Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Luftwaffe aerodrom WWII-oprema, objekti, razno...  (Pročitano 4798 puta)
19. Jan 2012, 01:59:31
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
Spremam se dugo vec i sakupljam materijal za dioramu fiktivnog Luftwaffe aerodroma iz DRugog svetskog rata. Ta diorama u stvari treba da mi posluzi za izlaganje modela nemacke avijacije iz vremena Drugod svetskog rata. Koliko ce letelica biti, nemam pojma, mozda i diorama bude iz modula, pa se moze povecavati itd. Kupio sam dosta maketa i aviona i vozila, i vojnika i tehnickog osoblja; strazarske toprnjeve, kucie itd, ali ono cega nema to je aerodromska oprema: agregati, kolica, razne merdevine, alati, pomagala itd,itd. Moze to da se radi u samogradnji znam, ali po kom uzoru? E zato otvaram ovu temu, ne bi li sam pronasao nesto, a mozda i neko drugi nesto nadje. Dakle slobodno stavljajte sve sto ima veze, sve je dobrodoslo, i informacija i slika i crtez itd.

Ja, sad na brzaka nadjoh svasta nesto razno Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

WEB11667-2010_640.jpg
(119.8 KB, 640x414)
WEB11670-2010_640.jpg
(121.38 KB, 640x480)
WEB11669-2010_640.jpg
(123.74 KB, 640x485)
German WWII radio equipment.jpg
(101.6 KB, 512x398)
German camp, Lowell Indiana, May 2004.jpg
(24.96 KB, 432x324)
Enigma cypher machine.jpg
(52.64 KB, 469x488)
bv391-01.jpg
(58.93 KB, 782x512)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1

Odlicna tema. Smile Smile Smile
Evo malo slicica. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

34890684.jpg
(1162.81 KB, 2981x1981)
34890859.jpg
(198.85 KB, 800x531)
3161092029_2e4042b6e2.jpg
(140.09 KB, 426x500)
airfield01.gif
(24.93 KB, 701x929)
airfield33.jpg
(203.57 KB, 800x765)
ATC.jpg
(123.24 KB, 700x527)
Berlin_1945.jpg
(79.37 KB, 684x514)
fliegerhorst-1945.jpg
(217.72 KB, 1243x1304)
German_Airfields_in_Denmark.GIF
(102.34 KB, 700x881)
IIJG27-1.jpg
(28.41 KB, 431x163)
kart1.jpg
(74.53 KB, 591x779)
Krupp-L-3-H-63-tanker.jpg
(96.94 KB, 734x327)
Luftwaffe-fighter-pilots-px300.jpg
(60.41 KB, 300x208)
pd716942.jpg
(81.18 KB, 369x500)
Rom_flyveplads__barak.jpg
(20.67 KB, 450x298)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia N70
Uf,jedva cekam da ovo pocnes,ovo ce biti sjajno!
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
Pa znas kako Sale, to ce bas dugo i polako da ide. Najteze je dobro osmisliti koncept diorame koja, da tako kazem, vremenom raste. Treba zamisliti otprilike konacnu verziju, a onda je razloziti na neke module, koji bi se posle nevidljivo uklapali. Nije to lako i tu nema zurbe. Ali zato, ce biti dosta raznih pojedinacnih maketa: aviona, vozila i ostalog. U stvari, moja prva maketa Fw-190D, pa zatim Me Bf109, pa tu je jos jedan nezavrseni Fw-190D, trenutno je u radu Ju-188; ima spremnih jos dosta dugonosih Fw-190D, Bf109, jos jedan Ju-188, tu je i Fieseler "Roda", zatim nekoliko cudnih sprava, neke su i nepostojeci avioni, tj. samo projekti (Luft46), nedavno kupih i jednog Me-262, onda imam i avione za vezu Arado...vozila ima dosta (razni Kfz, jedna mecka kabriolet za visoka vojna muda, ketenkrad, motori, kamioni, kamioni cisterne), imam i nekoliko strazarskih tornjeva, kucica, rampi, vreca sa peskom, imam pilota i teh. osoblja...
Treba prvo da osmislim ugrubo koncept, a onda da sve sto imam lepo poslazem i vidim sta bi gde islo, pa polako maketu po maketu, grupu po grupu i naravno samu podlogu i objekte.

To nece biti nikakva prava diorama, vec kao neka avionska luftwaffe paralela onim maketama sa vozicima (naravno mnogo manja), znaci za licno uzivanje u radu, i za uzivanje svih pri posmatranju makete (tj. maketa). Nece mi biti dosadno u zivotu, sigurno; a gde je jos sve ostalo  (od maketa mislim), a gde su oni zrakoprci, a gde je ono od cega zivim...

