Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Milko Djurovski: Bio bih trener Partizana  (Pročitano 1153 puta)
30. Jul 2006, 17:16:38
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone 3Gs
Milko Djurovski: Bio bih trener Partizana


Milko Djurovski, nestašni dečak nekadašnjeg jugoslovenskog fudbala, igrač koji je svojevremeno potresao domaći fudbal prelaskom iz Crvene zvezde u Partizan, izjavio je da bi voleo da bude trener Partizana.

U intervjuu dnevniku "Politika", Milko Djurovski, koji već dve decenije živi u Mariboru, ocenio je i da je Partizan favorit u duelu sa slovenačkom ekipom u kvalifikacijama za Kup UEFA.

"Volim Beograd, srce mi je još tamo. Zvezda i Partizan su me stvorili, kao igrača, ali i kao čoveka, rado dolazim u Beograd, jer se u njemu osećam kao kod svoje kuće. U Beograd dolazim često, čujem se sa (nekadašnjim saigračima iz Partizana) Milošem Djelmašom, Vladimirom Vermezovićem, Ljubomirom Radanovićem...", rekao je Milko Djurovski.

On je priznao da nije baš u najboljim odnosima sa novim Zvezdinim rukovodstvom.

"Pre izvesnog vremena bio sam u Beogradu, svratio sam do Zvezde, ali predsednik Dragan Stojković prosto rečeno, nije želeo da me primi. Pravdao se činjenicom da ima puno posla i obaveza. Baš me je razočarao. Ja sam Zvezdaš u duši i to od malih nogu, ali imam odredjene simpatije i prema Partizanu. Zapravo srce mi je podeljeno, srećan sam kada pobedjuju i Zvezda i Partizan", rekao je Djurovski, koji je preko noći od omražene ličnosti postao veliki ljubimac navijača Partizana.

Djurovski je poručio da gledati "njegov Partizan" protiv Maribora i da ga odmor u tome neće omesti.

"Crno-beli su favoriti i siguran sam da će proći ovu prepreku", rekao je Djurovski.

Posle uspešne fudbalske karijere u Zvezdi i Partizanu Milko Djurovski koji danas ima 43 godine igrao je u Holandiji, Francuskoj, Nemačkoj, a još je aktivan u slovenačkim nižerazrednim ligama. Posle fudbalske karijere opredelio se za trenerski posao i do pre deset dana bio je trener slovenačkog prvoligaša ekipe Drave.

"U Dravi sam dao ostavku jer se nisam slagao sa čelnicima kluba. Moji apetiti bili su mnogo veći nego njihovi. Uvek sam radio za dobru atmosferu, ali na žalost u Dravi nisam naišao na razumevanje", rekao je Milko Djurovski.

Trenutno je bez trenerskog angažmana, a na pitanje ukoliko bi dobio ponudu iz Beograda, odnosno iz Crvene zvezde i Partizana, Djurovski je odgovorio:

"Odlučio bih se za Partizan. Svakome je čast da bude trener tako velikog kluba. Svestan sam činjenice da me do Partizana mogu odvesti samo moji uspesi, jer to je jedini put. Ne bih želeo da koristim bilo kakve veze, jednostavno glavni kriterijumi su uspeh i uspeh i samo uspeh na terenu", poručio je Milko Djurovski.

Njegov brat Boško, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, sada je pomoćnik treneru crveno-belih Dušanu Bajeviću.

Izvor: MTS-Mondo

(02. May 2007, 21:45:11)
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


You'll Never Walk Alone

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 394
Zastava Sabac; Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630
... legenda  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia E72
Милко Ђуровски
Срце ми је у Београду
– каже некадашњи играч Црвене звезде и Партизана. – „Црно-бели” фаворити против Марибора

ИНТЕРВЈУ

Значај неког фудбалског достигнућа у једном историјском времену најбоље се може препознати по разноликости његовог присуства. На овим просторима рађали су се многи фудбалски асови, који су златним словима уписали своје име у историју југословенског фудбала. Старији љубитељи фудбала, а и они млађи сећају се оног времена док је Милко Ђуровски, са пуно успеха носио дрес два највећа фудбалска ривала на овим просторима. Он је заправо један од ретких који је носио и Звездин и Партизанов дрес. Милко Ђуровски, чији је брат тренутно први помоћник Душану Бајевићу, тренеру Црвене звезде живи у Словенији, тачније у Марибору. Прекјучерашњи жреб у Лиону у коме је Партизан за првог овогодишњег ривала на међународној сцени добио Марибор, била је прилика да разговарамо са Милком Ђуровским, кога скоро две деценије није било на страницама „Политике”.

