Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:24:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Madjarska kuhinja  (Pročitano 110280 puta)
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Rigó Jancsi
 

Potrebno je :

1.   4 jaja,
2.   4 žlice šećera u prahu,
3.   3 žlice oštrog brašna,
4.   1 žlica kakaa,
5.   maslac,
6.   brašno.

Pjenasto izmiješamo žumanjke sa šećerom te dodamo oštro brašno, kakao i tvrdo stučeni snijeg od bjelanjaka. Ulijemo u namašćen i brašnom posut lim te pečemo u prethodno zagrijanoj pećnici. Kad se ohladi, raspolovimo po dužini, jednu polovicu namažemo čokoladnim namazom, a drugu polovicu namažemo nadjevom te je pokrijemo prvom polovicom. Stavimo u hladnjak, pa kad se stvrdne, razrežemo na kocke nožem namočenim u toploj vodi.


Nadjev :

potrebno je :

1.   1/2 L vrhnja,
2.   3 žličice kakaa,
3.   5 žličica šećera u prahu,
4.   15 dkg čokolade,
5.   malo maslaca.

U tvrdo stučeno vrhnje umiješamo kakao i šećer u prahu. Time namažemo drugi dio pečenog tijesta. Čokoladni namaz : razmekšanu čokoladu izmiješamo s komadićem maslaca i time premažemo jednu ploču.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Razbojnička pečenka
 

Potrebno je :

1.   Svinjski, teleći ili goveđi bubrežnjak,
      od svakog oko 15 dkg,
2.   15 dkg teleće ili svinjske jetre,
3.   15 dkg suhe slanine,
4.   2 luka, 2 krumpira,
5.   sol, crvena paprika,
6.   papar, 2 rajčice,
7.   mast ili ulje.

Meso, jetra i slaninu izrežemo na jednake komade, isto tako luk i krumpir. Sve sastojke razdijelimo na 4 jednaka dijela i naizmjence nataknemo na štapiće. Posolimo, popaprimo, malo pospemo s brašnom i na vrućem ulju popečemo sa svih strana. Meso ne smijemo nizati na gusto da se može ispeći iznutra. Kad je meso gotovo pečeno, na vrh štapića nataknemo 1/2 rajčice. Možemo peći i na ražnju. U tom slučaju već nabodeno meso umočimo u ugrijano ulje pa položimo na ugrijanu rešetku. Prelijemo masnoćom i stavimo na stol. Kalorije 2326, bjelančevine 71 g, masti 144 g, ugljikohidrati 42 g.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Svinjski tokány s gljivama
 

Potrebno je :

1.   400 g svinjetine,
2.   1/2 luka, 50 g suhe slanine,
3.   2 žlice bijelog vina,
4.   papar, sol, peršin,
5.   5 žlica vrhnja,
6.   50 g svježih gljiva.

Na kocke izrezanu suhu slaninu malo popečemo, dodamo sitno sjeckani luk i popržimo i njega. Dodamo na ploške izrezano meso i sitno izrezane gljive. Pržimo i stalno miješamo. Posolimo, popaprimo i pokriveno pirjamo u vlastitom soku. Ako treba dolijemo malo vode i pirjamo da bude meko. Zatim nalijemo bijelo vino, vrhnje i provremo. Pospemo sitno isjeckanim peršinom. Serviramo s rižom. Kalorije 1600, bjelančevine 59 g, masti 180 g, ugljikohidrati 12 g.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Bademov varenac sa čokoladom
 

Potrebno je :

1.   3 jaja,
2.   6 dkg maslaca,
3.   7 dkg šećera u prahu,
4.   6 dkg badema,
5.   1 rebro čokolade,
6.   3 dkg mrvica,
7.   maslac.

Žumanjke, maslac i šećer pjenasto umiješamo. Dodamo samljevene bademe, rastopljenu čokoladu, mrvice i tvrdi snijeg od bjelanjaka. Oblik za varenac namažemo s maslacem, ulijemo smjesu i pokriveno stavimo u vrelu vodu. Kad voda ponovo zavre, smanjimo vatru i pri polaganom vrenju kuhamo oko 1 sat. Kalorije 1440, bjelančevine 63 g, masti 86 g, ugljikohidrati 82 g.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mađarska slana pita




Sastojci

4 jaja
1 čaša jogurta
1/2 čaše ulja
200 grama sira
1 prašak za pecivo
16 kašika brašna
so

Način pripreme

Umititi 1 jaje, jogurt i ulje. Dodati prašak za pecivo, so i brašno. Ovu smesu izručiti u podmazan pleh. Izravnati smesu i preko nje preliti umućena preostala jaja sa sirom. Staviti da se peče na 200 stepeni oko 20 minuta.

