Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:33:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mikrodermoabrazija  (Pročitano 2668 puta)
07. Feb 2007, 03:24:46
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Mikrodermoabrazija P&O

Zagađenje, stres, klimatski i vremenski uslovi kao i i ostali faktori ostavljaju brojne promene na koži. One zahtevaju različitu negu kože i različite tretmane. Vidljivi znaci starenja/prve bore  počinju već u 25. godini života kao posledica usporavanja prirodnih regenerativni procesa. Od 45. koža naglo stari kako zbog hormonalnih promena tako i zbog sve manje mogućnosti odbrane od destruktivnih procesa. Organizam sporije proizvodi kolagen i elastin, dermis i epidermis se stanjuju, a mreža kapilara slabi. Koža postaje opuštenija  sa sve više bora, mrlja, ožiljaka, i raznih drugih promena.

Epiderm
S obzirom da nisam pobornik hirurških (u pitanju je čist strah) pokušala sam da pronađem neki nehirurški metod za opravak, podmlađivanje i održavanje fiziološki mlade i lepe kože.
Mikrodermoabrazija je klinički metod progresivne abrazije površine kože mikrokristalima koja je u stanju da reši dobar deo problema koji nastaju na koži lica. Doktorka Jegda Novković, specijalista dermatovenerolog je bila ljubazna da mi odgovori na neka najbitnija pitanja. Evo šta sam saznala:

Šta je mikrodermoabrazija?
Mikrodermoabrazija je procedura površnog otklanjanja stratum korneuma i efikasne redukcije finih linija bora oko očiju, fleka na licu i sitnih bubuljičnih ožiljka. Ovom procedurom stimuliše se obnavljanje kožnih ćelija i stvaranje kolagenih vlakana.

Kako se obavlja tretman?
Tretman podrazumeva površnu plitku abraziju epiderma kože. Mikrodermoabrazija može da se kombinuje i sa hemijskim pilingom, što pojačava dejstvo.

Koliko dugo traje jedan tretman i kolko ih je potrebno obaviti?
Tretman traje oko 30 minuta s tim što je potrebno uraditi u proseku 4 tretmana  u razmaku od 2 do 3 nedelje.

Koje probleme rešava?
Mikrodermoabrazijom stimuliše se obnavljanje ćelija kože i stimuliše stvaranje kolagenih vlakana čime koži daje jedan opšti svež, zdrav izgled. Ovom metodom moguće je uspešno rešiti sitne bore oko očiju, fleke na licu i sitne bubuljične ožiljke.

Da li je tretman bolan?
Tretman je bezbolan i obavlja se bez lokalne anestezije.

Da li postoje preduslovi za obavljanje tretmana?
Predeuslov za obavljanje tretmana je da koža bude zdrava i neosetljiva.

Da li je potrebno lice pripremiti nekom vrstom posebne kućne nege?
Pacijentkinja treba da ima čisto lice bez šminke i bez stavljanja bilo kakvih krema pre samog tretmana.

Da li se lice sme izlagati suncu i kad?
Posle tretmana lice se ne sme izlagati suncu zbog iritacije i stvaranja dodatnih pigmentacija. Nakon smirivanja lica od nekoliko nedelja ono se može izložiti suncu.

Koliko često ga je preporučljivo raditi? 
Dva puta godišnje.

Koliko traje oporavak, za koliko se povuče crvenilo?
Oporavak, u zavisnosti od kože samog pacijenta, traje od 1 do 7 dana, za koje vreme se i crvenilo povlači.

Opasnosti nestručne mikrodermoabrazije?
Ukoliko mikrodermoabrazija nije stručna može doći do oštećenja kože kao i do izostanka rezultata.

izvor: B92-Zdravlje&Lepota
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
i mene bas zanima da li je ovo neko radio, i sa kakvim rezultatima... vec par godina se mikrodermoabrazija reklamira po casopisima, i ciljna grupa su oni koji zele da osveze lice, a nesto manje oni koji imaju ozbiljnije probleme, kao sto su duboki oziljci od akni i sl.

videla sam da je bas na ovaj clanak na netu bilo nekoliko komentara:


Da li neko radio i koliko kosta?
(Milina, 9. februar 2007 10:03)
   
• Ja sam radila pre 2 meseca bas u Epidermu u super sam zadovoljna.
Uspela sam da eliminisem fleke od sunca i oziljke od bubuljica. Rekli su mi da dodjem ponovo za 6 meseci
(Bojana, 9. februar 2007 11:16)
   
• A koliko košta?
(Tila, 9. februar 2007 13:02)
   
• Evo ja sam danas prvi put bila,moj problem su oziljci od bubuljica nadam se da ce se bar ublaziti.Cena je 30 evra po tretmanu,ja sam u N.S.-u i pretpostavljam da nisu velika otstupanja i u drugim gradovima.
(Bojana, 10. februar 2007 23:49)
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:33:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.