Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:49:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: MIG31 BM VS SU 35 BM  (Pročitano 7582 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Ah, prepravka, znaci! OK. A, mozda bi sada ako ih modernizuju, mogli tu da "uvale" 200 kg neke korisnije opreme, elektronike, lasera sta ti ja znam. A mozda da vrate radar ako se namena aviona menja? Smile Smile Smile
Ili makar da pola zamene nekom opremom - steta 200kg tereta. Smile
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Mislim da je napravljeno samo 6 MiG-31 za borbu protiv satelita. Ostali MiG-31 su imali i još uvek imaju standardnu opremu (čuveni radar Zaslon). MiG-31B ima nešto moderniji radar još većeg dometa kao i mogućnost nošenja modernih raketa R-77, mada za sada je svega 10 MiG-31 dovedeno na ovaj standard, planirano je 80 u narednih 10 godina. Ostali MiG-31 će verovatno biti povučeni iz upotrebe u tom periodu. Pored toga još uvek nisam uspeo da nađem informaciju da li su i kaad ruske vazdušne snage uvele u operativnu upotrebu rakete R-77, početkom devedesetih ih je preuzeto oko 200 za testiranja i procenu, ali nema podataka da li je posle toga bilo narudžbi niti sam uspeo da vidim operativni MiG ili Suhoj da nose podvešene ove rakete na borbenom dežurstvu. Samo su bile kačene na avione koji su izlagani na aeromitinzima.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Ah, samo 6 komada, pa onda je to sasvim druga stvar. Smile

U vezi tih raketa - Rusi uvek imaju neku tajnu Smile, nikad ne moze sve da se zna, pa cak i neko ko prati stvari kao ti.

Taj avion je stvarno bio cudo kada se pojavio, pogotovo je izazivala iznenadjenje njegova velicina. No, vremena se menjaju, stvari se modernizuju, tako da ce i on jednom u penziju, ali, ocigledno, dotle moze jos da odradi posao uz te modrnizacije. Sve je to i ekonomski i strateski proracun. Smile Smile
« Poslednja izmena: 20. Mar 2010, 11:20:37 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Sta se desava sa prodajom osam aparata Siriji. Smile.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
rusija svakako ima potrebu za avionima kakvi su bili npr Su-15 i MiG-25 ,odnosno kakav je MiG-31 . jednostavno , teritorija je suvishe velika da bi se pokrila sistemima PVO , a s druge strane osobine koje se traze od frontovskog lovca su dosta razlichite od osobina koje se traze od presretaca .

 s druge strane , sasvim je jasno da rusija nema para za odrzavanje velike flote aviona ,a pogotovu nema para za kupovinu novih aparata . to je jednostavno tako zbog sistema koji tamo vlada i koji vodi ka deindustrijalizaciji zemlje . poshto je slichan sistem i kod nas , sasvim je jasno kakvi su rezultati  Smile .

 preostaju onda samo priche kako navodno nije potreban toliki broj aviona  Smile (shto je notorna glupost ,ako se pogleda npr kako rastu vazduhoplovstva kine ,pa i indije ) i kako ce se postojeci avioni "modernizovati" . kao shto sam vec rekao , svaki avion ima odredjene resurse koji imaju vek trajanaja - mozete vi zameniti radar pa i celokupnu avioniku ,ali shta je npr sa motorima ,hidraulikom ,pa i samim trupom (zmajem) ? na kraju dodjete u situaciju da morate da menjate sve delove - to je kao da pravite nov avion  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
To stoji bf_109_g_6, ali ja mislim da Rusi ipak krecu ponovo u industrijalizaciju, nakon te notorne pauze koja je zadesila sve bivse socijalisticke i komunisticke zemlje, osim Kine. Oni su mudri, ali preko ledja naroda koji je ziveo u bedi, pa mu je sada premija da dobije 5000 evradi i iseli se negde napr. na Novi Beograd, sedne na trotoar ispred kartonske kutije i prodaje plasticne dzidza-bidze, ili mu je premija da radi na "bausthelle" negde u Shanghaiu ili Beidjingu.
Dobro smo u stvari i prosli kako je moglo da bude, Rusima je Jeljcin za malo prodao Sibir Amerima - pijanac, a kod nas je sve mutno i cabrovito, opsta tarapana sviju i svacega.
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Skorpion 26

