Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Manifestacija "Zmajevac 2006" preksinoć u selu Belanovica  (Pročitano 2455 puta)
23. Jul 2006, 11:48:28
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Manifestacija "Zmajevac 2006" preksinoć u selu Belanovica

Ministri na terevenci

Uz prasetinu i domaću rakiju održana revija otimanja mikrofona od muzikanata. Naumovu pevali "Čet'ri konja debela, a Velji "Kuće male krečene u belo"

Manifestaciju "Zmajevci 2006 - godina Tesle", koja se od 21. do 29. jula održava na letnjoj sceni u lipovoj šumi u Belanovici, preksinoć je otvorio ministar energetike Radomir Naumov. Otvaranje su uveličali razni politički "faktori" - ministri Velja Ilić i Zoran Stojković, gradonačelnik Svilajnca Dobrivoje Budimirović Bidža i pomoćnik ministra policije Miroslav Milošević. Za sve njih i još nekoliko hiljada meštana ovog mesta između Aranđelovca i Uba, svirala je "Riblja črba".

Bilo je tu svega ko na svakoj svečanosti: od kašnjenja otvaranja, jer se čekao dolazak ministra koji po Srbiji gradi puteve, a njega je, kako su domaćini rekli - zadržala rupa na drumu, preko najboljeg domaćeg rokenrola i vatrometa, do klasične srpske kafanske terevenke koja je za ovu priliku priređena u zgradi škole.
      
KAD PREDSEDNIK NE VARA ŽENU

Tika Arsić je u svom selu, gde vikendicu ima i premijer Vojislav Koštunica, na jednom mestu okupio i bivše i sadašnje političare.
- Moje jedino trajno opredeljenje je navijanje za Crvenu zvezdu, sve ostalo je relativno. Menja se iz dana u dan. I partije i političari menjaju svoje pozicije i stavove. U vreme afere između Klintona i Monike Luinski sa skupštinske govornice sam rekao: "Neki narodi su nesrećni što im predsednik vara ženu, a mi smo nesrećni što nam predsednik ne vara ženu". Onda su me, uprkos imunitetu, odveli na informativni razgovor. Ali nismo ništa razgovarali, već su me pustili posle 24 sata - objašnjava Arsić.      
   
   



Tu je, uz prasetinu i domaću rakiju, održana revija otimanja mikrofona od muzikanata, te su neke od "visokih" političkih zvanica, za koje je od ranije poznato da vole da pevaju to svoje umeće potvrdili. Tako je posle Bore Đorđevića, koji je u svom stilu izveo "Marširala kralja Petra garda", na red došao i Bidža i njegova saradnica Gorica Gajić, dok su za ministre Naumova i Ilića, u skladu sa senzibilitetom plaćeni muzikanti na uvce otpevali "Čet'ri konja debela" i "Kuće male krečene u belo".

Iza Narodnog sabora "Zmajevci" stoji "Tim film", producentska kuća glumca Tihomira-Tike Arsića. On je u svom rodnom mestu osmislio i utemeljio hepening koji je na dobrom putu da preraste u ozbiljnu manifestaciju, s obzirom na to da do zatvaranja treba da se održi sedmodnevna revija domaćih filmova, ali i koncerti Maje Odžaklijevske, Aleksandra Loknera i Bilje Krstić i "Bistrika".
- Sve u životu radim po nagonu, intuitivno. Podsećam na anegdotu sa Romanom Polanskim, iako ne želim da se poredim sa tako velikim imenom. Otišao je kod producenta i reko: "Hoću da režiram film". Pitao ga je kakav. Rekao je "Ne znam ni kakav, ni koji, ni o čemu. Znam samo da hoću da ga snimam na Mazurskim jezerima". Tako sam, sedam dana pre početka snimanja filma "Uslovna sloboda", rešio da ga snimam u Belanovici. U kući koju gledam ceo život i to sam napravio. Bez plana, određenih ciljeva - kaže idejni tvorac "Zmajevaca"

Najveće stvari u životu, dodaje, dešavaju se neplanirano, te iako su mu čula otupela, srce mu je puno kada uradi nešto lepo za nekoliko hiljada svojih zemljaka.

- Mi smo malo u nevolji, ne možemo da dobijemo vizu za Grčku da vidimo vatromet na otvaranju Olimpijskih igara. Ova naša deca iz sela imaju pravo da vide vatromet - pa smo im to priuštili. Zašto? Videću kad prođe vreme. Videće možda moja deca ili neka karika u genetskom lancu. Samo znam da me vuče. Izađem iz Beograda s pritiskom 165 da 110, dođem u Belanovicu bez ikakve medicine pritisak mi je 135 sa 95. Odmara me sve ovo. Kod nas su ljudi čisti. Kod nas je vrhunac kriminala krađa kukuruza. Ovde travu ne duvamo i ne motamo. Kod nas trava služi da se kosi i plasti. Vrhunac globalizacije u Šumadiji je baliranje sena i mi tu tražimo svoj "egzit". Izlaz tražimo u zdravoj deci, zdravom duhovnom okruženju i u poštovanju tradicionalnih vrednosti uz poštovanje svih mogućih evropskih tokova svega onoga što civilizacija svojim tehnološkim razvojem nameće kao neminovno - kaže Tihomir Arsić.


Izvor: Glas Javnosti \ Olivera Stojimirović,Foto: Rajko Ristić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.