Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:55:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 325 326 328 329 ... 354
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Metal  (Pročitano 401226 puta)
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.120
mob
Nokia 
Vermilion je remek djelo.vermilion je najbollja pjesma slipknota.kapa dole

o svemu ostalom sto si naveo vecina stvari ne drzi vodu i mozemo raspravljati mjesec dana pa bolje da ne pocinjemo s glupom raspravom...




IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.94
Vermilion je remek djelo.vermilion je najbollja pjesma slipknota.kapa dole

o svemu ostalom sto si naveo vecina stvari ne drzi vodu i mozemo raspravljati mjesec dana pa bolje da ne pocinjemo s glupom raspravom...






Nemam namjeru da se raspravljam, samo sam iznjeo svoje misljenje na tu temu sta je 'prava muzika' a sta ne. Ono sto bi volio jeste da cujem tvoju stranu i da mi kazes sta ne drzi vodu pa da ja mogu razmisliti o tome. Obecavam da to nece biti jedna od onih rasprava koje svi mrzimo, ali neizbjezno ponekad udjemo u istu. Ono sto muziku cini tako posebnom jeste to sto nju povezujemo sa svojom licnoscu. Valjda, sta ja znam, pa zbog toga ponekad reagujemo kako reagujemo ako cujemo nesto sto ne zelimo da cujemo. Da ne drobim vise u sitne sate.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.120
mob
Nokia 
sepultura nije dovela pavarotija da otpjeva roots.to je obrada njemackog benda James Blast Orchester

to da su textovi u metalu samoubilacki i puni mrznje je glupost.zavisi od zanra metala naravno ali vecina textova je kritika na politicku scenu,na ratove na religiju,textovi puni zajebancije,pjevanje o  alkoholu,nacinu metal zivota itd.
ima i toga gore sto si naveo ali puno manje u odnosu na ovo sto sam ja naveo.mnogi ljud ne shvataju da je recimo Slayer pjevao o sotonizmu cisto da "naljute" ljude da ih isprovociraju ane zto sto obozavaju sotonu.dakle i to spada pod zajebanciju

mejnstrim nema direktne veze s kvalitetom muzike ali je cinjenica da se u mejnstrimu traze prilagodjavanja tj.pracenje trendova (korn radi album sa skrillexom,pa ne ide to ljudi moji,bendovi su prisiljeni uraditi par radio frendli pjesmica u suprotnom ih niko nece pustati na radiu sto ce rezultirati slabom prodajom albuma)
dakle,nisi vise slobodni umjetnik nego si rob muzickoj industriji

trazi se takodje da npr.svake 2 godine neki izvodjac izbaci novi album sto rezultira losim izdanjima.primjer deicidea (dobro nije mejnstrim al su bili pod ugovorom s  jednom od jacih metalskih izdavackih kuca)  koji je priznao da je u kratkom roku snimio dvije kurcine od albuma  cisto da se rijese ugovora.nakon sto im je to palo s kurca oni izbacuju fenomenalan album,znaci da bend treba da snima i radi kad ih spici inspiracija i kad oni to zele a ne kad ih natjera izdavac.

slipknot je licimuran stob savo kikinda reko.
oni su stalno pricali kako su protiv MTVa kko oni mrze MTV kako oni mrze komercijalu bla bla
a onda eto ih na MTV australia MTV amerika emisija ova ona eto ih kod letermana...

da li postoje balade na prva 2 albuma?ne
sta se desava na albumu koji slijedi nakon komercijalnog upjeha?pola  volumea 3 balade (a to je jos i kul album sa dosta jakih i bolesnih momenata) All hope je katastrofalan

prvi pravi slipknot nije imao u sastavu korija a ni jima roota (obojica ston sour Smile ne pominjem ih dzaba ) tako da su vecnu pjesama s prvog albuma (kojeg je kori na kraju otpjevao) napisali klaun, pol grej i prvi pjevac Anders Colsefni (kori ga je zamijenio i ujedno toalno prisvojio njegov stil pjevanja,od growla do onih ludjackih saputanja dakle kori nij cak ni imao svoj stil nego je samo iskopirao Colsefnija a ovaj je ispao iz igre jer je kori mogao sta' pa da ljepse pjeva clean vokale) dok su muziku radili Mik Joey i pazi ovo Josh Brainard.Josh je cak i snimio cijeli debi album a onda je izbacen iz benda

