Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ma, kakav hrvatski, govorite zapadnobalkanski  (Pročitano 5661 puta)
22. Mar 2007, 12:01:46
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Sta nam to sprema EU? Tekst odaje djelic politike i planova velikih sila. Nije mi cudo jer sam znao o cemu se radi, samo zalim neke Hrvate na forumu jer su svo vrijeme u zabludi. Kad se samo sjetim koliko su me napali kad sam rekao da cemo svi u jednom paketu. Eh da se moze odabrati neki drugi put...  Smile



Ma, kakav hrvatski, govorite zapadnobalkanski
Cetvrtak, 22. mart 2007. 08:21



Zastupnik Velike Britanije u Evropkom parlamentu Čarls Tanok nagovestio je da hrvatski jezik, ulaskom Hrvatske u Evropsku uniju (EU), neće biti prihvaćen kao službeni u EU.

"Ne mislite nas valjda opterećivati troškovima prevodjenja na hrvatski, bosanski, crnogorski i srpski? Stanovnici zapadnog Balkana moraju da se dogovore o jednom jeziku koji svi razumeju", rekao je Tanok, prenosi Hrvatski radio.

Replici britanskog zastupnika prethodilo je istupanje slovenačkog zastupnika u Evropskom parlamentu Jelka Kacina koji je progovorio "hrvatskim" jezikom kako bi pozdravio i ohrabrio Hrvatsku na njenom putu u EU.

"Ja ću govoriti na hrvatskom sa željom da što pre postane i službenim jezikom EU", rekao je Kacin, upitavši hrvatsku ministarku pravosudja Anu Lovrin može li da legalno kupi nekretninu u Hrvatskoj ili ne.

"Radi se o principu reciprociteta, i to nije političko, već tehničko pitanje. Potrebno je utvrditi reciprocitet u pojednim slučajevima", odgovorila je Lovrin.

Zastupnik Velike Britanije, isprovociran Kacinovim pitanjem na hrvatskom jeziku, nagovestio je da bi Hrvatska u EU mogla ostati bez službenog jezika. "Malo sam iznenadjen najavom hrvatskog jezika kao službenog", rekao je Tanok.

Hrvatska ministarka je odgovorila da "čvrsto veruje da će Hrvatska, kada postane punopravna članica EU, imati pravo na svoj jezik, kao i sve druge članice Unije".

Do sada je bila praksa da jezik svake nove članice postane i službeni u EU.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, to se dalo za ocekivati...
Ko je lud da ima 4 puta vise magaraca na jaslama....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Citat
ije mi cudo jer sam znao o cemu se radi, samo zalim neke Hrvate na forumu jer su svo vrijeme u zabludi. Kad se samo sjetim koliko su me napali kad sam rekao da cemo svi u jednom paketu. Eh da se moze odabrati neki drugi put... 

 Smile Smile

.... ti stvarno nemaš pojma ..... Hrvati će na referendumu odbit ulazak u EU , to ti ja garantiram - vidjet ćeš ,  a navala je od država koje trebaju donacije i spas - jedna Bosna nije u stanju da kupi gradski bus bez Japanske donacije .... o čemu pričamo bre .....  Smile

Ovo oko prevodjenja je već sad ogroman trošak u EU , ako si imalo informiran onda to znaš i sasvim je praktično da tamo sjedi manje prevodilaca , a svako nek u svojoj državi prevodi i plaća kako hoće o svom trošku - u tome je poanta , a ne o ukidanju Hrvatskog jezika kako bi ti to volio  Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kako moze da se ukine nesto sto i ne postoji?
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Citat
ije mi cudo jer sam znao o cemu se radi, samo zalim neke Hrvate na forumu jer su svo vrijeme u zabludi. Kad se samo sjetim koliko su me napali kad sam rekao da cemo svi u jednom paketu. Eh da se moze odabrati neki drugi put... 

