Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:37:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Messerschmitt "Enzian.  (Pročitano 3418 puta)
23. Okt 2007, 16:10:10
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8

Nemacki naucni krugovi su jos pre pocetka rata uvideli ogroman potencijal vodjenih raketa ZV.Znacajniji radovi pocinju 1941 i nastavljaju se promenljivim tempom narednih godina.Planirano je da prve rakete udju u operativnu upotrebu pred kraj 1945,ali tada je vec bilo kasno.
Pored Messerschmitt "Enzian postojali su i drugi modeli medju kojima su najpoznatiji:Henschel Hs 117 "Schmetterling,Rheinmetall "Rheintochhter,BMW "Wasserfall. Da nebi otiso mnogo opsirno u predstavljanje ja cu se skoncetrisati samo na projekat Messerschmitt "Enzian.

Messerschmitt "Enzian je pre svega imao oslonac u projektu Messerschmitt 163.Ceo projektil imao je tezinu od 1800kg,od cega je bojeva glava zauzimala 300kg.Planirano je da ima maksimalni domet od 12 000m,odnosno 24.5km ako se radi o nizim visinama.Kao i Me 163 "Komet" i "Enzian" je imao kružni popriječni presek trupa čiji je dijametar na najširem delu trupa iznosio 0,9 m. Raketni projektil je imao trbušni i leđni repni stabilizator i po sredini trupa montirana dva krila nagnuta unatrag. Njihovi eleroni su imali puni otklon i mogli su funkcionirati pojedinačno i sinhronizirano tako da je otpala potreba za kormilom.Veoma je bilo interesantno resenje da se lansirna rampa koja je bila dugacka 6.8m montira na preradjeno postolje topa od 88mm.
Motor koji je trebo da pokrece projektil bio je Walter R1-210B .
Sistem navodjenje je funkcionisao po sledecem principu:nakon sto bi projektil bio lansiran operater na zemlji je pratio trag dima,kroz ugradjeni teleskop i vrsiti korekcije prema cilju pomocu uredjaja Kehl/Strassburgov.Ovaj sistem je imao pet odvojenih radiofrekfencija,od cega dve za promenu smera u horizontalnoj i dve za promenu u vertikalnoj ravni.Peta radiofrekfencija koriscena je za detonaciju bojeve glave.
Napravljeno je ukupno 60 projektila od cega je 38 lansirano u toku istrazivanja.
Nazalost kao i vecina odlicnih projekat i ovaj je ostao samo fazi istrazivanja,posto se rat blizio kraju.Prevagnula je odluka da se prioritet da proizvodnji Me-262,Me-163 i ostalim projektima.17 januara 1945 je doneta konacna odluka da se projekat otkaze.

Type: Surface To Air Missile (also could be used as Air-To-Air Missile)
Models: E-1 to E-3 prototypes, E-4 Production
Manufacturer: Holzbau Sonthofen
(designed by Oberbayerischen Forschungsanstalt Oberammergau)
First Launch: August, 1944
Number Produced: 60+
Dimensions:
Length: 4 Meters
Span: 4 Meters
Maximum Diameter, fuselage: 0.88 meter
Root Thickness: 20% Root Chord
Tip Thickness: 10% Root Chord
Wing Area: 5 Square Meters
Airfoil: NACA symmetrical; no twist
Dihedral: Zero
Chord Root: 1.25 meters
Chord Tip: 0.98 meters
Sweepback: 30 degrees
Weights:
Complete: 1,800 kg.
Empty, including Warhead: 833 kg.
Warhead: 500 kg.
Motor: 97 kg.
Fuel: 550 kg.*
JATO Units: 320 kg.
Airframe (with Control Gear): 333 kg.
Performance Specifications:
Maximum Velocity:
   Conrad Powerplant: 300 m/sec
   Walther Powerplant: 240 m/sec
End speed launching: 24 m/sec
Minimum speed for safe control: 55 m/sec
Vertical Range:
   Conrad Powerplant: 16,000 meters
   Walther Powerplant: 7,000 meters
Horizontal Range: 25,000 meters
Turning Radius: 500 meters

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

enzcos.jpg
(17.97 KB, 350x201)
enzian.jpg
(42.68 KB, 520x291)
enzian_03.jpg
(48.53 KB, 500x309)
enzian_aus_500.jpg
(28.23 KB, 500x332)
enzrmp1.jpg
(31.22 KB, 400x270)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile, cudna sprava. Evo da i ja dodam nesto. Jesam li ja lud ili su ono delovi od drveta, oni prstenovi i krila?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

enzian_01 s.jpg
(367.93 KB, 1024x710)
« Poslednja izmena: 23. Okt 2007, 16:55:30 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8

Nebrini prijatelju normalan si Smile
U pitanju je viseslojna sper ploca.Koristio se jeftin i dostupan materijal posto je svega nedostajalo u toj fazi rata.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Eto, sve se moze kad se hoce (ili mora). Svaka im cast - ipak raketni motor i drvo tu okolo. Zapaljiva kombinacija. More, kad Nemac napravi... Smile
« Poslednja izmena: 24. Okt 2007, 15:00:47 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8

Nije to bila losa kombinacija.Sta vise testiranja su pokazala da projekat ima lepu buducnost.Stvar je i bila u tome da se koriste sto jednostavniji materijali i da bude prosto za masovnu proizvodnju.U ovom slucaju cisto lobiranje za druge projekte je zaustavilo uvodjenje u masovnu proizvodnju,da je bilo drukcije dosta saveznickih bombardera bi bilo zauvek prikovano za Nemacka brda i doline. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
**************

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

enzian_01.jpg
(40.75 KB, 500x327)
enzian_02.jpg
(60.62 KB, 500x355)
enzian_04.jpg
(44.46 KB, 500x336)
lrg0364_500.jpg
(11.64 KB, 500x306)
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile Smile Smile, ovaj woodpecker, ljudi...Ihhhhhh!
Ova zadnja fotka ti je mrak mrakova. Vidi samo kako buckast a kako leti - naravno kad ima 4 priheftane rakete na sebi. Smile
Da li su one otpadale posle? Smile

A ja naleteo na lep modelcic ove sprave. Nisu neke naj fotke, al lepo covek uradio, sve sa travicom. Ko voli modele - interesantna stvar.
Da me ubijete gde sam to nashao (mozda isto gde i fotku koju sam prethodno postovao - ali bice da sam do toga doshao i Luftart-a 46, tamo ima svega i dosta linkova).

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Enzian-2 s.jpg
(166.64 KB, 435x329)
Enzian-4 s.jpg
(203.9 KB, 435x386)
Enzian-5 s.jpg
(186.63 KB, 579x435)
Enzian-6 s.jpg
(123.92 KB, 435x419)
Enzian-7 s.jpg
(106.48 KB, 435x322)
Enzian-8 s.jpg
(171.46 KB, 435x324)
Enzian-9 s.jpg
(89.66 KB, 435x324)
« Poslednja izmena: 24. Okt 2007, 21:25:02 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
************************

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

enzian.jpg
(49.68 KB, 640x427)
enzian-1.jpg
(21.57 KB, 450x292)
enzian-2.jpg
(21.49 KB, 450x292)
EnzianMe6.2.jpg
(22.76 KB, 600x484)
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
He, he, he, heeee! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8

Model je ekstra. Smile
Zanimljivo bi bilo cuti vasa misljanja o realnom potencijalu Me Enzian.Po meni je dosta obecavo,smatram da su jos malo poradili pre svega u povezivanju sa radarskim sistemom bio bi velika prepreka za saveznicke bombardere.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:37:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.598 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.