Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Marijan Beneš, od legende jugoslovenskog boksa do poete  (Pročitano 4304 puta)
18. Jun 2005, 05:03:09
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Marijan Beneš, od legende jugoslovenskog boksa do poete
Titu, jednostavno, nema ravnog
   
      

Benešova pesma

Banja Lukom Vrbas voda teče
stari pjesnik za nju reče
da je žena da bi vila bila
da je vila najljepša bi bila.
Šehitluci na
visokom brijegu
junak steže zastavu na stijegu
na kamenoj kuli
od kamena bijega
uklesana na njoj
junačka sudbina.
Banja Luko najljepša u Bosni
Krajišnici mladi i ponosni
tebe vole u srcu te nose
Banja Luko s tobom se ponose.
      
      
      
   

Marijan Beneš je bokser za kog kažu da se malo ko usudio da mu izađe na megdan, da je to čovek koji je u zlatno vreme jugoslovenskog boksa osvajao najsjajnije medalje i koji je na prostorima SFRJ važio za neprevaziđenog nokautera. Privatni život Marijana Beneša, kako sam kaže, po svemu liči na život drugih ljudi. Razveden je i ima tri ćerke: Žanu, Marijanu i Mariju. Od 1995, kad se vratio u Banjaluku, živi sam.

"Morao sam da odem iz Banjaluke, grada koji volim više od bilo čega na svetu. U toku rata imao sam problema s neljudima - terali su me, okrenuli mi leđa... Od milion prijatelja koje sam imao, dodaje Marijan, nije ostao nijedan. Za sebe kaže da je veliki borac koji nikada nije uprljao obraz ni pred Srbima, ni pred Hrvatima, ni Bošnjacima. O svom državljanstvu kratko kaže - Jugosloven.

"Tito je neprevaziđen, nema mu ravnog. Moja zemlja je Jugoslavija, a moj grad Banjaluka... Trenutno imam da pristojno živim, ima da se pojede, popije...", kaže Marijan i dodaje: "Živim normalan život. Ujutro ustanem, doručkujem, prošetam gradom i posle ručka - na trening. Posle podne pišem pesme koje su mi zamenile boks", priča Marijan. "Mnogo puta sam se tukao i za 54 godine života nikad nisam udario prvi. Samo sam jednom dobio batine kad su me devetorica zbog devojke pretukla u parku", seća se Beneš i kaže: "Najradije prošetam bivšom Ulicom maršala Tita, ta mi je omiljena". "Nijedan profesionalni meč nisam hteo da boksujem bez 'Hej, Slaveni' i zastave Jugoslavije", dodaje bokser.

(02. May 2007, 21:35:22)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.