Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:03:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Luftwaffe night fighter  (Pročitano 19116 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Pogino je 1950 u Francuskoj,sta ti je sudbina.Preziveo je u vazduhu sve strahote rata da bi mu bilo sudjeno da pogine u automobilskoj nesreci. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Gerhard Barkhorn, nije nocni as, sa 302 pobede je isto poginuo u saobracajnoj nesreci.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Evo par reci o jos jednom velikom pilotu.

Kurt Welter:
Karijeru zapocinje 1934 god,kada se tajno prijavljuje u jos uvek skrivenu od javnosti Nemacku avijaciju Luftwaffe.U pocetku se bavio obukom kao instruktor da bi od sredine 1943 bio prebacen u Blindflugschule gde postaje instruktor za nocne lovce.Ubrzo je pokazo o kakvom je pilotu rec kad je u noci izmedju 22/23 semptembra oborio dva saveznicka bombardera.Do aprila 1944 imo je 17 pobeda iz 15 misija.U noci izmedji 29/30 avgusta uspeo je da obori cetri bombardera Lancaster,cime je stigo do svoje 27 pobede.
Poslasticu su mu predstavljali Britanski aparati Mosquitos,kojih je oborio oko trideset.Pocetkom 1945 biva prebacen u 10./NJG 11 puk koji je bio opremljen sa mlaznim aparatima Mes-262 B/U1 koji su bili opremljeni neptun radarima.Do kraja rata je uspeo da obori preko 20 aparata sa Me-262 cime je posto jedan od najboljih nocnih lovaca sa mlaznim pogonom.
Zavrsio je rat sa 64 pobede iz 93 misije.Nesrecno je izgubio zivot 1949 god.Vecna mu slava.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

welter.jpg
(12.85 KB, 163x246)
« Poslednja izmena: 22. Dec 2008, 17:58:37 od ujkaalbert »
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0

Pogino je 1950 u Francuskoj,sta ti je sudbina.Preziveo je u vazduhu sve strahote rata da bi mu bilo sudjeno da pogine u automobilskoj nesreci. Smile

Jesi li 100% siguran Ujkaalberte? Ja video Wolfgang Falck, na historz chanell-u, lepomprica covek, mator - poynajes ga po orčovskom nosu odmah, a to je snimano garant posle 1950. Nisam valjda ja toliko pobenavio? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Doslo je do male zabune,ja sam mislo na Schnaufer,on je pogino 1950. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Eee, Ok Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ponocna avet iz Sen Tronda...Taj im je j.... kevu...Da je rat potrajao jos malo,morao bi da predje na Kondora ili sl., jer su repovi na Me-210 premali za sve te overe...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Ponocna avet iz Sen Tronda...Taj im je j.... kevu...Da je rat potrajao jos malo,morao bi da predje na Kondora ili sl., jer su repovi na Me-210 premali za sve te overe...

 Smile Naslo bi se mesta za jos stotinak pobeda. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Evo par reci o jos jednom nocnom lovcu.

Junkers Ju 88G:
Junkers Ju 88 je bio Nemacki srednji bombarder za veoma dobrim performansama po pitanju brzine i pokretljivost.iBas te njegove kao i ostale karakteristike dovele su do produkcije G serije,koja je usla u proizvodnju krajem 1943.Ova serija je imala dva BMW 801 radial motora.Junkers Ju 88 je bio veoma dobro naoruzan obicno sa 6 topova od 20mm.Ono sto je bilo dusa motora je radar FuG 212 koji je pomogo da ovaj aparat dodje do punog izrazaja u nocnim misijama.Letelica je imala veoma dobre rezultate protiv Britanskih teskih bombardera i nanela je velike gubtke krajem 1943 i pocetkom 1944 god saveznicima.
Nove serije su imale jos bolje radare FuG 220 i FuG 227.Zadnje serije G-7 su imale najbolje radare FuG 240 Berlin,nazalost ovako opremljenih aparata je bilo jako malo u upotrebi.Pored gore spomenutih motora tokom 1944 pocelo je koriscenje i Jumo 213A motora.

Specification Ju-88G

   Ju 88G-1   Ju 88G-6   Ju 88G-7
Crew   4   4   4
Dimensions
Length, m   15,50   15,50   14,54
Height, m   5,07   5,07   5,07
Wing span, m   20.08   20.08   22.00
Wing area m²   54.7   54.7   56.0
Wing loading, kg/m²   221   224   234
Weight, kg:
Maximum takeoff weight   12100   12292   13109
Powerplant
Engine   2x BMW 801D2   2x Jumo 213A   2x Jumo 213E
Power, kW/hp   at sea level   1251/1700   1288/1750   1288/1750
normal       1060/1440   1183/1608
at altitude, m       6000   9100
Performance
Maximum speed   km/h   540   538   647
at altitude, m   -   6000   9100
Time to level 6000 m, min       11   
Service ceiling, m   9400   9550   9800
Service range, km   2800   2200   2220
Armament
Cannon   6xМG 151/20 1xMG131   6xМG 151/20 1xMG131   6xМG 151/20 1xMG131
Radar   FuG 220   FuG 220, 227   FuG 220,228 FuG 240




Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0712486.jpg
(93.67 KB, 640x420)
ju88g6_03.jpg
(74.67 KB, 620x634)
ju88g672jf_12.jpg
(46.35 KB, 700x475)
ju88gn1.jpg
(29.46 KB, 416x294)
ju88gn2.jpg
(21.57 KB, 551x245)
Junkers Ju 88G.jpg
(4.68 KB, 300x152)
Ju-88G_in_flight.jpg
(169.14 KB, 950x392)
junkers-ju-88.jpg
(43.86 KB, 700x340)
mcmahanphoto_2031_70799518.jpg
(36.14 KB, 600x480)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
ima li neko slike Do-217 u nocno-lovachkim verzijama ?  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:03:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.32 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.