Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mile Dragić: Da sam Džon, ne bi bilo galame  (Pročitano 16947 puta)
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia 6300
Ma и из "партизанске ескадриле" су више личили на војску  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Samsung XYZ1004
Aha....znaci to je ta mala, dobro opremljena i profesionalna vojska....pa lepo

Vidi se da Sutanovac zna sta radi  Smile ...jos samo da buduce oficire  Smile nauci da slem ne stavljaju naopako  Smile  Smile  Smile i ostalo je sve super  Smile 
« Poslednja izmena: 08. Jul 2010, 18:55:37 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
u pravu je mile evo strazari u zatvorima dobili made in USA opremu  Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
 
Милe Драгић ослобођен свих оптужби у афери „Панцир“            
четвртак, 14. фебруар 2013.

Миле Драгић, власник компаније за израду војне и полицијске опреме, ослобођен је оптужби у афери познатој као "Панцир".



Иако је Апелациони суд у Новом Саду прошле године укинуо прву пресуду којом је Драгић био ослобођен и наложио да му се суђење понови, Основни суд у Зрењанину је 12. фебруара поново донео ослобађајућу пресуду.

Драгић је оптужен јула 2007. године заједно са бившим министром одбране Првославом Давинићем, некадашњим помоћником министра одбране Милуном Кокановићем и бившим начелником одељења за развој и опремање војске СЦГ Јовицом Вучковићем у афери названој "Панцир", али је поступак против њега издвојен из војног одељења Окружног суда у Београду јер он није војно лице. Спорним уговором, за који се оптужени терете, 2005. године била је предвиђена набавка 69.000 шлемова и више од 60.000 панцирних прслука за војску, која је тада имала 28.000 војника, а процењивало се да би држава због неосновано повећаних цена била оштећена за 176 милиона евра.

Сам Драгић био је оптужен да је злоупотребио овлашћења у привреди у покушају, како би прибавио имовинску корист од 6,7 милиона евра, као и за недозвољено држање ватреног оружја и експлозивних материја.

Судско веће, којем је председавала судија Љиљана Аћимовић, оценило је да након осам година није доказано да је Драгић починио наведена кривична дела из оптужнице и донело ослобађајућу пресуду.

Сведоци и вештаци су током суђења тврдили да понуђене цене војне опреме нису биле "надуване" и да нису биле коначне, те да стога није ни постојала могућност да Драгић "превари" Министарство одбране, како је било наведено у оптужници.

Поступак против Драгића започет је у Београду, пред Војним одељењем Окружног суда, где је био оптужен, заједно с некадашњим министром одбране Првославом Давинићем и још двојицом официра, који су, раније, ослобођени оптужби.

Од подизања оптужнице и почетка суђења Драгић је тврдио да је цео процес монтиран и да су тврдње тужилаштва неосноване и злонамерне.

(Време)

е сад лепо да се опреми војска
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia 1800
Citat
е сад лепо да се опреми војска

koja vojska?  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
лако се то врати,само да се има пара
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
LG Nexus 5
Mile Dragić pravosnažno oslobođen



Apelacioni sud u Novom Sadu potvrdio je oslobađajuću presudu Osnovnog suda u Zrenjaninu direktoru i vlasniku DOO "Proizvodnja Mile Dragić".




NOVI SAD - Direktor i vlasnika DOO "Proizvodnja Mile Dragić" Mile Dragić pravnosnažno je oslobođen svih optužbi u aferi "Pancir".

Apelacioni sud u Novom Sadu potvrdio je oslobađajuću presudu Osnovnog suda u Zrenjaninu, saopštili su danas advokati Vladimir Horovic, Ðorđe Kalanj i advokatska kancelarija "Batić".

Apelacioni sud potvrdio je oslobađajuću presudu Osnovnog suda u Zrenjaninu iz februara, kada je po drugi put Mile Dragić oslobođen od optužbe da je kriv za aferu u javnosti poznatu kao "Pancir", koja je protiv njega pokrenuta 2005. godine i pred domaćom javnosti predstavljena kao pljačka veka.

Advokati Horovic i Kalanj posebno napominju da su Osnovni sud u Zrenjaninu i Apelacioni sud u Novom Sadu svojim presudama utvrdili da Dragić nije učinio nijedno krivično delo za koje se tereti ili za koje se goni po službenoj dužnosti.

Mile Dragić odlučiće da li će pokrenuti postupak protiv pravosudnih organa za naknadu štete, koja mu je vođenjem ovog krivičnog postupka naneta, navodi se u saopštenju.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9
Browser
Safari 537.71
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
Миле Драгић: Тужићу Динкића због 6000 радника које сам морао да отпустим            
петак, 01. новембар 2013.

Ако држава не гони Динкића, који је измислио „пљачку века“, онда ћу ја то морати. Уништили су ми све: и фирму, и углед, и послове...- говори за „Новости“ Миле Драгић, власник истоимене фирме.