drugi album rade joey paul i mik
textovi klaun

nakon toga Jim i Kori prave stone sour i povecuju mu puno vrijeme.josha vise nema,bolesnih textova andersa vise nema,ostatak benda se rastrkao,klaun se vise okrece ka filmskom izricaju i slikanju i slipknot polako sa korijem i jimom postaje stone sour 2 Smile

corey je npr.napisao Snuff najpickstiju pjesmu koju je komotno mogao prodati James Bluntu


kad smo kod korija.on je izvrstan pjevač,nista nemam protiv toga.
prva 3 albuma je otpjvao odlicno i onda da ga grubo ciiram : "ne zelim vise samo da vristim ja zelim i da pjevam,ja umijem da pjevam i zelim da pjevam"

dakle sindorm zvani stone sour.

i dalje on ima dobar vokal ali godine sustizu i on ne moze vise da vristi kao prije.prije je recimo mogao da otpjeva pjesme tipa no life sad bogami nema sanse.

ne mozes navesti sepulturu kao bend koji je popularizovao metal pored jedne metalike ili pantere .
e eto jos jedan los primjer sta mejnstrim moze da uradi od benda.
"izdavacka kuca nam je savjetovala da se ošišamo i da ublazimo zvuk"

bravo za bend koji se zove metalika a snima bluz rok...odlican potez Smile



« Poslednja izmena: 17. Sep 2014, 00:48:36 od godfucker »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 32.0
jaoooooo five fnger  Smile Smile Smile Smile Smile Smile

kako prodati amerima spiku nego ocajnim patrotizmom....uzas

sto se tice CC

zasad favorit Icepick Lobotomy. najjaca a i naziv je odlican  Smile Smile
poslije nje Hollowed bodies,bloodstained cement,hedlong into carnage (kakva rifčina na otvaranju sunce ti jebem Smile) kill or become

ima i pjesama koje su na albumu cisto da popune mjesto poput vector of cruelty,the murderers pact,funeral cremation

na prvo slusanje 7/10
Pa to, da covek popizdi nacisto.  Ovde se samo vrti komercijala, kvalietetan bend ne mozes da cujes na radiju, ali opet kvalitetni bendovi su retki na radiju, neko bi rekao i nepostojeci.  Ovde se vrti isto sranje Skillet,FFDP, WoP, Korn, Slipknot itd, itd.  Da ne ulazim u jos sjebanije vode.  Sto se tice patriotizma popizdim, jer neko je bese imao onu pesmu "Diamond Eyes" to su vrtili do besvesti, a FFDP pogotovo.  Iako ne volim metalcore, Lamb of God i njihov album Ashes of the Wake i dalje mogu da slusam, ali on je bio politicki orjentisan, tako da je bio super. Imali su sta da kazu, ovi ostali sviraju kurcu.

Nisam jos stigao da preslusam. Jel barem po tebi bolji od prethodnog ili je tu negde?

Sto se tice odgovor ovom liku, svaka cast.

Kakve veze ima da li je neki bend postao mejnstrim sa kvalitetom muzike?
Kao drugo, nije pjevac Slipknota nista imao sa muzikom i tekstom na posljednja 3 albuma, nego Pol Grej. Pjevac Slipknota ima raspon glasa da moze i jedan i drugi bend da drzi. Da li pjevao Trough Glass ili Everything ends svedno je. Muzika nije crno bijela. Primjer imas sa Sepluturom koja je na nekin nacin popularizovala metal ili kako vec to zelite da zovete, pa je onda zvala Pavarottija, opernog pjevaca, i s njim uradila duet. I to jebeno dobro zvuci.

Mozda nije metal, ali kosi se sa ovim. Ko je god slusao Everlast, znace da je on ukomponovao bluz, rok, rep i jos neke hibride i dobio je odlican zvuk. Imas slicnije tome Apocalypticu koja na celu izvodi metal, rok... Ako nije svaka pjesma samoubilacka, puna mrznje i opsteg sarkazma na drustvene fenomene, ne znaci da je pjesma losa. Ili da se bend prodao. Sto prije shvatis da svaka muzika ima svoju publiku i da je s tim apsurdno pricati u kvaliteti neke muzike to bolje. Manje nerviranja u svakom slucaju.

