obzira iz kojih pobuda je pocinjen. Ali ipak treba pogledati nazad pa vidjeti da smo svi lijepo zivjeli dok se nekome (a to nisu Srbi) nije digla neka stvar pa je odlucio da malo ratuje ni ne pitajuci nas jesmo li mi za rat ili ne. A u takvim situacijama prvo na povrsinu isplivaju budale bez obzira o kojoj strani je rijec te zato imamo primjere poput toga koji si navela.

Nisu samo su koristili zapocetu priliku.

O kakvoj ti prilici pricas, sta je tebi zenska glavo?
Zar je rat za tebe prilika?
Prilika za sta, za koga?
Shvati vise jednom da nam je rat NAMETNUT i da nismo imali neki velik izbor osim da se branimo.
Kakvu si ti korist izvukla iz te prilike ili bilo ko drugi (tu ne racunam ratne profitere). Ja i moja porodica bas nikakvu i izgubili smo i ono sto smo imali.
Ako je rat prilika onda sacuvaj me boze takvih prilika do kraja zivota (ovo obracanje bogu je vise figurativno jer sam ateista).

POJEDINCI iz Hrvatskog i muslimanskog naroda su isto radili, takodje ne narod.

Tacno, samo sto smo kroz istoriju imali losa iskustva sa mnogo pojedinaca iz redova navedenih naroda koje su isti ti navedeni narodi u velikom broju (cast casnim izuzetcima) podrzavali u zlocinima protiv Srba.
Ne mrzim ja Hrvate ni muslimane ali ih ni ne volim nesto pretjerano, jednostavno sam oprezan po pitanju njih (ucim na iskustvima iz proslosti). Hitler je takodje bio najveci zlocinac koji je ikad postojao i osvojio je bio ogroman dio svijeta ali sta mislis da li bi uspio da skoro cio njemacki narod (opet cast casnim izuzetcima) nije stao iza njega i da ga nije podrzavao?
Isto je i sa Hrvatima i muslimanima, ne mrzim ih, ali ni ne vjerujem im puno.
Razlog za to je sto nikad kroz istoriju nismo od njih (kao naroda) dobili nista dobro nego samo lose stvari.

O tome mozemo samo da sanjamo to se nikada nece desiti.

Mozda i hoce ako svako od nas kao jedinka da svoj puni doprinos da se to desi i ako zaista svim srcem zeli da se to desi.
Znam da je to tezak i mukotrpan posao ali to ne treba da nas obeshrabri i da odustanemo bez i da pokusamo.

Pa ne smemo ne nikako a imas li ti neki normalan lek za to, pa nemas nema niko. Srbi su uvek isli uz kurac zato i jesu proglaseni za dzelate, umesto da su se ulizali tamo gde treba i onoliko koliko treba ... "ma ne ko nama i sta sme?"
A hoces lek za to? Ulizi se brate Jevreju i da vidis kako ce svet odjednom da se menja, uci od njega nemoj ga mrzeti. Poradi malo na njegovim ranama kazi mu, ali na vreme to uradi, kako danas ovaj ili onaj radi sa tobom ono sto su Svabe radile sa Jevrejskim dedovima pa da vidis kako ce svet da se vrti.
E vidis Hrvati i Muslimani su bas to odradili rekli Jevrejima kako Srbi prave "Geto-e" za njih i kad se Jevrej najezio Srbin najebao. E Srbine nisi najjaci na svetu i nemozes uz kurac vise ne ako zelis "slobodu".


To sto ti zoves idenje uz kurac u normalnom svijetu se zove borba za slobodu i pravdu i ja ponasanje Srba kroz istoriju mogu gledati samo u tom kontekstu. Mnogi narodi se ponose jer su u svojoj proslosti isli nekome uz kurac pa su se tako oslobadjali okupatora i za sviju je to u redu ali kad to urade Srbi e onda nastaje problem jer po tebi i SF-u mi treba da lizemo neciji kurac umjesto da mu idemo uz kurac. Vi ako mozete izvolite ali meni je to, brate, isuvise ponizno i nikad na tako nesto necu pristati. Rekao sam vec jednom ranije, radije cu umrijeti kao covjek nego da zivim kao pas.

Mozda je lijek u ulizivanju jevrejima a mozda i nije, ja to ne znam. Ono sto znam je da su nasi politicari (sad konkretno mislim na politicare u Republici Srpskoj) sa onim lopovom Radovanom Karadzicem na celu zgrnuli bogatstvo na ledjima naroda a sve pod plastom borbe za nacionalne interese. Pa opet bih MOZDA nekako i presao preko toga da su od ogromne kolicine novca koji su pokrali nesto zadrzali za sebe a da su ostatak iskoristili za stvarne nacionalne potrebe. Ako to znaci da bi se trebalo dati 10 ili 20 miliona dolara nekoj agenciji za lobiranje koja bi nam popravila sliku u svijetu i stvorila nam jake "prijatelje" onda nema problema, go ahead, sta se ceka?
Ali, nazalost, oni su samo mislili na sebe i svoje guzice a narod je grcao na dva fronta, u rovovima protiv neprijatelja i kod kuce da prehrani porodicu od onih mrvica koje su mu ti isti lopovi velikodusno bacali.
Eh da muslimani samo znaju koliko im je Karadzic pomogao, podigli bi mu veci spomenuk nego bilo kom svom heroju i slavili bi ga bar 10 puta vise nego Aliju.

