Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mail na mobtel-u  (Pročitano 2370 puta)
07. Avg 2005, 11:30:36
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Da li vam radi e-mail preko mobilnog? Meni je radio ok, medjutim pre neki dan sam formatirao phone i od tada ne mogu da ga namestim da radi. Zakaci se na gprs i tako stoji neko vreme i onda prijavi neku gresku i to je to. Sta je u pitanju? Gprs radi kako treba.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
mob
Nokia 6600
Meni je sve normalno na N6600 provajder neobee.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Radi kao zmija! Zovi korisnički servis jer si verovatno nešto zeznuo u nekom od podešavanja...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Posto vidim da si izgleda upucen u desavanja u mobtelu i da imas nekakve veze sa njima, ajde objasni mi ako znas u cemu je problem bio. Znaci do sada sam formatirao vise puta telefon i ponovo pravio account-e za gprs, mms i mail. Prvo pitanje u vezi gprs-a i mms-a. Podesavanja sam vrsio tako sto sam sam sebi sa sajta slao konfiguracionu poruku, za gprs odnosno mms. Prvi put sam dosta razbijao glavu dok nisam slucajno provalio i ako to nigde ne pise, da je nakon snimanja te poruke jos dodatno potrebno unesti parametre u advanced settings, koje mozes da procitas tek ako skines i uputstvo za rucno podesavanje, sto rpiznaces nije bas logicno, jer sto bi neko rucno podesavao telefon ako je to vec ucinio automatski uz pomoc konfiguracione poruke. Ali dobro, to je bilo prvi put kada sam podesavao, imao sam srece da to provalim, pa ajde idemo dalje.

Mail sam podesavao uz pomoc pdf-a koji je na mobtelovom sajtu i gde sve lepo pise korak po korak kako se radi. To sam i ja radio vise puta i bilo je ok. Sada pre jedno nedelju dana pobrljavio mi je nesto telefon i formatirao sam ga, podesio sve kao i do sada i sve radi, ukljucujuci i gprs, mms, ali mail ne. Proveravao sam vise puta paramtere, lozinke, user name-ove i ostala sranja i nece, pa nece. Onda sam vec mislio da me neka aplikacija zajebava i da cu morati opet da formatiram telefon, sto je posao koji kod mog teleffona traje par sati, jer kada to radim ne ostavljam ga dok sve ne dovedem u idealno stanje i potpuno funkcionalno stanje. Onda sam opet formatirao telefon, izgubio par sati i mail opet nije hteo da radi. Onda sam zvao 9863 i tip mi je poslao konfiguracionu poruku, koje inace nema sa sajtu, koju kada sam snimio je mail proradio. Onda sam poredio account posto sam bio ekstra besan da vidim u cemu je razlika i video neke sitnice, tipa da se taj automatski account zove VIVO mail, a ja sam ga nazvao gprs mail i tako dalje, sto valjda nema veze, ali ono sto je najbitnije, to je da je konfiguraciona poruka napravila potpuno poseban gprs account kojis e zove mobtel mail, pa tako sada pored account-a za gprs i mms koji sam imao, imam i treci, poseban samo za mail. Onda sam hteo da vidim u cemu je stvar i pogledao i taj account i uporedio ga sa account-om za gprs koji sam do sada koristio bas dosta puta. Razlika je bila sto je u advanced settings u account-u za mail, stajalo sve prazno, znaci phone ip address, primary name server, secondary name server , proxy serv. address, proxy port number  dok je u gprs account-u stajalo sta vec treba da stoji, znaci 217.065.192.033 za polja za koja je to potrebno. E sada ti meni objasni da li je to neprofesionalnost ili ne? Znaci kakve sanse jedan obican korisnik kao ja moze da zna sta i kako da podesi ako na zvanicnom sajtu provajdera stoji pogresno objasnjenje? Da ne pricam o tome da sam izgubio kilo zivaca i pet sati vremena misleci da sam ja lud i da to mora da radi, jer je radilo do sada.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Ja u potpunosti shvatam tvoj bes i očaj jer sam i sam imao tih problema. Recimo da sam imao problem u nivou komunikacije sa osobljem iz korisničkog servisa jer sam završio ETF smer telekomunikacije a curice su obično potpuno tehnički nepismene. Sticajem okolnosti imam nekoliko kolega sa generacije koji tu rade i raspitao sam se za ovaj slučaj konkretno. Naime u padu su bila oba mail servera (POP i SMNTP) a nakon toga je rad bio otežan i mailovi su išli sporadično jer ih je mnogo bilo u FIFO redu za čekanje. Pitao sam i za automatsku konfiguraciju i odgovor je bio da je u pitanju loša saradnja (čitaj neće da plate) sa  proizvođačima mobilnih aparata, pa se faktički prerađuju poruke koije šalju drugi operateri u svetu, i kako se to popularno kaže vrši se personalizacija za setingse mobtela, a narodski rečeno, brate krade se.  Inače email ima posebno podešavanje u odnosu na gprs iako se koristi isti opseg adresa u apn-u jer mail naravno ne ide kroz proksi server, dok običan ide zbog štednje ( keširanje i bla, bla....). Uzgred, mnogo više volim MTS iako koristim obe mreže...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Uzgred da ne zaboravimo legendarne maratonce i rečenicu: Dok je Pantelija radio.... sada kada je Kuroljub Brkmen otišao, ljudstvo se bavi sobom a manje poslom. Gde ima nesigurnost frka je i sa poslom...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Pa ok, ako je tako. Mada ja sam rpetpostavio da im je pao server ili nesto slicno, pa sam cekao par dana, medjutim s;obzirom da se nista nije desilo, krenuo sam dalje. Takodje mi nije  jasno to sto kazes da mail ne ide preko proxy-ja, jer sam 100% siguran da sam do sada pravio samo jedan APN i to za grps koji sam koristio i za mail, a on je podesen tako sto je unet i proxy.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Kao što znaš proksi kešira sadržaj a kod emaila odlaz i dolaz idu po različitim portovima i IP adresama. APN je isti u oba slučaja ali saobraćaj ide po skroz drugim rutama
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Dobro, to znam. Ali kako je onda meni radilo to preko istog APN-a kada je bio ukljucen proxy?
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
pa zato i postoji poseban setings za mail i tada ne ide preko proksi servera
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.