Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:30:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Metode predviđanja  (Pročitano 11739 puta)
21. Nov 2006, 23:06:31
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
koje metode najčešće koristite u predviđanju budućih događaja i koje vam se prema iskustvu čine najpreciznijima?

Tranziti, solarne direkcije, progresije ili solalrni povratak?
(malo sam loša s hrvatskom astrološkom terminologijom, nadam se da sam sve navela kako spada)

Meni se nekako sve poklapaju, no na jednom internacionalnom astrološkom forumu sam čitala da su ljudima solarne direkcije (Solar Arc) jedna od najpouzdanijih metoda.

šta vi kažete?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Svi bi mi bolje kada bi mogli...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 132
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Apsolutno i neuporedivo SO direkcije, kao i progresivni MO posebno po kućama- kada prelazi iz jedne u drugu, tranziti naravno aktiviraju dosta toga, a SO povratak uzimam položaj Asc. i aspekte prema SO...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
ja sam do sad koristila najviše tranzite, ali me intrigiraju i ove ostale metode - mislim da ću i njih ubaciti u svoje analize..

Solarne direkcije stavljate u aspekt s natalnim i tranzitnim planetama?

kod puno progresija sam primjetila da se dvoje ljudi susretne dok je njihovo progresivno sunce u konjunkciji s mjesecom ili DC druge osobe, kako njihovo sunce dalje progresuje, tako i veza slabi ako nije poduprijeta ostalim planetima u usporednim horoskopima. određeni planeti iz solarnih direkcija i progresija mogli bi se tumačit kao neki okidači Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Moram priznati da  direkcije nisam puno radila,  Smile mada znam da djeluju.

Radim solarni horoskop ( povratak sunca na isti stupanj istog znaka, gdje je bilo u trenutku rođenja) , pri čemu gladam Asc, petu kuću, planete u njoj,. Zatim je u solarnom jako bitni položaj sunca ( u koju je kuću otišao) i aspekti koje radi.  Važna je i korelacija između natalnog i solarnog, npr. koja kuća natalnog   dolazi na ascedentu solarnog, ...

Progresije ( "dan za godinu" - - prvi dan života odgovara prvoj godini, drugi dan drugoj godini, ...) su mi bitne da vidim trenutno unutarnje stranje osobe, u kojem je trenutnom "filmu" i koliko se razvila. Bitan je Asc, SO  i Mo, te je  svaka promjena znaka i kuće jako bitna.

I neizostavni su tranziti - -trenutna kretanja planeta na nebu i njihov utjecaj na naše natalne planete, kuće, točke horoskopa.
« Poslednja izmena: 22. Nov 2006, 12:58:19 od Lenora »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
evo recimo kod mojeg solarnog povratka - sunce je otišlo u 4. kuću (znači da ću bit orijentirana na dom, kuću i obitelj? ove godine uglavnom i provodim većinu vremena s obitelji)
ali je u kvadratu je s mjesecom iz 8. kuće, u inkonjunkciji s jupiterom iz 11.(koji samo što nije otišao u 12.) i u trigonu s ASC u strijelcu - ima netko da mi malo pobliže objasni ove aspekte, pliiiz Smiley

na SP ASC u strijelcu pada mi natalna 6. kuća - znači da ću ovu godinu biti zaokupljena poslom, pretpostavljam..
prirodna 10. kuća pada u 4. solarnog - pretpostavljam da ću karijeru gradit iz doma - true! Smiley

zašto gledaš 5. kuću?
5. kuća mi počne u ovnu i prazna je - vladar mars je otišao u 7. koja je u natalnom 12. - skrivene ljubavi i partner???
mars mi je također loše aspektiran - u t-kvadratu s merkurom(u 3.) i plutonom(u 1.) - znači da ću se sukobljavati s muškarcima ove godine?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
evo recimo kod mojeg solarnog povratka - sunce je otišlo u 4. kuću (znači da ću bit orijentirana na dom, kuću i obitelj? ove godine uglavnom i provodim većinu vremena s obitelji)
ali je u kvadratu je s mjesecom iz 8. kuće, u inkonjunkciji s jupiterom iz 11.(koji samo što nije otišao u 12.) i u trigonu s ASC u strijelcu - ima netko da mi malo pobliže objasni ove aspekte, pliiiz Smiley

na SP ASC u strijelcu pada mi natalna 6. kuća - znači da ću ovu godinu biti zaokupljena poslom, pretpostavljam..
prirodna 10. kuća pada u 4. solarnog - pretpostavljam da ću karijeru gradit iz doma - true! Smiley

zašto gledaš 5. kuću?
5. kuća mi počne u ovnu i prazna je - vladar mars je otišao u 7. koja je u natalnom 12. - skrivene ljubavi i partner???
mars mi je također loše aspektiran - u t-kvadratu s merkurom(u 3.) i plutonom(u 1.) - znači da ću se sukobljavati s muškarcima ove godine?
Citat

U igri su ti sve  3 kuće završetka, 4, 8,12. Možda je ovo jedna faza tvog života u kojoj nešto završavaš, pa ćeš krenuti dalje, novi ciklus rasta i razvoja. Umiranje starih i rađanje novih obrazaca ponašanje, ega, emocija?
So 90 Mo , možda nekakvi sukobi i borbe u tebi?  Tvoje emocije, osječaji, potreba za promjenom, u sukobu sa egom, onim što ti jesi ili bi trebala biti? Ili loši odnosi sa partnerom?  Možda pad sampouuzdanja, zbog nedostatka emocija?

