Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:52:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Martovski dani Brejkersa u Domu Omladine  (Pročitano 930 puta)
16. Feb 2009, 19:03:51
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 3Gs
Martovski dani Brejkersa u Domu Omladine

Dva dana za redom, 20. i 21. marta, na bini Velike sale DOB-a nastupaće grupa Partibrejkers.

Prvi koncerti u Beogradu od objavljivanja aktuelnog albuma “Sloboda ili ništa”, u novembru 2007. godine, desiće se posle duže turneje u zemlji i regionu, gde su Brejkersi “overili” mnoge gradske trgove, hale i klubove, a na “domaćem terenu” nastupali samo jednom, u okviru festivala piva na Tašmajdanu.

Koncerte najavljuju kao dva nastupa različitog repertoara, a postoji mogućnost i da se snimaju i tako postanu deo budućeg “live” izdanja.

Izvor: MTS-Mondo


Vidimo se 21. u DOBu Wink .. Zile, idemo? Smiley
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 3Gs
Partibrejkers 20. i 21. marta u Beogradu    

Sastav Partibrejkers održaće dugo očekivanu koncertnu promociju albuma ‘Sloboda ili ništa’ na dva uzastopna koncerta u beogradskom Domu Omladine. Bend će u Beogradu nastupiti dva dana za redom, 20. i 21. marta sa početkom u 21h. Ovo će ujedno biti i prva prava beogradska koncertna promocija albuma ‘Sloboda ili ništa' koji je objavljen krajem 2007. godine za PGP RTS. Ulaznice su u prodaji od petka, 27. februara na prodajnim mestima Eventima i blagajnama Doma Omladine i Bilet Servisa po promotivnoj ceni od 800 dinara i njihov broj je ograničen na 200 karata. Regularna cena ulaznica iznosiće 1000 dinara i ova cena ulaznica važiće i na dan koncerta. Kao gosti na koncertu 20. marta nastupiće sastav Žene Kese, dok će kao gosti na koncertu 21. marta nastupiti sastav Figlio Di Puttana.

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
Uskoro koncert Brejkersa!


Na spomen imena ovog benda gotovo da imam potrebu da ustanem u znak respekta i poštovanja. Koža se naježi i navru sećanja iz prošlosti. Znate, kad odrastete u možda najnesrećnijim godinama naše istorije i budete svedoci najveće otimačine i nemaštine, uz to ste svesni da samo uz krađu i laganje idete napred, onda to vreme svakako nije dobro za mladog čoveka. E, kad pored svega toga izrastete u koliko-toliko normalnog čoveka, koji ceni prave životne vrednosti, onda se okrenete iza sebe da biste videli ko je sve zaslužan za to. Pored roditelja i prijatelja, barem kod mene, a verujem i kod velikog broja ljudi, životno usmerenje i put kojim ćemo hoditi delom nam odrede i idoli iz mladosti. Njih volimo, slušamo i sledimo. A oni su bili moji idoli. Bili i ostali.

Još od prvog singla, kada sam i ja uzviknuo "Ne želim da živim hiljadu godina, hoću sad i hoću sve!", Partibrejkersi ne napuštaju moj život. Zatim sledi lavina koja ni danas ne posustaje - "Mesečeva kći", "Večeras", "Prsten", "Ona kaže ljubav pokreće ovaj svet", "Kreni prema meni", "Sunca sin", "Ono što pokušavam sad", "Zemljotres", "Hipnotisana gomila", "Hoću da znam", "Molitva", "Rođen loš", "Ledeno doba", "Gramzivost i pohlepa"... I dokle tako? Reći ću vam dokle - do 20. marta. "Sloboda ili ništa"! A posle toga, ko preživi - neka prenosi dalje. Reći ću vam i šta će se tada desiti. Desiće se "ekplozija" u Domu omladine. Koncert Partibrejkersa! A ko propusti taj dan, imaće popravni već sutradan, na istom mestu, u isto vreme. Zato, ne propustite ukazanu priliku. Verujte na reč čoveku koji je bio na dosta njihovih koncerata. Neko bi rekao, nije to više to, prošlo je dosta vremena, ostarilo se. To zaista može da važi, ali za nekog drugog. A kad Anton započne da "prži", sve nestaje. S prvim akordima nestaju godine, vreme staje, i više se ne zna ko je mator, a ko mlad. Nastaje histerija i haos, naravno, onaj pozitivni, i naredna dva sata ste omađijani tom energijom.

Ovu priliku ne bi trebalo da propustite iz još jednog razloga. Naime, možete postati deo istorije. Oba koncerta se snimaju. Biće objavljen živi materijal. Uzviknite nešto u pravom trenutku, oslobodite dušu, i možda će baš vaš glas ostati zabeležen na nosaču zvuka. Posle toga se možete hvaliti deci da ste bili deo sveta zvanog Partibrejkers.

I opet jeza na pomen imena. Ustajem, kao, uostalom, siguran sam i mnogi od vas. Pozdrav za vaspitače!

