Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Majka ostavila bebu  (Pročitano 746 puta)
12. Avg 2005, 20:41:17
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Majka ostavila bebu

Slađana P. podojila, pa ostavila svoju sedmomesečnu ćerku ispred crkve Aleksandra Nevskog na Dorćolu!

BEOGRAD - Posle vožnje od dva kruga tramvajem, Slađana P. podojila je svoju sedmomesečnu ćerku i ostavila je u kolicima ispred crkve Aleksandar Nevski u Beogradu! Ispod njenih nogu bile su flašica sa vodom i pelena, kao i mesečna markica za prevoz koja je glasila na ime njene majke Slađane. P.



Beba je smeštena na Institut za majku i dete

Beba je prebačena na Institut za majku i dete u Zemunu, gde su lekari utvrdili da je zdrava i da na njoj nema nikakvih tragova nasilja. Kako Kurir saznaje, policija je o ovom događaju obavestila tužilaštvo i Centar za socijalni rad, ali se zasad ne zna da li je majka pronađena.

Pre nego što je ostavila dete, Slađana P. se sa ćerkom vozila dva kruga tramvajem "dvojkom", a potom izašla kod obližnje benzinske pumpe. Pred zoru vozač istog tramvaja ugledao je pred crkvom kolica i odmah obavestio policiju.

Kolima Hitne pomoći beba je prebačena na Institut za majku i dete u Zemunu. Lekari su je detaljno pregledali i utvrdili da je devojčica potpuno zdrava i da na telu nema nikakvih tragova nasilja.
- Beba je okupana, odnegovana i napredna. Majka ju je, pre nego što ju je ostavila, podojila. Sedmomesečna beba će na Institutu provesti još dva dana, a onda će biti smeštena u Dom za nezbrinutu decu u Zvečanskoj - kažu lekari.

Policija je ispod bebinih nogu pronašla mesečnu markicu GSP majke Slađane P., a vozač tramvaja im je rekao da je to žena koju je dva sata pre toga vozio tramvajem. Tramvajdžija, koji je insistirao da mu ne objavljujemo ime, rekao je Kuriru da je juče ujutro, oko tri sata, vozio same bebu i majku, koja je nekoliko puta iza njegovih leđa očajnički vrištala.

- Bilo je tri sata kada je u potpuno prazan tramvaj ušla žena sa bebom u kolicima. Vozio sam jedan krug, otišao na okretnicu, a one su i dalje sedele u vozilu. Obrnuo sam još jedan krug i u jednom trenutku majka je počela histerično da vrišti, a sa njom i beba. Zaustavio sam tramvaj, okrenuo se i upitao je zašto vrišti. Ona je ućutala i okrenula glavu od mene. Izgledala mi je kao potpuno normalna osoba.

- Bila je uredno i lepo obučena. Nisam mogao ni da pretpostavim da će ostaviti svoje dete. Kod benzinske pumpe na Dorćolu izašla je sa bebom. Vozeći i treći krug, ugledao sam ispred kapije crkve kolica, ali majku nigde nisam video. Policiji sam rekao da sam ih vozio, a onda su mi oni pokazali markicu za prevoz na kojoj sam prepoznao majku - ispričao je tramvajdžija.

Na Institutu za majku i dete kažu da će beba kod njih provesti još dva dana, a potom će, ukoliko se ne pojavi neko od roditelja, biti prebačena u dom u Zvečanskoj ulici.
      

Plakala u naručju policajca

Radnik u crkvi Aleksandar Nevski ispričao je da je juče ujutro, kada je dolazio na posao, zatekao pred kapijom trojicu policajaca, od kojih je jedan u naručju držao bebu.
- Upitao sam šta se dešava, a oni su mi rekli da ju je majka tu ostavila i da čekaju Hitnu pomoć. Bebica je plakala, a policajac ju je brižno ljuljao pokušavajući da je umiri. Dete je tako lepo i napredno da sam ja mislio da ima godinu dana. Odbijala je da jede iz flašice - kaže on.
      
   
   

Kurir / LJ. KEKOVIĆ
   
         
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Policija našla oca ostavljene bebe

Otac traži da mu vrate oteto dete

BEOGRAD - Tridesetogodišnji Zoran Stanković iz Prokuplja otac je devojčice koja je u četvrtak ostavljena ispred crkve Aleksandra Nevskog u Ulici cara Dušana u Beogradu. Zoran je juče u Institutu za majku i dete posetio ćerku koja se, prema njegovoj tvrdnji, zove Jelena Stanković. Otac želi da preuzme brigu o bebi, ali konačnu odluku o tome gde će devojčica biti smeštena po otpuštanju iz bolnice doneće Centar za socijalni rad opštine Stari grad.

Stanković je na Treće pedijatrijsko odeljenje u Institutu za majku i dete došao juče ujutru sa sestrom i zatražio da preuzme svoju ćerku i odvede je u Prokuplje. Dežurni lekari kažu da je susret između oca i ćerke bio dirljiv, ali da je devojčica suviše mala da bi se na osnovu njene rekcije mogli donositi bilo kakvi zaključci.

