Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:03:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Losi odnosi sa kolegama.  (Pročitano 17760 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5

Sa 22 godine glume neke boeme, insistiraju na tome da budu ekscentrichni, a kulturni snobizam je preporucheni hobi kluba "kreativaca" .


ti si Zaposleni1 u nekoj firmi ....  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG 4X HD
Nisam, ja sam shef i igram nfs po ceo dan , ako mi preostane neshto vremena kenjam podredjenima i trazim da rade vishe kako bi nadoknadili moj nerad. Kreativce i ostale pametnjakovice izbacim iz kancelarije ako mi se samo uchini da su hteli neshto da predloze ili nedaj boze kritikuju, u stvari , izbacim ih iz kancelarije u svakom sluchaju.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto se grbo rodi, vrijeme ne ispravi!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1427
Zastava ~/Belgrade\Serbia\Europe\Earth
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Apple 
Vidi.. u nekim delovima tvog texta sam prepoznao sebe u prosloj firmi. Da sam ja u pitanju sta bih uradio.

1. Pod uslovom da znas svoj posao, trazi novi isti posao u konkurentskim firmama. Ako si struchan i sposoban uz malo srece nacices ga. Za pocetak ispitaj kakva je klima..

2. Napravi mali elaborat o onome sto si napisao, seti se svega loseg sto rade taj samozvani lider i taj nesvrseni sef student.

3. Pravac visa instanca. Kuc na vrata i izlozis o cemu se radi. Ako je taj lik normalan, shvatice da isti posao moze da se odradi sa dve plate manje.. i resices se te dvoice likova, ako nije.. pa pa.. idi odatle..

Ja sam trpeo neka 3 meseca izdrkavanja i na kraju sam umalo prebio i sefa i zamenika i polomio im sve po kancelarijama i napravio opste sranje.. Znam kako se osecas i znam da to nikako nije zdravo.
Ako se trudis i volis ono sto radis, a pri tom si struchan i uspesan.. vidi, nema tog poslodavca koji te nece zaposliti jer ces mu odradjivati posao i moci ce da se osloni na tebe.

Samo  Smile ...
Smile

ps U novoj firmi zauzmi distancu i nemoj da se previse zblizavas nisakim, hvataj zasluke za sve sto uradis i ne daj na sebe. Prvi put kad neko pokusa da ti "otme" ono sto si uradio, odma mu sve saspi u lice da vidi da nisi mali i da nisi otirach za noge.
« Poslednja izmena: 11. Dec 2009, 09:57:33 od uros80bgd »
IP sačuvana
social share
.: nema granica ljudskoj gluposti :.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Trojku odmah zaboravi, jer "oni gore" preziru takve stvari, bez obzira sto mozda deluju kao osobe koje zele da u firmi imaju u drugim ljudima "svoje oci i svoje usi"... ta "radna mesta" obicno zauzimaju dovedeni rodjaci, ili deca najboljih prijatelja... Druga stvar... reci glavnom da bi dva, tri radna mesta mogla da se spoje u jedno i na taj nacin ustede dve, tri plate... je van svake pameti... zna se ko uz njegovu dozvolu organizuje kadrove i posao, a to je stvar koja je veoma "osetljiva" tako da... savet nije dobar.

Imas dve opcije: odradi svojih 8 sati, zaradjuj svoju, rekao si dobru platu i ne zevaj okolo... ili nadji drugi posao koji ce ti odgovarati. Retko gde su kolegijalni odnosi savrseni, sve jedno nisi placen za to.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Citajuci tvoju pricu skapirala sam kakav si ti u stvari lik. Ti si osoba koja ne podnosi nepravdu i cije je posledice tiste dugo vremena nakon sto se i sama nepravda zaboravi. Tebe pogadja rad u takvom radnom okruzenju i ma koliko ovi saveti gore koje si dobio od ljudi bili u neku ruku kvalitetni, ili primenjivi u teoriji, u praksi to ide malo drugacije, zavisi od psiholoskog sklopa osobe.

