Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Milicija trenira strogocu ~ Policajac na smrt pretukao pijanca  (Pročitano 2200 puta)
24. Okt 2005, 00:10:55
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Policajac na smrt pretukao pijanca

KIKINDA - Zdravko Trivan (49) iz Kikinde preminuo je u petak, rano ujutro, nakon što ga je na smrt pretukao policajac kikindskog SUP-a Saša Mijin. Nesvakidašnja tragedija dogodila se u Kikindi, ispred Bloka C1 u Mikronaselju, gde je Trivan živeo sam, kao podstanar.

Policajac Mijin juče je sa krivičnom prijavom priveden istražnom sudiji Okružnog suda u Zrenjaninu, a prema saopštenju kikindske policije, zakonske mere biće preduzete i protiv više odgovornih starešina i radnika SUP-a Kikinda.

Policija, međutim, nije precizirala na koji način i kako je policajac Mijin pretukao Trivana, čije je telo, prema saznanjima „Blica“, pronađeno u petak ujutro, četiri sata nakon policijske intervencije, pored javne česme ispred zgrade C1. Oko 7 sati Jovo Ovuka, stanar zgrade, video je kako Trivan nepomično leži.

- Prepoznao sam ga i pozvao da ustane. Međutim, bio je bled i hladan. Nisam smeo da ga podignem, jer sam operisao srce, ali sam iz najbliže prodavnice pozvao policiju. Rekli su mi da znaju za taj slučaj od noćas - ispričao nam je Ovuka, ne želeći da se fotografiše.

U policijskom saopštenju navedeno je da je Trivan oko 3 sata ujutro, narušio javni red i mir jer je pijan pokušavao da uđe u tuđe stanove, tražeći, u stvari, stan na četvrtom spratu, u kojem je najduže godinu dana živeo kao podstanar. Na poziv stanara zgrade, koju Kikinđani zovu penzionerska zgrada, intervenisala je policija, ali je tada policajac Saša Mijin „prekoračio zakonom dozvoljene granice upotrebe sredstava prinude i Trivanu naneo teške telesne povrede od kojih je on preminuo“. Policija, međutim, nije objasnila iz kojih razloga je patrola ostavila tada teško pretučenog Trivana, ne ukazujući mu pomoć, kao ni ko je, osim policajca Mijina, intervenisao te noći.

Interesantno je da niko od stanara zgrade C1 te noći nije čuo viku, ali su neki ujutro videli „telo prekriveno čaršavom pored česme“, i da je policija tu.

- Te noći ništa nisam čuo. Ujutro kad sam pošao na posao, video sam policajca pored česme i prekriven leš. Pomislio sam da je neki lutalica umro, ali mi je kasnije žena rekla da je to komšija. Nikada s njim nismo imali nikakvu neprijatnost. Retko sam ga viđao u komšiluku, ali mi je izgledao normalno. Pozdravljao se, nisam znao ni gde radi, a čuo sam da je razveden. Pre toga je s porodicom živeo u zgradi preko puta, a ovde je možda više od pola godine. Viđao sam da ide u prodavnicu. Često je bio pognute glave, a po očima mi se činilo da je, možda, nekada malo popio pa ga je stid - kaže Slaviša Bera, prvi Trivanov komšija.

I Milja i Mile Plemić, koji žive na prvom spratu, kažu da je „Trivan bio dobrodušan i da nije bio agresivan čak ni kad malo popije“.

- Bio je miran, ćerka mu je često donosila hranu. Samo smo čuli da nije mogao da pronađe stan kad malo popije, pa je zvonio na tuđa vrata - kaže Milja.

Nezvanično saznajemo da je kobne noći policiju pozvala žena koja je u svom stanu bila sama s malom decom. Pošto je Zdravko Trivan, koji je živeo u susednom stanu, pogrešio vrata, pokušao da uđe u njen stan, ona se uplašila i pozvala je policiju. Oni su ga potom odveli, ali se nesrećni Trivan vratio i pokušao da uđe, verovatno opet u pogrešan stan. Priča se i da su vlasnici stana, porodica Žigić, promenili bravu, pa Trivan zbog toga nije mogao da uđe u iznajmljeni stan.

Istragu o tome kako je policajac Saša Mijin pretukao Zdravka Trivana vodi istražni sudija Okružnog suda u Zrenjaninu Zoran Paripović. On je sinoć do kasnih sati saslušavao policajca Mijina, tako da nije poznato šta je izjavio na saslušanju.



Izvor: Blic \ R. Šegrt
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Očevici o policijskom batinjanju u Kikindi

Policajac tukao Trivana jedan sat

KIKINDA - Kikinđanka Dragica Zec s prozora svog stana u Bloku A1 na Mirkonaselju u Kikindi gledala je u petak rano ujutro, oko tri sata, kako policajac Saša Mijin (21) tuče njenog komšiju iz zgrade Zdravka Trivana (49), koga je dobro poznavala. Da ona kikindskom SUP-u nije prijavila brutalno ponašanje mladog policajca, možda bi porodica, prijatelji i javnost ostali u ubeđenju da je Trivan četiri časa posle batinanja umro prirodnom smrću.


