Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maketa A-34 Comet Mk.1 pozeljni misljenje i savet  (Pročitano 10562 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Nokia N93
Uspeo sam da izvucem one tanke plasticne niti. Konacno.
Cime je najpametnije da spojim one imitacije varova??? sa tecnim lepkom pretpostavljam ali sa cime da ga nanosim, posto su bas tanke niti. I onda posle trenam ponovo da premazem lepkom?? I kada bude poceo da nagriza onda da istiskam sa skalpelom??? Ako sam dobro shvatio sta si ti radio na T34
Sutra cu kupiti git ako ga budem nasao i auto lak u spreju, pa cu onda da se malo igram molera.
Mislim da mi je crni najbolji, ali reci mi da li da se trudim da bas pokrijem svaki detaj ili da spricam onako da pokrijem sto vise mogu pazeci da mi se boja negde ne natalozi u velikoj kolicini???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
SonyEricsson C702i
Varove sam ja radio tecnim lepkom,dobro si shvatio kompletan postupak...
Obrati paznju da kupis Matt Crni lak inace auto lakovi su uglavnom sjajni p;a ces morati na kraju da lakiras maketu u matt.

da spricam onako da pokrijem sto vise mogu pazeci da mi se boja negde ne natalozi u velikoj kolicini - upravo tako trteba raditi sa njim Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Jel ce to maketa jos malo pa da bude gotova Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia N93
Ljudi totalno me je omeo ovaj sneg i slava pa nisam stigao da odem da kupim nista od materijala.
Odradio sam dosta do sada, najvaznije da sam zavrsio imitacije varova. Okacicu slike malo kasnije, pa cete videti i moci da date komentar.
Imam muke sa pronalazenjem gita, i mislim da cu taj problem resiti u ponedeljak. Necu da farbam pre nego sto uradim one neravnine na kupoli koje nastaju kao posledica livenja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
SonyEricsson C702i
Te neravnine se mogu uraditi i pomocu tecnog lepka onog iz staklene bocice...
Evo postupka...
Lepkom premazes povrsinu malo po malo znaci samo deo na kome radis uzmes staru cetkicu za zube i sa njom lupkas po povrsini koju si premazao lepkom,tako dobijas sasvim finu teksturu kupole  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia N93
Ma znam za taj postupak rekao si to tamo kad si objasnjavao kako si ti radio te neravnine, ali se plasim da mi nece toliko doro ispasti, jer ne znam dokle da tapkam cetkicom za cube. Jel toliko pocne da se razvlaci plastika, pocne da se stvara ona paucina i onda ja ne znam sta da radim. Da li ja mnogo dugo to tapkam, ili stavim mnogo lepka. Na svu srecu zivot me je naucio da uvek izvrsim test na nekom delu koji mi ne treba tako da je stari deo iz nekog kompleta zrtvovan.  Smile
i Nije cela kupola u pitanju, vec samo onaj deo koji drzi cev, sto mi u mnogome olaksava posao
bukvalno na 3 mesta po 3 mm u precniku ali detalji su tajna znata  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Tockovi levi.JPG
(1356.7 KB, 2272x1704)
Tockovi desni.JPG
(1425.05 KB, 2272x1704)
Prednji oklop.JPG
(1181.32 KB, 2272x1704)
Kupola.JPG
(1209.66 KB, 2272x1704)
Kupola 2.JPG
(1087.22 KB, 2272x1704)
« Poslednja izmena: 10. Jan 2009, 11:02:46 od Ivannbgd »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
SonyEricsson C702i
Fino izgleda za sada,mozda si ove tragove varenja trebao malo sa skalpelom da nazubis ali i ovako je ok  Smile

Kod mene ne postoje tajne zanata,ja sve vrlo rado objasnjavam i nemam problema sa otkrivanjem tih stvarcica naravno onih koje znam.
Iskreno kao sto sam tamo i napisao ja nisam radio simulaciju livenja sa tecnim lepkom i cetkicom,tako da i ne znam kako bih to uradio,ali tvoj sistem probe bih svakako i ja primenio pa dok ne uspe  Smile
Samo napred  Smile

P.S. Gusenice je mozda bolje da ofarbas pre kacenja na tockove i nemoj koristiti samo srebrnu boju,ja sam radio neki miks srebrne crne i boje rdje pa onda na kraju kad ih zavrsis uradis samo metodom suve cetke (drybrush) sa srebrnom ali bas blago i tyo u slucaju da su clanci bili od metala sto je verujem slucaj na ovom vozilu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N93
Ajde da krenem redom da odgovaram  Smile

1. Tragove varenja jesam izstiskao sa secivom tj. svhom skalpela i mislim da je dobro ispalo, sem na nekim mestima, ali ne lezi vraze bas ta mesta se vide najbolje na fotografijama.  Smile mislim da je ispalo slicno kao kod tebe. uostalom to se uvek moze popraviti pre farbanja.

2. Sacekacu git, pa cu onda odraditi te neravnine, jer mislim da je bolji postupak i moze se popraviti eventualna steta koja nastane.

3. Ovo je ustvari pitanje u vezi gusenica.  Smile Kako da uklonim sa njih onaj visak koji se stvara prilikom livenja plastike odnosno u ovom slucaju gume???? Smile Vidljivo na prvoj slici dole o cemu pricam. Pokusao sam da ih secem postepeno ali mislim da od toga nema 'leba. I kako posle da kad taj visak uklonim da otvorim rupe na gusenicama gde su bili ti viskovi.??? Da li trebam gusenice da prvo zalepim tj, spojim one krajeve pa tek onda farbam ili ih farbam pa tek onda spajam??? Drybrush verovatno trebam da odradim kad ceo tenk bude gotov???
               
Efekat koji zelim da postignem kod gusenica je prikazan na slikama 3 i 4.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Gusenice visak gume.JPG
(1233.29 KB, 2272x1704)
Gusenice zatvoreni otvori.JPG
(1051.16 KB, 2272x1704)
comet_13.jpg
(44.14 KB, 450x343)
comet_15.jpg
(43.75 KB, 450x313)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
SonyEricsson C702i
Za 1 i 2 ok i jeste pametno uraditi gitom  Smile
Za 3. ja bih probao ziletom da uklonim viskove a za rupe....e to jeste zeznuto kod gume da je bar plastika pa lagano mikro burgijama,ovako mozda da probas sa vrhom skalpela nesto da uradis Smile
Za nastavak ja bih prvo ofarbao gusenice pa tek na kraju ih spajao preko tockova (mozes ih slobodno zalepiti super lepkom za tockove),ako se ne varam maketarski lepak nece lepiti vinilne gusenice Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N93
Ljudi gde da kupim git? Obisao sam bukvalno svev prodavnice u gradu za koej znam da se bave maketarstvom.
Ne znam da li je to protivno pravilima foruma, napisite mi tacno gde se nalaze te radnje. Ima na kraju da pocnem da ulazim u apoteku da pitam da li imaju git za makete.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.298 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.