Jedno je da su odnosi u firmi losi, da se mimoilazite u interesovanjima, da se sve svodi samo na puko oslovljavanje za vreme radnog vremena ili da te neko iscrpljuje do maksimuma, a to ne nagradjuje nicim. Drugo je da neko prisvaja tvoje zasluge i da na takav perfidan i licemeran nacin iskoriscava tvoj potencijal. Ja znam da je to ono sto tebi najvise smeta, na stranu to sto su sefovi i menadzeri glupaci koji ne zasluzuju te pozicije i sa kojima ti nemas zajednicki jezik. I ja te potpuno razumem.

Postoji granica do koje osoba koja nije stvorena da gazi preko leseva (a ti takav nisi, to se vidi iz tvog nacina pisanja) moze da ide, a sve preko toga postaje strasno mucenje i nezadovoljstvo.

Ja u takvoj firmi ne bih ostala, ali to sam ja. Ti verovatno ostajes zato sto imas dovoljno dobar razlog za napredovanje, kvalitetnu stavku u CV-ju jednog dana ili je novac prioritet. Ako mozes da izdrzis jos koju godinu na tom mestu pa da steknes nekakav kredibilitet kod nadredjenih, to bi bilo mucno, ali korisno, jer bi ti se mozda nezadovoljstvo isplatilo. Pa ipak, to isto nezadovoljstvo moze da naraste do takvih razmera, da pocnes da ga nosis sa sobom napolje i kad zatvoris vrata od firme posle radnog vremena, a tu nastaje problem. Trajno nezadovoljstvo i nedolazenje do izrazaja u poslu kojim se bavis moze da uzrokuje ozbiljne probleme u privatnom zivotu.

E zato lepo sedi i vagaj .. sta ti je jedna stvar koja ti je u zivotu primarna, a sta je sve ostalo sto dodje na drugo mesto. Kad budes donosio odluku, ukljuci sve propratne faktore koji mogu da ti idu u korist ili obrnuto. Sta god da odlucis neces pogresiti, samo ako si dovoljno dobro pogledao u sebe i u svoje potrebe. Srecno  Smile
Super si ovo napisala. Mene na poslu može da zadrži ili dobra plata ili dobri odnosi sa kolegama.
  Kod mene recimo ima nekoliko inteligentnih i kretivnih ljudi a ima i malicioznih koji žele sebe da prikažu ko dobre radnike bez blama se ulizujući menadžeru i gazdama. To je moja koleginica iz suprotne smene koja s vremena na vreme ocinkari nešto i kolega koji je u drugom delu(nebitno,ugostiteljstvo je)... On je u stanju brate mili da tužaka za najmanju glupost pa kad je i mene uzeo u svoja prljava šlihtarska usta malo je falilo da mu jbm sve po spisku li sam se zaustavio. Jednostavno mi ne ide u glavu kako bilo ko može da bude tako brutalno ljigav i još ponosan?
  Pričao sam sa par kolega sa kojima sam od strta do jaja i kažu mi da je opsednut poslom i redom,pravi mali Mao Ce Tung samo što koristi inteligenciju na mizerije.  
  On,ta koleginica i još par njih se pretvaraju kad ćaskaju,kad se smeju,čak i kad su nervozni. Moja je sreća što sam solo u prostoriji gde radim....

  Šta hoću da kažem? Pa to da je neverovatno da niži oblici(kao da su u glavi paramecijumi,amebe..) koji imaju samo lik ljudi i skoro potpuno prazni i lažni- završavaju na boljim mestima nego drugi i ja ih zovem sluge pošto ne rade ništa sem služenja interesima vlasnika vireći mu iz dupeta do pola,radeći na štetu kolega sa kojima provodi 8 sati dnevno,gradeći karijeru beskrupulozno gazeći "po leševima".
 
  I sad ja gledam gmizavca u duši kako se predstavlja pravednikom... Cinkaroši i ulizice su nekad dobijale po sred njonjare kad nameste nekog a sada je to prednost? "Lojalnost"? 
 
