Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:44:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lud spust 7.000 regataša  (Pročitano 732 puta)
09. Jul 2006, 20:20:37
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Lud spust 7.000 regataša

LJUBOVIJA - Uz sirene, trube, muziku i pesmu u Rogačici posle znaka kapetana Zorana Vojinovića počela je Peta drinska regata. Drina je proključala i ka 36 kilometara udaljenoj Ljuboviji krenulo je 1.080 plovila sa oko 7.000 ljudi.

Regataši su pristigli sa svih strana. Nema grada u Srbiji koji nije imao svoje predstavnike. Zastupljene su i sve zemlje bivše SFRJ. Bilo je i Španaca, Grka, Šveđana, Velšana. Tu su i stari „drinski vukovi“ koji nijednu regatu ne propuštaju, posada „Drina-kopa“ iz Novog Sada sa svojim prijateljima iz Bijelog Polja. Stigli su i „gusari“ iz Lađevca sa svojom barkom, trešnjevim topom i neponovljivom kostimografijom. Tu su i brojni političari, glumci, sportisti. Nema „četnika“ Lincure, otišao na rad u Rusiju. Zbog toga ni njegov drug partizan Čombe neće na regatu. Iz Beograda je stigao Dragan Cvijović Ćile, čovek koji je sve četiri prethodne regate prespavao umoran od „sportskih aktivnosti“ prethodne noći.

- Ovaj put budan stižem u Ljuboviju - samouveren je na startu Cvijović.

- Kume, ako ti stigneš budan, neko čudo će se desiti - odgovara mu njegov kum Milan Gligorić Pape. Na Drini se već u startu stvara gužva oko čamca sa trubačima. Prednjači posada čamca „Neven“. Ne odvajaju se od trubača. Na svakom plovilu je već raspaljen roštilj, na nekima se peče i jagnje. Pivo u Drini rashlađeno je najtraženija roba.

- Ne mogu da verujem da mi se ovo se dešava. Od petka uveče, pečenog vola ispred restorana „Stadion“, provedene noći uz muziku i igru, do ove plovidbe, sve je neverovatno. Ne mogu da stignem da snimim svaki detalj i jedva čekam da se vratim u Kardif, da prijateljima pokažem šta sam doživela. Dogodine će mnogi od njih doći ovo da vide - u dahu izgovara Kristina Evans iz Kardifa pokušavajući da ne propusti nijedan detalj. Tri sata spusta brzo prolazi i prvi regataši se približavaju Gornjoj Trešnjici, gde je po tradiciji zaustavljanje i gde je za sve obezbeđen vojnički pasulj.

Dvadesetominutni grad

A onda, skoro neprimetno, sunce zaklanjaju oblaci. Nebo nad Drinom zaparaše munje, poče kiša da pada, što među regatašima još više povećava adrenalin. Vrhunac je bio kada je počeo dvadesetominutni grad, veličine lešnika, da zasipa regataše. Za tili čas su svi mokri do gole kože. Pogasiše se brojni roštilji, a umesto piva najtraženija roba je rakija. Svi bi da se zagreju. Najhrabriji se kupaju.

- U životu se nisam kupao po gradu i ovo ne bi ni za šta propustio, - viče iz vode jedan Bjelopoljac. Svi žure da stignu u Gornju Trešnjicu. A tamo već ludilo. Na magistralnom putu saobraćaj zakrčen, svi došli po nekog svog. Na pasulj skoro niko ne misli.

- Pasulj nikad bolji. Pojeo sam duplu porciju, u život me je vratio - mokar do gole kože priča Mlađo Aćimović iz Beograda.

- Kume, znao sam da će biti belaja čim si ti budan - dobacuje Pape svom kumu Ćilu. Vreme se smiruje i najodvažniji kreću prema Ljuboviji. To je sada, kako neko primeti, prava muška regata. Skoro sve žene i deca su u Gornjoj Trešnjici, odustali od daljeg spusta.

Cilj „letnjikovac“

- I nevreme je sastavni deo regate. Zato ovo i jeste pravi doživljaj i zato ne bih nipošto odustao - kaže Boban Smiljanić iz Ljubovije. Oko 18 časova prvi regataši stižu na cilj kod motela „Letnjikovac“ u Ljuboviji. Na obali više hiljada ljudi ih dočekuje i pozdravlja. Trubači, harmonikaši, karnevalska atmosfera. Među poslednjima, nešto posle 20 časova, stižu i kumovi Ćile i Pape. Na obali oduševljenje. Ćile stigao budan!

- Nije trenuo, to je tačno, ali nije ni mogao od grada koji ga je budnim držao - kaže Pape, a na pitanje šta mu je sa glasom, kaže da ga je zrno grada pogodilo u glasnu žicu.

- Obećao sam prošle godine da ću ostati budan, i tako je i bilo. Konačno sam video i regatu i dogodine mogu opet da je prespavam - odgovara Ćile. Na grad su svi već zaboravili. Počinje „treće poluvreme“, koje traje do zore. Zavesa je pala, završena je i Peta drinska regata.

Jugoslav Trijić

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:44:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.