Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: <!> bitno <!> Stomatolozi | Fiskne proteze | Racun | {{?}}  (Pročitano 14309 puta)
02. Sep 2009, 15:22:31
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.43
mob
Samsung Galaxy S III
Otvaram ovu temu jer je smatram izuzetno bitnom za sebe i svoju porodicu, pa je svaki savet dobrodosao!

Nakon nekoliko losih iskustava sa kranje neprofesionalnim, nestrucnim i neljubaznim privatnim zubarskim klinikama (kakvih je na sve strane), konacno sam dospeo u jednu, gde se moze reci da postoji kakav takav standard i red. Zbog pozitivno osvezavajuce atmosfere zaleteo sam se da sredim problem sa zubima upravo kod njih. Ovom prilikom necu otkriti naziv njihove klinike.

Iznecu svoj problem. Na sredini donje vilice, tj izmedju jedinica imam razmak, toliko velik da izgleda kao da na tom mestu nedostaje citav jedan zub. Dobra strana je ta da mi se od donje usne jedva i vide donji zubi, pa samim tim i taj razmak, ali sam svejedno zeleo da ga korigujem, to jest da saznam nacin na koji mogu resiti takav problem. Pomenuti razmak je prisutan od malih noga i moguce da se vremenom blago rasirio.

Na prvoj kontroli mi je ponudjeno resenje u vidu fiksne proteze, koja bi se nosila 6 meseci i uz pomoc koje bi se razmak smanjio ili cak potpuno spojio. Medjutim, kasnije kada sam vec pokazao zainteresovanje za takvu vrstu intervencije, odokativno mi je  predlozeno kao obavezno i jedino resenje da se ugradi fiksna proteza na donjim zubima, ali ne da bi ih spojio, vec suprotno, da bi se jos vise ta dva zuba odmakla jedan od drugog, kako bi se na tom mestu umetnula "protetika", odnosno stavio novi zub, u vidu navlake, mosta. Sve pod objasnjenjem da je razmak previse velik za bilo sta drugo. Sem toga, predlozeno mi je kao bitno da uzmem i za gornje zube fiksnu protezu, iako je razmak medju njima sveg 1mm, jer bi se po njihovim recima kost i dalje sirila. Sve to uz napomenu da bi po ugradjivanju fiksne proteze na donje i gornje zube, ona dosla jeftinija nego da se uzima posebno.

Pomalo zbunjen, iskreno neupucen u stomatoloske metode i realno zbog zdravih zuba skromnijeg iskustva sa zubarima, pristao sam na predlozeno resenje, koje je sumirano kostalo 1500€, u cenu ulazeci fiksna proteza na donjim i gornjim zubima + mesecne kontrole. Vec tu mi je zbunjujuce bilo da za toliki novac nisam dobio nikakavu vrstu racuna, ali dobro...

Receno mi je da cu fiksnu portezu nositi godinu dana i da cu za to vreme imati redovne kontrole i zatezanja.

Medjutim.....

Kontrole su relativno bile tacne, u najduzem kasnjenju od po 10tak dana. Nakon tri meseca nosenja, samim tim i tri kontrole, fiksna proteza je vidno vec postigla svoj efekat. Gornji zubi su potpuno skladno spojeni, a taj razmak na donjim je vidno siri. Zubari mi zadovoljni takvim stanjem saopstavaju sledece informacije:

- Kompletnu fiksnu protezu bih mogao skinuti vec za tri meseca, sto sumirano daje 6 meseci nosenja, umesto na pocetku obecano garantovanih godinu dana { ? }

- Nakon skidanja, bicu u obavezi da kupim novu protezu od 300€, koju bih morao nositi samo po noci, ali godinu, do godinu i po dana {?}, kako bi valjda uspesno sacuvala polozaj zuba, to jest sprecila mogucnost da se oni vrate u provobitan polozaj.

- Ujedno, po svom vremenskom izboru morao bih uraditi "protetiku" na donjim zubima (popuniti razmak), valda u smislu mosta. Kada sam upitao kolika ce biti cena takvog zahvata, uspesno su izbegli da mi pruze tu informaciju {?} ... Kasnije sam se malo raspitao i saznao da mogu ocekivati vrlo visoke cifre.