Dodje mi da zapevam onu cigansku: "daj mi drugi zivot majko, da prozivim jaaaaaaa ".
Salim se, dovoljan je i ovaj, kakav je takav je, samo nek je zdravlja. A i nije vazno sve uraditi vazno je ziveti!

Opet promrsomudih! Smile Smile Smile

Ova tema bi trebalo da posluzi (ne samo meni), vec svakome ko radi makete vezano za Luftwaffe ili Nemce u WWII uopsteno, zato ko god naleti na nesto nek slobodno kaci ovde, sve moze biti korisno.

Evo jos nekih interesantnih fotki. U pitanju je Ju-88, ali ono sto me tu interesuje su sprave za pumpanje goriva, razna kolica, agregati, osoblje, straza, snalazenje (stajanje na sanduku) i razni detalji, poput podmetaca za tockove kao na sl.7 ili raznih "merdevina" kao nazadnje tri slike.
Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

acokpitrefuel.jpg
(60.48 KB, 753x488)
cstandbolaopen.jpg
(67.82 KB, 774x733)
cstandwartungsarbeit.jpg
(82.69 KB, 885x642)
Ju88-03.jpg
(74.14 KB, 800x833)
ju88berg52.jpg
(90.04 KB, 1046x727)
ju88blog2.jpg
(50.96 KB, 743x545)
ju88KG30.jpg
(65.58 KB, 838x570)
Ju88nicebombs.jpg
(46.37 KB, 800x564)
ju88pic.jpg
(91 KB, 1264x692)
chap2page12 d1.jpg
(118.96 KB, 1024x675)
chap2page12 d2.jpg
(111.94 KB, 1024x675)
chap2page12 d3.jpg
(105.64 KB, 1024x675)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia N70
Wow, sve bolje od boljeg. Znaci ovo ce biti jedva velika diorama,posto treba da se stave sva ta vozila,ljudi,osoblje,kucice,vozila,itd,itd... Bilo kako bilo,ja cu uzivati u svemu tome sto radis, nadam se da ce biti prilike da sve to i licno prokomentarisemo... Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1

Papalu

Samo polako,kad si ti u pitanju sigurno ce ispasti malo remek delo. Smile Smile

Evo jos malo slikica pa ti proberi sta bi ti moglo pomoci. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1-Fw-190A6-ST1-pilots-getting-ready-for-another-mission-Dortmund-1944-01.jpg
(765.19 KB, 1000x615)
048_-_abp_aboutUs02.jpg
(76.03 KB, 544x359)
air_me109_23.jpg
(63.77 KB, 800x559)
f4d.jpg
(32.46 KB, 500x293)
f7a.jpg
(50.73 KB, 700x491)
f12a.jpg
(73.34 KB, 700x458)
f16a.jpg
(55.56 KB, 700x498)
flak_36.jpg
(18.25 KB, 600x426)
IJG20-1 Briest Me109E.jpg
(35.25 KB, 513x383)
image_resize.php.jpg
(166.75 KB, 800x597)
P1030080.jpg
(376.14 KB, 1024x768)
P1030083.jpg
(298.79 KB, 1024x768)
P1030090.jpg
(299.42 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
Uh, Ujkaalberte Smile Smile Smile ima tu dobrog materijala, kao ona maskirana radio stanica (vozilo) napr. Pitam se da li bi bilo bolje da razmisljam ipak o vise ovakvih diorama, napr: "kontinentalna Nemacka (tj. homeland)",  zapadni front,  istocni front, skandinavija, afrika, italija, krit, balkan...  za svaku oblast bi moglo da se radi, hm Smile Smile Smile Videcu, mislim ipak da cu se odluciti za nesto u sred Nemacke, a tu onda nece biti improvizovanih objekata itd, vec ozbiljnije sredjenije stvari; mada pred kraj rata i tu je doslo do improvizacija verovatno Smile

Evo jedne sjajne fotke Ju-188 koja mi je ovde vazna zbog ovih "merdevine" - lepo moze da se napravi u samogradnji Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ju188 (2).jpg
(33.03 KB, 264x389)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1

Za sta god da se odlucis neces pogresiti. Smile
Po meni su dosta interesantni objekti koje je Luftwaffe koristila u Africi. Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.01
Postovanja dostojna zamisao, medjutim teze je izvodljiva iz trzisno, cenovnih razloga. Naime da bi napravili lep aerodrom prvo treba da imamo dekale fokusirane na isti avio puk ili na grupu eskadrila koje su delile aerodrom sto zahteva znacajno teorijsko istrazivanje. U cilju blagog rasterecenja mozemo dodati avion jedinice cija bi blizina teoretski dozvoljavala sletanje u nuzdi na nas aerodrom ali to samo kao dodatak.