Не бих тужио државу за осам година голготе, колико сам морао да доказујем да нисам „пљачкаш века“, чак ни за 500 милиона долара директне штете, колико је фирма „Миле Драгић“ изгубила од, тада већ уговорених, послова. Опростио бих можда мојим прогонитељима дане проведене у притвору и све намештаљке и провокације које су мени лично подметане. Али, једно не могу да опростим. То је оних 6.000 радника које сам морао да отпустим, јер ми је измишљена афера „Панцир“ одузела све послове, затворила сва тржишта, онемогућила да послујем. Отерала је све стране купце, а домаћи набављачи нису смели до 2007. године ни понуде за учешће на тендерима да приме, а камоли да на неком добијемо посао. Никада нећу и не могу да заборавим драме тих људи које сам морао, због нечијег личног интереса и ината, да отпуштам. Посебно не оног који се због тога убио. Све то неко сада мора да плати!

На питање да ли ће онда некога конкретно тужити за штету која му је нанета у афери „Панцир“ и кога, одговара:

- Мораћу, нажалост, да тужим државу. А, она онда нека гони оне који су криви и који су ту аферу произвели. То су, да не би било забуне, људи из ондашње владе и правосуђа.

Овако, после правоснажне пресуде Апелационог суда у Новом Саду, којом је власник и директор истоимене фирме Миле Драгић ослобођен свих оптужби у афери „Панцир“, говори за „Новости“ човек кога оваква пресуда „није обрадовала“. Јер, како каже, од самог почетка је „главом гарантовао - да није крив“ и говорио да је „жртва једног човека у тадашњој српској влади - Млађана Динкића, који је хтео да војску државне заједнице СЦГ и све набавке у њој стави, преко својих људи, под контролу“.

- На том путу, нашли смо му се моја фирма и ја. Као њен власник и један од највећих снабдевача војске разном заштитном и балистичком опремом, нисам желео да учествујем ни у кавим намештеним тендерима, још мање у пљачкашким приватизацијама. У то време била је актуелна афера „Национална штедионица“. Динкић, да би скренуо пажњу јавности са те, исконтруисао је аферу „Панцир“. И, још док нисам био ни окривљен, говорио је да је уговор са војском СЦГ вредан 176 милиона евра „пљачка века“, иако ниједан цент од тог уговора није био реализован. Из дана у дан је понављао „да актере треба стрпати у затвор и осудити“. То се, нажалост, и десило. Тридесет дана су ме држали у тамници, покушавали да ми подметну аферу „подмићивања војних официра“, износили у јавност лажне податке, да би се на крају све свело на оптужбе да сам платио два ручка од 10.800 динара, иако на њима нисам ни био.

Говорећи о последицама које је, сада се слободно може рећи, изазвала измишљена и исконструисана афера „Панцир“, Миле Драгић отворено каже да су „тадашњи моћници“ хтели да га униште, јер се није уклапао у њихове шеме:

- Моја фирма је те 2005. године запошљавала 8.000 радника. Били смо четврти извозник у Србији. По висини плаћеног пореза били смо шести у земљи... Мене су пет пута узастопце проглашавали привредником године. Радили смо велике послове за извоз. И то у три смене. Урушавањем моје фабрике држава је за ових осам година изгубила порез од 100 милиона евра. После тврдњи Динкића, које је скоро свакодневно износио да сам „учесник у пљачки века“ и после мог притварања, све је почело да се руши. Број запослених пао је на 250. Сада радимо у једној смени. У међувремену, док је истрага трајала четири године, а исто толико и суђење, отимали су ми милионске послове и додељивали их кинеским и америчким фирмама. Чак су слали и своје људе и нудили ми да по багателној цени откупе моју производњу. Послове су ми уништили, али правда је победила. И то, тек са променом власти, када је правосуђе ослобођено политичких утицаја. Ја то смем и да кажем, захваљујући првом потпредседнику Владе Александру Вучићу, који инсистира на самосталности у раду судова и тужилаштава.



Драгић говори и о томе да ће поднети пријаве против једног броја људи из правосуђа. Посебно против оних „који су, иако су имали све чињенице и доказе, писали лажне оптужнице“, против оних који су „ме онемогућавали да суду и судским вештацима прилажем доказе“, а највише онима „који су ми ускратили уставно право да се браним јавно“:

- Мене су пуних осам година ућуткивали, а онима који су ми сместили аферу било је дозвољено да нападају чак и ослобађајуће пресуде судова у мом случају. Е, све то ће морати да се истера до краја, како се у будућности то никоме не би дешавало.

АФЕРА ПОЦЕПАЛА ДРЖАВНУ ЗАЈЕДНИЦУ

- Афера „Панцир“ није имала за циљ да уништи само моју фирму, њене раднике и мене као привредника. Она је смишљена да би унела раздор у ондашњој државној заједници Србија и Црна Гора. Та афера била је директна иницијална каписла за распад те заједнице. Иако је црногорско руководство тврдило да је посао око набавке војне опреме за тадашњу војску неопходан и да ће учествовати у плаћању договорене цене, Динкић је инсистирао на томе да се ухапси и тадашњи савезни премијер Светозар Маровић. Притисци су били толики, да се Маровић повукао у Црну Гору, Ђукановић је престао да долази на седнице Врховног савета одбране и иако је намеравао да помери датум расписивања референдума о осамостаљењу Црне Горе, под таквим притисцима и у таквој атмосфери, одлучио је да се референдум одржи већ на пролеће 2006. године. И, сви знамо шта се десило - каже Миле Драгић.

М. Антић

(Вечерње новости)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.121 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.