Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 04:36:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maltretiranje na radnom mestu - mobbing  (Pročitano 9418 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
E stvarno cekam neki savet...mislim ja sam bas u frci ,i ne samo ja nego i moje kolege ali hajde ovaj put cu govoriti u svoje ime...U mom slucaju mobbing izgleda ovako:
Hajde da krenemo od opisa mobbera...Covek star 64 god.Nacelnik sluzbe radioloske dijagnostike u bolnici u unutrasnjosti...Na mesto nacelnika dosao kao jedini radiolog u to vreme-2000-god-posto je prethodni nacelnik otisao u penziju...Pre toga,u ono vreme samoupravljanja,nikad od strane kolektiva nije glasan za nacelnika-pa je kivan na vecinu ljudi koji su u to vreme radili tamo...Sad je silom prilika dosao na tu funkciju(ponavljm u to vreme kao jedini radiolog)
E sad ,kad su se pojavile njegove mlade kolege,a i mladi tehnicari....on je stalno u nekom tripu da neko hoce da ga smeni sa mesta nacelnika....Ili mu kolege nesto spremaju,ili se tehnicari bune.Recimo ,odemo do direktora bolnice ,da trazimo da se postavi ventilacija u rendgenu-to mu je odmah znak da smo isli da ga smenimo
Zatim vredjanje....Recimo ,zene obicno zove "kurolomke"ili..po meni jos gore "kuropacenice",a muske kolege ,po nekom telesnom nedostatku...jednog kolegu koji nam je umro od karcinoma pluca,zvao je "krivosijan"jer je covek zbog same bolesti ,imao jedno rame malo spusteno(dobro,tada nije znao da se kod kolege radi o karcinomu),mislim repertoar uvreda je stvarno sirok...
E sad sledi nagomilavanje posla...naravno da bi dokazao da je sposoban nacelnik....Posto smo u manjku sa radio;oskim tehnicarima,zaista se radi puno.i mi to prihvatamo...Ali rec je o zoni jonizujuceg zracenja,gde ipak treba da se postuju nekakvi normativi..Ako je posebno lose volje,toliko nas zatrpa poslom da je to strasno,fizicki ne moze da se postigne...Ljudi rec je o zoni zracenja,a on trazi da se sve odradi ,i ako ne postignes to-e onda si lenj,glup,nesposoban...Mislim ,ja bar nisam sujetna,meni cak i odgovara kad mi kaze da sam glupa...jer intiligencija je kategorija koja ne zavisi od nas...onda mu ja fino kazem da me ne moze kazniti zbog gluposti(obicno ako ne postignes njegovu fiksaciju od norme-ili kao nesto po njegovom zabrljas-preti odbijanjem od plate...ha ha ).Pa samo je Hitler hteo da napravi nad- rasu,a ostale da unisti...Rasprava sa njim ne pomaze(argument,ja sam ovde nacelnik)..kuliranje je opasno,jer onda mu nesto potajno spremas....LJUDI HEEEEELP...ILI CEMO POCRKATI OD ZRACENJA,ILI POLUDETI(AKO VEC NISMO)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Nastavak teksta od juce:

Pisali smo o tome šta je to mobing i kako izgleda u firmama (gde je pojava prvo primećena), a koji bi ekvivalent bio u školi. Danas možete pročitati o tome šta da učinite ako ste žrtva mobinga.

Pokazalo se da je najefikasnije ako se direktno suprotstavite moberu, jer se često dešava da mober počne s blažim bockanjem ili malo neumesnim šalama, pa se to s vremenom razvije u nepodnošljivo maltretiranje, a da mober čak nije u potpunosti svestan kako to deluje na žrtvu niti koliko joj smeta. Zato je dobra taktika, ako je nastavnik taj koji vas na ovakav način maltretira, da mu jasno, pred celim razredom, ali i smireno i argumentovano, kažete kako se osećate zbog načina na koji vas tretira. Ako je odeljenje to koje vas maltretira, opet je potrebno da im to kažete jasno, smireno i argumentovano, i to pred razrednim starešinom (niste tužibaba ako se pred razrednim starešinom žalite na mobing).

Pokušali ste, ali nije urodilo plodom? Ne odustajte! Sledeći korak jeste da se obratite svojim roditeljima - uz dovoljno argumenata da im bude jasno da se radi o nečem ozbiljnom, ne o tome da vas vršnjaci malo bockaju ili da vam je nastavnik dao jedinicu onda kad niste umeli ni da beknete - a oni će potom razgovarati sa školskim psihologom i/ili s direktorom škole. U Švedskoj je, recimo, mobing protivzakonit, a mada kod nas još uvek nema takvog zakona, maltretiranje nikada nije poželjno niti opravdano ponašanje, ko god i zbog čega god da ga sprovodi.