Pa da, svaka muzika ima publiku, to ne znaci da je Grand kvalitetna tvorevina, i da je novi album Shakum Polumente nesto za pamcenje. Tako je i metal u pitanju. Imamo metal za napaljenu decicu, vecinom americki metal koji slusaju i nasi ovde i pale se na te tripove jer ne znaju za bolje, i onda imamo metal koji barem pokusava da uradi nesto i da bude metal, a ne najobicnija prodana picka.

Na primer ovi likovi iz Chikaga, Ameri jesu, ali se barem trude da urade nesto, da budu malo drugaciji, da ne drndaju metalcore ko svi ostali defektasi ovde.  Album mozda nije najbolji, ali radije bih njih slusao od svih Slipknota i americkih "metal" kuraca zajedno.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.120
mob
Nokia 
ne znam jos za CC

dok se slegne,al ovako na prvu bolji je od eviscerationa i torturea i dosta bolji nego sto sam ocekivao nakon one prve 2 promo pjsme

evo jedna mnogo ubava  Smile:


IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.94
sepultura nije dovela pavarotija da otpjeva roots.to je obrada njemackog benda James Blast Orchester
To nisam znao. Juce sam cuo pjesmu. Ali opet zvuci dobro.

Citat
to da su textovi u metalu samoubilacki i puni mrznje je glupost.zavisi od zanra metala naravno ali vecina textova je kritika na politicku scenu,na ratove na religiju,textovi puni zajebancije,pjevanje o  alkoholu,nacinu metal zivota itd.
ima i toga gore sto si naveo ali puno manje u odnosu na ovo sto sam ja naveo.mnogi ljud ne shvataju da je recimo Slayer pjevao o sotonizmu cisto da "naljute" ljude da ih isprovociraju ane zto sto obozavaju sotonu.dakle i to spada pod zajebanciju.
Nisu svi, daleko od toga. Ali uzmi prosjecan black metal bend i vidi o cemu on pjeva. I Black Sabbath je izbacio NIB ne zato sto su satanisti. Ali imas bendova koji samo o tome znaju da pjevaju (ne samo o bogu, satani, nego o opstoj mrznji) i pomeni je to veca paljba nego na glupi americki nacionalziam.

Citat
mejnstrim nema direktne veze s kvalitetom muzike ali je cinjenica da se u mejnstrimu traze prilagodjavanja tj.pracenje trendova (korn radi album sa skrillexom,pa ne ide to ljudi moji,bendovi su prisiljeni uraditi par radio frendli pjesmica u suprotnom ih niko nece pustati na radiu sto ce rezultirati slabom prodajom albuma)
dakle,nisi vise slobodni umjetnik nego si rob muzickoj industriji
Bendovi mjenjaju stil non-stop. Tesko je 20 godina stajati u jednom mjestu. Korn nikada nije bio obican bend u smislu jednog te istog zanra. Ne cudi me sto su uzeli taj dubstep i radili sa njim. Meni se to iskreno ne svidja, ali ne znaci da su to uradili zbog komercijale. Moze se da dubom dobiti poprilicno dobar zvuk, moj problem jeste sto je on elektronski i uvijek ce mi biti taj prst u oku.

Citat
trazi se takodje da npr.svake 2 godine neki izvodjac izbaci novi album sto rezultira losim izdanjima.primjer deicidea (dobro nije mejnstrim al su bili pod ugovorom s  jednom od jacih metalskih izdavackih kuca)  koji je priznao da je u kratkom roku snimio dvije kurcine od albuma  cisto da se rijese ugovora.nakon sto im je to palo s kurca oni izbacuju fenomenalan album,znaci da bend treba da snima i radi kad ih spici inspiracija i kad oni to zele a ne kad ih natjera izdavac.
U svakom slucaju.

Citat
slipknot je licimuran stob savo kikinda reko.
oni su stalno pricali kako su protiv MTVa kko oni mrze MTV kako oni mrze komercijalu bla bla
a onda eto ih na MTV australia MTV amerika emisija ova ona eto ih kod letermana...
$$$ druze. Da li te to treba sprijeciti da slusas ako izbace neku dobru pjesmu? Gledaj sta je Papa Roach uradio. Ono nije za tugu, ono je za smijeh kako to sada zvuci. Nisu ni prije bili nesto posebno, ali ovo danas je komedija.

Citat
da li postoje balade na prva 2 albuma?ne
sta se desava na albumu koji slijedi nakon komercijalnog upjeha?pola  volumea 3 balade (a to je jos i kul album sa dosta jakih i bolesnih momenata) All hope je katastrofalan
Ne znam druze, jedno sto sam religiozno pratio jeste System, ostalo je sve bilo povrsno, slusam sta mi se svidja. Jedinu 'baladu' sto znam od Slipknota jeste Danger, keep away!. I meni je OK pjesma.