Izvor: Krstarica




Citat
Vidimo se 21. u DOBu Wink .. Zile, idemo? Smiley

Nisam siguran... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
Bilo je super juce na Brejkersima.. Cane je kralj, a i predgrupa je bila sasvim ok..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Brejkersi "srušili" Dom omladine!



I šta ja sad da kažem ljudima? Kako da objasnim onima koji nisu bili kako je bilo to veče u Domu omladine? Koju reč da nađem? Silno? Nezaboravno? Neponovljivo? Ove reči ne mogu preneti ni kap energije koja je stvorena tamo. Čekajte. Ovako ćemo... Idemo redom. Prvo pročitajte "Uskoro koncert Brejkersa" - najavu koncerta.

Sad datum. Petak, 20. mart 2009. godine. Nemojte pomisliti, pošto su svirali i sutradan, da je drugog dana bilo nešto lošije. To je, kad su oni u pitanju, nemoguće. Sad predgrupa. "Žene kese". Zapamtite ime ovog benda. Uskoro će mnogo više ljudi znati za njih. Sjajni su!

A sad ono glavno. Ako kažem da je malter otpadao s balkona, hoćete li mi verovati? Sloboda ili ništa, tu nema kompromisa! I roditelji. Cane i Anton. Partibrejkersi su još jednom potvrdili da su najveći. Velika sala Doma omladine bila je krcata. Falilo je vazduha. Da sam znao da će tako biti, poneo bih bocu s kiseonikom. A dan pre koncerta gledao sam Canetov intervju na jednoj našoj televiziji. Koliko je tu samo snažnih poruka bilo! Kada bi to puštali umesto Dnevnika, ovo društvo bi, bez sumnje, bilo mnogo zdravije. U jednom trenutku Cane je povikao jednom nesretnom radniku na građevini:

"Džabe radiš, neće ti platiti! Bolje se bori za svoja prava! Je l' su ti deca gladna?! Je l' te žena voli?"

Na kraju ga je ponudio i pivom, ali je ovaj odbio. Toliko jednostavnih reči, a sve gađaju u kost. U samu srž. Samo da ima ko da čuje. Da se trgne. Osvesti. Tako je i u njegovim pesmama.

Večeras, ako želiš saznati, dođi sama posle ponoći... kako se osećam! Tako je počelo. Delirijum. Rušio se Dom omladine. A kako smo se osećali... Nek proba neko drugi da objasni, ja nemam tu reč. Sledi pesma "Ako si". Gužva i vrelina više se i ne osećaju. Sad smo svi jedno. A onda blok pesama koga se uopšte ne sećam. "Hipnotisana gomila", "Hoću da znam", "Kreni prema meni"... Bunilo, ludilo, šta god. I tako dva sata. Sve je snimano, jedva čekam da čujem nosač zvuka. On će me uveriti da sam zaista bio tamo.

Za bis smo čuli "Mesečevu kći" i možda najlepši njihov refren. Smem li tako nešto uopšte reći? Posle toga kiseonika više nije bilo ni za kupiti. Disali smo na škrge, srećni i ispunjeni. Povratak svojim životima, koji posle ovakvih događaja nikad više ne budu isti. Brejkersi ih uvek promene iz korena. Do nekog novog susreta, hvala im na svemu.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
Partibrejkers na Studiju B    

Ulazak u četvrtu deceniju postojanja RTV Studio "B" proslaviće u svom programu emitovanjem snimka koncerta "Partibrejkersa " koji je održan pre desetak dana u Domu omladine Beograda. Najbolja rok grupa Evrope bez Ostrva, "Partibrejkersi", svirala je pred izuzetno dobro raspoloženom publikom, starom i novom, repertoar sa poslednjeg CD -a, kao i stare hitove dostigavši vrhunac i čar nestvarne interpretacije koja se dešava samo jednom, kroz desetominutno "džemovanju" pesme "Ulični hodač", zaštitnog znaka benda .
Anton i Cane, gitarom i glasom, rifom i oporim tekstom, još jednom definisali su suštinu rok en rola kao urbane pobune protiv učmalosti i vratili, barem za jedno veče, dobre vibracije u Beograd. Istorijski trenutak je zabeležen reportažnim kolima Studija "B" i ekipe koja je snimajući koncert uživala kao da je na svojoj privatnoj žurci. Za studio "B" emitovanje koncerta "Brejkersa" u svom tv programu, ima simboliku vraćanja korenima i početku rada radija Studija "B" 01. Aprila 1970. kada je program rekordno slušan zbog odlične rok muzike, kratke, jednostavne i objektivne vesti, civilizovanog stava prema svojoj publici, i lojalonosti vrednostima gradskog zajedništva . Čini se da ovakav kurs, u vremenima novog neukusa i raspamećenog komercijalizma još više pristaje Studiju "B" što nagoveštava sve veća gledanost i slušanost njegovih programa. 01.april, 2009. / 22:35 - 00:15

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:52:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.