Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:40:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maketa aviona Focke Wulf 190D 1/72  (Pročitano 29167 puta)
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson W950i
Pa dobro videcu... Al mozes da mi kazes nesto oko tog lakiranja i bojenja. (globalno, ne detalje)

PS. Sto se slozenosti makete tice, to nema veze, imam celicne zivce. Sto slozenije i vise rada to vece zadovoljstvo
« Poslednja izmena: 13. Feb 2009, 19:13:01 od Mikaccc89 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6280
Al mozes da mi kazes nesto oko tog lakiranja i bojenja. (globalno, ne detalje)

'ajd' da i ja malo pripomognem drugaretu pilotu, pogotovo što radim samo četkicom... Globalno to baš i ne mož' da se opiše u tri rečenice, sve zavisi od komplikovanosti kamuflaže, veličine delova, tipa boje...
Da probam da sažmem:
koristim 95% Humbrol boje, i uopšte mi ne treba razređivanje. Za onih 5% dobri starih Molaka i Precisiona koristim samo i isključivo Zvezdin, odnosno Heliosov uljani razređivač (mislim da je tessarol). Definitivno mi je najbolji i najčistiji i ne smrdi (vrlo bitno!), mada je i najskuplji  ... Isti, naravno, koristim i za čišćenje četkica. Model Master izbegavam, a Revell uopšte ne upotrebljavam.
Maketu prelazim obično u 2-3 tanka sloja boje (ako je Humbrol ne razređujem, a Molak i Precision kako kad), i nikad nemam problema sa tragovima četkice. Slojevi su VRLO tanki i ne popunjavaju panele.
Inače, kad moram da radim u više slojeva (bela, npr.) i popunim panele, uzmem lepo iglu u ruke i lagano ih pročistim  E, pri tom ćeš najverovatnije izguliti i boju iz panela. Prođi ih ponovo dobrano razređenom bojom (kao da radiš wash) i posle, kad budeš radio pravi wash, sve će lepo da se izjednači
Ne koristim nikakav prajmer, ponekad samo preprskam kritična mesta na maketi (spojevi polovina trupa, gornjake i donjake krila, spoj trup-krila...) srebrnom bojom (Tamijin sprej) ili pređem četkicom Model Master metalizer bojom kako bih video šta treba išmirglati i doraditi.

Evo još nešto, ukratko i bez tona:
Elem, četkica koju trenutno koristim je u prikačenim slikama...
Ova je iz kategorije skupljih, ali i dugotrajnijih četkica, dok za ovakve stvari uglavnom koristim klasične četkice za temperu, istog oblika, koje se mogu kupiti u skoro svakoj knjižari za 30-50 dinara... Nažalost se te obično brzo pohabaju i ostavljaju za sobom dlačice, pa treba stvarno biti pažljiv...
Konzervu dobro promućkam, boju uglavnom ne razređujem (sem ponekad Molak ili Precision boje) i trudim se da što više prišparam, između ostalog i time što koristim i boju sa poklopca konzerve dok se praktično ne isuši... Bitna napomena: 90% koristim Humbrol boje, u mojoj farbari nipošto nema pristupa za Revell boje, a i Model Master su za izbegavanje pri mom načinu rada četkicom.
Evo kako to izgleda:

Pratećeg teksta nema jerbo je ćera spavala, pa sam se trudio da budem tih i da se čuje samo fascinantni zvuk četkice ;D

Već dugo planiram da odradim jednu video školicu (moj dobri drugar Samuraj77 je prilično perzistentan po tom pitanju), pa ću da ga sa'vatam da zajednički to snimimo ovijex dana...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Bojenje1.jpg
(77.56 KB, 986x384)
Bojenje2.jpg
(68.07 KB, 617x384)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson W950i
Hvala puno na dobrim savetima. Smile

Kako sa cetkicom da se izvede kamuflaza, kao na slici dole. Jel mozes da mi objasnis kako da se nacrta a da se nevidi ostra razlika izmedju boja nego da se napravi prelaz (kao sa airbrushom). I sa cime da lakiram maketu na kraju.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

bf109e.jpg
(53.43 KB, 599x408)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6280
Princip je isti, sve su ostalo nijanse... što bi rek'o Đole Smile
Iskreno, meni je lakše da odradim mekane prelaze nego ove oštre a krivudave... Ruka se navikla na mottling, šta li... Smile (to su ove fleke na Messeru za koje si pitao)...
Te fleke pravim vrlo ošišanom četkicom, tako što njome samo dotaknem boju, malo obrišem o maramicu ili krpicu - da skinem glavninu i da četkica ostane skoro suva - i onda lagano, prateći sliku, "tapkam" po maketi. Ne vredi mnogo da objašnjavam, lakše mi je da pokažem Smile
Maketu uglavnom lakiram Vallejo ModelColor akrilnim lakovima - sjajnim posle kamuflaže, pa onda nalepnice, pa prljanje iliti "wash", pa polusjajni ili mat lak, i na kraju pasteli, pigmenti i slično da zaprljam izduvne gasove, točkove i stajni trap itd...

'ajde da se dogovorimo sa drugarem samurajem da se dovuče do mene jedno popodne, pa da odradimo vidoje-sesije kojima bih prikazao moje tehnike korišćenja četkice, šta mislite? Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson W950i
Pa to bi mnogima pomoglo verujem.

Skinuo sam jednu sliku miga 29, jako detaljna maketa. Kako, sa cime i od cega da napravim simulaciju rdje, ulja, iskrzane boje,....

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

MIG29Dessus.jpg
(266.33 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson C702i
Jaka013  Smile Smile Smile Smile
Uradicemo skolicu jako brzo
pa kad sredimo to,otvoricemo temu trikovi i saveti-pitanja i odgovori da bude sve na jednom mestu da ne jurimo po temama

Mikaccc89 dobrodosao,kao sto rece Jaka a i Pilot,sve se to uglavnom radi pastelima pigmentima,za simulaciju ulja i prljavih panela idu slikarske boje ili cak i maketrske u zavisnosti od podlobe
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ne stizem da vidim sve, Pilot svaka cast za sve - od ideje do izvodjenja  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Hvala lepo Mr. Ace a evo jos i nesto vezano za tu maketu- izasla je kao clanak a ja sam zaboravio da vam to kazem.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

SAM 1.jpg
(349.79 KB, 830x1179)
SAM 2.jpg
(432.6 KB, 838x1194)
SAM 3.jpg
(350.27 KB, 829x1182)
SAM 4.jpg
(468.29 KB, 811x1194)
SAM 5.jpg
(450.5 KB, 833x1194)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson C702i
Hvala lepo Mr. Ace a evo jos i nesto vezano za tu maketu- izasla je kao clanak a ja sam zaboravio da vam to kazem.
Smile
Tu sam ja da pamtim sve (vezbam mozak)
http://forum.burek.com/index.php/topic,265341.msg4007914.html#msg4007914
Ja takve makete ne zaboravljam  Smile

Nisam mogao ranije da komentarisem jer je tema bila stara ali evo koristim priliku sada...Vraski dobar i jakoo zanimljiv Fw...
Bravo  Smile Smile Smile

Pilot svaka cast
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6280
A i ja se zaneo sa školicom i odo' off-topic, a ne razmišljam o osnovnoj temi - svaka čast, pilot, Smile Smile jedan od mojih omiljenih aviona pa još u takvoj uniformi Smile Smile Smile

p.s. predlažem da se deo o školici, kad ista krene, izdvoji kako ne bi brljao topic Smile
« Poslednja izmena: 14. Feb 2009, 00:37:13 od jaka013 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:40:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.459 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.