Citat
prvi pravi slipknot nije imao u sastavu korija a ni jima roota (obojica ston sour Smile ne pominjem ih dzaba ) tako da su vecnu pjesama s prvog albuma (kojeg je kori na kraju otpjevao) napisali klaun, pol grej i prvi pjevac Anders Colsefni (kori ga je zamijenio i ujedno toalno prisvojio njegov stil pjevanja,od growla do onih ludjackih saputanja dakle kori nij cak ni imao svoj stil nego je samo iskopirao Colsefnija a ovaj je ispao iz igre jer je kori mogao sta' pa da ljepse pjeva clean vokale) dok su muziku radili Mik Joey i pazi ovo Josh Brainard.Josh je cak i snimio cijeli debi album a onda je izbacen iz benda


drugi album rade joey paul i mik
textovi klaun

nakon toga Jim i Kori prave stone sour i povecuju mu puno vrijeme.josha vise nema,bolesnih textova andersa vise nema,ostatak benda se rastrkao,klaun se vise okrece ka filmskom izricaju i slikanju i slipknot polako sa korijem i jimom postaje stone sour 2 Smile

corey je npr.napisao Snuff najpickstiju pjesmu koju je komotno mogao prodati James Bluntu
Ma da, dosta clanova su promjenili, samo po meni taj prvi pjevac nije nista posebno. Nije mi imao onaj 'wow' efekat koji je Slipknot povremeno imao sa Coreyem.

Citat
kad smo kod korija.on je izvrstan pjevač,nista nemam protiv toga.
prva 3 albuma je otpjvao odlicno i onda da ga grubo ciiram : "ne zelim vise samo da vristim ja zelim i da pjevam,ja umijem da pjevam i zelim da pjevam"

dakle sindorm zvani stone sour.

i dalje on ima dobar vokal ali godine sustizu i on ne moze vise da vristi kao prije.prije je recimo mogao da otpjeva pjesme tipa no life sad bogami nema sanse.
Mozda, ne znam.

Citat
ne mozes navesti sepulturu kao bend koji je popularizovao metal pored jedne metalike ili pantere .
e eto jos jedan los primjer sta mejnstrim moze da uradi od benda.
"izdavacka kuca nam je savjetovala da se ošišamo i da ublazimo zvuk"

bravo za bend koji se zove metalika a snima bluz rok...odlican potez Smile




Pa Sepultura je jedan od prvih mejnstrim bendova sto se tice metala ( kako se vec zove taj tip metala koji momci sviraju). Bilo je prije njih bendova, ali nije njih puno dobilo medijsku paznju kao Sepultura.

Ma Metallica je nesto posebno. I to ne u pozitivnom smislu. Radje bi da o njima ne pricam  Smile


jaoooooo five fnger  Smile Smile Smile Smile Smile Smile

kako prodati amerima spiku nego ocajnim patrotizmom....uzas

sto se tice CC

zasad favorit Icepick Lobotomy. najjaca a i naziv je odlican  Smile Smile
poslije nje Hollowed bodies,bloodstained cement,hedlong into carnage (kakva rifčina na otvaranju sunce ti jebem Smile) kill or become

ima i pjesama koje su na albumu cisto da popune mjesto poput vector of cruelty,the murderers pact,funeral cremation

na prvo slusanje 7/10
Pa to, da covek popizdi nacisto.  Ovde se samo vrti komercijala, kvalietetan bend ne mozes da cujes na radiju, ali opet kvalitetni bendovi su retki na radiju, neko bi rekao i nepostojeci.  Ovde se vrti isto sranje Skillet,FFDP, WoP, Korn, Slipknot itd, itd.  Da ne ulazim u jos sjebanije vode.  Sto se tice patriotizma popizdim, jer neko je bese imao onu pesmu "Diamond Eyes" to su vrtili do besvesti, a FFDP pogotovo.  Iako ne volim metalcore, Lamb of God i njihov album Ashes of the Wake i dalje mogu da slusam, ali on je bio politicki orjentisan, tako da je bio super. Imali su sta da kazu, ovi ostali sviraju kurcu.

Nisam jos stigao da preslusam. Jel barem po tebi bolji od prethodnog ili je tu negde?

