Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:17:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: LVL-2 teza kategorija, O ho ho hooo!  (Pročitano 4687 puta)
14. Sep 2009, 16:22:25
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Cim imas vise mesta odma pocnes i da mislis veliko. Sve je krenulo od jedne lepe lajsne drveta nadjene uz put (baca narod, boli ga dupe i za pare i za okolinu Smile), a onda lepa kartonska kutija itd...

sl.1-4: izrada trupa (na sl.4, desno je pocetak jedne sasvim pete letelice)
sl.5-10

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

LVL-2 izradaTrupa 1.JPG
(160.95 KB, 1024x768)
LVL-2 izradaTrupa 2.JPG
(201.19 KB, 768x1024)
LVL-2 izradaTrupa 3.JPG
(219.98 KB, 768x1024)
LVL-2 izradaTrupa 4.JPG
(225.93 KB, 768x1024)
LVL-2 izrada Krila 01s.jpg
(275.19 KB, 1024x768)
LVL-2 izrada Krila 02s.jpg
(265.11 KB, 1024x768)
LVL-2 izrada Krila 03s.jpg
(229.97 KB, 1024x768)
LVL-2 izrada Krila 04d1s.jpg
(155.71 KB, 1010x299)
LVL-2 izrada Krila 05d1s.jpg
(170.46 KB, 1009x353)
LVL-2 izrada Krila 06s.jpg
(243.63 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Navigare necesse est, vivere non est necesse...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1224
Zastava tamo gde jos niko nije bio...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia N78
Samo cekam dan kad ces sesti u neki svoj model i poleteti...
Svaka cast  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Dunave, Dunave moje more...

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
poshto si vec ozbiljno poceo da pravish letelice , mogao bi da malo upotrebish i fiziki u matematiku . npr , malo balansiranja ne bi bilo naodmet ,pa postavljanja krila pod nekim uglom da se dobije uzgon ,malo aerodinamichke obrade i.t.d.

cisto da se vidi shta radi konkurencija i shta papalu treba da dostigne  Smile Smile :

« Poslednja izmena: 14. Sep 2009, 17:36:47 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Eh, ovo je fenomalno! Smile Smile Smile Jos ima i RC kontrola povrsina za upravljanje. Svaka cast. Smile

Doci ce red i na to, no to je mnogo duzi i ozbiljniji rad. Zapoceo sam ja vec neke korake u tom smislu. Isto je od otpadaka, ali se sada odredjeni materjali skupljaju i od njih izradjuju delovi. Kada uznapredujem onda cu otvoriti temu, ali do tada ce proci malo vise vremena. Dotle, pod uslovom da vam svima ne dojadi (Volim ja to sto radim, ali mozda vam ipak dosadi, sta ja znam. Samo da znate da nista ne podrazumevam), postovacu ovde sve razne ideje koje sam zaceo, a nameravam i da ih dovrsim. Neke su uspesne (kao napr. LVL-1), a neke ne, no sve su korisne za neposredna saznanja, jer radi se o otpacima i zelji da se nadje idealna kombinacija od njih - kako, i od cega munjevito napraviti nesto a da lepo leti. Nije bas lagan put, verujte. Na kraju ce morati da dodje do projektovanja kako kaze bf_109_g_6, ali hocu to da udruzim sa ovim iskustvima.

U svakom slucaju ovo je bilo poucno i lepo. Hvala Smile

Wili kuco stara Smile, da znas da mi to ponekad i pada na pamet. Neki dan moji drugari mi rekose sami: "Ajde da napravimo nestto i prijavimo se na ono Red Bull takmicenje gde skacu sa platforme sa letelicama u vodu" Smile Ko zna mozda bi i uspeli da letimo! Smile

