Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:49:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mesić prima penziju i iz Beograda  (Pročitano 7843 puta)
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
Nismo mi trebali rasturiti Jugu. Ako su Hrvati toliko glupi da ovog glasaju dva puta za predsednika, onda stvarno mora da su nasa braca.Nego mi lepo da pravimo Srbiju do Rijeke i Hrvatsku do Novog Beograda, pa ce sve biti lepo.
« Poslednja izmena: 28. Nov 2010, 16:16:19 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 5.0.2
mob
Alcatel 
Насер Орић тражи српску пензију

САРАЈЕВО – Ратни командант Армије БиХ у Сребреници и некадашњи припадник МУП-а Србије Насер Орић изјавио је да је поштено радио у Србији и да сматра да има право на пензију.

„Обезбеђивао сам разне високе дужноснике србијанске политике, па и Слободана Милошевића на Газиместану”, рекао је Орић за сарајевски лист Дневни аваз и додао да је сваки посао у животу радио предано и поштено.

Орић, који је тренутно пензионер Армије БиХ, рекао је да има право на пензију и из Србије и изразио уверење да ће му се одређени износ исплаћивати када се за то стекну законски услови.
„Ишао сам где год су ме старешине распоредиле па и на извлачење рудара из рудника у Косовској Митровици. Дакле, моја пензија у Србији је поштено зарађена. Након што сам се вратио из Хага, у неколико наврата био сам у Београду, где сам обишао неке пријатеље, али и нашао адвоката који ће регулисати моја права из пензијског осигурања”, рекао је Орић.
Он је казао да ће „када дође време да прима пензију по основу радног стажа у Србији” сваки евро од тога дати деци погинулих ратних другова у Сребреници.
Бивши заповедник Армије БиХ додао је да није ратни жлочинац и подсетио да га је суд у Хагу ослободио свих оптужби за злочине над Србима у сребреничком крају, за које га је теретило тужилаштво.
Орић је радио у МУП-у Србије од 1987. године до почетка рата у БиХ 1992. године као специјалац. Тадашњи министар полиције Радмило Богдановић уручио је 1990. године Орићу као награду за изузетне заслуге пиштољ с посветом.

Бета
објављено: 28/11/2010
-----------------------------------------------------------
Sreća pa Hitler nije radio u Beogradu. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat
Насер Орић тражи српску пензију
Neka dodje u BGD i podnese zahtev! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 5.0.2
mob
Alcatel 
Citat
Насер Орић тражи српску пензију
Neka dodje u BGD i podnese zahtev! Smile
Pročitaj malo pažljivije tekst, već je bio nekoliko puta u Beogradu. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ne verujem da je bio u BGD,bice da se hvali jer sam siguran da bi to bilo zabeleženo,ne verujem cak i da je bio inkognito! Smile
« Poslednja izmena: 28. Nov 2010, 21:43:00 od rinaka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 3510
Док ми плаћамо Месића, Хрвати дугују 800.000 евра српским пензионерима!

Петак - 26.11.2010
Док Србија бившем хрватском председнику Стјепану Месићу (76) последњих 10 месеци уплаћује 49 евра пензије као последњем шефу Председништва СФРЈ, Хрватска пензионерима у нашој земљи дугује више од 800.000 евра, открива за “Ало!” Саво Штрбац, директор истраживачког центра “Веритас”.

Штрбац објашњава да у Србији живи око 50.000 људи пребеглих за време рата који имају право на на хрватску пензију јер су тамо оставили године и деценије радног стажа.
- Проблем је у томе што за време рата Хрватска Србима није исплаћивала пензије, иако су се пензионисали пре рата. Почели су да исплаћују тек након сукоба, и то само за годину дана уназад, искључиво на основу личног захтева, док ми Месићу исплаћујемо сваки месец који је провео у Београду. Тако према основној рачуници релевантних удружења, Хрватска пензионерима у Србији дугује око 800.000 евра - каже Штрбац за “Ало!” и додаје да некада нам братска република за Србе има ригорозне прописе, којих се придржава “као Светог писма”.
Иначе, када је “Ало!” у Фонду ПИО покушао да провери који још чланови некадашњег Председништва СФРЈ и функционери бивших република, осим Месића, примају српску пензију, наишли смо на зид ћутања.
- Информације из базе матичне евиденције Фонда које се односе на статус корисника права, као и висина тих права, заштићени су подаци и могу се користити искључиво за потребе остваривања права из ПИО, а доступни су само на лични захтев или захтев суда - кажу у служби за информисање Фонда.
Међутим, према подацима којима располаже Саво Штрбац, Србија на основу споразума о социјалном осигурању који има с Хрватском исплаћује око 5.000 “мировина”.

IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
Док ми плаћамо Месића, Хрвати дугују 800.000 евра српским пензионерима!

Петак - 26.11.2010
Док Србија бившем хрватском председнику Стјепану Месићу (76) последњих 10 месеци уплаћује 49 евра пензије као последњем шефу Председништва СФРЈ, Хрватска пензионерима у нашој земљи дугује више од 800.000 евра, открива за “Ало!” Саво Штрбац, директор истраживачког центра “Веритас”.

Штрбац објашњава да у Србији живи око 50.000 људи пребеглих за време рата који имају право на на хрватску пензију јер су тамо оставили године и деценије радног стажа.
- Проблем је у томе што за време рата Хрватска Србима није исплаћивала пензије, иако су се пензионисали пре рата. Почели су да исплаћују тек након сукоба, и то само за годину дана уназад, искључиво на основу личног захтева, док ми Месићу исплаћујемо сваки месец који је провео у Београду. Тако према основној рачуници релевантних удружења, Хрватска пензионерима у Србији дугује око 800.000 евра - каже Штрбац за “Ало!” и додаје да некада нам братска република за Србе има ригорозне прописе, којих се придржава “као Светог писма”.
Иначе, када је “Ало!” у Фонду ПИО покушао да провери који још чланови некадашњег Председништва СФРЈ и функционери бивших република, осим Месића, примају српску пензију, наишли смо на зид ћутања.
- Информације из базе матичне евиденције Фонда које се односе на статус корисника права, као и висина тих права, заштићени су подаци и могу се користити искључиво за потребе остваривања права из ПИО, а доступни су само на лични захтев или захтев суда - кажу у служби за информисање Фонда.
Међутим, према подацима којима располаже Саво Штрбац, Србија на основу споразума о социјалном осигурању који има с Хрватском исплаћује око 5.000 “мировина”.


Morace da plate ljudima do zadnje kinte retroaktivno. Te fore oko daj pare za fond a ja tebi nista jer si srbochetnik itd ne pale vise.Drzava Srbija treba da stane iza toga, jer tako pojedinacno ce svak svakoga da zajebava.Neka samo pritisnu papucicu, pa da onda slikaju osmeh jarchine sa njegovih 39 evra.Nek mu daju i povisicu na 40.
Ja mislim da je to mnogo vise od 800.000 ali hajde kolko je da je.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Alcatel 
Čist bezobrazluk: I Naser Orić traži penziju od Srbije!

Naser Orić, ratni komandant Armije BiH u Srebrenici, koji je optužen zbog zločina nad Srbima, izjavio je da ima pravo na penziju iz Srbije i da će mu ta naknada biti isplaćivana kada se za to steknu zakonski uslovi

On tvrdi da je tu penziju pošteno zaradio i navodi da je u Beogradu angažovao advokata da bi regulisao to pitanje.
- Obezbeđivao sam razne visoke dužnosnike srbijanske politike, pa i Slobodana Miloševića na Gazimestanu. Išao sam gde god su me starešine rasporedile, uključujući tu i izvlačenje rudara iz rudnika u Kosovskoj Mitrovici. Dakle, moja penzija u Srbiji je pošteno zarađena. Nakon što sam se vratio iz Haga, u nekoliko navrata bio sam u Beogradu, gde sam obišao neke prijatelje, ali i našao advokata koji će regulisati moja prava iz penzijskog osiguranja - rekao je Orić za sarajevski „Dnevni avaz".
Orić, koji je trenutno penzioner Armije BiH, kazao je da će „kada dođe vreme da prima penziju po osnovu radnog staža u Srbiji svaki evro od toga dati deci poginulih ratnih drugova u Srebrenici".
Naser Orić je 1988. godine završio šestomesečni kurs za policajce u Zemunu, a pripravnički staž je odslužio na Savskom vencu u Beogradu. Kao pripadnik policijske jedinice za specijalne zadatke, pohađao je kurseve još dve godine, da bi 1990. bio poslat na Kosovo kao pripadnik policijske jedinice za specijalne zadatke MUP-a Srbije. Po povratku u Beograd bio je telohranitelj Slobodana Miloševića.

