Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:26:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Martin Scorsese - Martin Skorseze  (Pročitano 3572 puta)
09. Okt 2008, 22:28:25
Zvezda u usponu


Izgubljen među kvadrilionima nebitnih informacija

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1330
Zastava Negde iza sedam brda,sedam gora,sedam mora...
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Philips 
Šta mislite o jednom od mojih naj režisera,Marty je ekstra.On je režirao "Goodfellas" za koje je dobio Oskara.Ja sam gledao početak i kraj filma,jer sam negde morao da idem.Neka žena mi rekla da je u sredini bilo nekog krvavog klanja,a ja horore baš i ne volim,pa jer na foru Godfather ili...

Da ne skrećem s teme!
Šta mislite o Martyju.

« Poslednja izmena: 04. Jan 2012, 20:31:08 od Shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Marti je legenda... Goodfellas je donekle kao Godfather, ali Marti je uvek imao svoj stil, tako da kroz klanje i nasilje on ustvari prica duboko humanu pricu, sto je tesko postici... Nazalost nije dobio Oskara za njih, tek za Departed, ali je zaduzio film jos mnogim sjajnim delima, Taksista, Razjareni bik, Zle ulice... Za mene je on najbolji americki reditelj svih vremena...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

director (44).jpg
(30.76 KB, 243x332)
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Skorsezeu počasna BAFTA nagrada

Reditelj Martin Skorseze dobiće počasnu nagradu Britanske akademije za film i televiziju (BAFTA) na svečanoj dodeli 12. februara.

Počasna nagrada koja se dodeljuje za doprinos filmu ranije je bila uručena Čarliju Čaplinu, Alfredu Hičkoku, Stivenu Spilbergu i Lorensu Olivijeu.

"Martin Skorseze je legenda i istinska inspiracija mladim rediteljima iz celog sveta", rekao je predsedavajući Tim Kori.

Skorseze se osim režije bavi i pisanjem scenarija i produciranjem. Bio je devet puta nominovan za nagradu BAFTA, koja je britanski ekvivalent Oskaru.

Ovaj 69-godišnjak je 1991. osvojio tri BAFTA nagrade za film "Dobri momci", dok je Oskara dobio 2006. za "Dvostruku igru".

Nominacije za ovogodišnju nagrade BAFTA biće saopštene 17. januara, a biće dodeljivane u londonskoj Operi 12. februara.

Izvor: BestJobs

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

7557720144f043c7d79906687658673_orig.jpg
(247.49 KB, 640x442)
« Poslednja izmena: 04. Jan 2012, 17:18:13 od monk13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Marti je legenda... Goodfellas je donekle kao Godfather, ali Marti je uvek imao svoj stil, tako da kroz klanje i nasilje on ustvari prica duboko humanu pricu, sto je tesko postici... Nazalost nije dobio Oskara za njih, tek za Departed, ali je zaduzio film jos mnogim sjajnim delima, Taksista, Razjareni bik, Zle ulice... Za mene je on najbolji americki reditelj svih vremena...
Taj fazon.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Ličnost Danas: Martin Skorseze

Maestro režije Martin Skorseze posegao je i sam za novom filmskom igračkom - 3D tehnologijom u svom najnovijem ostvarenju „Hugo“, što se pokazalo kao ispravan potez. Naime, ta „igračka“ koja je većini njegovih kolega pomagala za nedostatak dara i ideja, u rukama majstora postaje suštinsko izražajno sredstvo koje dobija svoj puni smisao.

Tako bar kažu prvi utisci onih koji su imali prilike da vide film, a i sam Skorseze istakao je da mu je ova tehnologija pomogla da mnogo bolje uhvati svaki detalj, nijansu, promenu u izrazu protagonista. Najzad, u nominacijama za Oskara „Hugo“ prednjači sa čak 11 nominacija, među kojima su i dve glavne - za najbolji film i najboljeg reditelja. A pored niza drugih nagrada - Emija, Zlatnih Globusa, BAFTA, Skorseze je Oskara već dobio i to pre nekoliko godina za film „Dvostruka igra“.

Ovaj mag Holivuda, ukorenjen u američku nezavisnu produkciju, stasao je u filmskoj industriji sedamdesetih godina prošlog veka, kao jedan od nekolicine izrazito autorskih „pojava“ u američkom filmu. Pored njega bili su to i Kopola, De Palma, Spilberg i Lukas. Skorsezeova karijera počela je filmom „Ulice zla“ koja osim njega u prvi plan izbacuje i Harvi Kajtela i De Nira sa kojim Skorseze pravi legendarnog „Taksistu“, a potom i skoro sve svoje filmove do sredine osamdesetih - „Njujork, Njujork“, „Razjareni bik“, „Kralj komedije“. Zatim na red dolaze „Boja novca“ i „Poslednje Hristovo iskušenje“. „Dobri momci“ povratak su ključnim temama njegovog filma - italijansko-američkom identitetu, katoličkom konceptu krivice i iskupljenja, mačizmu, kriminalu i nasilju.

Tu je zatim rimejk „Rt straha“, pa onda na prvi pogled za njega netipična drama „Doba nevinosti“. Ovaj film, međutim, početak je Skorsezeove saradnje sa glumcem Denijel Dej Luisom i povratak u njegovim filmovima oduvek prisutnoj temi Njujorka. Tako će se njegov sledeći film sa pomenutim glumcem zvati „Bande Njujorka“, a on u Skorsezeovu filmografiju uvodi i Leonarda Dikaprija kao novog junaka. Dikaprio će glavne uloge zaigrati u „Avijatičaru“, „Dvostrukoj igri“ i „Zatvorenom ostrvu“. Skorseze je paralelno beležio i istoriju rokenrola snimajući filmove o Bobu Dilanu, Rolingstounsima, Džordžu Harisonu, ali i film jednostavnog naslova „Bluz“, dok je za svojevremeno napravio i spot za čuvenu pesmu Majkla Džeksona „Bad“. Pre dve godine nastala je i njegova serija „Brodwalk Empire“.

Skorseze je rođen 17. novembra 1942. godine. Ženio se čak pet puta i ima tri kćerke. Za sebe je jednom prilikom izjavio: „Ja sam promašeni katolik, ali sam katolik i to se ne može promeniti.“

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Skorseze oduševljen 3D tehnologijom

Holivudski reditelj Martin Skorseze rekao je da je toliko oduševljen 3D tehnologijom da planira da je koristi u svim svojim budućim projektima.

Skorseze je na okupljanju vlasnika bioskopa u Las Vegasu, popularnom Sinemakonu, rekao da bi voleo da je svoje kultne filmove poput "Razjarenog bika" i "Taksiste" snimio u 3D verziji.

 Prema njegovim rečima, 3D filmovi gledaoca prebacuju u novi svet i omogućavaju mu snažniju povezanost sa pričom i glumcima, prenosi AP.

Skorsezeov prvi 3D film "Hugo" osvojio je nekoliko tehničkih Oskara na ovogodišnjoj dodeli nagrada Američke akademije za film.

Izvor: 24 sata

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

35543-martin01_Reuter_Alessia_Pierdomenico.jpg
(18.11 KB, 600x360)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:26:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.194 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.