Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:47:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Malo ispod površine  (Pročitano 9424 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia 
Jel to sada gotovo, mozemo li sada da razglabamo na tu temu jedno 10 godina, ha? Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
čekam da uradi još par vas test,pa da okačim,ali vi slobodno počnite priču! sama tema me baaš zanima,a znam i da vi imate toliko toga da kažete. paa...   Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
HTC Wildfire S
zamislila sam ovo tako da mi šaljete odg.

Eeee šta sam ja sve zamislio.  Smile

Ne može. Iz razloga što ako si koji slučajem nedostupna... tema postoja nefunkcionalna. (a još jedna tema o mentalnom zdravlju nam ne treba, već imamo jednu razvijenu)

Kad budeš bila zadovoljna brojem testova, postavi kasnije rezultate da možemo da razgovaramo o ovome.
« Poslednja izmena: 03. Jul 2011, 17:26:43 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia 
čekam da uradi još par vas test,pa da okačim,ali vi slobodno počnite priču! sama tema me baaš zanima,a znam i da vi imate toliko toga da kažete. paa...   Smile


hhahahahaha Sofija...ne moze  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
je l mi to braniš da odradim mini-eksperiment? planirala sam još dan,dva i ne vidim razlog zašto ne bih mogla


Sandra.. Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia 
Sofija pokupi svoju kanticu i ostale igracke i izadji iz tudjeg peska ....ja sam otisla...ima peska na sve strane. Gledaj samo da nije usran Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
HTC Wildfire S
Naravno da ti ne branim  Smile

Ali ako je ovo test... svaki test ima svoje rezultate.
Učesnici testa, ispita (u edukativne svrhe) moraju imati neku referentnu tačku po kojoj će upoređivati rezultate i po kojoj će se upoređivati međusobno.

Ako ovo nije test već "eksperiment", istraživanje, anketa i sve ostalo što nema već određene rezultate... i rezultati se grade na osnovu ispitivanja, onda je sve u redu, nisi ni prva ni poslednja koja to ovde radila... ali si trebala na početku tako i navesti. Nije nikakav problem.

Ako nije ni test ni istraživanje... onda je ovo.
http://forum.burek.com/mentalno-zdravlje-t385326.html
A još jedno "ovo" nije potrebno.


Ne razumem u čemu je tačno problem?


Što se mene tiče postavljaj ti još 150 testova. Ali ne možeš očekivati da ću reći nekom ovde: e čekaj da se Sofija nakani da dođe da ti odgovori. Ili prvo stekni mogućnost slanja privatnih poruka.
I drugo. Postoje i drugi posetioci foruma, neregistrovani koji bi želeli da rade test.

Stvarno ne razumem u čemu je problem...  Smile


Edit:
Sofija pokupi svoju kanticu i ostale igracke i izadji iz tudjeg peska ....ja sam otisla...ima peska na sve strane. Gledaj samo da nije usran Smile
Sandra, dobacuj se nekog drugog igrališta i nemoj da sereš po ovom.
« Poslednja izmena: 03. Jul 2011, 17:45:47 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Bambi,taj test sam radila na faxu prije neki dan,bilo mi dosadno..i rekoh-ajd da postavim da zajedno razmotrimo,prodiskutujemo sve stavke,ai da uradimo test,ko ima živaca...nakon odredjenog broja testova postaviću neki zaključak.i da,ima toliiiko nedostataka  Smile
Ma ne, draga Sofi, dobro je da si ga postavila. Naravno da je super ako neko nauči nešto novo.  Smile

Sad ću da odgovorim na njega, ali ne u da/ne formatu. Ipak su mentalna oboljenja malo šira kategorija nego što ih ovaj test priznaje. Da ne bude da sam samo hejter.  Smile



1)Mislim da su mentalna oboljenja jako česta
Ako u mentalna oboljenja računamo i poremećaje prilagođavanja (komplikovane razvojne krize) i poremećaje ličnosti, onda jesu. Ipak, za svaki pojedinačni poremećaj, nijedna statistička brojka se, u opštoj populaciji, ne penje iznad 10%, što opet jeste značajan broj ljudi.

2)vjerujem da najčešće pogadjaju siromašne i neobrazovane osobe
Nažalost, da (ali ne ''najčešće'', nego samo ''češće''). Ne samo da ih pogađaju, nego su manje izloženi prevenciji, mogućnostima lečenja. Ipak, to ne znači da ih nema i u drugim slojevima stanovništva.

3)mislim da su mentalno oboljele osobe često žrtve nasilja
Mentalne i fizičke torture, socijalne stigme... svakako.

4)mislim da su sva mentalna oboljenja nasledna
Postoje razne teorije, poslednja koju sam čula je ta da se hereditarnost (naslednost) samo pretpostavlja, da nije nikada dokazana. Ipak, verujem u predispozicije, ne u direktno nasleđivanje.

