Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 11:20:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: LSD dobar u lečenju depresije?  (Pročitano 29362 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
LSD ne izaziva nikakvu fizičku zavisnost. Odakle ti to da izaziva, majke ti? Da probaš da se navučeš na njega na silu, pa nećeš uspeti, dignu će ti se imunitet na njega samo tako.

Citat
LSD is not considered addictive by the medical community. Rapid tolerance build-up prevents regular use, and there is cross-tolerance shown between LSD, mescaline and psilocybin. This tolerance diminishes after a few days without use and is probably caused by downregulation of 5-HT2A receptors in the brain

LSD je jedna od najopasnijih droga
Si probala? A? Slažem se da je veoma opasna, ali ne po nas, već po ovu bolesnu kulturu. Kako će da se prodaje oružije kad svi osećaju empatiju prema jednim drugima? Ponavljate neke stvari kao papagaji, dok nemate epiričkog iskustva.
« Poslednja izmena: 08. Apr 2011, 04:57:07 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1141
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
ЛСД не изазива физичку зависност. Учесталим узимањем не развија се толеранција, што значи да временом нису потребне све јаче дозе, као што је случај код нпр. екстазија. Према новијим истраживањима британских научника, ЛСД је мање штетан од многих легалних супстанци попут дувана и алкохола. Већина извора преноси да у свету није забележен ниједан смртни случај од предозирања, односно тровања ЛСД-ом.
1961. године професор психологије Тимоти Лири је са својим сарадницима Ралфом Мецнером и Ричардом Алпертом на Харвардском универзитету започео истраживачки програм под називом Харвардски псилоцибин пројекат, истражујући учинке псилоцибина, а касније и ЛСД-а, на студентима. Професору Лирију је одобрена новчана донација од Харвардског универзитета ради изучавања ефеката ЛСД-а на групи од преко 400 добровољаца. Према резултатима тог истраживања, 90% тестираних су изјавили да би радо поновили то искуство, 83% тврди да су научили нешто ново из тога а 62% њих каже да им је то променило живот на боље[тражи се извор од 02. 2011.]. Лири наглашава да ЛСД, када је исправно коришћен и дозиран, узет од добро припремљене особе у правој средини и уз надгледање професионалца, може променити понашање особе у добром смеру. Његова истраживања нису изазвала ниједно убиство, самоубиство, психозу нити лоше искуство. Циљеви Лиријевих истраживања су укључивали проналажење начина за лечење алкохолизма и поправљање окорелих криминалаца. Многи учесници његових истраживања извештавају о мистичним и духовним искуствима за која тврде да су им трајно променила живот на боље. Др. Лири, на основу резултата својих истраживања, започиње кампању за терапеутску употребу ЛСД-а. Такође је препоручивао људима ЛСД као један од начина за духовни напредак.
А да не причамо о повезаности са креативношћу.
« Poslednja izmena: 09. Apr 2011, 16:38:19 od shule90 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ne izaziva fizičku zavisnost, ali može da izazove psihozu (najpre kroz ''naivne'' fleš bekove, itd.). Neka, hvala. Probala bih možda jednom iz radoznalosti, ali me sve to, što sam starija i pametnija, sve manje privlači. Ne želim ''trip'' koji će da ''uzdrma'' sve što znam. Volim sebe i ovako. Smile

Timoti Liri je bio ludak, koji je kasnije potonuo u narkomaniju. I meni su kul te ikone hipi perioda, i generalno mi se sviđa taj ''hipi, ljubav, mir, lake droge'' fazon... ali to nije realnost, nije realan život, osim ako ste Džim Morison (i imate nameru da skončate u 27-oj). Ono, gotivim i Hantera Tompsona, pa nešto ne mislim da mu je život bio zabava sastavljena od ružičastih slonova na rolšuama.

Citat
Такође је препоручивао људима ЛСД као један од начина за духовни напредак.
А да не причамо о повезаности са креативношћу.
A da ne pričamo tek o samoindukovanoj psihozi.  Smile
Onaj kome treba droga da bi spoznao sebe ili svet je ili jako mlad i može mu se oprostiti ili je kukavica ili praznoglavac. Nema četvrte opcije. Isto važi i za kreativnost. Ako uopšte ovo smatraš kreativnošću.

Na kraju od tebe ostane ljuštura od čoveka. Izem ti takvu kreativnost i duhovni razvoj, kad počneš u tridesetoj da sereš u gaće jer ti je mozak pretvoren u kašu.

BTW, što se tiče lečenja depresije... čak i ako je izleči, odnosno reši jedan problem, napraviće nekoliko drugih. Slaba vajda od lečenja jednog mentalno poremećenog stanja izazivanjem drugog mentalno poremećenog stanja.

''I don't do drugs. I am drugs.''
Salvador Dali
« Poslednja izmena: 09. Apr 2011, 17:21:32 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16


I mačka više nije depresivna  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1141
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
А да не причамо о повезаности са креативношћу.
A da ne pričamo tek o samoindukovanoj psihozi.  Smile
Onaj kome treba droga da bi spoznao sebe ili svet je ili jako mlad i može mu se oprostiti ili je kukavica ili praznoglavac. Nema četvrte opcije. Isto važi i za kreativnost. Ako uopšte ovo smatraš kreativnošću.
Citat
Haksli i jos mnogi i autori i umetnici su svoju kreativnost zahvalili upravo LSD-u i meskalinu... malo sam zbrkao ovaj citat, ali nema veze Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Znam šta hoćeš da kažeš, ali Haksli i ostali nisu bili genijalni jer su se drogirali, nego su svakako bili genijalni, droga je možda samo otkrivala još poneki aspekt njihove ličnosti (a možda su, u duhu teme, bili depresivni pa ih je droga ''lečila'' od toga, ne možeš znati Smile). Zahvaljujući tom argumentu, svaki pacer može da uzme da se drogira pod izgovorom da su to radili mnogi veliki umovi. Samo što je razlika između prosečnog gudraša i Hakslija kao razlika između Yuga iz osamdesetih i najnovijeg Ferrari-ja. Wink
« Poslednja izmena: 09. Apr 2011, 19:57:39 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1141
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Dobro, to stoji.... ja sam nabrojao samo pozitivne aspekte... negativne sam precutao ne samo zato sto ih je malo, nego i zato da bi se neko pobunio i da ide prica. Smiley Inace "vrata percepcije" opisuju taj "trip" i svidja mi se Smiley doduse, postoji i onaj "bad trip"... nista nije savrseno....
Mi samo pricamo i nemamo pojma, sve smo to ili procitali ili videli negde... dok ne probamo i dozivimo to necemo znati  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
nisam nikad probao lsd al kazu ljudi da je bas ludo Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
ma problem je samo sto kiselina ostaje u mozgu i luta tuda nekuda.
nikad ne znas kada ce fles bek.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 


I mačka više nije depresivna  Smile
Al se uradila, nije joj dobro   Smile

Kad vidim ove slike sto je Bambina postavila pozelim i ja da probam  Smile Mada osecam da bi mene uradilo na los trip da mi vise nikad nebi palo na pamet da uzmem.
A LSD kao pomoc za lecenje depresije je cista besmislica, za to sluze biljke.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 11:20:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.