  Treba čuvati dušu i ostati svoj bez obzira na sve..
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Crazy Frog, where are you now ???

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 245
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Radim u sektoru firme koji se bavi kreativnim stvarima (marketing, projekti, manifestacije).   U odeljenju ukljucujuci mene ukupno ima sest zaposlenih + sef.   Da bi shvatili moj problem na poslu opisacu vam nepristrasno. 
Sef-covek od 32 godine, zavrSAVA ekonomski fax, kad god mu upadnes u kancelariju igra need for speed, sav posao prebacuje na zaposlene, lako plane, ima vozaca, na sastancima kojima prisustvuje veci broj ljudi su mu puna usta price o kreativnosti, novim idejama a kad ostanemo sami prica kako od svega toga nema nista i slicno.   Na poziciji sefa je zbog toga sto je u firmi zadnjih 5 godina.   Ima odredjene sposobnosti i kvalitete to ne sporim, ali se oslanja na par kolega koji mu se naocigled svih uvlace i forsira njih kao najproduktivnije elementima u nasem sektoru. 

Zaposleni1-decko od 25 godina, osim ovog radnog mesta direktor je i svoje male privatne firme koja se bavi izdavanjem sertifikata o informatickoj pismenosti koje vaze u celoj evropi.  .  .   kazem izdavanju sertifikata a ne skolovanju jer je kod njega sve na principu "dogovora".  .  .   ti platis 300evra on tebi odmah sertifikat i gotovo.   Njegova odgovornost u firmi je novac.   Na sopstveno insistiranje (a i zato sto drugi ne znaju dovoljno o finansijama) on brine o svim uplatama/isplatama/racunima, i o ugovaranju tehnickih pojedinosti oko svakog naseg projekta.   U emailovima trpa pravopisne greske tamo gde im nije mesto, i uvlaci se sefu.   Ne znam na koju foru je on primljen u firmu posto ne govori nijedan strani jezik a uslov za zaposljenje je bio bar 2.   Opsta kultura mu je na smesnom nivou (sta reci o coveku koji je mislio da je biblija jedna knjiga).  Zna sve gradske traceve.

Zaposleni 2-Neformalni lider naseg tima, osoba koju svi pitaju za sve.   Kako on odluci-tako je,bez obzira da li je to plus ili minus za poslovanje.   Prosle nedelje smo organizovali  event koji je simbolicno proslavio viznu liberalizaciju.   Predlog jedne od koleginica bio je da pozovemo gradonacelnika, kontaktirali smo kabinet, ostali su samo tehnicki detalji da se dogovore oko njegovog dolaska, da bi zaposleni 2 odlucio da "nece politicare na projektu"(i ako nismo zvali dosadne politicare da reklamiraju svoje stranke, nego gradskog celnika da pokaze koliko nam znace vize).  .  .   na kraju event nije imao ko da otvori pa je voditeljka samo kratko pozdravila prisutne.   Zadrt, lako se uvredi, prepravlja sve odluke tima bez konsultacija, impulsivan je ako mu skrenes paznju da nesto radi pogresno.  .  .   jednostavno "devojka" za sve koja (misli da) zna sve. 

Ostalh par kolega-kreativci, divne kolege, duhoviti, svestrani, nacitani.  .  .   zadovoljstvo je sa njima raditi za razliku od ovih sto sam nabrojao koji se drze zajedno kao sekta.   Redovno se slihtaju sefu, on to voli.  .  .   muljaju sa parama, prave losu radnu atmosferu, dizu tenzije, ne trude se da ostvare kakvu-takvu komunikaciju sa ostatkom tima. Ne postoju tudji rad, cak ni sef nikad nije nama rekao "ovo ste dobro uradili" nego obicno pridje ovom neformalnom lideru i njemu se zahvali. . .
Moj konflikt sa njima sastoji se sto sam nekoliko puta imao najvazniju ulogu u organizovanju projekta.  .  .   a onda su oni preuzeli zasluge.  .  .  slikali se za novine, davali intervjue, a sef mi je rekao da "radim sta mi oni kazu jer imaju vise odgovornosti" i slicno.  .  .   iako se nisu prihvatili nijednog zadatka,nego sam morao da molim druge kolege.   Navikli su da posao koji ne mogu da urade prebacuju meni i to ne pitaju da li mogu nego samo posalju materijal i kazu ajde uradi to i to. . . . ako kazem da ne mogu sloze neku cudnu facu.