Sto se tice odgovor ovom liku, svaka cast.

Kakve veze ima da li je neki bend postao mejnstrim sa kvalitetom muzike?
Kao drugo, nije pjevac Slipknota nista imao sa muzikom i tekstom na posljednja 3 albuma, nego Pol Grej. Pjevac Slipknota ima raspon glasa da moze i jedan i drugi bend da drzi. Da li pjevao Trough Glass ili Everything ends svedno je. Muzika nije crno bijela. Primjer imas sa Sepluturom koja je na nekin nacin popularizovala metal ili kako vec to zelite da zovete, pa je onda zvala Pavarottija, opernog pjevaca, i s njim uradila duet. I to jebeno dobro zvuci.

Mozda nije metal, ali kosi se sa ovim. Ko je god slusao Everlast, znace da je on ukomponovao bluz, rok, rep i jos neke hibride i dobio je odlican zvuk. Imas slicnije tome Apocalypticu koja na celu izvodi metal, rok... Ako nije svaka pjesma samoubilacka, puna mrznje i opsteg sarkazma na drustvene fenomene, ne znaci da je pjesma losa. Ili da se bend prodao. Sto prije shvatis da svaka muzika ima svoju publiku i da je s tim apsurdno pricati u kvaliteti neke muzike to bolje. Manje nerviranja u svakom slucaju.


Citat
Pa da, svaka muzika ima publiku, to ne znaci da je Grand kvalitetna tvorevina, i da je novi album Shakum Polumente nesto za pamcenje. Tako je i metal u pitanju. Imamo metal za napaljenu decicu, vecinom americki metal koji slusaju i nasi ovde i pale se na te tripove jer ne znaju za bolje, i onda imamo metal koji barem pokusava da uradi nesto i da bude metal, a ne najobicnija prodana picka.
Mozda nije za tebe ili za mene, ali ima ljudi kojima je grand super. I kao takvo ne mozes da imas definitivno 'ne valja'. Jer je to subjektivno. O tome se radi.
Jednom sam te pitao sta je po tebi metal, ne mogu se sjetiti da li si mi odgovorio ( ili ja nisam procitao, vjerovatno je to u pitanju).

Citat
Na primer ovi likovi iz Chikaga, Ameri jesu, ali se barem trude da urade nesto, da budu malo drugaciji, da ne drndaju metalcore ko svi ostali defektasi ovde.  Album mozda nije najbolji, ali radije bih njih slusao od svih Slipknota i americkih "metal" kuraca zajedno.


I sinoc sam preslusao par stranica i evo danas sto si stavio ovu pjesmu. Meni to nije to. Pogotovo onaj black metal. Da li zato sto sam ga slusao dok sam bio mladji, dok sam trazio neke odgovore i manje-vise mrzio sve oko sebe, ne znam. Nemam stanje uma da to dosegnem. Ali kao sto sam napisao gore, meni je veca paljevina taj Black Metal kada pjevaju o bogu i satani nego FFDP i njihov Bad Company koji je ocajan cover usput govoreci. Nisam htio da odem tim putem, ali meni se vise cini da ti mrzis americku kulturu nego same bendove iz Amerike. Ali dobro, to je za drugi put i drugu temu Smiley
« Poslednja izmena: 17. Sep 2014, 10:37:45 od iamuser »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.120
mob
Nokia 
kazem ja,o tim stvarima se moze raspravljati isto koliko i o religijma il o tome kako i zasto potojimo.samo ides u krug a na kraju ne postizes nista...

stoga  da se vratimo muzici  Smile

malo old skula na ovaj tmuran dan:


IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.120
Citat
trazi se takodje da npr.svake 2 godine neki izvodjac izbaci novi album sto rezultira losim izdanjima.

