Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:21:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mali pijanista  (Pročitano 5817 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 234
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Nasa trogodisnja cerka pokazuje veliko interesovanje za klavir. Rodjena je sa velikim problemom vida ( slabovida ) . U stanju je da po par sati sedi za malim decijim klavirom i svira ali njena muzika nije bez smisla , vidimo da uziva kako u pocetku tako i posle dva sata sviranja. Psiholog nam govori da je pustimo neka svira koliko zeli ali mi bi hteli i neko strucnije misljenje kao npr. muzicki pedagog ili sl. Kad je vreme da se sa njom ozbiljnije pocne raditi ? Novi Sad. Smile

S obzirom da postoji problem sa vidom ovakvo zanimanje za klavir je sasvim normalno jer joj je sluh pojacan. Inace je idealno djete upisati u glazbenu skolu sa 7-8-9 godina, zapravo kada su 2 razred osnovne. Pustite je da svira jer tako razvija sluh koji je vrlo lako moguce da bude apsolutan, pozovite nekog gl.profesora neka dođe vidjeti kako stvari stoje, mada ja ne bi nista forsirala jer jedino sta moze jete da je krene uciti note ili neke pjesmice a suvise je mala za to, mislim da je ne bi interesiralo, eventualno  glazbene radionice za pocetak, kasnije u gl.skolu i ako bude iznad prosjecna odmah ce je uputiti na pravi put..... nadam se da sam pomogla u necemu  Smile
IP sačuvana
social share
Maybe God wants you to meet many wrong people before you  
meet the right one, so when this happens, you`ll be thankfull.  

Gabriel Garcia Marquez
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Prvo moram da kazem da sam impresioniran duhom koji vas ne napusta i pored hendikepa koji vas je zadesio.
Svaka cast i zelim vam da istrajete u naporima i entuzijazmu koji je neophodan da biste bili srecni i zadovoljni.
Jedino sto ja mogu da doprinesem je da vam dam podatke muzicke skole koja ima odsek za slabovide, a verovatno cete tamo dobiti i sve ostale informacije koje vas interesuju...veliki pozdrav.

Muzička škola Kosta Manojlović Nemanjina 9 11080 Zemun

Telefon : 011 2615223

Fax : 011 2615223

e-mail : ms.zemun@yubc.net

Direktor : 011 2615223
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


MISLIM , ZNACI POSTOJIM

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 3200
Puno vam hvala na ovim savetima , nadam se da ca vas nasa Tara jednog dana nagraditi predivnim melodijama a sto se duha tice toga nikad nece nestati jer nam to Tarino ponasanje nedozvoljava. Sigurno cemo kontaktirati skolu u Zemunu i smatramo da je to pravo mesto za nas. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 9677
Zastava Wien
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Da se ne bih ponavljala ,posto su svi vec rekli sto bih i ja
 
zelim da dodam - samo napred  Smile Smile Smile Smile Smile 
 
Kao majka troje dece , znam sta znaci boriti se za uspeh svoje dece i znam da ce te uspeti  Smile
 
IP sačuvana
social share
Ne cini drugome ono sto bi zeleo da drugi ucine tebi.

Njegov ukus mozda nije isti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Vidite, sto se psihologije umetnosti tice ima dva gledista:

1. Zapadna psihologija - koja nalaze da se dete ne forsira prerano jer u buducnosti moze doci do stagniranja talenta. Znaci, idealno vreme za poceti jeod 8 do 10 godine.

2. Ruska pedagoska skola - koja nalaze da dete treba sto ranije angazovati ka umetnickom pravcu jer ce tako pre dobiti instikte koji ce se povecavati u buducnosti ka razvitku jedne vrlo talentovane osobe.

E sad, s obzirom da dete ima slabiji vid ja to ne vidim kao nikakav peh sto se klavira tice jer ima toliko ljudi koji su slepi i sviraju bolje nego mnogo nabedjenih muzicara. Cak je u nekim oblastima i pozeljno. Na primer, klavir se najbolje navezba kad se u sobi ugasi svetlo da bude potpuni mrak sto je identicno kao sto slepi ljudi vezbaju.

Da bi me shvatili ozbiljo moram vam reci da sam kompetentan za ovakva pitanja s obzirom da sam apsolvent na muzickoj akademiji i buduci muzicki pedagogo. Sviram klavir od ozbiljnije od 10. godine.

Sto se tice izbora zapadnog ili istocnog razmisljanja to je na vama da odlucite i da se posavetujete sa vise ljudi. Moj izbor je istok Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 234
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Sve to stoji ali ja ipak stojim pri tome da se ozbiljnije umjetnoscu treba poceti baviti kasnije, jer djeca sa 8 godina tesko upijaju teoriju a kamoli sa 3, pa nikako  Smile svirati da, ali forsirati, ne slazem se
IP sačuvana
social share
Maybe God wants you to meet many wrong people before you  
meet the right one, so when this happens, you`ll be thankfull.  

Gabriel Garcia Marquez
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ja se takodje protivim forsazu ... pogotovo ako je od strane roditelja a pogotovo u svrhe ispunjavanja nekih njihovih, licnih, unutrasnjih ciljeva Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Nisam ni rekao da se forsira. I nisam pomenuo nikakvu teoriju u tim godinama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 234
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Nisam ni rekao da se forsira. I nisam pomenuo nikakvu teoriju u tim godinama.

Nego na sta mislis? Mozes samo da pustas galzbu i da je pustis da svira, sta drugo mozes? jos nista, koliko ja znam djeca sa 3.god nemaju stalnu koncentraciju, pocnu nesto pa krenu na nesto drugo....
IP sačuvana
social share
Maybe God wants you to meet many wrong people before you  
meet the right one, so when this happens, you`ll be thankfull.  

Gabriel Garcia Marquez
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Ako ti mislis da je citanje nota teorija onda se grdno varas Smiley Citanje nota nema veze sa teorijom i to deca vrlo lako i brzo nauce, mnogo lakse nego kad su stariji Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:21:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.