Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maja Odzaklijevska - Večiti borac i optimista!  (Pročitano 4605 puta)
23. Okt 2004, 11:36:38
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Večiti borac i optimista!

   
Već više od 30 godina Maja Odžaklijevska bije svoju donkihotovsku muzičku bitku. Njene glasovne sposobnosti su svima dobro poznate, kao i činjenica da gotovo nikada nije dobijala zasluge koje joj pripadaju za njen umetnički rad. Na prvom SCG radijskom festivalu i Maja će nastupati, a koji je njen motiv da se pojavi na jednoj takvoj manifestaciji, kaže:

Maja Odžaklijevska: Moj motiv je što ja veoma retko snimam nove pesme, a ovo mi je bila lepa prilika da snimim jednu novu pesmu. Prošle godine sam pevala na budvanskom festivalu i od tada do danas ništa. Zadovoljna sam što mislim da ću u etar izbaciti jednu lepu pesmu. Da nisam dobila dobru pesmu od Nene i Zokija Lekovića, smatram da ne bi bilo u redu da nastupam s pesmom koja nije dostojna mojih interpretatorskih mogućnosti. Ne zbog nekog rejtinga, već zato što je to ušlo u moju krv i što ne znam drugačije da pristupim poslu.

Koliko vam znači činjenica da na ovom festivalu nema pevača iz drugih država?

Maja Odžaklijevska: Nije mi to bitno toliko! Ali, ipak sam zadovoljna što se neko setio da i mi poput naših suseda treba da štitimo svoju muziku i izvođače. Ne smatram pandanom hrvatskom radijskom festivalu ovaj naš radijski festival. Smatram da se na ovim prostorima konačno rodio festival koji je dostojan da okupi na jednom mestu toliko dobrih izvođača. To me raduje!


   
Vi se takmičite na festivalima, pa me zanima da li verujete da je u muzici mogućno takmičenje, a da to bude objaktivno?

Maja Odžaklijevska: Ja se takmičim, jer ne postoji druga mogućnost da se nastupi na festivalu. Ne verujem da je takmičenje moguće, a sve to je napravljeno zbog publike koja se na taj način mnogo više zabavlja. Obični ljudi u publici dobijaju mogućnost da oni budu ti koji će odlučiti šta je najbolje. Između nas pevača nema takmičenja, jer svaki objektivni pevač će nabrojati vrlo precizno koji je pevač najbolji, a koji manje dobar.

Ima li novih autora na našoj muzičkoj sceni, ili se sve svelo na nekoliko ljudi koji iste reči besomučno vrte ukrug?


   
Maja Odžaklijevska: Potrebno je da kompozitori budu bolje nagrađivani i stimulisani kako bi kvalitet isplivao na površinu. Mi imamo mnogo mladih i talentovanih ljudi koje na žalost ne vidimo. Sigurna sam da na ovim prostorima postoje ljudi koji su sveži i ljudi koji mogu da donesu nešto novo.

Koliko ste nepravdi doživeli u karijeri?

Maja Odžaklijevska: Sama finansiram svoje 34 muzičke godine, od učestvovanja na festivalima pa do svih pesama koje sam objavila. Zato i jesam objavila malo pesama, jer nisam imala novca za bacanje. Znam koliko vredim i znam da će i manje dobra pesma u mojoj interpretaciji dobro zvučati. Što se tiče materijalnog, sigurno sam mnogo puta bila oštećena u karijeri.

A ostale nepravde?

Maja Odžaklijevska: Ali, što se tiče onog ljudskog, tu sam mnogo više oštećena. Imam svoju životnu filozofiju koja kaže da ako bi čovek živeo od onoga što se juče događalo, on ne bi umeo da se okrene sutrašnjici. Veliki sam borac i optimista i još uvek sam infantilna, bez obzira na godine. Verujem da će moj optimizam uroditi plodom i da ću ja biti srećna uvidevši da sve ide svojim regularnim tokom. Što više padam u utopiju, moj optimizam sve više raste. To me održava u životu, jer da toga nije bilo verovatno bih davno pala.

S.S.Todorović,06.10.2004
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 76
Zastava Geraldton
Dali moze da se nadje negde po Internetu pesme Maje Odzaklievske?
IP sačuvana
social share
volim da se druzim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
M.O. ima sjajan vokal, i bas mi je krivo sto nije uspela da ostvari neku vecu karijeru... Mislim, nema osobe koje nija cula za nju, ali, nema hita...
Umesto da snimi jedan jak, ozbiljan album, u fazonu Arethe Franklin i Tine Turner, ona se zamlacuje sa kvazi-kompozitorima...
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
maja dzinijus!
tako majushna zena, gde li joj stane onaj glas Smiley
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Lujka je ona.. lujka 200% ... sa svima u svadji Smiley
Ma kako ona divan vokal imala, nije jedina kod nas koja nije imala prilike da ima stvarno dobru karijeru. U sustini nasi najbolji vokali je nisu imali Marija Mihajlovic, Vladana Markovic, Tanja Jovicevic (cool je oktobar, al malo je to), etc.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
kod nas oni sto vrede, uglavnom lose prodju..
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne bas... tj ne u toj formi receno.. po mom misljenju...
Pre bih rekao oni koji nesto vrede misle da je to sto imaju glas dovoljno ili misle da je to apsolutno nebitno dokle god imaju go pupak. Jedno od ta dva.
Maja je glas mozda ne egal ali blizak kvalitetu Arete Franklin koja je za mene no1 of all time, ali maja ne moze da gura ovde ono sto areta moze tamo.
Nije htela da komercijalizuje svoj glas, nije htela da napravi bilo kakav ustupak, i mislim da je pogresila sto se karijere tice, iako je mozda moralno gledano u pravu.
Bila je ovih dana kod Tanje Peternek.. samo potvrdilo moju pricu
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
meni maja vredi ne samo kao vokal, nego i kao covek, licnost, karakter, a to podrazumeva da ne razgoljuje pupak samo bi imala prodju. zena ima svoj stav, svoje principe, pa ih jos i postuje, vidi cuda. i umesto da nagrada za tako nesto bude upeh...dobije sipak..
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.