Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:47:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Metak puca u boji  (Pročitano 844 puta)
24. Mar 2007, 10:58:48
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Apple iPhone SE 2020
Metak puca u boji
Snežana ROVČANIN, 23. mart 2007

MILIONI igrača širom sveta, zarada od skoro milijardu dolara godišnje, jurnjava i bežanje šumama od brzih metaka u boji, jedini "rat" koji borcima ostavlja samo modrice, a možda čak ni to - pejntbol. Igraju ga svi klinci, biznismeni, žestoki momci... Godina od deset pa do sto.
A iza jedne od najpopularnijih igara današnjice - pištolji za markiranje stoke. Duel ovim oružjem, zabave i znatiželje radi, osamdesetih godina u Americi organizovala su dva prijatelja.
Jedan od učesnika i tvorac pejntbola Hejs Noel o nastanku "igre rata" govorio je:
- Pucao sam na drugara i promašio, a onda je on nanišanio mene. Pogodio me u debelo meso pištoljem koji stočari koriste za obeležavanje krava. Nismo imali zaštitna odela, pa sam zaradio modricu. Ipak, shvatio sam da smo otkrili fantastičnu igru.
Tek pre nekoliko godina pejntbol je stigao i u Srbiju. A, i pre toga bilo je Srba "ratnika". Doduše, "kosookih". U šumama Japana ekipe se oblače u naše i hrvatske vojne uniforme. Sa "trobojkom" i "šahovnicom", nalik stvarnosti devedesetih. Igraju, dok ne "ubiju" poslednjeg "četnika" ili "ustašu". Ili dok ne osvoje protivničku zastavu.
U prestonici bitke se biju u garaži u Novom Beogradu i na Adi ciganliji za vreme proleća i leta.
Zidovi umrljani crvenom, žutom, zelenom, plavom bojom. Prepreke od guma, džakova napunjenih peskom. Skoro sve maskirno, da se ratnici utope u okolinu. Vazdušne puške na gotovs. Svakoj ekipi po sto metaka. Broj igrača neograničen. Svi nose kombinezone, žene dobiju i pancire. Kacige na glave obavezno. Pogođeni napušta borilište.
- Pazi, iza leđa ti je - dovikuje svoj svome.
Imaju i protivnici taktiku.
- Uklizaj, da ih nateraš da izađu. Onda ću ih lako smaknuti.
Na donjem nivou garaže čist teren presvučen zelenim tepihom. Prepreke gumene, poput naduvanih balona raznog oblika.
- Radi se o varijanti pejntbola gde se ne igra sa kuglicama u boji, već gumenim - objašnjava Miloš Dimitrijević, vlasnik kluba "Arena". - Živeo sam u Americi, gde je igra neverovatno popularna i ima oko sedam miliona igrača. Već petnaestak godina ogranizuju se evropska i svetska prvenstva. I u Srbiji, zasada, ima oko desetak hiljada igrača.
Povrede su retkost i dešavaju se prilikom saplitanja i padova. U "Areni" pamte jedan lom ruke.
Nivo adrenalina ne pada. Pejntbol je, svi se slažu, antistres terapija. Baš zbog toga igraju je najviše poslovni ljudi. Gušt je sasuti šaržer protivniku u grudi. Pogotovo kada je sa druge strane - šef.

BRZI MECI
LOPTICA leti brzinom do 90 metara u sekundi. U njoj se nalazi želatin u boji, jestiv i bezopasan za zdravlje. Fleke se lako peru sa odela, jer u sastavu najviše ima vode.

SPORTISTI
U RATNOJ igri "koplja ukrštaju" i poznate ličnosti. Miloš Dimitrijević kaže da su mnogi sportisti iz rukometne, vaterpolo reprezentacije i ostalih naših reprezentacije česti učesnici pejntbol bitaka.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


neobaki

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 409
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Kada smo vec kod poznatih licnosti koji igraju pejntbol ima jedina dobra scena u filmu Mi nismo Andjeli 2, kada Nikola Kojo kao gazda pejntbol kluba, dobija za musterije mlade politicare koji su dosli radi zabave.Radnik kluba ga obavestava da su dosle nove musterije politicari a on mu odgovara: "Daj im bojevu municiju!"  Smile Smile
IP sačuvana
social share
I'll give him an offer the cannot refuse!
Moc unistava one koji je nemaju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:47:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.058 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.