- Nakon što sam uspavala unuče, bacila sam pogled kroz prozor. Sledila sam se videvši kako Zdravka udara policajac pored koga je bila plavokosa policajka. Najpre ga je nešto pitao, a onda počeo da ga udara pendrekom. Trivan nije davao nikakav otpor i pao je na zemlju. Ni to mu nije bilo dovoljno, pa ga je dva-tri puta šutnuo nogom i ponovo da udario pendrekom. Jasno sam čula kako je policajac, pri tom, naređivao Trivanu da ustane. Sve je to sa strane posmatrala devojka u uniformi. Takođe sam jasno videla da je policajac podigao nesrećnog čoveka i nastavio da ga udara po stomaku i leđima. Zdravko je tada ponovo pao, a ovaj ponovo nastavio da ga batina po nogama i tabanima. Iz klečećeg položaja nesrećni komšija pokušavao je da dođe do vazduha. Ta tortura je sa prekidima, sve dok je Zdravko ležao na zemlji, sigurno trajala sat vremena - priča potresena Dragica Zec.

Ona dodaje da je policajac Mijin uz pomoć koleginice podigao Trivana. Zajedno su ga odneli do obližnje česme, gde je od zadobijenih teških telesnih povreda Zdravko Trivan umro.

- Probudila sam muža i kada je video šta se dešava, hteo je da ode do policajca i vidi o čemu se radi. Ali ja sam se uplašila i nisam mu dozvolila da to učini. Celu noć nisam spavala, a ujutro mi je komšinica rekla da je Zdravko umro - svedoči Dragica Zec.

Ovim nesvakidašnjim zločinom Kikinda je potresena jer brojne komšije na Mikronaselju svedoče da je Zdravko Trivan bio izuzetno korektan, miran i pošten čovek i niko ne veruje da je, čak i u pripitom stanju, isprovocirao policajca. Zdravkov jedini porok bio je alkohol, ali konobar iz komšiluka kaže da je „Zdravko bio miran čak i kad popije i da je bio dobričina koja se retko sreće“. Brutalnom smrću potreseni su i meštani Nakova, sela gde je juče posle podne u porodičnoj grobnici sahranjen Trivan.



Izvor: Blic \ R. Š.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Slučaj prebijanja u Kikindi

Policajka - svedok ili saučesnik

KIKINDA - Tanja Radišić, policajka plave kose koja je u noći između četvrtka i petka u Mikronaselju u Kikindi bila u patroli sa kolegom Sašom Mijinom (21) koji je osumnjičen da je na smrt pretukao Zdravka Trivana (49), može dati najviše informacija o tom slučaju. Ona je kobne noći sa kolegom Mijinom imala patrolni nalog za obezbeđenje tog dela grada, a Mijin je bio vođa patrole.

Nije, međutim, jasna njena uloga u tom slučaju - da li je samo svedok brutalnog ubistva ili možda i saučesnik, kako javnost najčešće i tumači. Ona nije privedena, niti joj je istražni sudija odredio pritvor, pa se pretpostavlja da protiv nje nije ni podneta krivična prijava. Zanimljivo je da je u saopštenju kikindskog SUP-a, izdatom u nedelju, navedeno da će „protiv više odgovornih starešina i radnika kikindskog SUP-a biti preduzete zakonske mere“ zbog tog nesvakidašnjeg slučaja.

Interesantno je i da je dr Milica Sudarov iz Hitne službe konstatovala da je Zdravko Trivan umro prirodnom smrću jer mu je srce prestalo da kuca usled velike količine alkohola. Takvu informaciju u petak ujutro imala je i informativna služba kikindske policije. Tek kada je Milan Zec, saznavši da je umro Zdravko Trivan, policiji prijavio da je njegova supruga s prozora videla kako policajac Saša Mijin batina Trivana, klupko tragedije je počelo da se odmotava. Porodica Trivan zatražila je obdukciju, pa je jedna urađena u Kikindi, a potom i reobdukcija u Novom Sadu, koje su ukazivale na to da Trivan nije umro prirodnom smrću.

Takođe saznajemo da je zrenjaninski advokat Drago Tabaković, koji po službenoj dužnosti brani Sašu Mijina, uložio žalbu na rešenje o pritvaranju.

Istragu o tom slučaju preuzeo je istražni sudija Okružnog suda u Zrenjaninu Goran Zec, koji kaže da još nije dobio kompletnu dokumentaciju o obdukciji tela Zdravka Trivana, ali je naložio sprovođenje istrage.



Izvor: Blic \ R. Šegrt
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Policajka optužila kolegu

KIKINDA - Policajac iz Kikinde Saša Mijin (21), koji je u pritvoru zbog sumnje da je proteklog petka ujutro pendrekom i nogama na smrt pretukao Zdravka Trivana (49), branio se tvrdeći da je Trivan sam pao niz stepenice.

Ovu verziju podržala je prvo i policajka Tatjana Radišić, koja je te noći s njim bila u patroli u kikindskom Mikronaselju i koja je glavni svedok nasilničkog i brutalnog ponašanja svog kolege. Nezvanično smo saznali da je ona promenila iskaz nakon što je prvom obdukcijom potvrđeno da Trivan nije umro prirodnom smrću. Tako je od saučesnika postala glavni svedok brutalnog prebijanja.



Izvor: Blic \ R. Š.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.