– Волим Београд, срце ми је још увек тамо. Звезда и Партизан су ме створили, као играча, али и као човека, радо долазим у Београд, јер се у њему осећам као код своје куће, – каже Милко Ђуровски, некадашња фудбалска звезда.

Ко је по вама фаворит у предстојећем двомечу између Партизана и Марибора?

– Без икаквог размишљања то је Партизан – каже он. – Међутим, мом некадашњем клубу препоручујем опрез, јер он није на одмет, треба имати у виду да Марибор има младу и перспективну екипу.

После успешне фудбалске каријере у Звезди и Партизану Милко Ђуровски који данас има 43 године играо је у Холандији, Француској, Немачкој, а још увек је активан у словеначким нижеразредним лигама. После фудбалске каријере определио се за тренерски посао и до пре десет дана био је тренер словеначког прволигаша екипе Драве.

– У Драви сам дао оставку јер се нисам слагао са челницима клуба. Моји апетити били су много већи него њихови. Увек сам радио за добру атмосферу, али на жалост у Драви нисам наишао на разумевање.

Да ли се чујете са некадашњим саиграчима?

– У Београд долазим често, чујем се са Ђелмашом, Вермезовићем, Радановићем...

Пре извесног времена, Словенци су направили филм о Милку Ђуровском. Тај филм наишао је на добар пријем код словеначке публике а и шире.

– Словенци су направили заиста добар филм о мени, – признаје Ђуровски. – Филм је сниман и у Београду и у Словенији и ја сам због тога веома срећан.

Играли сте за Црвену звезду и Партизан. У каквим сте односима остали са бившим клубовима?

– Нисам баш у најбољим односима са новим Звездиним руководством – признаје Милко Ђуровски. – Наиме, пре извесног времена био сам у Београду, свратио сам до Звезде, али председник Стојковић просто речено, није желео да ме прими. Правдао се чињеницом да има пуно посла и обавеза. Баш ме је разочарао. Ја сам Звездаш у души и то од малих ногу, али имам одређене симпатије и према Партизану. Заправо срце ми је подељено, срећан сам када побеђују и Звезда и Партизан.

После распада старе Југославије Милко Ђуровски се скрасио у Словенији. У Марибору је са женом свог живота Андрејом, започео нови живот. Ђуровски је иначе рођен у Македонији, у Тетову.

– Веома ретко идемо у Македонију, – признаје Ђуровски. – После оне „фрке” и распада старе Југославије Словенија ми је била некако најближа Европи. Пре две године, добио сам и словеначки пасош и у Марибору ми је веома лепо. То је заправо диван град, онакав какав мени и одговара.

Осмог или деветог августа, Ђуровски планира одлазак на море са породицом. Отићи ће у Задар, али ће, како је рекао стићи на реванш.

– Наравно да ћу гледати мој Партизан. „Црно-бели” су фаворити и сигуран сам да ће проћи ову препреку. Надам се, да ћу гледати отворену и атрактивну игру, јер фудбал се уосталом игра због публике.

Тренутно је без тренерског ангажмана, а на питање уколико би добио понуду из Београда, односно из Црвене звезде и Партизана, Ђуровски је казао:

– Одлучио бих се за Партизан, – признао је он. – Свакоме је част да буде тренер тако великог клуба. Свестан сам чињенице да ме до Партизана могу одвести само моји успеси, јер то је једини пут. Не бих желео да користим било какве везе, једноставно главни критериијуми су успех и успех и само успех на терену.
Старији љубитељи памте Милка Ђуровског по његовом препознатљивом имиџу: дуга коса, дуге чарапе изнад колена, стални разговори са судијама, чести вербални дуели на терену, али и по томе што је био и остао велики миљеник навијача.
Драган Тодоровић
[објављено: 30.07.2006.]

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


silov'o si zvezdu Mateja

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava Banja Koviljaca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia 6300
Svako normalan bi bio Partizanov trener, a kamoli Milko.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.