Sem prototipa novog Trabanta, publika na ovogodišnjem Salonu automobila u Frankfurtu može da vidi još jedno oživljavanje jednog istočnonemačkog automobila – Melkusa.
O povratku Melkusa (originalni model RS 1000 je između 1969. i 1979. godine napravljen u seriji od samo 101 primerka) na automobilsku scenu se inače govorilo već nekoliko godina, a od novembra ove godine to će se konačno i desiti.
I to u vidu novog sportskog modela RS 2000 sa centralno smeštenim 1,8 litarskim četvorocilindričnim turbo motorom, koji raspolaže sa 198kW/270KS i 260 Nm obrtnog momenta. Snaga se inače na zadnje točkove prenosi preko šestostepene transmisije.
RS 2000 postiže najveću brzinu od 250 km/h, do 100 km/h mu trebaju samo 4,9 sekunde, po fabričkim podacima troši 9,8 litara goriva na 100 km, a emituje 232 grama CO2 po km.
Radi se o automobilu retro dizajna, sa vratima koja se otvaraju u vis, kompaktnih dimenzija (dužina 3910 mm, širina 1777 mm, visina 1151 mm) i male mase (oko 950 kg, u konstrukciji korišćeni karbon fiber i aluminijum), koji će se ručno proizvoditi u Drezdenu, a koštaće 107.500 evra.
Ove godine se planira proizvodnja od samo 8 primeraka, a od sledeće po 25 komada godišnje.
U planu je inače i trkačka verzija sa snažnijim motorom snage do 320KS.
Izvor: AutoBlog
Fajlovi prikačeni uz poruku(kliknite na slike za punu veličinu)
Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.
Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.