IN < - Lov i ribolov... - >LO
<< < (143/208) > >> :: Odgovori!
Autor: Ukika :
uh... ja kad sam na pecanju... kad dodje sezona bilo lova ili ribolova... nekad nemogu da spavam nocima...    

umro bi kad bi mi zabranili pecanje.. 
Autor: Mr BoKi :
Ja blizu kuce imam jedan mali kanal koji sluzi za navodnjavanje basta i njiva,pa preko leta tu pecam,a tokom zime lovimo divlje patke.

Dobar pogled i bistro.
Autor: Ukika :
 
Autor: Ukika :
e ljdi preporucite mi neki jeftin i podrazumeva se valjan, karabin nekok moalog kalibra (ne mislim na 22 LR, nego za nesto lovacko) za lisice, i zanimaciju... nesto kao 22 lr..

nemam sad novca ali planiram jedan  kad skupim pare..   
Autor: Mr BoKi :
Malokalibarske puške su puške sa žljebljenim cevima koje ispaljuju municiju ivicnog paljenja kalibra .22LR i .22Win.Mag. Ove puške se najcešce izradjuju kao laki karabini mada su ceste i poluautomatske malokalibarske puške. Postoje modeli malokalibarskih pušaka koji se pune samo sa jednim metkom a koriste se prvenstveno u sportskom streljaštvu. U nekim zemljama dozvoljena je upotreba malokalibarskih pušaka kal. .22LR za lov nezašticene divljaci do velicine lisice. Sa obzirom na mali kalibar municije, u Rusiji se ove puske dosta koriste za odstrel krznašica pri cemu su oštecenja vrednih krzna minimalna. Upotreba kalibra .22Win.Mag., usled veceg barutnog punjenja i projektila koji ima košuljicu, je dosta efikasnija od upotrebe kalibra .22LR koji je manjeg barutnog punjenja i ciji je projketil olovan bez kosuljice. Kalibar .22Win.Mag. smatra se idealnim za odstrel tetreba i drugih ptica slicne velicine, a može se koristiti na daljinama i do 120m pri cemu je dejstvo ovog metka snažnije i sigurnije od kalibra .22LR.
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana
<< Prethodna strana