* Sve u svemu, polovicno svojom krivicom, nepromisljenosu i neupucenoscu, doveo sam se u poziciju da sve zajedno  platim verovatnih 3000€ ( , cena koja mi na startu nije ni recena, vec postepeno, kasnije dodata, tako da nisam ni ocekivao toliku sumu ), a za uzvrat dobijem kao jedino resenje sledece:

1)  Fiksnu protezu za gornju i donju vilicu, kao savet ako zelim sacuvati lepotu svojih zuba. Mozda je suvisno i napisati da nimalo nije prijatna za nosenje, u svakom pogledu. 1500€

2) Izmisljenu after-fiksnu, nocnu protezu, koja mi nije na samom startu pomenuta i sa kojom sam se vec kao klinac jednom bezuspesno mucio, rekavsi sebi tada da je u usta necu stavljati vise. Sada mi se predlaze kao obavezna za redovno nosenje velikih i dugih godinu i po dana!? 300€

3) Izvesnu protetiku kojom bih sanirao problem razmaka donjih zuba, koji su sada zahvaljujuci fiksnoj jos vise razmaknuti. Jos uvek nisam siguran sta se smatra pod tom protetikom jer mi se u glavi nudi jedina opcija, brusenje dva zdrava zuba i na njih nametne navlaka ili most, kako bi se razmak popunio. Po eksternim saznanjima od 800- 1000 € !?

4) Plus nekoliko popravki zuba, koje eto mozda i ne bih racunao da ne gajim sumnju kako mi je isti zub popravljan dva puta i naplacen po ceni dva zuba.


! Zakljucno !

Sva ova pitanja nameravam na sledecoj kontroli postaviti direktno stomatoloskom osoblju koje stoji iza svega ovoga, ali pre toga sam morao obuzdati svoju zbunjenost i radoznalost jer mi kompletna stvar iskljucivo ima miris iznudjivanja sto vise novca za problem koji je moguce resiti na jednostavniji, brzi i jeftiniji nacin ?

Takodje raspitujuci se okolo saznao sam niz slicnih primera, gde generalno uvazena gospoda laznih osmeha, cak i za manje probleme ispijaju sto je moguce vise para od naroda, davajuci ista objasnjenja, savete, izgovore i predloge o jednom jedinom, ujedno cak i najsukupljem resenju za njihov zubnim problem u ustima, uporedo velicanjem svog rada, opravdavajuci visinu finalnog racuna.

Sve to i nije neka velika novost, to se radi na sve strane i u svim oblastima, a narocito u poljima u kojima obican narod i nije upucen, pa je kao takav idealna ovca za sisanje, idealna zrtva za manipulisanje precizno i namerno strucnim i kao takvim nedovoljno upucenim ljudima neshvatljivim objasnjenjima i opravdanjima.

Jebeni profit....

Znao sam da se stvari tog tipa redovno rade na primer u automehanicarskim radnjama, tv-mob-pc- servisima, ali nisam mogao pretpostaviti da su takve sramne metode jednako zastupljene i u zdravstvu... 

Naravno, na kraju cu istaci mogucnost da mozda i ne moram biti u pravu i da sam ja taj koji je samo paranoican povodom svega, ali jedno je sigurno, ako zelim popraviti zube i ako dajem vecu svotu za taj problem, red, kultura, etika i moral je da mi se na samom startu saopste sve potrebne informacije kako bih uopste znao da li da ulazim u sve to ili da kucam na neka druga vrata.


Malo sam udavio ovom pricom, ali zaista su mi bitna vasa misljenja, iskustva, saveti...



« Poslednja izmena: 02. Sep 2009, 15:31:43 od Black_Pirate »
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
zanima jesi li koristio bijelu protezu ili . . . .  ? i ako znas koliko kosta bijela proteza ?
hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Samsung Galaxy S III
zanima jesi li koristio bijelu protezu ili . . . .  ? i ako znas koliko kosta bijela proteza ?
hvala

Nisam koristio, ali znam da je skoro duplo skuplja... kao da je od zlata prave.

Ma lopovluk nevidjeni!
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
I sta se desilo na kraju s tim protezama, sta su ti rekli zubari?

IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Samsung Galaxy S III
I sta se desilo na kraju s tim protezama, sta su ti rekli zubari?



Na kraju sam ukapirao da sam zejebao kao nikada u zivotu onog dana kada sam usao u njihovu jebenu zubarsku ordinaciju.

U pocetku mi je plasirana jedna prica sa jednom, svotom novca, donekle pristojnom (logicnom). Kasnije kada sam pristao na to nametnuta mi je druga prica kao obavezna, koja se naravno dodatno i placa, na koju sam takodje pristao, racunajuci kad sam se vec zaleteo da sredim potpuno zube, nek ide onda. Medjutim, uz jos neke nelogicnosti na kraju mi se servira treca prica, koja je usput najskuplja, uz neverovatno objasnjenje da je sve ovo do sada bilo uzalud ako to ne uradim.  Smile

Nisam mogao da veruem   Smile

Usao sam u njihovu ordinaciju samo sa jednim ciljem, da vidim kakva je mogucnost da se taj razmak izmedju donjih zuba koliko toliko stanji, iako mi se cak i ne vidi od usne, nego eto cisto zbog sebe da korigujem i taj detalj. Mislio sam da ce to biti neka fiksna proteza na donjoj vilici i to je to, kraj price. Kad krc!