Jebi ga, takvi smo mi Srbi, kao narod dobri (gledajuci generalno) ali uvijek izaberemo pogresne ljude da nas vode i koji umjesto na narod vise misle na sebe.
Pitam se samo da li ce se i kada ce se jednom pojaviti covjek kojem ce interes njegovog naroda biti ubjedljivo na prvom mjestu?
Oduvijek sam bio optimista u zivotu i nikad nisam dozvoljavao da me savlada pesimizam ali po pitanju ove stvari ne vidim neku svijetlu buducnost, nazalost.  :shrug_no:
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Citat

Mozda je lijek u ulizivanju jevrejima a mozda i nije, ja to ne znam. Ono sto znam je da su nasi politicari (sad konkretno mislim na politicare u Republici Srpskoj) sa onim lopovom Radovanom Karadzicem na celu zgrnuli bogatstvo na ledjima naroda a sve pod plastom borbe za nacionalne interese. Pa opet bih MOZDA nekako i presao preko toga da su od ogromne kolicine novca koji su pokrali nesto zadrzali za sebe a da su ostatak iskoristili za stvarne nacionalne potrebe. Ako to znaci da bi se trebalo dati 10 ili 20 miliona dolara nekoj agenciji za lobiranje koja bi nam popravila sliku u svijetu i stvorila nam jake "prijatelje" onda nema problema, go ahead, sta se ceka?
Ali, nazalost, oni su samo mislili na sebe i svoje guzice a narod je grcao na dva fronta, u rovovima protiv neprijatelja i kod kuce da prehrani porodicu od onih mrvica koje su mu ti isti lopovi velikodusno bacali.
Eh da muslimani samo znaju koliko im je Karadzic pomogao, podigli bi mu veci spomenuk nego bilo kom svom heroju i slavili bi ga bar 10 puta vise nego Aliju.

Jebi ga, takvi smo mi Srbi, kao narod dobri (gledajuci generalno) ali uvijek izaberemo pogresne ljude da nas vode i koji umjesto na narod vise misle na sebe.


Vidis upravo ovo sto si ovde napisao ja uporno pokusavam da ti napisem i pokusavam da ti kazem da zbog toga u zadnjem ratu (nisam ni jednom spomenula istoriju jer se ona mnogo po cemu razlikuje od 90-tih) i mi imamo krivice, samo zbog toga. Kao sto vec par puta rekoh pa da se opet ponovim "Mi imasmo POGRESNE vodje" Smile

I ne rekoh ja da treba "ljubiti k**ac" vec treba se PRAVITI da mu "ljubis k**ac" dok ne dodje vreme da mu ga i ugrizes ali nikako da skontas to. A vidis Jevreji se prave da USA ljube dupe pa kad zatreba ugrizu i Jevreji (to znam ovde zivim, i imaju i srece jer ih cuvaju BOGATI USA Hriscani, salju milijarde godisnje, jevreji sticu kapital po celoj USA, a Srbi? Cim mu se javis odma misli da hoces da se okoristis i nikada ti se vise nece javiti niti ces ga videti, a da ne pricamo o tome kako NECE pomoci svojoj zemlji kao sto Jevreji rade, imala sam priliku da na netu nadjem par "Srba" koje kada upoznam nece vise da se jave na moj tel poziv, a sto ma da ga znas sta ako znam) rade sta hoce, a danas su Srbi ljubomorni i Antisemiti jer mnogi mi rekose "Njima je dozvoljeno, a nama nije", e a zasto, vec sam objasnila.

U svakom slucaju mislim i sada kao i pre da mi pricamo o istoj stvari samo drugacijim putevima. I da se ne slazemo oko necega ali ne toliko kao sto je to tebi izgledalo u pocetku.

A kada bi ceo narod ziveo kako ti kazes "kao pas" samo da se nebi ulizivao mislis li iskreno da bi Srbi trajali i ovoliko dugo? Ja ne mislim.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 265
Citat: Zrenjaninac 79
ne znam , ali sad sam uz njega ... ipak je to covek , bez obzira na sve sto je radio
to je Srbin koji brani naciju pred svetom .... i skroz ga podrzavam

SLOBO SLOBODO Smiley


Nije to covek, to je djubre koje treba da trune u zatvoru do kraja svog pateticnog zivota.
I ne zelim takva govna da mene brane. Ja sam se dosta branio od njih samih.
IP sačuvana
social share
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 94
Zastava Zagreb, Hrvatska
Citat: AxeZ
Citat: Zrenjaninac 79
ne znam , ali sad sam uz njega ... ipak je to covek , bez obzira na sve sto je radio
to je Srbin koji brani naciju pred svetom .... i skroz ga podrzavam

SLOBO SLOBODO Smiley


Nije to covek, to je djubre koje treba da trune u zatvoru do kraja svog pateticnog zivota.
I ne zelim takva govna da mene brane. Ja sam se dosta branio od njih samih.


