Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 30. Apr 2024, 03:46:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Messerschmitt Bf-109F2 JG 54 ICM 1/48  (Pročitano 4054 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
E-4 - a result of combat experience in Western Europe during spring of 1940. Modifications included increased steel armor protection for the pilot and modified "square" canopy with armored windscreen.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Nista gore nego kad moram da se ponavlja.... jel sad treba da pobacam svu arhivu sto imam, ukljucujuci i sve arhivske fotke, i uzmem ovaj podatak zdravo za gotovo? Pricamo o nekim drugim stvarima. Pregledj uput za taj avion pa ces znati.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
pobacaj  Smile Smile

At about the same time the Germans installed armour in their fighters. The Messerschmitt Bf 109E-4 introduced a more angular cockpit with an armoured windscreen and an angled armour plate behind the pilot's head. The 8 mm armour plate was also retrofitted to older models. The later G-model introduced a cockpit canopy with even more armour and a 90 mm thick windscreen. The heavily framed and armoured Bf 109 canopies were criticised for restricting the view of the pilot, but they offered good protection. Much later, at the end of the war, the Erla Haube was fitted. This new canopy, also rather inaccurately called the "Galland Hood", offered a considerably improved field of view.

http://www.geocities.com/CapeCanaveral/Hangar/8217/fgun/fgun-ar.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Nema brige- od sada ti stavljas dokumentaciju iz svoje zbirke  Smile A ja cu da cutim i da podbadam sa strane  Smile

Nego ne cuje se nesto maketa  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
109G6 Smaras...  Smile
@Pilot Ima progresa na maketi. Postavljena je na tockice, zakaceni hidro vodovi po nozicama. Ostade jos samo da vakumiram pokretni deo kenopija, isfarbam ramove staklarije, stap antenica i woalaa Smile Sorry slika nema, digit mi na pozajmici... U medjuvremenu sam takodje ofarbao mustanga u '48... Bice slika kad mi se opet pogode dve stavke... Da idem kuci i da imam uz sebe digit.
Poz i bez nerviranja samo Smiley
IP sačuvana
social share
...and sometimes, just sometimes crow can bring that soul back to put the wrong things wright...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Ja da se nerviram  Smile pa ja sam moderator ovde  nema sta da brinem.

Dobro je, samo teraj. Ja malo odmaram i uzeo sam da nastavim maketu koju sam poceo da radim.... 2001  Smile Bf109G-10. Valjda cu je zavrsim  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Ja sam sve svoje avioncice iz tog vremena okupao u Musculu, tako da ih jos uvek radim Smiley Mislim da mi je jos ostalo 10ak '72cica da ispraznim kutije sa rifuzom Smiley Smile Ovaj messer je bio poklon za NG2006. Sklopljen, posle nekog oporavka od 2 meseca, mislim do kraja aprila. Tako je stajao na polici, cekajuci da Dada nauci po nesto o Swabama, o RLM standardu, o izradi, o samim greskama, pa onda stigao novi brush koji je zamenio revell starter class, pa kompresor koji je zamenio bocice pa jos malo alata... I eto ga efekat mog ucenja Smiley Mnogo volem tog malisu... Najlepsi messer po obliku (mislim na 109ke)
IP sačuvana
social share
...and sometimes, just sometimes crow can bring that soul back to put the wrong things wright...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Ups- zeznuo sam se, ovo sto radim je Bf109K-4. A jeli- sta ti je to Muskulo i zasto ga koristis za makete? Ima neki za pranje kupatila, jel na to mislis?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Mister Musculo, sprej za ciscenje rerni... Namestis maketu u neku plast. kutiju naprskas musculom, on napravi penu, zatvoris kutiju i nakon 6-7 sati, pod toplom vodom peres maketu i skidas delove Smiley Mnogo gut fora, ne moze da ti nestane maketa za rad ako imas musculo Smiley
IP sačuvana
social share
...and sometimes, just sometimes crow can bring that soul back to put the wrong things wright...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
SonyEricsson C702i
 Smile Stari dobri heller K-4
Ja umalo da postanem ponosni vlasnik Revell K-4 al u mojoj razmeri 1/48 al  Smile izmace mi zamalo...

Inace ja koristim neki jeftini sprej za rerne (to imam u kuci) i radi posao nisam probao musculo jos uvek da bih mogao da uporedim...sve je to u principu ista prica. Ja uglavnom maketu ubacim u plasticnu kesu isprskam sa sprejom i zavezem kesu to je to...
Kazu da Sprej za rerne ne moze da skine Akrilne boje, e ja kazem da moze meni je uspelo
Pilot zna al u nase vreme se za skidanje boje koristilo ulje za kocnice koje savrseno skida boju al muskulo je ipak kud i kamo cistiji za rad...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 30. Apr 2024, 03:46:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.