Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 06:59:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Medena  (Pročitano 684 puta)
10. Nov 2004, 21:43:06
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Medena


Žanr: drama/romansa
Trajanje: 94 min.
Premisa: Njen san. Njeni uslovi.




Glavne uloge:   

Džesika Alba (Jessica Alba), Mekhi Fajfer (Mekhi Phifer), Lil Romeo (Lil' Romeo), Dejvid Moskou (David Moscow), Misi Eliot (Missy Elliot)
Scenario:   Alonzo Braun (Alonzo Brown), Kim Votson (Kim Watson)   
Režija:   Bili Vudraf (Bille Woodruff)    

SINOPSIS

Odmalena je maštala da postane igračica i koreograf. Zahvaljujući izvanrednom talentu i ambiciji, bez obzira na sumnje najbližih, ona je na korak od cilja. Medena napušta roditeljski dom i iz sveta u kome je udobrno i sigurno odlazi u srce grada, gde su ulice ispunjene zvucima, energijom i muzikom za kojom traga.

Zarađuje radeći kao konobarica i učitelj plesa, željno iščekujući noć i vreme za diskoteku - jedino mesto na kome je potpuno srećna i ispunjena. Jedne takve noći Medena dobija ponudu da kao igračica učestvuje u video-spotu. Najzad dobija priliku da pokaže sve što zna i ubrzo počinje da radi kao koreograf za neke od najpoznatijih zvezda hiphop i R&B scene. Sve što se događa za Medenu je toliko magično da ponekad ne može da poveruje da je to i istinito.

Međutim, njen san počinje da se raspršuje i Medena se vraća starom, dobro poznatom životu otkrivajući da se najbolje oseća dok podučava grupu klinaca iz susedstva.

O FILMU

Muzički mogul i jedan od producenata filma "Honey" Andre Harel kaže: "Mnogo priča u muzičkoj industriji povezano je s ostvarenjem snova. Brojni umetnici sa kojima sam se tokom karijere susreo borili su se upravo za to. Reč je o akciji, korišćenju šansi. Snovi se ne dešavaju - morate ih ostvariti. To je ideja koja je bila osnova za film. Sve se zasniva na realnosti. Zato mi je drago što sam bio deo ekipe koja je učestvovala u stvaranju filma."

Reditelj Bili Vudraf nije bio siguran da treba da prihvati ulogu režisera igranog filma. Njegova dotadašnja iskustva svodila su se na režiranje muzičkih spotova. Ipak, veoma brzo je uvideo potencijal projekta i odlučio da se upusti u avanturu koja na neki način predstavlja ostvarenje njegovog sna: "Blagoslov je što je prvi film koji sam režirao tretirao meni blisku temu. Uneli smo mnogo realističnog u priču, implementirali smo moja iskustva iz rada sa zvezdama hiphop i rok muzike. Tu su neke stvari koje su se zaista desile, što daje realističnost našoj filmskoj priči", kaže Vudraf.

Pronalaženje glumice sa pravim balansom emocija, senzibilitetom, duhom i fizičkom spremnošću za ulogu bilo je ključno. Kada se Džesika Alba pojavila na kastingu, bilo je jasno da je stvorena za lik Medene. "Ona je veoma jaka osoba, ima svoje mišljenje i direktna je. Osećao sam da mogu da se upustim u svoju prvu filmsku avanturu sa njom", kaže reditelj.

O iskustvu s radom na filmu Vudraf govori: "Lakše je sa video-spotovima. Tu imaš mogućnost da sve držiš pod kontrolom. Kada radiš nešto veliko kao što je film, moraš da uposliš jako mnogo ljudi za koje veruješ da će, svako u svom delu, učiniti sve što je u njihovoj moći da bi rezultat bio onakav kakav ti želiš."

O REŽISERU

Bili Vudraf (reditelj)
Reditelj je spotova za muzičare kao što su Ašer (Usher), Britni Spirs (Britney Spears) i Toni Brekston (Toni Braxton). Ovom savremenom urbanom dramom sa obiljem muzike i plesa debituje kao filmski režiser.

O GLUMCIMA

Džesika Alba (Medena)
Ovo je prva glavna uloga mlade glumice u filmu nekog od velikih holivudskih studija. Džesika Alba igrala je glavnu ulogu u televizijskoj seriji Džejmsa Kamerona "Crni anđeo" ("Dark Angel"). Već posle prve sezone emitovanja serije, Alba je bila nominovana za Zlatni globus i "People Choice Award".

Filmografija: "Camp Nowhere", "Fliper" (TV, "Flipper", 1995), "Idle Hands", "Nikad poljubljena", "Paranoid for Dictionary", "Venus Rising" (1995), "P.U.N.K.S." (1998), "Brooklyn South" (1997). Uskoro ćemo je gledati u filmovima: "Fantastic Four", "Into the Blue" i "Sin City".

Premijera: 10. novembar 2004. godine, bioskop "Roda"
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 06:59:12
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: medena film

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.