Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Marko Luković, dizajner futurističkog automobila "pe  (Pročitano 3142 puta)
22. Mar 2005, 01:52:31
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Marko Luković, dizajner futurističkog automobila "pežo 2020" sada i u kragujevačkoj "Zastavi"
Tri rešenja za "floridu"

Na ovogodišnjem Međunarodnom sajmu automobila u Beogradu "Zastava" će pred oči javnosti izaći sa novim prototipom "floride in" u koji je ugrađen "Pežoov" motor i menjač. Inoviranoj "floridi" svoj pečat je dao i mladi srpski dizajner, dvadesetosmogodišnji Marko Luković, koji je pre četiri godine na sajmu automobila u Frankfurtu dobio nagradu za dizajn "Pežoovog" automobila budućnosti.

Nismo sigurni da li je u "Zastavi" bio problem novca ili svesno opredeljenje za domaću pamet, izvesno je, međutim, da je septembra prošle godine sa Lukovićem potpisan ugovor i već za koji dan posetioci Sajma moći će da vide "njegove pameti" delo.

- Luković je uradio dizajn instrument table čije performanse, kao i ostali "zahvati" u unutrašnjem uređenju "Zastavinog" prototipa, svrstavaju "floridu" u red trenutno najatraktivnijih automobila u svetu u ovoj klasi - izjavio je za Glas Zoran Bogdanović, direktor Instituta za automobile u "Zastavi". Zahvaljujući najnovijoj tehnologiji koju Institut i "Zastavin" Preseraj raspolažu, urađen je prototip modela, a za osvajanje i industrijsku proizvodnju biće potrebno oko 500.000 evra.

Marko Luković je završio dizajnersku školu, a zatim na Fakultetu primenjenih umetnosti smer industrijskog dizajna. Sada je asistent na Fakultetu, a sa "Zastavom" već ima iskustva jer je radio na inoviranju Turbo Zete, odnosno na Euro Zeti.

Za instrument-tablu dizajner Luković ponudio je tri rešenja u tri boje, a Institut se opredelio, naravno, za jedno, i što je najzanimljivije, nije rađen "otisak" u glini. U okviru instrument- table koristi se multifunkcionalni prekidač ispod volana, objedinjena je komandna funkcija svetla, brisača i migavaca, uređaji za grejanje i hlađenje,a instrument-sat razvija se u saradnji sa koreanskom firmom "Dich Technology".

Pored niza novih rešenja, koji će biti prikazani na Sajmu, "Zastava" prvi put radi i CD koji će biti podeljen posetiocima, i na kojem su "ispraćene" sve faze na ulepšavanju "floride". Prezentacija se radi sa ciljem da se stručna javnost upozna sa mogućnostima "Zastave" i naše zemlje u koje "spada" i sam Marko Luković.
Branka Kuljanin
Foto: Z. Petrović
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
au......aj da vidimo sta je to..bas me interesuje.

ko ide na sajam da slika!
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Icicu ja... al prilicno sam siguran da ce biti razocarenje
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
slikaj Smiley
ja necu da prognoziram i komentarisem Smiley
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 118
Zastava Novi Sad
video sam jutros na jutarnjem dnevniku, onako, nije lose, lepo je sve zaobljeno, samo mi se volan cini malo otrcan...ali da je napredak, jeste....
IP sačuvana
social share
(\_/) - This is Bunny.
(O.o) - Copy Bunny into your signature to help him
(> <) - on his quest for world domination.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.