U krajnje baksuznom slučaju da čak ni vaši roditelji ne uspeju da se izbore za to da u školi prestanu da vas maltretiraju, uz njihovu pomoć vam preostaje mogućnost da promenite školu - u novoj sredini bi vam, u takvoj situaciji, smesta laknulo, plus biste imali novu šansu da steknete drugačiji status, ovog puta mnogo bolji.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
bio...osetio...pobegao... privredni sud... uzaludna borba... nikada me niko nije shvatio zasto kukam kada su samo svi bili ljubomorni na moje rezultate... eps je sve to platio drugima, a moj kolega platio poslom, porodicom i na kraju i zivotom!!!!!!!!! Smile ja sam iz cele price pobegao na vreme, a uskoro cu i iz ove nebuloze od nazovi drzave! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pozdrav svima.

Ja sam veoma, veoma nova.... Ne po godinama  Smile vec po ukljucenju u temu.

Uopste ne mislim da je tema nepotrebna, na pravom ili pogresnom mestu, niti da o mobbingu treba razgovarati na taj nacin. Sjajno je da je napokon, neko (ko god da je) dao ime ovom problemu koji ne postoji od juce i da imamo gde o tome popricati. Nadam se, da smo ovde da pomognemo da se o ovoj temi sto vise zna i radi na njenom suzbijanju, "lecenju" ili sta vec treba ciniti da se teror ovog tipa barem umanji...

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
ja sam zrtva mobinga kojoj je unistena karijera jer je odbila da spava sa sefom. iako je on u medjuvremenu umro ja jos uvek nisam vracena na svoje (mnogo bolje placeno ) radno mesto, verovatno nikad i necu. alarmirala sam mnoge institucije ali sef je bio redovni profesor na fakultetu i stoga prakticno nedodirljiv. izasla sam iz nastave, i nisu me vratili a verovatno i nece, jer u sustini nikoga nije briga, magistraturu mi sada ne placaju, za stan iz fonda za naucne radnike nisam  mogla da konkurisem jer nisam u nastavi, plata mi je mnogo manja, a o izgubljenim zivcima, degradaciji svake vrste, stresu, neprospavanim nocima necu ni da pisem jer nemam ni dovoljno reci da opisem uzase kroz koje sam prosla. jos uvek radim medju ljudima koji su znali sta se desava ali se niko nije setio da nepravdu ispravi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Potpuno Vas razumem-jer sam i ja zrtva najstrasnijeg moguceg izivljavanja i to od strane nacelnika radioloske dijagnostike u provinciskoj bolnici...najgorem mogucem pritisku su izlozene i mije kolege...mozemo li se ikome obratiti za pomoc.Pokusavala sam da kontaktiram udruzenje za zrtve mobbinga ali niko mi ne odgovara..... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ne znam da li ovo spada u mobbing ali vas molim da mi pomognete i uputite na adresu, ukoliko neko zna, kome mogu da se obratim. radim u firmi u jednom malom gradu u kojoj su vrlo čudni odnosi. tu sam već neko vreme a u vezi prijavljivanja ne smem čak nikoga ni da pitam, čak ni da pomenem ztu temu. a verujte nisam jedina. radi se u tri smene bez ijednog dana odmora. treća smena se završava u 7 ujutru a moramo istog dana u 3h biti na poslu da odradimo drugu smenu. smene se menjaju na 2 dana. plaćaju nas po satu a broj sati vam upisuju tako što izračunaju koliko je zakonom dozvoljeno a ostalo nikom ništa. bolovanja, slobodni dani i odmori kao da ne postoje, odnosno iste možete dobiti ukoliko imae dobru vezu u firmi. molim vas da mi odgovorite, samo mi ne spominjite inspekcije jer je ovde korupcia uhvatila maha pa od njih neće biti nikakve koristi.hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla
Citat
Pokazalo se da je najefikasnije ako se direktno suprotstavite moberu, jer se često dešava da mober počne s blažim bockanjem ili malo neumesnim šalama, pa se to s vremenom razvije u nepodnošljivo maltretiranje, a da mober čak nije u potpunosti svestan kako to deluje na žrtvu niti koliko joj smeta.

Развијајте самопоуздање и ..Спремите се на рововски рат. И опремите се истомишљеницима, не рачунајући на њихову подршку..

Citat
U Švedskoj je, recimo, mobing protivzakonit, a mada kod nas još uvek nema takvog zakona, maltretiranje nikada nije poželjno niti opravdano ponašanje, ko god i zbog čega god da ga sprovodi.

Ове и сличне законе би могли рецимо „ преписати“ и ови наши вајни правници...
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Neznam zasto se ne da predlog da se usvoji zakon koji predvidja kazne za one koji maltretiraju ljude na poslu. Mislim da je Svedska primer kako treba definisati zakon o mobingu.
Sama cinjenica da postoji mogucnost kazne verujem da bi mnoge agresivce smirila ili u krajnjem slucaja izvela prel lice pravde.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ako znate neki kontakt adresu udruzenja ljudi koji su preziveli agresiju na radnom mestu molim da mi odgovrite. Srdacan pozdrav Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 04:36:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.