U Fondu PIO kažu da će Oriću, kao i svakom drugom korisniku, penzija biti isplaćivana kada podnese zahtev.

- Ne postoji nikakva zakonska mogućnost da se nekome oduzme penzija. Uopšte nije bitno šta je neko posle radio, za šta je optužen ili osuđen, pravo na penziju ne može mu se ukinuti - rečeno nam je u Fondu PIO.

Od februara, na osnovu rada u Srbiji, našu penziju dobija i bivši predsednik Predsedništva SFRJ Stjepan Mesić. Prema njegovim rečima, svakog meseca na njegov račun stiže po 50 evra iz Beograda, a prva isplata je bila veća, jer se nagomilalo nekoliko neisplaćenih penzija.
Srbija sa ukupno 25 zemalja ima konvencije o isplati penzija. U državama bivše SFRJ ima 24.000 osoba koje primaju naše penzije. Na ove penzije svakog meseca Srbija potroši 316 miliona dinara.

(R. Ž. M - AG.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
U redu je to, ali mi imamo daleko vise potrazivanja od bivsih republika.
Treba ono: mi se izvinjajemo, ali da nam date nase pravo.
A sta recimo da te Hag proglasio krivim za rat u Bosni? Sreca u Natasu Kandic i dezertere, inace bi lako mogao da placas ratne reparacije. Penzije Alahovim izginulim vojnicima.
Znam da ne volite da se to pise, ali to jeste tako.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Alcatel 
Naser Orić bi od Srbije dobio penziju od 60 evra
B. Gigović | 03. 12. 2010. - 00:02h | Komentara: 12

BEOGRAD - Naser Orić, osuđen za zločine nad srpskim narodom u Srebrenici, mogao bi od Srbije da dobije do 60 evra mesečne penzije. Da bi godišnje na račun Orića moglo da legne od 600 do 720 evra za tri godine službovanja u srpskom MUP-u potvrdio je za “Blic” dobro upućeni izvor koji je želeo da ostane anoniman.
- Kako je penziju uspeo da ostvari bivši hrvatski predsednik Stipe Mesić, to na osnovu trogodišnjeg rada za MUP može da ostvari i Naser Orić. On bi tako za tri godine mesečno od Srbije mogao da dobija od 50 do 60 evra - ističe naš izvor.
Ipak, cela njegova penzija koju bi mogao da ostvari u našoj zemlji zavisi od brojnih faktora, među kojima su stručna sprema, radni staž i uplaćeni doprinosi za period kada je radio u Srbiji. Naravno, on taj novac neće videti sve dok ne ispuni uslove za odlazak u starosnu ili radnu penziju. Orić je u Srbiji radio od 1987. do 1990. godine.
Podsetimo, on je 1988. godine završio šestomesečni kurs u Zemunu, a 1990. je poslat na Kosovo i Metohiju. Bio je sve do početka rata telohranitelj Slobodana Miloševića, predsednika Srbije, a vreme demonstracija 9. marta 1991. učestvovao je u hapšenju Vuka Draškovića. Početkom rata, tačnije 1991. Orić je premešten u Stanicu javne bezbednosti u Srebrenici, a 8. aprila naredne godine postao je komandir stanice policije u Potočarima. Desetak dana kasnije osniva se teritorijalna odbrana, a Naser Orić postaje njen komandant.
Orića, kao bivšeg komandanta armije BiH u Srebrenici, 2006. godine osudio je Haški tribunal na dve godine zatvora zbog zločina počinjenih nad Srbima u Srebrenici između decembra 1992. i januara 1993. godine. Pošto je bio u pritvoru od 2003. godine, Orić je nakon izricanja presude pušten na slobodu. Protiv njega postoji krivična prijava u Srbiji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:49:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.