5)vjerujem  da mentalna oboljenja mogu pogoditi svakoga,bez obzira na socijalni status i inteligenciju

Naravno, ali određene predispozicije (ne samo nasledne) svakako postoje i igraju ključnu ulogu.

6)mislim da su mentalno oboljele osobe nasilne
Neke od njih i te kako mogu biti, dok druge nisu. U nasilne najčešće spadaju bipolarci u maničnim epizodama, psihoze u šubu, paranoje, antisocijalni poremećaji ličnosti i svi drugi koji kao dominantnu karakteristiku imaju impulsivnost.

7)mislim da je uzrok mentalnih oboljenja najčešće lična slabost i nesigurnost

Uzrok ne, mada može biti značajan faktor kod određenih stanja anksioznosti i generalno kod anksioznih poremećaja. Ne slabost, već nesigurnost. Ona je ključna u, recimo, socijalnoj fobiji.

8)znam da osobe koje su uvijek na dijetama i gube puno kilograma nemaju mentalnih problema već samo traže pažnju
Neke od njih zaista ''samo'' traže pažnju, dok neke idu ka ili su već u poremećajima ishrane, koji su u današnje vreme prava pošast i ima ih mali milion.

9)vjerujem da,ukoliko se ne liječe,poremećaji u ishrani mogu voditi u ozbiljne mentalne i fizičke probleme koji se mogu završiti i smrću
Delimično, tačno. Poremećaji ishrane i jesu ozbiljan mentalni i fizički problem, a mogu voditi njihovom dodatnom usložnjavanju.

10)znam da samo žene mogu oboljeti od poremećaja u ishrani
Netačno, mada su, kada je reč o prevalenci anoreksije i bulimije, češće pogođene nego muškarci.

11)mislim da je stigma odnos društva prema pojedincu  koji ga sprečava u zastupanju  svojih prava ,traženju pomoći i koji narušava njegov identitet
Tačno. Stigma je jedan od većih problema sa kojima se sreću mentalno obolele osobe. Stigma u bukvalnom prevodu znači - biti obeležen.

12)mislim da se osobi koja je u depresiji ne smije govoriti o samoubistvu

Netačno. Sa njom se o tome može razgovarati, u cilju prevencije i razuveravanja osobe da je samoubistvo rešenje. Najoprezniji treba biti kod početnih faza oporavka depresivnih, jer su tad najveće šanse za suicid kod onih koji su mu skloni.

13)vjerujem da je mentalno oboljenje uvijek doživotna kazna

Ne, ali je svakako teret koji osoba najčešće ne može poneti sama, bez pomoći bližnjih i profesionalaca. Stigma, nažalost, obično postoji uvek.

14)mislim da su mentalni poremećaji najčešći uzrok odsustvovanja sa posla
Netačno. Ljudi odsustvuju sa posla (pojava koja se zove apsentizam) iz raznih razloga.

15)mislim da su mentalna oboljenja zarazna
Netačno, mada postoji nešto što se zove ''samoindukovana ...'' (dopuni po potrebi, primer za koji znam je samoindukovana psihoza). Žena je bila psihoza, a muž je vremenom preuzeo njene simptome, potpuno identične njenim. Zarazna nisu u smislu da ako u tebe kine mentalno obolela osoba, i ti ćeš biti ''lud'', ali ne sme se zapostavljati mogućnost samosugestije i drugih faktora.

16)vjerujem da se mentalna oboljenja mogu prevazići samo snagom volje
Netačno, mada je snaga volje u svakom slučaju odlična stvar.

17)mislim da su osobe koje imaju mentalni problem zapravo lijenštine
Netačno i prilično fašistički.

18)znam da većina mentalno oboljelih osoba  ne potraži profesionalnu pomoć

Nažalost, realnost je takva da pomoć najčešće potraže tek kad bolest uzme maha, pa ju je samim tim teže lečiti. Zato treba raditi na programima prevencije, što je za naš zdravstveni i edukativni sistem špansko selo. Mnogo njih se nikad ni ne javi za pomoć, dok ne dođe do nekog generalnog sranja, a ga prisilno pošalju psihijatru.

19)ništa ne mogu da uradim kako bih pomogao nekom sa ovim oboljenjem
Netačno. Svako može dati svoj doprinos, na ovaj ili onaj način.

Begam sad, Nole pobedio.  Smile
« Poslednja izmena: 03. Jul 2011, 17:47:56 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
svi koji su željeli da rade test,znaju da sam im u roku od par minuta poslala rezultate. ovo traje još malo i želim još par testova da vidim. ne remetim ništa ovim . tako da ni sa moje strane nema problema Smile


Bambi,hvala na odg Smile e,ako te zanima šta test kaže,šaljem ti rešenje na pp  Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Može, pošalji.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:47:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.