 Smile Smile

.... ti stvarno nemaš pojma ..... Hrvati će na referendumu odbit ulazak u EU , to ti ja garantiram - vidjet ćeš ,  a navala je od država koje trebaju donacije i spas - jedna Bosna nije u stanju da kupi gradski bus bez Japanske donacije .... o čemu pričamo bre .....  Smile

Ovo oko prevodjenja je već sad ogroman trošak u EU , ako si imalo informiran onda to znaš i sasvim je praktično da tamo sjedi manje prevodilaca , a svako nek u svojoj državi prevodi i plaća kako hoće o svom trošku - u tome je poanta , a ne o ukidanju Hrvatskog jezika kako bi ti to volio  Smile
Ma pricajte i satrovacki ako zelite, boli me briga... Svaki dan si sve vise u krivu.   Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Evo malo argumenata - pusti me vlado šuplje .... o Bosni niko više ni ne govori , kakav paket  Smile

‘Hrvatska neće čekati Srbiju’




Nakon izjave da bi Srbija mogla dobiti status kandidata za EU 2008., analizirali smo postoji li mogućnost da Hrvatska uđe u EU sa Srbijom


ZAGREB - Plan EU za brži put Srbije prema članstvu te sve koncesije koje bi ta zemlja mogla dobiti zahvaljujući želji EU da stabilizira Kosovo neće utjecati na dinamiku hrvatskog pristupa EU.

Sigurno je da više nikome u Uniji ne pada na pamet grupiranje zemalja Balkana, odnosno prisiljavanje zemlje spremnije za punopravno članstvo da čeka onu koja je manje spremna. To je ocjena političara s kojima smo danas razgovarali.

Ipak, neki od njih imaju određenu rezervu u slučaju da Hrvatska zastane u pregovorima ili, pak, ne uspije provesti sve reforme. - Stroga principijelnost EU prema Hrvatskoj i žrtvovanje principijelnosti prema Srbiji u korist rješavanja pitanja Kosova mogli bi hipotetski u tom slučaju dovesti do apsurdne situacije da se Srbija približi Hrvatskoj u dinamici pregovaranja s EU - rekao je bivši ministar vanjskih poslova, SDP-ovac Tonino Picula. Podsjetio je da su Hrvatskoj trebale pune četiri godine od početka razgovora o SSP-u do otvaranja pregovora o članstvu, a da se sada Srbiji zbog Kosova nudi “ubrzani” put.

Povjerenik EK Olli Rehn ocrtao je, naime, u ponedjeljak plan EU za novo zatopljavanje odnosa prema Srbiji te potvrdio spremnost EU za nastavak pregovora ako Srbija dokaže spremnost za suradnju s Haaškim sudom. Prema Rehnu, Srbija bi već do jeseni mogla imati potpisan SSP, a status zemlje kandidata 2008. 

Slično kao Picula, ni bivši srpski ministar vanjskih poslova Goran Svilanović ne vjeruje da bi bilo ova, bilo iduća srpska vlada razmišljala o tome da ubrzanje puta prema EU pretpostavi gotovo mitološkom statusu koje Kosovo ima za Srbe.

- Kosovo je presloženo pitanje i ne može ga se na takav pojednostavljen način promatrati - rekao je Svilanović. Zadovoljan je što EU “pokazuje više otvorenosti prema Srbiji”, ali ne vjeruje da bi netko mogao usporiti hrvatske pregovore kako bi je Srbija eventualno sustigla u dinamici pristupa EU.

U individualni put Hrvatske uvjeren je i šef saborskog Odbora za vanjsku politiku Gordan Jandroković. Moguće znatno ubrzanje puta Srbije u EU, rekao je, ni na koji način ne ugrožava Hrvatsku, ali je upitno iz aspekta pravednosti, “kategorije koja nije presudna u međunarodnim odnosima”.

Scenariji pregovora



Goran Svilanović

Zadovoljan sam što EU pokazuje više otvorenosti prema Srbiji, ali ne vjerujem da bi netko mogao usporiti hrvatske pregovore kako bi je Srbija eventualno sustigla u dinamici pristupa EU.



Gordan Jandroković

EU traži način da Srbija ‘preživi’ gubitak 15 posto svog teritorija. Među mogućim je rješenjima i znatno ubrzanje njenog puta u EU. To je upitno iz aspekta pravednosti, ali ni na koji način ne ugrožava Hrvatsku.



Tonino Picula

Upitnom smatram politiku EU da prema Srbiji ide preko dvostruke pune linije jer nisam siguran koliko je javnost u Srbiji spremna pristati na to da se svojevrsni gubitak Kosova kompenzira obećanjem o bržem pristupu Uniji.

