Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mihajlović osuđen na maksimalnu kaznu za klevetu Popovića  (Pročitano 597 puta)
17. Mar 2011, 07:00:48
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
LG Nexus 5
Beograd - Prvi osnovni sud u Beogradu proglasio je danas krivim bivšeg ministra unutrašnjih poslova Dušana Mihajlovića za produženu klevetu bivšeg šefa biroa Vlade Srbije za komunikacije Vladimira Popovića i Mihajloviću naložio da plati 200.000 dinara.


To je maksimalna kazna za krivično delo produžene klevete.

Sudija Violeta Jovanović rekla je da će Mihajloviću ako ne bude platio kaznu u zakonskom roku, svakih 1.000 dinara kazne biti zamenjeno sa po jednim danom zatvora.

Popović je u tužbi, koju je podneo 2007. godine, naveo da ga je Mihajlović u 47 tekstova, intervjua i izjava na najgrublji način klevetao u vezi sa njegovom ulogom u vladi premijera Zorana Đinđića i povezivao ga sa organizovanim kriminalom.

Na današnjem suđenju Popović i Mihajlović su se u završnim rečima međusobno optuživali za događaje vezane za političku pozadinu ubistva premijera, ali su obojica, sa različitim obrazloženjima, naveli da će presuda imati istorijski značaj.

Popović je u završnoj reči naveo da je Mihajlović 2007. godine u strahu od hapšenja pristao da "glumi pajaca i laže" da bi lažnim optužbama na račun Popovića skrenuo pažnju javnosti sa političke pozadine ubistva premijera Zorana Đinđića i povezanosti tadašnjeg premijera Vojislava Koštunice i ljudi bliskih njemu.

"Takav, unezveren i uplašen, Mihajlović pristaje da kleveće po nalogu tadašnjeg ministra unutrašnjih poslova Dragana Jočića i vlasnika Delte Miroslava Miškovića, jer je Mihajlović bio ucenjen, pretilo mu je hapšenje zbog ucenjivanja i reketiranja ljudi koji su označeni kao šverceri cigareta u policijskog akciji Mreža", rekao
je Popović.

Popović je rekao da Mihajlović nije izneo nijedan dokaz za tvrdnju da je bivši šef Biroa za komunikacije bio "gospodar života i smrti i šef mafije".

- Umesto toga, on je zloupotrebio postupak i od suđenja uz pomoć Miškovićevih medija pokušao da napravi političku tribinu da bi izgledalo kao da se meni sudi - rekao je Popović.

Popović je rekao da je Mihajlović "najpokvareniji političar" i primer nedodirljivog moćnika, koji je prvo bio službenik Državne bezbednosti, pa predsednik opštine, a onda i potpredsednik Vlade u vreme Slobodana Miloševića, kada je istovremeno razvijao i privatni biznis.

Popović je rekao da će presuda imati istorijski značaj, jer bi trebalo da pokaže da su svi građani jednaki pred zakonom i da ne mogu postojati zaštićeni ljudi poput Mihajlovića, koji su više od 30 godina povezani sa tajnim službama i moćnim ljudima koji im pružaju zaštitu.

- Mihajlović se nije vodio ničim drugim do ličnim interesom, a to je najbolje pokazao kada je Miloševiću okrenuo leđa pred sam kraj, i onda se na osnovu toga opet našao u vlasti - rekao je Popović.

Mihajlović je u završnoj reči istakao da se nije prepoznao u Popovićevoj završnoj reči.

- To nisam ja, Dušan Mihajlović, rođen 1948. godine u Valjevu, diplomirani pravnik. Popović je zapravo govorio o sebi. Jasno je da presuda imati istorijski značaj jer je će doprineti pisanju istorije čiji smo akteri bili i Popović i ja - rekao je Mihajlović.

Mihajlović je ponovio da ništa nije izmislio i da je "samo citirao" Popovićevo svedočenje pred Specijalnim sudom na suđenju za ubistvo Đinđića, a da je onda "izvukao političke i istorijske zaključke".

- Sve što je Popović rekao nije istina. Tvrdnja da mi je Mišković naložio da krenem u kampanju protiv Popovića je do te mere besmislena da je to samo Popović mogao da smisli. Stanka Subotića Caneta kod mene je doveo Popović, a da me prethodno nije obavestio da će dovesti Subotića - rekao je Mihajlović.

Popović je na to reagovao rečima: "C, c, c, kakvo si ti đubre, čoveče".

Mihajlović je rekao i da je suština u tome da se razjasni odnos Popovića sa svedokom saradnikom Ljubišom Buhom Čumetom i Miloradom Ulemekom Legijom i "čime je zadužio Čumeta i Legiju", kao i zašto je Popović u taj odnos uvukao i Đinđića.

- Niko nije ozbiljno pročitao i shvatio svedočenje Popovića u Specijalnom sudu. Kada sam to shvatio, moja obaveza je bila da kao građanin svakome ukažem da se odredi prema činjenicama iznetim u svedočenju - rekao je Mihajlović, koji je tokom jula 2007. o tome pričao u više televizijskih emisija, napisao feljton za Večernje novosti i Popovića pomenuo više stotina puta, negirajući da je to bila kampanja.

Izvor: Danas



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
не знам зашто али имам потребу да оперем руке после читања о овој двојици ...

А колико се сећам Тијанић је био много конкретнији у клеветању овог Поповића ... постоји ли ту нека тужба што чами по фијокама или се лакирана бубашваба ни не залеће на Тијанића?
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Uh Beba Popovic.....od tog lika me prodje jeza,skroz je ljigav.
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.134
mob
Sony 
Jedan od meni najomrženijih ljudi Beba Popović nikad ga nisam mogao smisliti.... Smile Smiley 1 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Nije vam ovo tema o žigolima  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Nokia 3510
не знам зашто али имам потребу да оперем руке после читања о овој двојици ...

А колико се сећам Тијанић је био много конкретнији у клеветању овог Поповића ... постоји ли ту нека тужба што чами по фијокама или се лакирана бубашваба ни не залеће на Тијанића?

Ја сам изгубио апетит...прескочићу ручак  Smiley 1
IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.