Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:46:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Makedonci nam otimaju Kraljevića Marka?  (Pročitano 9047 puta)
19. Maj 2008, 14:04:02
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung S7220
Makedonci nam otimaju Kraljevića Marka?
Ponedeljak, 19. maj 2008. 10:24    



U živopisnom kanjonu Matka, na levoj obali Treske, ispred crkve svetog Andreje, u nedelju je održana velika manifestacija "Dani kralja Marka", pišu "Novosti".

Ovom manifestacijom umetnici i gradske vlasti Skoplja promovišu "makedonsko kulturno nasleđe", aktuelizovanjem života i dela srednjovekovnog vladara Kraljevića Marka (1335-1395).

Kako je istaknuto, manifestacija je organizovana u cilju oslikavanja perioda kada je kralj Marko, sin vladara Vukašina Mrnjavčevića, živeo i vladao, istovremeno afirmišući kulturno-istorijske spomenike i trajne vrednosti toga doba.

Makedonski glumac Blagoje Spirkovski Džumerko iz Prilepa, izveo je monodramu "Az Marko", Boška Smaćoskog, dok je posetiocima služena hrana i piće "iz vremena kralja Marka".

Prošle godie je i u Prilepu održana majska manifestacija pod istim nazivom, za promociju "najprepoznatljivijeg brenda", legendarnog Marka Kraljevića.

Tada je objavljeno kako se nastoji da se "Makedonija predstavi preko demistifikacije lika Marka Kraljevića, odnosno da bi se legenda o toj istorijskoj ličnosti iskoristila za turističku promociju zemlje u svetu".

Pored lanjske promocije Marka Kraljevića u Prilepu, uz konstataciju da "i Makedonija ima kralja Artura", sada su i gradski oci Skoplja u pohodu organizacije turističke upotrebljivosti "brenda" te snažne istorijske ličnosti među vladarima srednjeg veka ubeđeni da je to dobar razlog za posetu Makedoniji u upoznavanje kulturnih vrednosti.

(MONDO)
« Poslednja izmena: 19. Maj 2008, 14:04:24 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung 
Неко мора с њима озбиљно поразговарати.

Наша држава је признала њихову (одмах) под именом, којим је и дан-данас многе друге државе не признају.

Немам ништа против њиховог народа и увек се може рећи да то ради група појединаца у власти, али такви изговори су постали превише уобичајени.

Ово више није нимало смешно. Они настављају да краду културно-историјско наслеђе земаља у окружењу. Мислио сам да смо ми били изузети, али сам очигледно погрешио. Након Бугара и Грка и Срби су стигли на ред.

Е сад само чекам Земунца, да видим шта има рећи, пошто их увек у сваком спору с Грчком око имена брани, као да су му род рођени.
« Poslednja izmena: 19. Maj 2008, 15:28:41 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 365
OS
Nepoznat
Browser
SAMSUNG-SGH-C160 1.0
Prvo Aleksandra Makedonskog,a sada Kraljevic Marka.Krivo ljudima jer su kao nacia nastali 1945 g,pa nemaju svoju istoriju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Ma opusteno...neka se igraju deca.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung 
Prvo Aleksandra Makedonskog,a sada Kraljevic Marka.Krivo ljudima jer su kao nacia nastali 1945 g,pa nemaju svoju istoriju.

Имају они своју историју, само им је веома тешко да је пронађу услед великог утицаја суседних земаља на њихову прошлост.

Зато они иду линијом мањег отпора. Ни не труде се да пронађу своје, већ редом узимају туђе, шта им се свиди.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Ne znam kako Makedonija može da opstane kao država pod pritiskom Šiptara. U petak su u Skoplju Šiptari iz džamije izbacioli hodžu i vernike makedonce muslimane i zauzeli džamiju za sebe. Teško da svojatanje jednog Crnogorca u takvim uslovima može da pomogne Makedoniji, ali definitivno nije razlog da se ja oko toga zabrinem.

Za manje upućene kralj Vukašin je iz Zete, a Jevrosima sa Durmitora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung 
Уместо да се труде да изграде што боље односе с комшијама, али не само државничке него и међуљудске, јер сви имамо мање-више исти проблем, они желе свима стати на жуљ. Не само да желе, већ се и труде и добро им иде.

Наравно да ће чак и Грк пре помоћи њима него Шиптарима, али са сталним форсирањем причао о Александру и сл. глупостима, питање да ли ће тако бити и за 30-40 година или ће само рећи: "Ма пусти да их Шиптари поједу".
« Poslednja izmena: 19. Maj 2008, 16:01:39 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2227
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja mislim da bi mi trebali da udjemo u rat sa Makedonijom ... to je jedino resenje.  Smile
IP sačuvana
social share
Interview - Bebi Dol: Skoro me je gospođa iz komšiluka koju stalno pozdravljam sa dobar dan pitala: „Je li, je l’ ti to mene provociraš?“
nidzo, svaka cast Smile
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 365
OS
Nepoznat
Browser
SAMSUNG-SGH-C160 1.0
Ako ovako nastave nema ulaska u NATO.Nece biti sigurni od Siptara,pa cemo ih mi ponofo spasavati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2227
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nema mi njih sta da spasavamo ... treba da im se osvetimo, zato sto je ova kradja lika i dela Marka Kraljevica chin izdaje i stranog placenistva, sve to rade po nalogu CIA-e, Vatikana i te fore, uz veliku pomoc Jevreja.

Kazem, samo u rat do konacne pobede, a onda opet do 101  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Interview - Bebi Dol: Skoro me je gospođa iz komšiluka koju stalno pozdravljam sa dobar dan pitala: „Je li, je l’ ti to mene provociraš?“
nidzo, svaka cast Smile
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:46:27
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.