Vreme pripreme: 30 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
 Smile Smile bravo za temu...
bio sam prosle godine na takmicenju u pravljenju riblje corbe "Somborski kotlic".probao sam madjarski recept i bilo je fenomenalno! pokusacu da nabavim neke recepte  Smile
« Poslednja izmena: 23. Jan 2009, 13:41:48 od qcko »
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pokusaj Smile hvala  Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Carske mrvice



Ukusan, jeftin i jednostavan za pripremu doručak koji će Vam dati dovoljno energije da uspešno provedete još jedan dan na poslu ili u školi.

Sastojci:
150 ml     mleka
2 kom     jaja
1.5 dl     ulja
100 g     brašna
3 kašičice     šećera
malo     so

Priprema

U veću posudu sipajte brašno i razbijte 2 jajeta.
Dodajte šećer i malo soli.
Smesu mešajte dok ne razbijete sve grudvice.
U dobro umešanu smesu sipajte malo mleka, promešajte, dodajte ostatak mleka i mešajte dok ne dobijete homogenu masu.
Postupak možete skratiti tako što ćete odmah sve sastojke staviti u veću posudu i umutiti ih mikserom.

Prženje

Pripremljenu smesu pržite u vrelom ulju.
Kada masa počne da se steže, počnite da mešate.
Pržite uz neprestano mešanje razbijajajući veće komade, sve dok ne dobijete mrvice.


Posluženje

Mrvice pospite šećerom ili prelijte džemom.

Prijatno!
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Goveđi gulaš



Ovaj recept smo spremili za sve one koji žele da upotpune svoje znanje o pripremi gulaša, kao i za one koji se do sada nisu usuđivali da krenu u avanturu spremanja ovog pomalo komplikovanog, ali ipak jako ukusnog i poznatog jela.

Sastojci:
600 g     goveđeg mesa
600 g     crnog luka
250 ml     soka od paradajza
1 kašičica     peršuna
2 kašika     vegete
2 kašičice     mlevene crvene paprike
2 kom     lovorovog lista
po ukusu     so
6 kašika     suncokretovog ulja
malo     bibera
1 kašičica     bosiljka

Dinstanje luka


Oljuštite crni luk i sitno ga iseckajte. Na prethodno zagrejanom ulju pržite luk dok ne dobije tamno žutu boju.
Pošto je luk dobro propržen, dolijte vodu i ostavite da se dinsta oko 20-ak minuta.
U međuvremenu, isecite meso na kocke.


Kuvanje gulaša


Kada je luk prodinstan, dodajte 2 kašičice crvene paprike, nekoliko listova lovora i govedinu.
Dolijte vodu, promešajte, dodajte peršun i ostavite da se krčka.
Ukoliko je potrebno, s vremena na vreme, dolivajte vodu.


Završni deo


Petnaestak minuta pre nego što je paprikaš završen, dodajte vegetu i paradajz sok, pa posolite i pobiberite po ukusu.
Što se duže kuva, gulaš je lepši. Ne zaboravite da gulaš sa vremena na vreme promešate.
Na samom kraju, dodajte kašičicu bosiljka i kuvajte još 2-3 min.

Posluženje

Gulaš poslužite sa makaronama ili krompir pireom.

Prijatno!
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Biftek



Potrebno je :

1.   600 g goveđeg filea,
2.   sol, papar, ulje,
3.   4 jaja.


Očišćeni goveđi file izrežemo na deblje odreske, malo ih stučemo i stisnemo u prvobitni oblik. Zatim ih s obje strane popaprimo, namažemo s uljem i naslažemo jedan povrh drugog. Tako ih ostavimo da odleže nekoliko sati.

Prije serviranja ih naglo ispečemo na vrućem ulju s obje strane (5-6 minuta), tako da iznutra ostanu lagano ružičasti. Posolimo ih u posudi za serviranje. Pripremimo jaja na oko i na svaki odrezak stavimo po jedno jaje.

Kalorije 1840, bjelančevine 135 g, masti 146 g, ugljikohidrati 8 g.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:24:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.