Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Maj 2024, 08:16:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: razmishljanje u snovima !?  (Pročitano 910 puta)
15. Jul 2008, 03:30:36
Zvezda u usponu

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1078
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia N70
da li se to nekom / nekad desilo ? mislim na pravo razmishljanje .. moje pitanje je - da li nash um zaista razmishlja u ovakvoj situaciji i kako / zashto se to deshava ? ustao sam pre 20 min. i bash sam sanjao neshto gde sam zapravo razmishljao .. evo shta sam razmishljao / bez smejanja molim ! pricham sa drugom oko shifri za igricu Warcraft III, i ne mogu da se setim, a hocu da mu pomognem poshto ni on ne mozhe da se seti oko jedne shifre (cheat code) .. nebitna je shifra, ali iz nekog treceg chetvrtog puta sam se setio .. zapravo, drugachiji sam od vas, moj um je znatno sporiji, senilan zbog terapije koju uzimam redovno (patim od shizofrenije pet godina) ali opet, ja jesam razmishljao .. i sad mi palo na pamet da moguce neko od Vas ima objashnjenje za ovo . chitao sam razne chlankove o snovima itd. ali nishta i nigde / nikada o ovome .. da li je moguce da stvarno razmishljamo dok sanjamo (kao shto dishemo dok sanjamo, ali koliko znam - recimo, ne luchimo pljuvachku i ne gutamo) ? Smile
IP sačuvana
social share
funnyk!d
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Pazi ovako....
Svest rezonuje nekoliko akcija u milisekundi...
Recimo ucis (pamtis), cujes zvuk automobilske sirene, i osecas miris snicli iz kuhinje.
Broj takvih akcija se krece do 10.

Podsvest moze da registruje i do 40 miliona akcija. Svi pokreti ruku, pogledi na semafor, glasovi....apsolutno sve sto si doziveo i iskusio na dnevnoj bazi se skladisti u  mozgu, kao na jednom od onih HDD-ova sa ogromnom memorijom, i sa vecinom tih iskustava se vise nikada neces susresti. Medjutim, um neke od utisaka koji mogu da budu stari i po nekoliko godina, vadi, i interpretira u vidu sna.
U konkretnom slucaju, Matea, ako uzmesh da je san produkt podsvesti, a da je podsvest po definiciji iracionalna, nije moguce da si razmljao u snu.
Verovatnije je da si sanjao kako razmisljas.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Hmm ja ne uzimam ikakve lekove niti bilo sta tako ali deshavalo se to i meni Matea, da na primer zaspim sa mislima i sa njima se probudim i snu shvatim to sto trazim. Znaci sasvim je moguce, bar ako razumem dobro sta ti se desilo.
Nema razloga za brigu, ja to vidim kao znak napretka  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Često kad imam neki problem, neku kreativnu dilemu ili odluku, sanjam i u snu razmišljam o rešenju. I kako kaže RD zaista mi se više puta desilo da rešim potpuno ili delimično problem. Nije slučajno što naši stari kažu jutro je pametnije od večeri. Noću naš mozak nije opterećen procesiranjem tako velikog broja čulnih podataka. Pre svega oči su zatvorene i ne vidimo. Drugo ne krećemo se aktivno. Ne trazgovaramo i ne radimo nešto. Tako da iako spavamo opet budan kapacitet našeg mozga ostaje vrlo veliki, čak veći nego u budnom stanju.

Mi često sanjamo u simbolima, nekad zaboravimo snove, ali oni ipak ostaju u nama.

Slavan primer kreativnog razmišljanja u snu je slučaj kada je nemački hemičar Friedrich August Kekulé von Stradonitz u snu sanjao atome ugljenika kao majmunčiće koji se drže u kolu rukama i naizmenično repom hvataju jednog pa drugog suseda. Tako je konačno razrešio problem hemislke veze u benzenu  jedinjenju koja je pokazivala neke specifičnosti.
« Poslednja izmena: 15. Jul 2008, 09:19:20 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1078
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia N70
3 vs.1 je po postovima ! verujem, a i bio sam ubedjen da se zaista mozhe razmishljati u snu .. ajde ochekujem ljudi josh nekoliko odgovora, pa da uporedim .. Smile
IP sačuvana
social share
funnyk!d
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Linux
Browser
Mozilla (Linux
  Па како не може ... мени се дешавало да сам тотално свестан свих дешавања у сну, буквално сам могао да манипулишем чиме хоћу у том свету у коме сам се тренутно налазио, ал добро то се пре дешавало. Данас често долазим до решења у сну за ствари на јави, ал после таквог сна се често не сећам у ком сам се окружењу налазио и која је била конкретна радња сна. Једном сам чак смислио и песму у сну, и то одличну песму (иначе хоби ми је певање) , са све спотом... невероватно!
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung S8
  Па како не може ... мени се дешавало да сам тотално свестан свих дешавања у сну, буквално сам могао да манипулишем чиме хоћу у том свету у коме сам се тренутно налазио, ал добро то се пре дешавало. Данас често долазим до решења у сну за ствари на јави, ал после таквог сна се често не сећам у ком сам се окружењу налазио и која је била конкретна радња сна. Једном сам чак смислио и песму у сну, и то одличну песму (иначе хоби ми је певање) , са све спотом... невероватно!

Cesto se i meni desavalo...tipujem na razmisljanje u snu...desilo mi se dosta puta do sada...
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Мени се мозак такође мучи у сну, решава проблеме јадан! Smile
Неколико пута ме сан опоменуо и предочио стварна осећања према неким особама, било позитивна, било негативна.
На јави имамо обзире и кочнице, сан ослобађа.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Maj 2024, 08:16:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.