Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:40:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mešovite poruke od roditelja?  (Pročitano 6504 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
mob
Nokia 
ne smiju da te uslovljavaju...moraš sam da izgradiš odnos prema njima,a ne da igraju doba policajac/loš policajac ili da od tebe prave njegovatelja kroz par decenija
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51

Trebao bih da odem u inostranstvo da radim jer ovde u struci već duže vreme ne mogu da nađem posao.
Ne znam kako je tamo, pokušao bih, ali postoji mogućnost da bih tamo i ostao ako se stvore uslovi, a nešto mi govori da bi se stvorili.

Jedan dođe u sobu i kaže "Vidiš kakva je situacija, traže pare, traže politiku... Idi odavde." - ali mi to kaže da ovaj drugi ne sazna. Onda ovaj drugi isto dođe krišom od ovog prvog i kaže između redova "Ko će se starati o nama kad budemo stari ako odeš! Za koga smo stvarali kuću? Zar od tebe nismo ništa zaslužili?"

Ako ti mislis da je dobro za tebe da odes tako i uradi. Te izgovore im ostavi, a ako si dobar sin brinuces se o njima cak i da odes.

Tako isto uradi i za svaku situaciju. Pretpostavljam da si neko ko je u godinama za rad(20+) pa moras da pocnes da mislis na sebe, a ne samo kako da udovoljis oboma roditeljima. Sta god da uradis neces udovoljiti svima, a moras postati samostalna individua koja ce vecinu takvih stvari prihvatiti kao savet a ne kao nesto sto mora uraditi jer mu je tako neko rekao.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 13.0.782.220
Nisi nam ni u najgrubljim crtama objasnio šta to roditelji traže od tebe.


Jedan dođe u sobu i kaže "Vidiš kakva je situacija, traže pare, traže politiku... Idi odavde." - ali mi to kaže da ovaj drugi ne sazna. Onda ovaj drugi isto dođe krišom od ovog prvog i kaže između redova "Ko će se starati o nama kad budemo stari ako odeš! Za koga smo stvarali kuću? Zar od tebe nismo ništa zaslužili?"

Roditelj koji kaze "Idi" zeli tebi dobro,onaj sto kaze "Ostani" zeli zlo.Kakva je to politika jednog od roditelja da kaze "ko ce se brinuti o nama kada budemo stari" zvuci (bez uvrede molim) kao da si dosao na svijet da budes nekome cijeli zivot sluga,da nemas pravo na zelje,na misljenje.Sta sutra da ocekujes kada budes trebao se zeniti,reci ce "ej sine ova nije dobra ima duge nokte" prakticno neko od njih ce odluciti i koga ces ozeniti.Prijatelju zbaci te amove sa sebe i reci "ja sam covjek koji odlucuje za sebe".
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Onom ko se brine ko će ih gledati obećaj da ih naravno nećeš zaboraviti, da ne ideš na Mars i da ćete se svakodnevno viđati preko skype. Uzmi para koliko mogu da ti pruže za podršku na početku i idi ako je to tvoja želja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Postoji divna knjiga na netu na tu temu : Otrovni roditelj.  Toplo bih je preporucila svim roditeljima a i odrasloj deci.
Tvoji roditelji sta god da su uradili u zivotu, zidali kucu, skolovali te,blablabla, cinili su to sebe radi, iz pozicije odraslih ljudi.  Postoje osnovna prava deteta koje svaki normalan roditelj treba da ispuni a na roditelju je  dali ce to sa manjom ili vecom lakocom da odradi i da li nam mogucnosti dozvoljavaju da to bude zamak ili kucica, toplo porodicno gnezdasce.  Normalni roditelj je srecan kada dobro obavi svoj posao, tj kada mu dete sa oba krila, naravno kada odraste, napusti gnezdo.  A otrovni roditelj manipulise, negira, racionalizuje, ne udovoljava na adekvatan nacin decjim potrebama i ne prihvata odrastanje deteta.  Problem je u tome sto te na to nauce jos od najranije dobi, kada ti je spoznajni okvir skucen iskljucivo na njih, da su njihove potrebe na prvom mestu, a naravno da ti to ne kazu tako u lice, vec sve sto radimo radimo za tebe,itd.  Kasnije kada odrastes osecas nelagodnost ili krivicu kada ne ispunis njihova ocekivanja, prosto,jer si naucen da njihove potrebe stavis ispred svojih.
U inostranstvu ne cvetaju ruze, ali je izuzetno vazno iskustvo za svakog mladog coveka.  Jos ako imas dobro zanimanje pa uspes da tamo steknes i profesionalno iskustvo, veruj mi da je vredno pocetnickih muka.  Ne zato sto mi nemamo strucnjake, vec sto je sistem tamo zdraviji i ako drzis do pravih ljudskih vrednosti lakse ces tamo naci istomisljenike.  
Cini mi se da si dovoljno odrastao i da ti, koliko god to okrutno zvucalo, roditelji vise nisu potrebni.
A zamisli sta ce tek sutra da rade tvojoj zeni koja ce ziveti u njihovoj kuci, kad od tebe prave roba njihovog lika i dela?
P. S.  Ako si slucajno pomislio da ti dajem argumente za dobru prepirku sa njima, nisam tako mislila, to je ogromno gubljenje energije, jer se oni sigurno nece promeniti i sto ti to pre postane aksiom u umu bice ti lakse.
Ono sto ti preporucujem je da ih volis ali da svoje potrebe stavis na prvo mesto i da zrelo i u svom interesu donosis odluke.  Srecno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.94
Hvala za mišljenje, dvogodišnjače  Smile
Stvar je u tome što su to osobe sa kojima sam ceo život i sve to među ovim zidovima deluje "normalno", zato mi je malo teže da napravim promenu.
Isto tako bih i ja preporučio za čitanje istu knjigu "Otrovni roditelji", ima sigurno godinu dana kako sam je pročitao a mogao bih se podsetiti delova...

Hvala mnogo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


ah

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 99
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
Nokia 
jedan savet; stavi ti njih oboje pred sebe, skupi snage i reci im šta te muči i šta ti rade, ne treba ti nikakav članak pošto to dobro znaš šta ti oni rade!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.14
mob
I-mate 30 Pro
Ima trenutaka u zivotu kad covek prosto treba da prestane da bude fin....
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0
mob
Nokia N97
Što roditelji mogu da budu gadovi ... Smile

I moji su imali potencijal da budu, ali sam pružao jak otpor i već dugo smo jako dobri prijatelji, ali mešanje u moj životni put nije dozvoljeno.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Ma možeš ti da budeš fin do 1001 ali moraš da znaš šta je najbolje za tebe i da to radiš. A to znači da ti sam moraš da odlučiš šta treba ti da uradiš, ne da ideš po mišljenje kod roditelja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:40:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.