Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:46:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Marti Ahtisari  (Pročitano 1460 puta)
12. Dec 2008, 16:35:53
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Daću vam primer toga kako ja vidim pregovore o Kosovu. Ljudi o tome imaju potpuno pogrešnu predstavu – da mi tamo jednostavno sedimo, ja kao medijator, s moje leve strane srpska a s desne kosovska delegacija. Ljudi onda očekuju da nekako moramo da pronađemo kompromis između te dve strane. Ali vrlo često situacija je sledeća. Na primer, recimo da je Srbija lopov i da je ukrala novčanik Kosovu. Ako sam ja medijator, ja im ne savetujem da Srbija odluči koliko će novca zadržati, a koliko da vrati onome kome je ukrala novčanik. Mora da vrati novčanik koji je ukrala, a potom da ide u zatvor za ono što je uradila. Dakle, pregovori su često takvi. Morate da uradite ono što je pošteno. Stvari su toliko otišle u krajnost da su svi – Beograd, Priština, kosovski Srbi – znali još početkom 2006. kada im je pet članica Kontakt grupe, sve zapadne članice, reklo sledeću stvar. To su privatne poruke, bilo ih je osam. Neću zamarati i vas i publiku i čitati ih sve, ali pročitaću vam prvu. „Neustavno ukidanje autonomije Kosova 1989. godine i tragični događaji koji su potom usledili i čiji je rezultat međunarodni nadzor nad Kosovom, doveli su do situacije u kojoj vraćanje Kosova pod upravu Beograda nije izvodljivo.“ Svi su znali da dolazi nezavisnost, ali premijer Koštunica i društvo su se ponašali kao da nisu čuli to što je rečeno.

Ali, znate, Srbi misle da je Kosovo njihov novčanik i da ste im ga vi uzeli. Neću da zamaram ljude ovim, ali ovde imam rezoluciju UN-a, Saveta bezbednosti, gde se kaže da Jugoslavija neće biti razbijena. Znači, mislim da postoje dve strane ove priče.

Ne, postoji samo jedna strana priče. Zato što je 2005. godine Generalna skupština usvojila princip „Odgovornost za zaštitu“. Ako se diktatorski režim u bilo kojoj zemlji ponaša onako kako su se Milošević i društvo ponašali vis-à-vis Albanaca na Kosovu, gubi pravo da njima upravlja.

I to je bilo to?

To je bilo to.

Martti Ahtisaari, CNN, 10. 12. 2008.
Preveo Ivica Pavlović
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 
I kakva ti je ovo politička tema? Kakav je tvoj stav o ovom što si citirao?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
I kakva ti je ovo politička tema? Kakav je tvoj stav o ovom što si citirao?

pa kako nije tema!? valda je zanimljivo šta bivši glavni pregovarač za Kosovo misli o tom procesu
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 
Nije on pregovarač, jer pregovarač vodi pregovore, postrigne tim pregovorima neki rezultat u pregovorima a autoritet mu je baziran na kvalitetima. Ovo je magareća mešina naduta od truležnih gasova koju je istovario (i bukvalno i figurativno) Nato da smrdi okolo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Citat
Daću vam primer toga kako ja vidim pregovore o Kosovu. Ljudi o tome imaju potpuno pogrešnu predstavu – da mi tamo jednostavno sedimo, ja kao medijator, s moje leve strane srpska a s desne kosovska delegacija. Ljudi onda očekuju da nekako moramo da pronađemo kompromis između te dve strane. Ali vrlo često situacija je sledeća. Na primer, recimo da je Srbija lopov i da je ukrala novčanik Kosovu. Ako sam ja medijator, ja im ne savetujem da Srbija odluči koliko će novca zadržati, a koliko da vrati onome kome je ukrala novčanik. Mora da vrati novčanik koji je ukrala, a potom da ide u zatvor za ono što je uradila. Dakle, pregovori su često takvi. Morate da uradite ono što je pošteno. Stvari su toliko otišle u krajnost da su svi – Beograd, Priština, kosovski Srbi – znali još početkom 2006. kada im je pet članica Kontakt grupe, sve zapadne članice, reklo sledeću stvar. To su privatne poruke, bilo ih je osam. Neću zamarati i vas i publiku i čitati ih sve, ali pročitaću vam prvu. „Neustavno ukidanje autonomije Kosova 1989. godine i tragični događaji koji su potom usledili i čiji je rezultat međunarodni nadzor nad Kosovom, doveli su do situacije u kojoj vraćanje Kosova pod upravu Beograda nije izvodljivo.“ Svi su znali da dolazi nezavisnost, ali premijer Koštunica i društvo su se ponašali kao da nisu čuli to što je rečeno.

Pa cijela je postavka ove price pogresna ako je neko nekome ukrao novac onda su to Siptari nama a ne Srbija.


Citat
Ako sam ja medijator, ja im ne savetujem da Srbija odluči koliko će novca zadržati, a koliko da vrati onome kome je ukrala novčanik. Mora da vrati novčanik koji je ukrala, a potom da ide u zatvor za ono što je uradila. Dakle, pregovori su često takvi. Morate da uradite ono što je pošteno. Stvari su toliko otišle u krajnost da su svi – Beograd, Priština, kosovski S

Kome ne savjetuje ?

Opet zamjena teza  cuj majke ti kao proslost je bitna pa u njegovoj prici Srbiaj mora da vrati sto je uzela a to je autonomija 1989.
Pa po toj logici oni bi morali da vrate ono sto nisu imali vec su dobilo 45 a to je upravo ta autonomija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


,,Stolari obradjuju drvo,oruzari prave strele,mudr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 77
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Nije on pregovarač, jer pregovarač vodi pregovore, postrigne tim pregovorima neki rezultat u pregovorima a autoritet mu je baziran na kvalitetima. Ovo je magareća mešina naduta od truležnih gasova koju je istovario (i bukvalno i figurativno) Nato da smrdi okolo.
Tako je Srpkinjo moja!Rame uz rame sa Klintonovim,,andjelima':Olbrajtovom,Holbrukom,Vokerom,....i ostalim olosem,koji je toliko smrti,nesrece,straha,patnje i tuge doneo sirom sveta da se to ne da nicim izmeriti.
IP sačuvana
social share
[b][/b]MysashiMyamotto!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 
ko je bre vratio ovog trandžu na forum, pa mu još daje da postavlja ovakve besmislene teme...Milutine, ajd po kratkom postupku Smile
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Sony xperia
Citat
Ali vrlo često situacija je sledeća. Na primer, recimo da je Srbija lopov i da je ukrala novčanik Kosovu. Ako sam ja medijator, ja im ne savetujem da Srbija odluči koliko će novca zadržati, a koliko da vrati onome kome je ukrala novčanik.
Sto Srbija ?? Sto nije Kosovo ?? Polazeci od takve teze, kao medijator u startu si na jednoj strani.
A ako nesto pokusavas ovom temom ...  Smile

A o tom medijatoru, vec imas temu:
http://forum.burek.com/index.php/topic,388500.130.html


Lock
« Poslednja izmena: 13. Dec 2008, 00:03:34 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:46:40
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Ahtisari Marti
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.