Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 17:12:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Milioner: grub previd ili neznanje?  (Pročitano 3656 puta)
14. Feb 2005, 22:00:27
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Znaci, nisam mogla da poverujem...
Pitanje na Milioneru veceras: koje godine je SSSR usao u WW II?
Zena uzima pomoc 50-50, i ostaje joj 1939. i 1941. Za konacan odgovor uzima 1941.... Po misljenju autora kviza, to je tacan odgovor...
A koliko je meni poznato (ne samo meni, vec svakom ko zna malo vise od boldovanog texta u udzbenicima za osnovnu skolu), stvari su bile malcice drugacije...
Svako zna da su nemacke trupe izvele blitzkrieg, i napale Poljsku 1.9.1939. Kao i to da su nemacke trupe napale SSSR 22.6.1941. (jedan od povoda za aktiviranje komunistickih odreda u Jugoslaviji).
Medjutim, da li autori texta imaju makar malo veze sa cinjenicom da su sovjetske trupe izvrsile invaziju na Poljsku, uporedo sa Nemcima, 17. septembra 1939.?
A mozda su autori prevideli i Sovjetsko-finski rat (poceo novembra 1939. kada su Staljinovi apetiti porasli), u kome su ulogu (malo poznato) imale i nemacke snage? Ili su mozda misili da taj sukob, koji je trajao prilicno dugo ne spada u Drugi svetski rat, samo zato sto se ne uklapa u sablon "Nemacka vs. GB/USA, tj Nemacka vs. SSSR?"
Sve u svemu, to sto je SSSR na kraju "filma" bio "good guy" ne znaci da na pocetku nije bio "bad guy", i da je Hitler napravio dil sa Staljinom.
U svakom slucaju, autori Milionera i BK su se propisno izblamirali.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Nisam gledala,a po ovome sto pises neverovatno da ni voditelj nije znao Smile
Inace nije prvi put da BK pravi takve gafove,jedan moj prijatelj je ucestvovao u Najslabijoj karici gde je dao tacan odgovor a voditeljka ga nije priznala nego rekla poogresan,pa kad su shvatili da su pogresili isekli su taj kadar i namontirali novo pitanje na koje je odgovor taj koji je rekla voditeljka.Posle ih je tuzio i dobio bogami dobru odstetu...
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Ne verujem da je u pitanju neznanje, jer zvanična svetska istoriografija uzima 22.jun 1941. kao datum kada se SSSR "zvanično uključio" u II sv. rat. To jeste cinično, ali na osnovu nemačko-sovjetskog pakta(23 avgust 1939) SSSR je bio neutralna strana prema interesima Nemačke, a podela Poljske je bila deo tajnog protokola u sporazumu. Zbog zapadnih saveznika. Zato to nigde ne piše u "zvaničnoj istoriji". Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pazi... da budem iskren i ja sam bio bacen u dilemu iz prostog razloga sto se zna ko je cerecio Poljsku popola 1939, ali... koliko se secam pitanje je bilo drugacije postavljeno, tacnije dosta preciznije... ne mogu se setiti konkretno recenice, ali znam da pitanje nije bilo postavljeno "koje godine je SSSR usao u WW II?"
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Ma to pitanje je dosta zamršeno(istorijski,politički i pravno), ali ostaje činjenica da je 22.6.1941. Hitler napao SSSR, prekršio "Pakt o nenapadanju" iz 1939 i to se smatra zvaničnim ulaskom Rusa u II sv. rat na strani anti-hitlerovske koalicije. Zvrčka je u tome što istoričari nemačko-sovjetski pakt smatraju "paktom o nenapadanju", a ne paktom za podelu intresnih sfera. Jer tu nije samo deo Poljske, već i : Litvanija, Estonija i deo Rumunije(severna Bukovina i Ardeš). Sve je to i nakon rata pripalo SSSR-u i još po nešto. Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
da ali je on posle objasnio malo pa je rekao da je datum kada je napadnuta... oni su 39 potpisali ugovor o nenapadanju valjda tako da nisu stupili direktno u rat
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Pitanje je bilo formulisano bas kao koje godine je SSSR usao u WWII... Tacno je da su 1941. usli u rat kao deo saveznicke koalicije... E, sad, jedino ako se to podrazumeva, ali ipak je to tricky pitanje, koje ima 2 tacna odgovora, u zavisnosti od kontexta... Cisto faktografski gledano, SSSR je usao u WWII 1939. Ipak se ne moze reci da je komadanje Poljske od strane Nemacke Svetski rat, a sovjestka agresija "medjunarodni incident".
Evidentno je da je SSSRu moderna istorija "progledala kroz prste" i zanemarila mnoge stvari. Ako bi cak i zanemarili sukob u Finskoj (iako su u njemu ulogu imali i Nemci), agresija na Poljsku bi morala da se podvede pod ratne operacije WWII.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
auh SSSR...nisam pazljivo procitala.nego sam pozurila da popljujem BK.ko mi kriv Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Ljudski je i "zatrčati se", nemoj da te to brine. Smiley   Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 17:12:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.