Evo daljeg rada:
Izrada nosa od tube od drvofiksa: sl.1 i 2, izrada repnih povrsina i winglet-a: sl.3-6
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Izrada Nosa 01.JPG
(182.55 KB, 768x1024)
Izrada Nosa 02.jpg
(218.7 KB, 1024x768)
Izrada Repa&Wingleta 01.jpg
(238.65 KB, 1024x768)
Izrada Repa&Wingleta 02.JPG
(203.09 KB, 1024x768)
Izrada Repa&Wingleta 03.jpg
(253.78 KB, 1024x768)
Izrada Repa&Wingleta 04.jpg
(269.9 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
 e da , evo snimka prethodnog avioncica izbliza  - tu se vidi koje je materijale taj lik koristio .



 kao shto se vidi , nije to neshto extra . jedino je mislim drvo lakshe nego tvoje papalu . ti bi u stvari trebao da pravish mnogo vece modele  Smile , sa vecom povrshinom krila poshto koristish gusci materijal .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Da, da, u pravu si skroz.
Ali frka mi je u stanu - ne mogu da ih isprobam, a ako hocu negde da nosim, onda su preveliki. Moram jos da razmisljam i da budu montazno demontazni, ili da bacam ovde blizu zgrade na decijem igralistu (hmf Smile).

Inace ovaj "Kolibri" je vrhunski uradjen, nema sta. Ste videli kako mu rade kormila na repu, ihs! Prva liga. Smile Smile Smile Smile

Znas sta, razmisljam o tom balansiranju u slucaju kada nije projektovano. Trebalo bi da napravim jedan stalak sa ekserom na vrhu i da onda postavljam model na njega dok mu ne nadjem teziste. Ako treba necim teskim a lepljivim (plastelin na pr.) otezavam gde treba itd... Treba mi takav stalak, ima da ga smislim.

Evo dalje LVL-2, winglet-i i izgled. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Izrada Repa&Wingleta 05.jpg
(234.09 KB, 768x1024)
Izrada Repa&Wingleta 06.jpg
(223.78 KB, 1024x768)
Izrada Repa&Wingleta 07.jpg
(212.19 KB, 768x1024)
Izrada Repa&Wingleta 08.jpg
(234.72 KB, 1024x768)
Izrada Repa&Wingleta 09.jpg
(273.87 KB, 768x1024)
Izrada Repa&Wingleta 10.jpg
(267.74 KB, 1024x768)
LVL-2 izgled 01.jpg
(242.52 KB, 1024x768)
LVL-2 izgled 02.JPG
(214.22 KB, 1024x768)
LVL-2 izgled 03.JPG
(183.55 KB, 1024x768)
LVL-2 izgled 04.JPG
(176.48 KB, 768x1024)
« Poslednja izmena: 14. Sep 2009, 23:21:24 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Trebalo bi da napravim jedan stalak sa ekserom na vrhu i da onda postavljam model na njega dok mu ne nadjem teziste. Ako treba necim teskim a lepljivim (plastelin na pr.) otezavam gde treba itd... Treba mi takav stalak, ima da ga smislim.


pa sam stalak ne bi trebao da bude problem , dovoljno je da neku dasku probijesh ekserom pa da vrh zasiljish .   krila onda privezesh koncem tako nos moze da ide samo gore-dole ,aoli ne i levo desno pa proverish da li si ih postavio na pravo mesto (po duzini) . posle mozesh da vezesh nos  i rep aviona ,da proverish da li su ti krila simetrichna (da nije jedno teze od drugog)  .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
jos jedan Vrle  Smile  Smile
ocemo Vrleta u boji  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Nemam reci. Smile.
Svaki ti cast na genijalnim idejama. Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Da bf_109_g_6 tako nekako cu ida uradim. Smile

Eh, MunkaZe njega na zalost nisam bojio (sad kad razmislim - bez veze Smile), ali mozda to uradim na leto, who knows? Smile Smile

Ujkaalberte Smile, ima jos jedan za tebe koji cu postovati poslednjeg, a toje KV-1. Uskoro. Smile

Eha sad treba da upload-ujem snimke letova LVL-2 ("Vrle 2" Smile) na YouTube pa onda da postavim ovde (ne postizavam bre sve!).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:17:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 1.019 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.