Po meni pocetak mozes zasnovati relativno lako na bazi toga sto je Samuraj ostavio po strani oba Papagai staffel dekala za njegov dugonosi FW, pa se za pocetak mozes skoncentrisati na dve takve makete dok ne oktrijemo sta jos da dodamo. Posto je doticni staffel radio zastitu Me262 aviona u kriticnim fazama leta sigurno tu ima mesta i za avion tog tipa ali moramo biti obazrivi sa dekalima.

Solidan izbor aerodroma je svakako Siverskaja juzno od Lenjingrada jer su se Nemci na njemu "usmrdeli" s obzirom da tu nije bilo znacajnijeg pomeranja fronta kao u sredini i na jugu. Odabir aviona je lak - treba birati one koji imaju zeleno srce (Grunhertz ili tako nesto) na sebi. Mislim da su ovakvi dekali relativno cesto u ponudi. Nemci poginuli na i oko aerodroma su blizu njega imali i grobove sa raznolikim krstovima. Ako vidim da bas radis a ne samo da pricas mogu da ti poklonim Bf019 sa dekalima za Hansa Geca sa ovog aerodroma.

Od slika ti nudim popularni kompresor 34 i idejno resenje jedne diorame sa Siverskaje.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

cmk8038.jpg
(15.31 KB, 600x450)
ger-Jerab.jpg
(67.58 KB, 700x466)
Max Stotz.jpg
(1071.05 KB, 1200x671)
Siverskaja.jpg
(66.78 KB, 650x487)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
Sasa 92 ne brini, kada budem radio bice sve postovano ovde.

Mr_Ace to o cemu ti govoris, je ozbiljna prava diorama - doci ce i to na red, ali ovo sto ja hocu je u stvari neko uvezbavanje za to, a ujedno i lep nacin da se izloze makete - ne radi se uopste o autenticnosti posebnog aerodroma, vec je u pitanju fiktivni aerodrom (izmisljeni) negde u sred Nemacke, tako da se tu mogu isprobati na svim tim raznim maketama. Jedino sto nece biti mesanja aviona i vozila koji su dejstvovali u africi (mislim na sheme bojenja) ili  na istoku zimi itd. Mozda ovo izgleda sumanuto sto pricam, ali to nije nesto za takmicenje ili sl. vec neka vrsta uopstenog prikaza na kome bih drtzao makete nekog broja maketa nemackih aviona koje se nadam da cu uraditi. Za sada su tu uradjena ili blizu kraja 2 dugonosa Fw 190D, jedan Me Bf109 i jedan Ju-188. A prava diorama, sa tacnim avionima, dekalima, stafelima i ostalo... pa, u to se jos ne bih upustao. Da prvo vidimo kako ce ovo da ispada, pa ako kvalitet raste, onda da bacam lovu bas za poseban projekat. A, za ovo, vec se nakupilo, pa bi uskoro moglo doci do zamaha radova na tome (nakon zavrsetka "Alian Top Summit"-a).
Zato hvala ti na zelji da me castis, ali vec si me toliko iscascavao, red je ja tebe da castim Smile  Bolje kasnije gad dozrem za pravo maketarstvo. Smile
Fotke su super, sve ce to da posluzi. Ono sto bi voleo da nadjem negde to su ona kolica sa agregatom (naravno sve je u 1/72, znaci sitnurija), zatim mozda neki motori od aviona; da ne pricam da bi mi spineri i elise bilo kojeg nemca u 1/72 bili najveca radost - ko je radio nesto  ili radi, pa je odlepivsi skrljao maketu, evo meni moze slobodno da da posmrtne ostatke Smile

Uskoro cu nastaviti rad na Junkersu Ju-188, a mislim i da cu probati doci do dimenzija onih  merdevina i skela (sa fotografije uporedjujuci dimenzije sa necim poznatim, pa ako treba i putem geometrijske restitucije itd) i mozda izvesti nesto u samogradnji. Ta sitna oprema na aerodromu i u hangarima, treba mi jos toga. Goooglam, ali tesko nalazim!

U svakom slucaju, hvala svima na odzivu Smile Smile

Nadjoh malo nesto kako petljaju sa kamerama - interesantno je da je onaj lik sa prve fotke posle svirao bubanj sa Elvisom Prislijem na turneji po Nemackoj Smile Smile ludnica! ; i neke bombarderske nisanske sprve...


 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

386-Loading-Camera.jpg
(78.03 KB, 300x385)
Bf110recon.jpg
(237.29 KB, 1193x905)
bombs1.jpg
(39.77 KB, 720x480)
bombs2.jpg
(9.18 KB, 275x183)
camera.jpg
(4.87 KB, 97x166)
DCP_0115.jpg
(41.3 KB, 395x359)
DSC222.jpg
(23.98 KB, 394x500)
DSC223.jpg
(80.25 KB, 800x559)
DSC227.jpg
(25.52 KB, 358x500)
stuvi3.jpg
(50.02 KB, 800x1227)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 1.649 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.