Значи, Металика издаје супер албуме јер избацује један на 7 година? Smile


Зезам се Smile

Мада...увек ћу потписати за Металику...мени су Слејер или Мејдн тотално неинтересантани...оно што су свирали пре тридесет година свирају и дан данас. Ни милиметар напред, никаква промена, као да су остали у школским клупама. Металика је бар нешто променила, неки труд, небитно да ли је напредовање или назадовање. Све је боље од останка у месту.
И то нема везе са агресијом, да ли је ублажено, успорено...ко тако гледа на музику онда нека слуша покојни Канибал са једним те истим звуком од првог албума. Искрено, одслушам ја сваки њихов албум, вероватно из само неког мени знаног поштовања, и одмах дилит. Једноставно се не задржавам. Мислим да је Д Блидинг последњи њихов албум који сам слушао...али баш слушао...оно кад не вадиш диск месецима из линије Smile
Ипак је мој почетак дружења са музиком Дет метал. Али, Дет, Посесед, Обичури, Некрофагист и још неке и дан данас слушам са нескривеним жаром. Наравно...и ове...албум ускоро...после 19 година Smile


IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.94
kazem ja,o tim stvarima se moze raspravljati isto koliko i o religijma il o tome kako i zasto potojimo.samo ides u krug a na kraju ne postizes nista...

stoga  da se vratimo muzici  Smile

malo old skula na ovaj tmuran dan:




Naravno druze, zbog toga sam sam pitao za tvoje misljenje. Ne pada mi na pamet pokusavati da ga promjenim, kao ni tebi moje. U tom duhu

http://youtu.be/1Wi0896Unq0


Bili su jos jedni bolji Rusi, ali da me 'bes ne mogu se sjetiti ni pjesme ni kako se zovu.
« Poslednja izmena: 17. Sep 2014, 14:29:52 od iamuser »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.120
mob
Nokia 
@mrgec

ne bih se slozio da kenibal ima isti zvuk od prvog albuma.eaten je pocetak death metal koji je pod jos uvijek velikim utjecajem agresivnog treša poput dark angela ili sadusa,morbid sainta etc.barnes tu pjeva iz grla

eaten je totalno drugaciji od tomba koji je sada vec cisti death metal i barnes pocinje da se zajebava sa nekim inovacijama sto se tice dotadasnjeg pjevanja u metalu.cijeli album je otpjevan u "inhale" fazonu.legenda kaze da je cak pio izbjeljivac ne bi li imao sto dublji vokal

tomb je  opet totalno drugaciji od butcehereda koji je cijelo vrijeme odsviran pod "kucanjem" nema vise traga treš utjcajima il nekoj dvici na bubnju.sve je blast

butchered je opet totalno drugaciji od blidinga na kojem se barns vraca pjevanju "normalnijem" pjevanju i na kojem su ponovo i najvise izrazeni utjecaji thrash metala.

a nakon blidinga kenibal hvata fazon koji pegla i dan danas.svi albumi sa fiserom su OK ali nijedan nema neki wow efekat.ne mozes rec da ne valja a opet nije ni da je nesto specijalno.ono zalomi se tu i tamo dosta extra pjesama ali nijedan album u kompletu nema 100% kvalitet...

 bliding je za mene bio njihov vrh i ujedno mozda i najbolji death metal album sto se tice mog ukusa i tu su se i trebali raspast,promijeniti ime i snimati sa fišerom ovo sto danas snimaju.

meni je vise obituary taj koji stagnira od prvog albuma..cak i onaj projekat tardy brothers je opt isto sto i obituary.al jbg danas se ocito albumi stanjcaju zbog razloga da se ide na turneju jer tu je u biti keš,pogotov ako imas jako ime (citaj:zivis na staroj slavi)





meni je slejer vjerovatno i omiljeni bend i to da se nisu pomakli je glupost.

samo seasons i south of heaven zvuce kao da je u pitanju jedan album tj.imaju isti zvuk i iste fazone.svi ostali albumi slejera su razliciti.u okviru jednog zanra ali opet s promjenama u zvuku,produkciji isl.
prvi album je maltene hevi metal,drugi je cisto zlo koje je iskopirao possessed na sevn churches ubacio naziv pjesme death metal i pokupio zasluge kao prvi death metal bend sto je po mom misljenju glupost.

tek na reign in boodu slejer pstaje cist thrash metal bend,da bi na gore spomenutim albumima produkcijski "smeksao" usporio ritam,nacin pjevaja se promjenio.era 90tih donosi ogromne promjene s nu metal elementima (diabolus in musica) i elementima modernog hard kora (god hates u all)

christ illusion i world painted blood jesu povratak korjenima cistog thrash metala koji opet s modernijom produkcijom i 20 + godina razlike izmedju albuma ipak zvuci drugacije od onoga iz 80tih.



















mejdene ne slusam...


at the gates sam gledao na tzv."oprostajnoj" turneji.
fino je sto ce izbacit novi album ali ne postuju obcanje o prekidu rada Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 325 326 328 329 ... 354
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:55:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.