U dilemi sam da li nastaviti da radim u toj organizaciji jer sa jedne strane ima mnogo mana koje se ticu ljudi i odnosa.  .  .  .  uopste nema kolegijalnosti, spremnosti da se pomogne, racionalnosti nego je sve hijerarhijski organizovano,i znas da nece izaci na dobro ako udjes u raspravu sa nadredjenim ili ako odbijes nesto da uradis.    Sa druge strane plata je dobra, imamo priliku dosta da putujemo, da se usavrsavamo, da upoznajemo i razmenjujemo iskustva za razlicitim ljudima sto je odlicno, ali ne znam da li mogu da istrpim pritisak da se neko drugi kiti mojim trudom.   

*Da napomenem da je bilo kim iznad sefa nemoguce pricati (sef sektora je poslednja instanca apsolutno za sve), a da se sef sektora na svaku primedbu na svoj ili rad kolega zapali.  .  .  .  i pocne da drzi lekcije o odgovornosti,koliko on u firmi radi,koliko on zna i tako dalje. 
Uh,sta da radim?

Zovi Amaliju u pomoc... Ona je valjda,koliko pratim ovu temu, expert za ta kolegijalno-psiholoska obracunavanja...  Smile
IP sačuvana
social share
Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, a još je čudnije kako nam baš to malo nedostaje...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 




Bogati rade za profit ,a siromasni za druge . Smile

Dok god ne budes sam svoj gazda ,moraces da trpis neku nepravdu i radis sta ti drugi kaze .
To podrazumeva i trpljenje sefa od kojeg ti bolje poznajes materiju .
Ljudi koji rade za nekoga ko ih tlaci ,a oni svo to vreme i dalje kukaju ali rade za njega ,nisu bolji od svog tlacitelja.
A i kad budes sam svoj gazda imaces probleme druge vrste ,recimo nekog glupavog radnika koji ce svojim neradom ili opustenoscu da ti odbije neke bitne klijente .Taj radnik ce primiti svoju platu bez obizra na profit ,a ti kao gazda ces mozda morati da se zaduzis da bi isplatio tog idiota .
Uvek neki problemi . Smile

Sto se tice nepravde ,mnogo je ima na ovom svetu i bas zna da boli .Ali to nije razlog da covek digne ruke od rada u sistemu ,nauci sebe strpljenju ,obogacuje znanjem i u pravo vreme postane svoj na svom . Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Radnicima dati da rade na procenat, pa će oni da se 'vataju za glavu kad odbiju bitnog klijenta. Wink
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 
U stvarnom svetu kapitalizma onaj ko ima taj je gazda. Ako je dobar gazda kad se zatvori krug imaće više, ako je loš imaće manje. Onaj ko nema radi za onog ko je gazda i sasvim je svejedno da li je sto puta pametniji, sposobniji i vredniji.

Postoje dve suštinske stvari. Možda ti ljudi koje ti opisuješ kao nesposobne neradnike ipak imaju neke bitne kvalitete kojih ti kao početnik još nisi svestan. Možda ti procenjuješ rad po kvantitetu a ne po kvalitetu.

U svakom slučaju pomenuo si da su kolege iz kancelarije uglavnom prijatni i kooperativni pa pokušaj da se ugledaš na njihovu prijatnu narav i u odnosu prema šefovima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 
Citat
Onaj ko nema radi za onog ko je gazda i sasvim je svejedno da li je sto puta pametniji, sposobniji i vredniji.

Kljucna stvar .
Ko je ne svari sto pre ,imace problema, frustracije ,bespotrebno gubljenje energije i mrznju prema ljudima i stavrima koje ne moze promeniti .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:03:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.