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Samsung D780
У новом броју додатка "Арсенал" војног часописа "Одбрана" који је изашао почетком марта месеца налази се занимљив текст о авионима МиГ-31БМ и Су-35БМ аутора Себастијана Балоша. На основу овог текста може се закључити да Руско ВВС увелико размишља о осамревењавању своје флоте ловачких авиона већег долета. Међутим, по свему судећи шансе да победи у тој трци има новији Су-35 БМ. Очигледно је русима потребнији авион високих перформанси, велике покретљивости и маневрабилности и са најбољом опремом. Иако је МиГ-31 када се појавио био ударна песница совјетског ваздухопловства за дејства по циљевима на већим дистанцама и са најснажнијим авионским радаром, са својим ограничењима не би се лако уклопио у захтеве за вишенаменски авион. Су-35БМ је перјаница авиона новије 4-те генерације (руси га представљају као авион 4++ генерације) и  нуди нештовише од Лисичара. Он можда нема велику брзину лета као Лисичар, и не носи ракете великог домета али у односу на њега има већи долет и може дуже да остане у ваздуху. Сухој наговештава и могућност употребе новијих руских ракета в-в домета преко 200 км. Такође, Су-35 је од почетка замишњен као вишенаменски авион. ОКБ Сухој планира да уградњом АЕСА радара и новијих мотора типа АЛ убеди челнике руског ВВС да је њихов адут прави избор за руско ВВС које очигледно жели да унифицира своју флоту борбених авиона.
IP sačuvana
social share
Skorpion 26
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
To stoji bf_109_g_6, ali ja mislim da Rusi ipak krecu ponovo u industrijalizaciju, nakon te notorne pauze koja je zadesila sve bivse socijalisticke i komunisticke zemlje, osim Kine. Oni su mudri, ali preko ledja naroda koji je ziveo u bedi, pa mu je sada premija da dobije 5000 evradi i iseli se negde napr. na Novi Beograd, sedne na trotoar ispred kartonske kutije i prodaje plasticne dzidza-bidze, ili mu je premija da radi na "bausthelle" negde u Shanghaiu ili Beidjingu.
Dobro smo u stvari i prosli kako je moglo da bude, Rusima je Jeljcin za malo prodao Sibir Amerima - pijanac, a kod nas je sve mutno i cabrovito, opsta tarapana sviju i svacega.
 Smile

Nedavno su rusi objavili plan ulaganja u razvoj vojne industrije vredan oko 3 milijarde godišnje. Kažu da su industrijski kapaciteti i mašine poprilično zastareli i pre za rashodovanje nego za modernu proizvodnju pa su zato odlučili da u narednih 10 godina povrate i unaprede sve kapacitete i modernizuju celu vojnu industriju kako bi bila konkurentna kako na domaćem tako i na svetskom tržištu. Zbog zastarelosti vojne industrije sve češće se dešava da ruska vojska razmišlja kupovinu strane opreme, pa je zato potrebno dovesti domaće kapacitete na potrebni nivo da mogu da pariraju svetskim proizvođačima.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35

Nedavno su rusi objavili plan ulaganja u razvoj vojne industrije vredan oko 3 milijarde godišnje.

"objavljivanje planova"  je dobro poznato sa domace politichke scene  Smile . jeste da je rusija kudikamo ozbiljnija ,ali kad se na to nakace razni paraziti teshko da ce i pola od tog novca stici do industrije . na stranu shto to vishe i nisu neke pare zbog konstantnog pada vrednosti dolara . 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6

Nedavno su rusi objavili plan ulaganja u razvoj vojne industrije vredan oko 3 milijarde godišnje.

"objavljivanje planova"  je dobro poznato sa domace politichke scene  Smile . jeste da je rusija kudikamo ozbiljnija ,ali kad se na to nakace razni paraziti teshko da ce i pola od tog novca stici do industrije . na stranu shto to vishe i nisu neke pare zbog konstantnog pada vrednosti dolara . 

vecina deviznih rezervi rusije vise nije u dolarima......a putin zna sta radi!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:49:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.