Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:54:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 338 339 341 342 ... 354
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Metal  (Pročitano 401383 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
Iron Maiden su legende burazeru, možda ih neko ne voli (muziku) ali svakako Mejdeni zaslužuju poštovanje. Njihov uticaj na metal je nemerljiv, mislim u pozitivnom smislu  Smile Nakon odlaska Brusa i dolaska onog nesretnika B.Bale, nisam ih slušao. Ovi poslednji albumi sa legendom i nisu toliko loši.

Helloween, Nemačke legende power metala... Samo što, u ovom slučaju, je Andi dobra zamena za prethodnog Kiske-a. Btw dolaze na leto u BG sa Judas priest-om (Belgrade calling 2015.god.).

Paradise lost je imao velike oscilacije u svojoj istoriji, od death-a do gotic metala pa sve do nekog elektronskog metala (tipa malo žešći Depeche mode), da bi ovim poslednjim albumom se okrenuli svojim dobrim stvarima i muzici. Sad sam video ovo na wiki-ju : In September 2014, it was officially announced that Nick Holmes will replace Mikael Åkerfeldt as the vocalist in the swedish Death Metal band Bloodbath. Šta bi to trebalo da znači, s obzirom da izbacuju novi album? Neka uporedna karijera, šta li je?

Što se tiče Megadeth-a, oni su posebna priča (Megadave bend)... Dave je alfa i omega tu, od njegovog raspoloženja sve zavisi pa i pravac u dosadašnjim albumima. Ako će da eksperimentiše on će to i uraditi (Risk i Super Collider) a ako se istripuje i malo potrudi napravi dobar album (Endgame i The sistem has failed, itd). Jbg trenutno su mi bolji od Metalice... Barem mogu da očekujem od Megadeth-a neki album ili pesmu a ovi rokfeleri se istripovali pa snimaju neke filmove i prave albume sa nekim debilima...na žalost.

Inače moram da priznam da sam malo konzervativniji po pitanju novih bendova, ali evo mogu da pomenem da sam od novog slušao Sabaton...oni su me oduševili iako malo smaraju sa tematikom iz 1 i 2 svetskog rata  Smile






Postovanje da mozda, ali sam status legende ti ne znaci nista ako gledamo na muziku stvarno.  Oni su nasli matricu i to rade non stop, jer je lakse drkati jedno te isto kada radis "mainstream." Pogledas Slayer-a, oni mozda rade metal i nisu se promenili za sve ove godine, ali to ne znaci da nisu mainstream.  Helloween sam nekada slusao prvih par albuma, i to mi se svidela po neka pesma, inace ovako generalno nisu nista posebno.  Slusas Manowar i Hammerfall i Nightwish i Stratovarius i Symphony X itd, itd, sve manje vise zvuci isto posle nekog vremena.  Navodno je Blind Guardian napravio odlican album ovoga puta, ja sam probao, nije mi se nesto dopalo, sto zbog toga sto to vise nije moj pravac muzike koji slusam, a sto zbog toga sto vecina Heavy/Power albuma zvuce prezvakani (to naravno tesko moze da se promeni jer je takav pravac) i puni filera, znaci pesma radi toga da je album blizu sat vremena, a ne zbog toga sto je dobar.  Ako se tebi svidja, super, ja nemam nista protiv, jer ovde svi imamo razlicite ukuse, samo ako gledamo na bendove sa objektivne tacke gledista onda moramo reci istinu.  Jedno je kada volis bend zato sto je legendaran, i zato sto ti se svidja, a drugo ako imas dobar razlog, sto u kompoziciji, deonicama, vokalu, produkciji, masterizaciji i mixovanju.

Sto se tice Paradise Lost, od Believe in Nothing pa na ovamo sve nekako zvuci manje vise isto, podsecaju me na My Dying Bride ako pricamo o Doomu, gde jednostavno znas sta da ocekujes. Pesme su odlicne, ali sve zvuci slicno. Jesi li ikada slusao Pain, projekat Petera iz Hypocrisy?  Gotovo bilo koji album da odaberem zvuci isto, i sto se tice stihova, i sto se tice sviranja i cele atmosfere.

Megadeth je smorio, jer Dave je pokusavao godinama da izadje iz senke Metallice, i za mene od Countdown to Extinction nije uradjeno nista tako odlicno da bih rekao da me je stvarno odusevio. Stariji albumi sami po sebi nisu nesto, individualno mozes da nadjes po pesmu da je stvarno odlicna, kolektivno retko, ali to je mozda moja preferenca. 

Sto se tice Sabatona, Attero Dominatus je bio najbolji album, ovo sve ostalo je onako ok, Art of War je bio sranje, i dalje nesto se ne secam da sam naleteo na pesme koje mi dolaze na um. Nisu smorili toliko sa tematikom, koliko su smorili sa nedostatkom ideja.  Mozda je to ono sto zelim da kazes za vecinu ovih bendova koji mozda sviraju dobro, i dobri si muzicari ali su lenji ili nemaju viziju ili egzekuciju te ideje. Ja sam sasvim iskren kada kazem da u poslednjih 6-7 godina stvarno nije bilo toliko dobrih albuma, bez obzira na pravac. 

Ja sada slusam vise neki Avant Gard, Post Black, Progressive i Atmospheric, cak i ono sto zovu Shogaze, poput Agalloch (kojeg ne gotivim nesto preterano), Wolves in the Throne Room, Ixiom, Alcest (stari albumi), Woods of Ypres (par pesama ovamo onamo), Asva, Solefald, Deathspell Omega (par albuma), Skalmold, Death Fortress, Draconian, Novembers Doom, Tjogltjargar itd.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 23
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 40.0.2214.115
Ma druže razumem ja tebe i drago mi je da može sa nekim da se popriča o nečemu što se voli.

