Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U Londonu otvoren najveći "mol" na svetu  (Pročitano 609 puta)
30. Okt 2008, 19:52:02
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
U Lonodnu je otvoren najveći svetski tržni centar smešten u gradu, ali su hiljade ljudi koje su došle na otvaranje više razgledale, nego kupovale, plašeći se da troše novac u vreme svetske ekonomske krize.

U ogromnom centru "Vestfild", čija je izgradnja koštala 1,7 milijardu funti (2,73 milijarde dolara), smešteno je 265 radnji, a čitav jedan sektor namenjen je samo luksuznim brendovima, poput "Prade", "Gučija", "Tifanija" i "Luja Vitona", izvestio je Rojters.

Vreme za otvaranje ovako velikog centra nije baš najpovoljnije, budući da je britanska ekonomija u trećem kvartalu ove godine imala negativan rast od 0,5 procenata, a da je maloprodaja u septembru pala sedmi mesec zaredom.

Vlasnici "Vestfilda" se, međutim, nadaju da će brojni objekti za zabavu, koji se nalaze u centru - uključujući 50 restorana i kafića i kompleks bioskopskih sala - privući čak 20 miliona posetilaca u porvoj godini poslovanja i pomoći centru da preživi, uprkos negativnim ekonomskim uslovima.

"Otvarali smo centre i u vreme recesija, i u vreme privrednih 'bumova'. Nismo planirali ovo zdanje za određeni ciklus, planirali smo ga dugoročno, na solidnim osnovama", izjavio je Rojtersu izvršni direktor kompanije "Vestfild" za Britaniju i Evropu Majkl Gatmen.

Neće biti lako dovesti britanske potrošace, uplašene recesijom, pred registarske kase novog tržnog centra. Međuim, u "Vestfildu" se nadaju da će ih privući činjenica da će se neki od velikih svetskih brendova tu prvi put naći pod istim krovom, zajedno sa jeftinijim markama, koje će poslužiti kao "mamac" za mušterije.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.