Vesna Pešić: Bilo bi fino da Srbija uđe u EU kad i Hrvatska


Zastupnica u parlamentu Srbije i jedna od čelnica GSS-a Vesna Pešić kaže da bi bilo fino da Srbija i Hrvatska u paketu uđu u EU, no njoj se čini da to nije moguće ako Srbija ne sredi sve svoje probleme. Za razliku od Hrvatske koja je manje-više riješila ključne prepreke za ulazak u EU, Srbija ima krupne političke probleme - Ratka Mladića i Kosovo. Čini mi se nerealnim da bi Srbija 2008. mogla dobiti status kandidata. Šefica ureda vlade za pridruženje EU Tanja Miščević kaže kako je, što se tehničke strane tiče, realno da Srbija u idućih godinu ili godinu i pol dobije status kandidata.

Izvor: Jutarnji.hr
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
samo za vladu dezinformatora  Smile koji je temu nazvao Ma, kakav hrvatski, govorite zapadnobalkanski  Smile - hrvatski se piše velikim slovom H kao Hrvatski  Smile

Hrvatski će postati službeni jezik EU


Slovenski zastupnik Europskog parlamenta Jelko Kacin u Europskom je parlamentu otvorio raspravu o tome hoće li svi jezici s područja bivše Jugoslavije biti službeni jezici Europske Unije.

Kacin je ministrici pravosuđa Ani Lovrin u Europskom parlamentu postavio pitanje na hrvatskom jeziku i rekao da se on nada kako će taj jezik ubrzo postati i službeni jezik EU.

Zatim je britanski zastupnik Charles Tannock pitao ministricu može li se pitanje jezika riješiti tako da se uvede nekadašnji srpsko-hrvatski pa da ulaskom novih država EU ne dobije toliko novih jezika što bi, upozorio je, opteretilo europski proračun. Ministrica mu je odgovorila da je hrvatski jezik službeni i da se nada da će, kada Hrvatska uđe u EU, taj jezik postati i službeni jezik Unije, kao što je to bio slučaj s drugim državama.

Prema sadašnjoj proceduri u EU, hrvatska je ministrica zaista imala pravo, ali je moguće da će se i tome otvoriti polemika budu li neke države članice smatrale kako nije potrebno uvesti svaki jezik zasebno - hrvatski, srpski, crnogorski i bosanski.

Pietro Petruchi, glasnogovornik europskog povjerenika za multijezičnost Leonarda Orbana, rekao je danas za Jutarnji list da postoje tri glavna kriterija prema kojem se jedan jezik uvodi kao službeni u EU.

Prvi kriterij je da taj jezik bude službeni u svojoj državi. Drugi je da ta država mora zatražiti od EU priznanje jezika kao službenog, a treći je da o tome, jednoglasno uz pristanak svih država članica, odluku mora donijeti Vijeće EU. Komisija zatim uvažava odluku Vijeća.

Petruchi kaže ne vidi problem oko uvođenja hrvatskog kao službenog jezika EU jer će Hrvatska prva ući u EU od svih država zapadnog Balkana.

Izvor: Jutarnji.hr - direktan link  Smile
« Poslednja izmena: 22. Mar 2007, 14:28:10 od nikola34 »
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Zivi bili pa vidjeli... Moj insekt me nikada ne vara  Smile

Mogu politicari pricati sta hoce, moja glava je kao sve njihove zajedno  Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Politika i društvena previranja nisu instiktivna , nije to lov nego proces koji ima svoje zakonitosti i balans .

<Mržnja te čini "instiktivnim" ..... potraži uzroke  Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Politika i društvena previranja nisu instiktivna , nije to lov nego proces koji ima svoje zakonitosti i balans .

<Mržnja te čini "instiktivnim" ..... potraži uzroke  Smile
Nemoj mi reci da ti gore politicari ne pricaju prema instiktu, nego prema znanju. Znanje posjeduju mocne sile, a mi samo cekamo i nadamo se. Sto se tice mrznje... nije tema... neki od Hrvata i Bosnjaka na forumu me znaju i privatno, ljudi znaju da ne mrzim  Smile ako mislis na nacionalnu mrznju...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.