Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lubenica: Hrana za uživanje Osvežava, a ne goji  (Pročitano 2685 puta)
27. Jul 2006, 22:31:21
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Lubenica je bogata i likopenom, vitaminom Ce i A    


Ako kolutate očima na sam pomen zdrave hrane i savete nutricionista da treba jesti više povrća, sada je pravo vreme da promenite svoje nezdrave navike. Pijace su ovih dana prepune lubenica, povrća omiljenog širom sveta, inače rođaka krastavca i bundeve.

Kao šećer slatke crvene kriške prepune soka, ko bi im odoleo! A najbolje kod lubenice jeste baš to što i ne morate da se uzdržavate kako biste očuvali vitku figuru. Možete je jesti do mile volje i nećete se ugojiti, pošto u sto grama lubenice ima samo oko 28 kalorija.

Ako ste žedni, nema ničeg boljeg od kriške lubenice, u kojoj može biti i do 95 odsto vode. Za razliku od čaše „česmovače” koja će vam samo trenutno ugasiti žeđ, ovo sočno povrće ima „odloženo dejstvo”: tečnost se oslobađa postepeno, dok organi za varenje prerađuju biljna vlakna „cedeći” sok iz njih. Povećano unošenje tečnosti prilikom konzumiranja lubenice podstiče i rad bubrega i izbacivanje otrova iz organizma, pomažući pri tome u borbi protiv urinarnih infekcija.

Pored toga što je bogata vodom, lubenica je prepuna i vitamina. Tri kriške lubenice podmiruju četvrtinu dnevnih potreba za vitaminom Ce i petinu za vitaminom A. Poznato je da je vitamin A važan za dobar vid, a ojačava i imunitet – isto kao i vitamin Ce, koji se, uz to bori i protiv slobodnih radikala, odgovornih za prerano starenje.

Lubenica je bogata i likopenom, koji je zaslužan za njenu crvenu boju. Prema istraživanjima, likopen podstiče organizam da se bori protiv bolesti, a posebno je cenjen zbog toga što pomaže u prevenciji pojave tumora.

Ne čekajte ni trena, trk na pijacu po lubenicu!

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 47
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
hej,bas je lepo od tebe sto si nam to napisao
ja lubenice obozavam,jednostavno je zamenjujem sa obrocima,mogu da celu da je pojedem ali imam osecaj da c4e stomak da mi pukne,pa i nije malo 28 kalorija,zar ne
puno slatkih pozdrava
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
njam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
ma nek pukne stomak, bas me briga.....
jedem jednu dnevno i uzivam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Only Rock

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
ja ne volim bas nesto lubenicu...nisam ni jednu pojeo do sada a moji je svaki dan kupuju   Smile
IP sačuvana
social share
I'm Gonna make a change,
for once in my life
It's Gonna fell real good.
Gonna make a diference
Gonna make it right...!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.01
obozavam lubenice i jedem ih kao luda,sada mogu da nastavim tamanjenje lubenica!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2941
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
E viva lubenicaaaaaaa!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.