Sunce inkonjunkcija Jupiter - trebala bi  pronači kompromis između želje biti najbolji, prvi u svemu, takmičarskog i nadmetačkog duha i drušvenih očekivanjima od tebe? Trenutno osječaš nedostatak samopouzdanja, nezavisnosti? Možda koji kilogram viška.


Ako gledamo solarni povratak, u igri je Sunce.  Sunce prirodno vlada lavom i petom kućom.
U lunarnom povratku - četvrta  kuća - Mjesec.
U Venerinom povratku - druga, sedma - Venera.
U marsovom povratku -  prva, osma  - Mars..


« Poslednja izmena: 22. Nov 2006, 15:48:01 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
cool  Smile

u venerinom povratku imam skroz zanimljivu konstalaciju -
u 7. mi je pluton - transformirajuća veza
vladar 7. je jupiter, a 2. je mjesec - i njih dvoje su se našli u konjunkcji u 5. kući u škorpionu kojim vlada pluton i u trigonu su s venerom iz 10. u ribama..

- ovo mi sve naliči na neki jako lijep ljubavni scenarij ove godine -
- samo što ljubavnog scenarija uopće nema  Smile, a onaj što je bio se raspao  Smile

nešto mi ne štima u prognozama  Smile
također uopće ne osjećam (ništa, zero, nada) utjecaj ovog tranzitnog jupitera u velikom trigonu s natalnim marsom i jupiterom - ke pasa?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Ni meni se na ljubavnom planu ništa ne dešava. Sve je isto, mada po nekoj logici, trebalo je biti promjena.
Venera mi je natalno  u lavu u osmoj, i prošao ju je Saturn ( Saturn, Jupiter preko mjeseca i venere donose nove emocije vezane uz prirodu aspektiranog planeta???). Trenutno je ta  moja ista Venera u  aspektu  trigona sa Plutonom iz  dvanaeste. ( strastvena veza, koja donosi  intenzivne emocije ???) - ništa. Možda zbog toga jer Pluton istovremeno kvadrira i Sunce i Mjesec.
Jupiter je činio  trigon iz desete prema mjesecu u ribama u trećoj, i sekstil prema suncu u devetoj, opet ništa. Mislila sam da ću konačno promijeniti posao kod tranzita stelija u škorpionu preko moje desete i sj. čvora u njoj, pa ni to. Možda zbog kvadrata Saturna?
Možda imam krivu logiku.
« Poslednja izmena: 22. Nov 2006, 14:41:25 od Lenora »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Pozdravljam nick-neka bude i drago mi je da nam se pridruzio,pored saleta,sny,chradonne,vindexa, anchija,Leonore,jer  su podigli nash maleni podforum,na strucnjiji nivo Smile
Postalo je jako interesantno,jer mozemo uchiti jedni od drugih(izvinjavam se ako sam koga preskocila)

Ja gledam sve shto stignem,poshto najvishe radim sinastrije,bacim far na natal,normalno,obadvije osobe posebno,pa komparativni metod,pa Dejvisonku,koja da izvrsne odgovore,pa pogledam progresiju,solar,(u sinastriji),progresivni Mjesec,zaista ne stignem,jer bih provela 3 dana nad jednom sinastrijom...
Prednost dajem inache tranzitima,pa progresijama,solarni povratak mi je neshto mlak,samo bacim pogled,za svaki slucaj da shto ne promakne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Svi bi mi bolje kada bi mogli...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 132
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zahvaljujem se na gostoprimstvu, a i ja se najviše bavim sinastrijama, potpuno logično za jednu vagu- s tim da su meni najbitniji aspekti između planeta kao i kuće u koje padaju i kojima vladaju, Dejvison mi malo šta pokazuje a kompozit tek nešto više?!Naravno najbitnije je pod kojim se aspektima veza začela, a tu su bez premca SO direkcije, bar za mene. Vertex mi je itekako zanimljiv. Ovo za SO povratak je odlično rečeno. Pozdrav Anđeli i volio bi da mi odgovori na jedno moje pitanje u topiku o Lilith, ako može naravski Smile
« Poslednja izmena: 22. Nov 2006, 17:27:07 od neka bude »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:30:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.