Nisam uopše ulazio u raspravljanje oko ukusa jer poštujem načelo: o ukusima ne vredi raspravljati. Možda ti je malo neprijatno zvučao moj uvod oko Iron Maidena ali ja i dalje mislim da neke dobre stvari ne treba menjati.
Slušam metal još od detinjstva i još jednom priznajem da sam vrlo odan svojoj malog grupici bendova koje slušam.
Sigurno imaš dosta razvijeni i istančaniji ukus od mene (nabrojao si gomilu bendova koje nisam čuo), ja to poštujem i to je za svaku pohvalu  Smile

p.s. moraću na netu potražiti ove tvoje, malo i ja da čujem nešto novo  Smile   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 40.0.2214.115
mob
Nokia 


Sad sam video ovo na wiki-ju : In September 2014, it was officially announced that Nick Holmes will replace Mikael Åkerfeldt as the vocalist in the swedish Death Metal band Bloodbath. Šta bi to trebalo da znači, s obzirom da izbacuju novi album? Neka uporedna karijera, šta li je?




bloodbathov album je prva liga,izasao je ima i pola godine!!!nick je otpjevao bas kako treba,ni nalik paradajz lost grovlom.experimentisao je i ispalo je dobro

inace,nije potvrdjeno ali svima je jasno da je novi bubnjar megadeta Chris Adler iz Lamb of Goda...al ni megadet me ne zanima previse.

IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 23
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 40.0.2214.115
Nisam poslušao, sad ću za vikend imati vremena pa da čujem Nicka kako cvrkuće  Smile
Megadeth je inače u javnosti napravio pravi mali show odnosno uvertiru za svoje nove članove grupe. Prvo su pustili buvu da će se skupiti ona stara ekipa sa Rust In Peace albuma da bi se sad reklo za Adlera (bubanjar) i nekog Kiko Loureiro (gitara) iz grupe ANGRA. Baš me zanima kakav će to biti album, samo da ne bude kao ovaj prethodni  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.101
Ma druže razumem ja tebe i drago mi je da može sa nekim da se popriča o nečemu što se voli.

Nisam uopše ulazio u raspravljanje oko ukusa jer poštujem načelo: o ukusima ne vredi raspravljati. Možda ti je malo neprijatno zvučao moj uvod oko Iron Maidena ali ja i dalje mislim da neke dobre stvari ne treba menjati.
Slušam metal još od detinjstva i još jednom priznajem da sam vrlo odan svojoj malog grupici bendova koje slušam.
Sigurno imaš dosta razvijeni i istančaniji ukus od mene (nabrojao si gomilu bendova koje nisam čuo), ja to poštujem i to je za svaku pohvalu  Smile

p.s. moraću na netu potražiti ove tvoje, malo i ja da čujem nešto novo  Smile   

Meni nije problem brate voleti bendove zbog ovog ili onog razloga. Ja samo govorim o kvalitetu muzike kao celine ne samo zbog toga sto nesto volim. Volim i ja bendove koji su krs, ali shvatam da su krs, i opet mi se svidja zvuk, ili reci, ili nesto. Ako ti se svidja Iron Maiden samo napred, bolje Maiden nego Stoja i ta sranja. Meni se samo malo smucilo da pojedini bendovi imaju kultni status, a jednostavno se ne trude da se pomere sa mrtve tacke. To je ono na nivou novog benda koji ima idola, i na primer kaze Slayer je bog, i kada dostignu taj nivo, smatraju da nema nista bolje od toga i ostanu tu, mada vecina ideja je vec odradjena tako da jedino preostalo experimentisanje.  Moj ukus je raznolik, ali ja nisam toliki strucnjak sto se tice samo muzike po sebi, moj prijatelj jeste muzicar i dosta sam naucio od njega, tako da mogu da prepoznam dobar rad i lenj rad.  Americki metal ja mislim vec sam napomenuo je veoma lenj generalno jer rade ono sto mozda zvuci super ali je veoma jednostavno i prosto kada se pogleda, i vidi se koliki je mali trud ulozen.

Ako te interesuje jos neki bend slobodno reci, pa cu da ti predlozim jos dosta njih. Samo moras da mi kazes sta ti se svidelo sa liste prvo Wink
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 23
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 40.0.2214.115
Nabrojao si gomilu bendova koje treba na miru poslušati a ja privatno u poslednje vreme sve manje vremena imam. Nemoj mi zameriti, treba će mi malo više vremena za listu  Smile ali za početak preslušao sam na brzinu par pesama sa ovog novog albuma Bloodbath-a. Uopšte ne mogu da prepoznam glas od Nick Holmsa, baš se zamaskirao  Smile Nije loše ali moram priznati da nije moj fazon. Sad mi je jasnije, Bloodbath je supergrupa... njeni članovi su ujedno i osnovni članovi drugih poznatih grupa 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 40.0.2214.115
mob
Nokia 
ŠIBAJ!!!!!!


IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 40.0.2214.115
mob
Nokia 
Katastrofa  Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 40.0.2214.115
mob
Nokia 
Novi spot !!!

IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 40.0.2214.115
mob
Nokia 
pogledajte dok ga nisu zabranili  Smile Smile Smile Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 338 339 341 342 ... 354
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:54:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.