IN < - Microsoft VS Google - >LO
(1/1) :: Odgovori!
Autor: SerbianFighter :
Microsoft VS Google
Not with this web
search site baby!

Dugo očekivani Majkrosoftov pretraživač MSN Search, kojim taj softverski gigant planira da konkuriše sistemima Google i Yahoo, prošle nedelje je i službeno izašao iz probnog perioda. MSN je u beti bio godinu i po, i do sada nije impresionirao korisnike bilo kakvim naprednim mogućnostima, a ni finalna verzija se nije pokazala. Ipak Majkrosoft se tek priprema da zakuva tržište Internet pretraživača budući da je najavio oštru borbu.

Koliko je Majkrosoftu važno pokretanje MSN-a, pokazao je i sam Bil Gejts, koji je na dan pokretanja ostavio pismo svim surferima na njnjnj.msn.com podsećajući svoje korisnike da je cilj Majkrosofta da iskoristi snagu tog softvera. Uz pokretanje MSN pretraživača, koji se sada više ne oslanja na Yahoo nego na sopstvenu tehnologiju, napravljen je i redizajn www.msn.com portala, s kojeg su izbačeni grafički elementi kako bi stranica izgledala što jednostavnije, čistije i preglednije.

Najviše koristi od MSN-a imaće korisnici sa engleskog govornog područja budući da pretraživač nije lokalizovan na mnoge jezike, za razliku od Google-a, koji recimo omogućava samo pretragu web sajtova za pojedinačne domene ili jezike, i to odlično odrađuje.

Jedna od ključnih razlika MSN-a i Google-a je i to što MSN Search pokušava da odgovori na konkretna pitanja, naravno, uz uobičajenu pretragu. Za direktne odgovore nova pretraživač se oslanja na bazu podataka Encarta enciklopedije, iako to i nije novost jer na sličnom principu radi AskJeeves search, koji tu uslugu nudi još od aprila 2003. godine.

I dok je Google jednostavan, MSN je ipak komplikovaniji, a nudi i veću kontrolu kao i alate za bolje prilagođavanje pretrage prema želji korisnika. (Kao što je mogućnost da korisnik sam odredi važnost značenja termina kako bi dobio nove ili popularnije rezultate.) U mesecima koji dolaze biće zanimljivo pratiti ovu trku i nagađati u kojem će se pravcu razvijati MSN.

Majkrosoft je tek na putu da lansira marketinšku kampanju svog pretraživača. Drugim rečima, ako zver iz Redmonda ispravi početničke greške, i bude široke ruke (čitaj više od 1 GB prostora na poklon po korisniku), Google bi uskoro mogao da dobije do sada najozbiljnijeg konkurenta. Za sada ipak ostaje tvrdnja iz podnaslova.
Autor: Eniac :
hm nije to toliko ozbiljan konkurent... ozbiljniji je Acoona novi browser koji sem onoga sto nudi i Google je jedini koga podrzava i kinesko trziste, a kada to kazem, imam na umu jos malo jace od 1 milijardu ljudi sto nije malo...
Autor: SerbianFighter :
1 000 000 000 tehnicki izrazito zaostalih ljudi.
Autor: X3mE :
Citat: SerbianFighter

njnjnj.msn.com


Sto mi Opera nece otvori ovaj sajt?  
Autor: Eniac :
zato sto je prevedeno sa cirilice
www.msn.com
mental note: jebote kako sam inteligentan
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo