Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Madjarska manjina u Vojvodini  (Pročitano 7451 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Za umornog kako se ti nisi umorio kad si toliko umoran da me prozivas. Dosao si ovde da mesas gde nemas pravo tj. nemam nista protiv da ljudi iz Srbije i iz Vojvodine komentarisu ovu temu bezobzira bili Srbi li madjari ali ako su vec hrvati ili hrvati iz hrvatske to me vec brine jer vama nikad dosta guranja nosa u srpska posla. Jer imate vi tamo da politizirate ili samo ovde nas spijunirate i posle pravite emisije o tome. Mi ne govorima o zlocinu koji se nikad ne zaboravljaju i ne zivim u 1946. vec ce nas 1946. zadesiti ako ne gledamo graske iz proslosti. Iz istorije se moze najvise uciti i narocito iz gresaka makar one bile sopstvene tako nemoj da lupas gluposti. Sto se tice komsiluka bolje vi pripazite da zivite lepo sa nama a nase odnose sa madjarskom ostavite na miru jer vas se ne ticu, a da ste dobre komsije pokazuju mnogi incidenti koje ste vi uradili nad Srbima i sad ste vi "pametni" i znate kako je biti dobar komsija. Sa brojkama mogu samo da smanjujem jer svaki dan donosi vise brojki, koliko je jos neotkrivenih jama pitam se?
Za logore i poricanje bolje nemojte da mi vi govorite, mada mogli bismo vas pitati za savet jer vi to znate najbolje imate mnogo iskustva iz proslosti pa budite dobre komsije pa nam prenesite i kazite koji savet.
Za zlocine takodje vase iskustvo je neprocenjivo kao i otimanje tudjih teritorija mada to bolje da pitam velike sile koje su vam pomogle da dobijete drzavu i da ukradete ono sto je nase Krajina ili boje jos da pitam koliko je kostala kupovina Krajine od strane vas za nase politicke lidere? Koliko kesa ste im ponudili?
Nemojte vise dolaziti na ovu temu jer ne znate situaciju i samo napadate Srbe jer to najbolje umete uz to sto ih spijunirate i zelite da budete slavni kao oni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Kada je nastupila opšta bežanija sa Kosova od turaka, što je naknadno lepo i književno nazvano kao "Seobe", mađari su prihvatili srbe koji su bez glave bežali sa Kosova. Dali su hrišćanskim braćama mogućnost za opstanak i početak novog života u okolini Budima (Sentandreja) a danas to mađarima srbi lepo zahvaljuju. Svaka im čast!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
lijepo sad i mađari ne valjaju..
najbolje pobiti i zatvoriti u logore,pa poricati..
pa onda oteti komad mađarske i prozvati referendum Smile
ali naravno ne radi se o zločinu Smile

Ало, бре, провокатору, не говори се овде о мађарским земљама, већ о Војводини. Војводина је, видиш, српска земља и таква ће и остати, богата и мултикултурална, са очигледном српском већином.


Kada je nastupila opšta bežanija sa Kosova od turaka, što je naknadno lepo i književno nazvano kao "Seobe", mađari su prihvatili srbe koji su bez glave bežali sa Kosova. Dali su hrišćanskim braćama mogućnost za opstanak i početak novog života u okolini Budima (Sentandreja) a danas to mađarima srbi lepo zahvaljuju. Svaka im čast!

Шипоше, не заборави да историјски односи Срба и Мађара нису препуни братске љубави и разумевања. На тај пример могу да ти одговорим да је братска Мађарска вребала сваку прилику да удари Србима с леђа док су се ови борили против Османлија. Деспот Стефан је могао да одлучи Никопољску битку у хришћанску корист, али је ипак решио да помогне Бајазиту, јер су са друге стране били Мађари (уз Французе).

Мађари који живи у Србији нису њени другоразредни грађани и имају, и треба да имају, сва права која једна цивилизована земља гарантује својим грађанима, без обзира на њихову народност и вероисповест.

Само ми је дојадило да се, на пример, туча два момка око цуре са мађарске стране готово увек проглашава за шовинистички испад и ничим изазван организован бруталан великосрпски националистички антимађарски напад, о коме надлежни ћуте и не желе ништа да предузму, на припадника незаштићене националне мањине која трпи тортуру агресивног већинског српског становништва, чиме се угрожавају основна грађанска и људска права мањина, а понајвише мађарске, ствара нестабилност на подручју северне Србије и унои страх и узнемиреност међу припаднике не само мађарске, него и других етничких заједница на том простору, због чега је опасно угрожена мађарска мањина принуђена, иако поштује државу Србију и њене законе, да потражи заштиту и интервенцију од своје матичне државе, републике Мађарске, као и да тај растући и горући проблем изнесе пред целокупну светску јавност.

надам се да разумеш мој сарказам.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam ucestvovao na seminaru Studentske unije Srbije, "Reforma obrazovanja u Srbiji" negde 2001 ili 2002. Tamo su ucestvovale i studentske organizacije nacionalnih manjina, izmedju ostalog i madjarske, "Studentska unija madjarskih studenata Vojvodine" ili nesto slicno. Inace seminar se odrzavao na pravnom fakultetu u Beogradu. Kako su se smenjivali govornici, tako je dosao na red i predstavnika te organizacije. Prvo se predstavio i izmedju ostalog rekao da studira u Budimpesti i izvinuo se na slabom srpskom. Posle toga je pricao o problemima madjarskih studenata. Posle govora, govora mogli smo da im postavljamo pitanja. Pitao sam ga po meni dva logicna pitanja, "Kako moze da studira napolju, a da bude predsednik neke studentske organizacije u Srbiji?",
"Ako je vezao sudbinu za ovu zemlju i ako Srbiju smatra svojom domovinom, zasto nije naucio srpski da prica normalno? Zar to nije nepostovanje prema ovoj zemlji? Da li bi mogao u Nemacku da ode i da se izvini da ne zna bas dobro nemacki, ali da ima pravo da dobije posao?"
Naravno, nije imao sta da mi odgovori, mislim izvlacio se nesto "Kao znas ovo..., kao znas ono...", jedan deo ljudi mi pljeskao na pitanjima, drugi su me prozvali fashistom. Sto se tice madjarske manjine, u principu imam OK misljenje, i kada bi muslimani i Siptari bili kao oni mogli bi da pevamo, ali isto tako sa raznih strana sam cuo slicne price kao ovo sto sam ja doziveo, tako da imam i rezervu prema njima. Pogotovo kad cujem za akcije pokreta "Zupanije 64", a mi umesto da ostro delujemo protiv njih, kao i onih mentola skinhedsa, mi ih pustamo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10

madjarima samo treba reci: "Kush"..



 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
lijepo sad i mađari ne valjaju..
najbolje pobiti i zatvoriti u logore,pa poricati..
pa onda oteti komad mađarske i prozvati referendum Smile
ali naravno ne radi se o zločinu Smile



Ало, бре, провокатору, не говори се овде о мађарским земљама, већ о Војводини. Војводина је, видиш, српска земља и таква ће и остати, богата и мултикултурална, са очигледном српском већином.


Kada je nastupila opšta bežanija sa Kosova od turaka, što je naknadno lepo i književno nazvano kao "Seobe", mađari su prihvatili srbe koji su bez glave bežali sa Kosova. Dali su hrišćanskim braćama mogućnost za opstanak i početak novog života u okolini Budima (Sentandreja) a danas to mađarima srbi lepo zahvaljuju. Svaka im čast!

Шипоше, не заборави да историјски односи Срба и Мађара нису препуни братске љубави и разумевања. На тај пример могу да ти одговорим да је братска Мађарска вребала сваку прилику да удари Србима с леђа док су се ови борили против Османлија. Деспот Стефан је могао да одлучи Никопољску битку у хришћанску корист, али је ипак решио да помогне Бајазиту, јер су са друге стране били Мађари (уз Французе).

Мађари који живи у Србији нису њени другоразредни грађани и имају, и треба да имају, сва права која једна цивилизована земља гарантује својим грађанима, без обзира на њихову народност и вероисповест.

Само ми је дојадило да се, на пример, туча два момка око цуре са мађарске стране готово увек проглашава за шовинистички испад и ничим изазван организован бруталан великосрпски националистички антимађарски напад, о коме надлежни ћуте и не желе ништа да предузму, на припадника незаштићене националне мањине која трпи тортуру агресивног већинског српског становништва, чиме се угрожавају основна грађанска и људска права мањина, а понајвише мађарске, ствара нестабилност на подручју северне Србије и унои страх и узнемиреност међу припаднике не само мађарске, него и других етничких заједница на том простору, због чега је опасно угрожена мађарска мањина принуђена, иако поштује државу Србију и њене законе, да потражи заштиту и интервенцију од своје матичне државе, републике Мађарске, као и да тај растући и горући проблем изнесе пред целокупну светску јавност.

надам се да разумеш мој сарказам.
Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Odlican odgovor Panini.

Kada je nastupila opšta bežanija sa Kosova od turaka, što je naknadno lepo i književno nazvano kao "Seobe", mađari su prihvatili srbe koji su bez glave bežali sa Kosova. Dali su hrišćanskim braćama mogućnost za opstanak i početak novog života u okolini Budima (Sentandreja) a danas to mađarima srbi lepo zahvaljuju. Svaka im čast!
Pogresio si nisu madjari prihvatili Srbe vec su Srbi prihvatili Srbe tj. Srbi koji su tu ziveli odranije su primali nove doseljenike. A uostalom privilegije Srpskom narodu je dao austrijski car a ne ugarski jer tada je ugarska bila pod austrijskom vlascu. Jedini koji su prihvatili nekog su Srbi madjare onda kada su se madjari doselilli.
A inace i sami madjari su bezali pred turcima a odbranili su se i oslobodili bas zahvaljujuci tim Srbima koji su se borili i kasnije osnivali pogranicne odbrambene zupanije i kasnije bivali granicari.
Inace u okolini Sent Andreja malo ljudi se naselilo tj. do 30000 a kasnije su ti isti Srbi proterani u danasnje delove Vojvodine ili su bivani asimilovani u madjare. Prema Srbima se veoma mucki postupalo narocito od 1849. godine i 1867. godine a da ne govorim u godinama pred I Svetski rat i u toku drugog. Pa ti sad vidi kako ste se vi ophodili prema Srbima a kako su Srbi prema vama i kako se danas ophode. Kod Srba uopste nije bilo zelje da se vrati tj. uzvrati onom merom koliko su nama madjari radili dok su drzali okupirano ove krajeve.
I jedno pitanje za tebe je sta danas je potrebno madjarima i koja prava nemaju ili im nisu zadovoljena?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Nemam običaj da vršljam po crnom srednjem veku, jer smatram da treba gledati sadašnjost da bi imali lepšu i bolju budućnost. Ubeđen sam, da pored huškanja pojedinih političara devedesetih, drugi je krivac što pojedini srbi mrze druge nacije i nacionalnosti baš taj što se u istoriji neki odlaze i po 500 i više godina unazad. Normalno, niko ne treba da zaboravi i ignoriše svoju istoriju ali ako stalno budemo vajkali u prošlosti da bi tražili neke razloge da se svetimo jedan drugome na kraju bi se međusobno istrebili, a to je glupo. Treba da živimo jedni pored drugih u miru jer smo na kraju krajeva svi ljudi i obični smrtnici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nemam običaj da vršljam po crnom srednjem veku, jer smatram da treba gledati sadašnjost da bi imali lepšu i bolju budućnost. Ubeđen sam, da pored huškanja pojedinih političara devedesetih, drugi je krivac što pojedini srbi mrze druge nacije i nacionalnosti baš taj što se u istoriji neki odlaze i po 500 i više godina unazad. Normalno, niko ne treba da zaboravi i ignoriše svoju istoriju ali ako stalno budemo vajkali u prošlosti da bi tražili neke razloge da se svetimo jedan drugome na kraju bi se međusobno istrebili, a to je glupo. Treba da živimo jedni pored drugih u miru jer smo na kraju krajeva svi ljudi i obični smrtnici.
Dobro si to rekao. Svako treba da zna istoriju i neke stvari, mada pola i vise od polovine ljudi zabole i za istoriju i za bilo sta oni zive i gledaju kako ce lepse da prozive i ne interesuju ih takve stvari. Inace nisu samo Srbi krivi vec i druge nacionalnosti koje se same odvajaju i vise ne podnose Srbe nego sto ovi njih. A ako cemo po situaciji u Vojvodini, cini mi se da Srbi nisu ikad trazili da vrate ili se svete za neke stvari koje su cinjene nad njima kao i neki druge nemadjarske nacionalnosti. Uostalom po nacionalnosti ljudi ne trebaju da se gledaju vec samo po tome kakvi jesu po karakteristikama a taj nacin rasudjivanja je izrazen u Vojvodini.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.