- Otac je zaista tražio da uzme devojčicu, ali mi smo mu objasnili da se mora ispoštovati procedura i da će sada konačnu odluku o tome doneti Centar za socijalni rad Stari grad. Zoran Stanković tvrdi da je Jelenina majka njegova vanbračna supruga, alkoholičarka, da pije sedative i neuračunljivo se ponaša. Ispričao nam je da je devojčicu zadnji put video sedam dana pre nego što ju je majka ostavila, a da ju je pre toga bukvalno kidnapovala i odvela iz Prokuplja u Beograd - kaže Miroslava Jojić, socijalni radnik u Institutu za majku i dete.

Zoran Stanković, kaže ona, deluje zainteresovano za dete i tvrdi da bi mu u odgajanju devojčice pomagala sestra, ali stručni tim Centra za socijalni rad odlučiće da li će devojčica biti vraćena ocu ili će za nekoliko dana biti smeštena u Zvečansku.

- Otac devojčice je juče bio kod nas i naš stručni tim je počeo rad na proceni njegove sposobnosti da se brine o detetu. Kontaktiraćemo s Centrom za socijalni rad iz Prokuplja i zatražiti da nam dostavi podatke i mišljenje o ovoj porodici. Devojčica će verovatno jedno vreme biti smeštena u Zvečansku, a ako se proceni da otac može da vodi računa o njoj, dete će, što je i najbolje, biti vraćeno u biološku porodicu - kaže za „Blic“ Spasenije Crnovčić, direktor Centra za socijalni rad Stari grad.

Sedmomesečnu devojčicu majka je ostavila u četvrtak ujutru u 7.15 ispred ulaza u crkvu Svetog Aleksandra Nevskog. Bebu romske nacionalnosti, ostavljenu u kolicima, primetili su prolaznici i pozvali policiju. Još tokom noći vozač tramvaja „dvojke“ video je uznemirenu ženu sa kolicima koja se vozala nekoliko krugova u tramvaju pre nego što je ostavila dete.

Devojčicina majka S.P. zadnji put je viđena isti dan oko jedan sat posle podne, kada je došla u crkvu da se raspita gde je njena beba i da li je dobro zbrinuta.

- Majka, koja ima oko 30 godina, deluje potpuno rastrojeno. Pričala je nepovezano o tome kako je bolesna, kako je morala da ostavi bebu. Rekla je da joj je žao, ali da je to jedino što je mogla da uradi - kaže Neđo Medić, crkvenjak koji je prvi video bebu ispred crkve.

Majka još nije nađena i za njom se intenzivno traga.

Blic \ Violeta Nedeljković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Zoran Stanković, otac ostavljene bebe:

Vratite mi Jelenu nije ona za dom

BEOGRAD - Zoran Stanković iz Prokuplja, otac devetomesečne Jelene koju je njena majka Svetlana Petrović ostavila pred ulazom u crkvu Svetog Aleksandra Nevskog u Beogradu, spreman je sve da učini kako bi dobio starateljstvo nad ćerkom i na taj način je izbavi iz začaranog kruga života po domovima za decu bez roditelja.

- Zar nije dosta dece bez roditelja po domovima, samo im još moja Jelena fali. I što da dete ispašta zbog ludosti svoje majke? Ta žena odrasla je u domu, bez ljubavi, pa je i svoje dvoje dece iz prvog braka ostavila po domovima. Zar sad moja Jelena isto da prođe pored živog oca i rodbine koja hoće da se brine o njoj - priča Zoran Stanković dok nam kroz suze pokazuje Jelenin izvod iz matične knjige rođenih.

Zoran Stanković se pre dva dana pojavio na Institutu za majku dete i tako razrešio misteriju ko su roditelji ostavljene bebe. Iako će o sudbini devojčice odlučiti nadležni Centar za socijalni rad Stanković je uporan u nameri da dete odvede kući. Juče je sa sestrom i zetom posetio našu redakciju i uveravao nas da je sposoban da izdržava dete. Nije stalno zaposlen ali radi kao fizički radnik.

- Radiću bilo kakav posao, učiniću sve što je potrebno, samo da Jelena ponovo bude sa mnon, na sigurnom. Tražim Svetlanu svaki dan otkako je ostavila Jelenu samo da potpiše da je dete moje, da mogu da mi je vrate. Takva mi žena više ne treba, niti hoću ponovo da se ženim. Jelena ima gde da živi i šta da jede, vredan sam, mesečno zaradim do 25.000 dinara - kaže Stanković i objašnjava da je od Jeleninog rođenja praktično sam brinuo o njoj.

- Svetlana bi samo pušila i pila „bensedine“ sa pivom, a ćerkica je uopšte nije zanimala. Radio sam po čitav dan, a kad sam mogao dolazio bih kući da nahranim dete. Ona nije htela da je doji, pa sam kupovao hranu i hranio je na flašicu - priča Stanković, koji je uz pomoć sestre i zeta počeo borbu za starateljstvo.

On planira da sa Jelenom živi kod sestre i zeta u stanu koji iznajmljuju.

Andrija Simić, Stankovićev zet, to potvrđuje, a njegova supruga Cana, Jelenina tetka, ne krije oduševljenje da se beba i njen otac presele kod njih.

- Jedva čekam da zagrlim Jelenu. Andrija i ja još nismo planirali da imamo decu pa bih svi pažnju mogla da poklonim njoj. Volim je kao da je moje dete i zaista bi bilo šteta da odraste u nekom domu, jer bi sigurno završila na ulici - kaže ona.
[b][/b]
B. D. Bednar
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.