Slažem se da je po mome već bi ga koknuli tko zna od kad. Tip j eprimjer jednog teškog psihičkog bolesnika. Pogledajte mu samo facu. Glumi taj neki svoj ponos, a u glavi mu grmljavina. Munjara od čovjeka.

Citat
ali zapamti, nista od svega toga Srbi nisu radili 1990 sve dok neko drugi nije PRVI (obrati paznju na tu rijec) poceo da to radi Srbima.


Nemoj biti smiješan, hočeš reći da Srbi nisu započeli rat u Hrvatskoj? Čovječe ne znam s kakvim su informacijama tebe hranili al daj se osvijesti. Živiš u zabludi. Ak su i ostale manjine u Hrvatskoj bile ugrožene što nisu pokrenule rat protiv vlasti(mislim na Bosance, Talijane, Slovence, Mađare, Čehe itd.).  Smile:
IP sačuvana
social share
Bye, Shokre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Citat: Shokre
Citat: AxeZ
Citat: Zrenjaninac 79
ne znam , ali sad sam uz njega ... ipak je to covek , bez obzira na sve sto je radio
to je Srbin koji brani naciju pred svetom .... i skroz ga podrzavam

SLOBO SLOBODO Smiley


Nije to covek, to je djubre koje treba da trune u zatvoru do kraja svog pateticnog zivota.
I ne zelim takva govna da mene brane. Ja sam se dosta branio od njih samih.


Slažem se da je po mome već bi ga koknuli tko zna od kad. Tip j eprimjer jednog teškog psihičkog bolesnika. Pogledajte mu samo facu. Glumi taj neki svoj ponos, a u glavi mu grmljavina. Munjara od čovjeka.

Citat
ali zapamti, nista od svega toga Srbi nisu radili 1990 sve dok neko drugi nije PRVI (obrati paznju na tu rijec) poceo da to radi Srbima.


Nemoj biti smiješan, hočeš reći da Srbi nisu započeli rat u Hrvatskoj? Čovječe ne znam s kakvim su informacijama tebe hranili al daj se osvijesti. Živiš u zabludi. Ak su i ostale manjine u Hrvatskoj bile ugrožene što nisu pokrenule rat protiv vlasti(mislim na Bosance, Talijane, Slovence, Mađare, Čehe itd.).  Smile:




Od nekoga ko se javlja iz Zagreba drugaciji komentar nisam ni ocekivao. Ja nisam hranjen nikakvim informacijama jer sam tada (1990) bio dovoljno zreo da mislim svojom glavom tako da mi nekakva informaticka hrana nije bila ni potrebna.
Tvoj komentar ne zasluzuje nikakav odgovor ali cu se samo osvrnuti na jedan dio koji mi je privukao paznju a preko kojeg ne mogu preci.
Sama cinjenica da Srbe nazivas manjinom, a sto oni 1990 nisu bili (mislim na Ustav SR Hrvatske iz 1974 koji je tada bio vazeci), pokazuje ko je zadojen kojekakvim informacijama i ko prica gluposti od nas dvojice. Ti ne znas ili neces da znas da su Srbi po tom istom Ustavu na koji se Hrvatska pozivala kad se otcjepljivala bili konstitutivan i ravnopravan narod sa Hrvatima sa potpuno istim pravima i obavezama.
Ocigledno, uopste nisi procitao moje prethodne postove na ovoj temi gdje sam lijepo objasnio stanje u SFRJ prije rata ili si ih procitao ali ih svjesno ignorises jer se ne uklapaju u sliku o "lijepoj nasoj demokratskoj" zemlji u kojoj su svi "ravnopravni" i gdje nikome ne smije faliti dlaka sa glave (e sad, za glavu niko ne moze garantovati, zar ne), u kojoj se velicaju ustase i dizu im se spomenici, u kojoj se izjednacavaju zrtve iz Jasenovca sa zrtvama iz Blajburga (zrtva i njen koljac su za vas isti), u kojoj se sudija koji vodi sudski proces (slucaj Lora) sprda sa zrtvama i svjedocima, ne poziva svjedoke jer im ne moze (citaj nece) da garantuje bezbjednost, gdje predsjednik te zemlje "ko fol" garantuje bezbjednost Srbima a ustvari gleda kako da ih se rijesi iz Hrvatske (transkript sa Briona) itd... (ima toga da se napise par knjiga na tu temu).
Zato, Shokre (ili ako vise volis Kresho), drugi put razmisli prije nego sto izvalis glupost poput prethodne koju si izrekao.


A sto se tice komentara o Slobi, sta reci sem da ga svi njegovi neprijatelji pokusavaju ocrniti na sve moguce nacine ali im to nesto ne ide bas najbolje a koliko je ko u pravu dokazuje i sudjenje u Hagu gdje sve cine nebi li ga zaustavili da kaze istinu koja mnogima (ti si ocito jedan od njih) ne odgovara jer im kvari laznu sliku o pravom stanju u SFRJ i o sebi samima koju su "teskim radom" (citaj lazima) stvorili u svijetu.
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Greskom se duplirao post.  
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.145 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.