Na kraju su od mene izvukli sigurno 2000€, koje sada ispada da sam im bukvalno poklonio, to jest bacio u vazduh. Sto je najgore nisam samo ostao uskracen u tom novcanom smislu, vec su mi ovaj razmak medju te dve donje jedinice jos vise rasirili nego sto je bio pre, upravo zbog te trece price o kojoj pojma nisam imao na pocetku i na koju u ludilu ne bih pristao.

Mozda je jos zanimljivo za spomenuti cinjenicu da sam nosio tu jebenu fiksnu protezu pola godine i mucio sebe svakog dana, UZALUD! Eto mogu samo reci da su mi gornje jedinice sada skoro pa spojene, a bio je vrlo mali razmak medju njima, koji nisam ni planirao da menjam, ali uz njihov predlog- kao obavezno-pristao i na to. To bi mozda bila i jedina korist od svega. Za ovo ostalo me je i sramota da pricam... Stidim se i zgranut sam cinjenicom da sam tako vesto izmanipulisan, izdriblan i opljackan.  Smile Smile

Eto jos da objasnim tu trecu pricu i trecu cenu (+ 1000 € na vec datih 2000€ ) ! Meni je u pocetku bilo receno da ce fiksna proteza rasiriti dodnje jediice kako bi tu stravili jedan most ili vec te navlake, tako sto bi se izbrusile te dve jedinice i na njih nametnule krunice ( sve jebeni deminutiv ). Medjutim, sada, kada je prosao taj proces nosenja fiksne, dolaze mi sa pricom da se tako nesto ne isplati raditi jer nije pogodno i moze lako da se pokvari (sjebe nesto), pa iz sigurnosnih razloga jedina opcija je da ne brusim samo te dve jedinice, vec jos 4 donja zdrava zuba, sto zajedno cini 6 ili mozda cak 8 (nisam siguran) donjih zdravih zuba da izbrusim (unistim) kako bi na njih stavili "krunice", jer samo tako se moze obezbediti potpuna stabilnost.  Smiley 1 Naravno, u ludilu ne bih pristao na unistenje cele donje vilice i zdravih zuba zbog jednog jebenog razmaka koji se cak i ne vidi! Ali to je bio finalni plan ka kojem su oni isli i koji su mi saopstili tek kada sam se dobro i dobro izmucio i platio. Da covek ne poveruje! Tu sam batalio, odustao.. i poslao sve u krc!

Ne mogu ni sam da verujem sta mi se dogodilo i sta sam sve sebi priredio.

- uzalud nosio fiknsnu protezu na donje zube pola godine ( rezultat : jos vise su razdvojeni nego kada sam dosao kod njih ),

- uzalud isao svakog meseca na kontrole,

- uzalud dao 2000€ , da sam pristao na njihovu trecu pricu, sve zajedno bi me doslo 3000€,

- uzalud platio protezu za donje zube koja se nosi nakon fiksne (po noci). Te after proteze i njihove cene mi takodje nisu spomenute na pocetku. Pri skidanju fiksne, dosli mi sa pricom da moram sada bar godinu i po dana da nosim te nocne proteze na gornju i donju vilicu svako jebeno vece, jer ako to ne radim sve ce biti UZLUD i vratice se u prvobitno stanje.   Smile

- uzalud se nervirao, zivcirao i ponizavao.  Smile Smile  Smile

Stvarno me je sramota da priznam da mi se sve ovo izdesavalo.... Osecam se pateticno glupavo povodom cele te price. Tolike pare sam bacio u vodu.. i dobio sam samo jos vise razdvojene donje i obavezu da nosim tu nocnu protezu na gornjoij vilici jos godini i po dana, jer ce se u suprtonom vratiti sve na staro...

Neverovatno!

Pojma nisam imao da su zubari tolike lopuze! Meni nazalost niko nije imao da skrene paznju na to, pa sam ovako teleci naivno uleteo u njihovu jazbinu, pa se eto nadam da ce moj primer i moje lose iskustvo posluziti nekome ko procita sve ovo i smanjiti mu sanse da se zajebe kao ja. A zajebao sam se kao nikada u zivotu!

Mozda bi nakon svega bilo pravedno da na kraju napisem o kojoj se privatnoj zubarskoj klici radi  Smile Svakako cu se potruditi da ih dobro i dobro izreklamiram na sve strane... Ali cinjenica je da nista svetlije nije stanje ni kod drugih privatnika. Takva nam je jebena drzava! Moji roditelji idu kod drugog privatnika i isti krc. Nacice ti neku nepravilnost, predstavice je ogromnom i urgentnom za korekciju, a zatim predloziti skupocena resenja, da bi ti na kraju prodali macka u dzaku. Majka je dobila protezu sa koje joj se svako malo lome zubi, a platila je oko 2000€. Otac ima donju protezu, koju uopste ne moze ni da navuce, takodje platio blizu 2000€, pa nosi samo gornju. Toliko o dobijenom kvalitetu, koji naplacuju zlatom.

Iste stvari dozivljavam i od automehanicara....

Koliko li samo ima tih prerusenih lopovcina sa osmehom na licu!?  Smile

Vodite racuna ...



« Poslednja izmena: 21. Feb 2010, 16:11:37 od Black_Pirate »
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
U jebote ..

Sta da ti kazem, dzaba plakati za prolivenim mlijekom.

U svakom slucaju, ja bih na tvom mjestu napisala i ime klinike i uclanila se na jos 100 foruma i ocrnila ih na sve strane.

IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Samsung Galaxy S III
Uradio sam to vec usmenom propagandom  Smile

Bitno je da ljudi iz mog okruzenja ( njihove potencijalne musterije ) dobiju takve informacije.

Veruj mi, nista bolja situacija nije ni kod ostalih privatnika... Mozda jedan od 10 radi posteno.
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Pa sta ces sad raditi za taj problem, oces ici negdje drugo il si se pomirio sa svojim nedostacima?  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Samsung Galaxy S III
Trenutno i nemam tih 1000€ za bacanje...

Ogadila mi se cela ta prica vise, tako da sada necu neko vreme uopste da razmisljam o zubarima. Icicu jedino ako mi se pokvari koji zub. A ovaj razmak dole cu da ignorisem neko vreme. Ima nesto gusarsko u njemu!  Smile
« Poslednja izmena: 21. Feb 2010, 17:04:21 od Black_Pirate »
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ja takodje imam problem razmaknutih zuba, koje sam zaradila svojom greskom i neznanjem.   Smile Kada sam imala 16 godina izvadila sam cetvorku iz gornje vilice.   Ni slutila nisam sta ce mi se desiti deset godina kasnije.  .  .  
Posto mi je u medjuvremenu izrastao umnjak, rupa se smanjila.   Ali sada, sa nepunih 26 godina prednji zubi su poceli da se rastavljaju.   I to za svega nekoliko meseci,nicim izazvana, izmedju dvojke i trojke se pojavila rupa i izgleda kao da mi nedostaje zub.   Sto je najgore, i sa druge strane vilice mi fali zub, pa sam se uplasila da se to ne desi i sa ostalim zubima.   Posavetovala sam se sa zubarkom u studentskoj poliklinici i ona mi je rekla da je fiksna proteza jedino resenje i da odem na stomatoloski fakultet.   Nazvala sam ih da se raspitam za cenu i uslove placanja, proteza je 500€ po vilici ali ne postoji mogucnost placanja na rate sto mi je otezavajuca okolnost jer sam majka, student i radnik sa minimalnim primanjima.   Kako sam nestrpljivo stvorenje, potrazila sam na internetu (i to preko moba, jer sam bila na poslu!) informacije o nekim povoljnijim uslovima.   Nasla sam neku privatnu kliniku koja daje na rate, ali iz Novog Sada (ja zivim u Bg).   Onda sam lepo uzela Zute Srane i pocela da zovem razne privatne ordinacje.   Danas sam bila na pregledu i rekli su mi da bih fiksnu morala da nosim godinu i po i da bih posle nje morala da nocu stavljam neku drugu protezu da mi se ne bi opet razvojili.   Problem je u tome sto bi to trajalo beskrajno dugo, po njihovoj prici.   Onda su mi preporucili stavljanje krunica i mosta, sto sam ja htela da izbegnem kako bih sacuvala zube.   Ipak sam pristala da mi urade otisak da bi videli kako to da se izvede, jer mi se ne svidja ideja da celog zivota budem u obavezi da mislim na tu nocnu protezu.   Ne mogu da ocenim jesu li skupi, jer ne znam kako se krecu cene, ali mi je drugarica rekla da su jeftiniji od njenog zubara.   A i odgovaralo bi mi, jer bi mi to radili u vise navrata pa ne bih morala odmah da dam tolike pare.   Ipak, plasim se da je to samo njihov trik kako bi me naveli da uradim ono sto njima odgovara.   Svakako planiram da odem i na stomatoloski i jos negde da cujem i druga misljenja.   Fiksna proteza mi se cini kao najbolje resenje, pare cu nekako skupiti.   Jedino sto me zbunjuje jeste obaveza da nosim nocu protezu i to skoro celog zivota! Da je godinu, dve, pa i nekako.  .  .  
Posto imas iskustva sa tim, molim te za SAVET.   Da li je moguce da cu toliko dugo morati da nosim protezu nocu ili mislis (kao i ja) da je to neka njihova fora? 
« Poslednja izmena: 16. Apr 2010, 23:54:19 od Twee »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.