Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:21:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lociranje mobilnih telefona  (Pročitano 57989 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Svaka cast, znam za dual kartice mobilne al za ovo nisam cuo. Jasno, za ovo treba sigurno neki softwer kao i citac karata, al dobra fora, ne samo za nesto sto neko ne bi trebao da zna vec i za kartice koje imaju razlicite tarife.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 178
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy S6
vec i za kartice koje imaju razlicite tarife.

Vidis zvuci pametno....
Treba ti program koji ischitava IMSi broj sa novokupljene kartice sto naravno nema veze sa TELEFonskim
brojem kartice, trebace ti citac pisac pic chipova i eeproma (oko 30-tak do 50 evra) jedan od poznatijih je multiprogramer 3.5 koji sluzi za upisivanje u razne kartice za kablovsku i satelitsku televiziju na pr
o trebace ti jedna prazna silver kartica ili  u toj klasi ovo silver obichno oznachava kolichinu EEPROM-a tj
'gold ima recimo eeprom (memoriju) za samo jedno upisivanje na pr klonirash jednu sim karticu i dobijesh prostora u gold kartici samo za 1 ( sto je nista) znachi ima boljih silver titanijumska i ko zna kolio josh novih modela
(ovo sam, probao pre recimo 6-7 godina   Smile  ) 
Kad ochitash IMSI kod  koji je u eepromu tvoje sim kartice koju si kupio upishesh ga u onu novu praznu i tako redom u
PIC chip upisujesh kopiju onog sto si ishcitao iz PIC-a tvoje sim kartice ( tu nastaje problem ako hoces od vise ralichitih provajdera poshto ne verujem da imaju isti sadrzaj pic-a ali dok se ne proba ne zna se moze i da bude isti)

 Ovde nema nikakve muvaze apsolutno koliko imash na toj sim kartici (kredita)toliko ce i biti makar je klonirao u 10000 komada  jer kredit je na serveru a ne na kartici ukoliko ubacish 10 kartice klonirane u 10 telefona istovremeno  nece sve raditi, samo ona koju prvu navata mreza ostale ce odbiti kao greshku....

Moze da bude intersatno ako hocete nekog da spijunirate  Smile   hehe klonirate mu karticu i ukljuchite je kad ste blizu neke bazne stanice sve poruke dolaze vama i tako mashti na volju prepushtam vama ...

U sushtini ovaj info je jako star ko zna koliko je to uznapredovalo ali je dobar kao osnova eksperimentisao sam uspeshno sa ovim i sve je radilo.. sasvim normalno.... ne u Srbiji ... mada sa istim centralama koje ima i Srbija.
« Poslednja izmena: 15. Jan 2010, 17:21:35 od caldari »
IP sačuvana
social share
Da bi upravljao avionom ne treba ti nikakvo znanje o letenju.
Da bi i drugi put upravljao avionom potrebno je puno znanja o letenju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5

Moze da bude intersatno ako hocete nekog da spijunirate  Smile   hehe klonirate mu karticu i ukljuchite je kad ste blizu neke bazne stanice sve poruke dolaze vama i tako mashti na volju prepushtam vama ...


Interesantno je samo kako mreza reaguje na dve iste kartice. Dal izbaci jednu i radi ping pong, cas ukljuci cas iskljuci ili moze da izbaci obe i zakljuca ih.
Isto sam sa jednim tipom pricao da mobilni sam emulira stanicu pa da imas dva mobilna i pricas i bez centrale, ko toki voki. Teoretski bi bilo moguce a koliko sam cuo samo na jednom starijem modelu nokije je to bilo izvodljivo medjutim, kada je masa to saznala ne mos ih nigde nabaviti a ukoliko ih i nadjes, mnogo skupi a modeli stari 7-8 godina i vise.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.38
da ne bude zabune ,ako policija reshi da prislushkuje neciji razgovor ona ce to raditi preko provajdera ,shto zmachi da nikava enkripcija ne pomaze  Smile Smile ...

inache , to da se polozaj mobilnog telefona stalno prati je jednostavno dokazati - ostavite mobilni pored nekog ukljuchenog zvuchnika (npr pored onog kraj racunara) i otprilike svaka 2 sata cete cuti karakteristichan zvuk ...  Smile

ovo je tacno i meni se stalno desava sa ugasenim phonom,signal jeste slabiji ali se javlja periodicno

zanima me koliko dugo se cuvaju informacije o ubacenoj sim kartici u telefon,ako sam recimo ubacio neku karticu zanji put pre 2 god dali jos uvek ovi provajderi cuvaju podatke,da je ta kartica bila u telefonu sa tim i tim IMEI kodom
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7


ukoliko u jedinci vremena brzo menjate IMEI broj  tesko ce vas bilo ko slusati


dobro ,sad si vec poceo da lupash gluposti  Smile . chak i kad bi neko uspeo da brzo menja IMEI broj (praktichno skoro nemoguce  ) , nijedan provajder to nece prihvatiti   Smile .

svako ko je bilo kad stavljao staru SIM karticu u novi telefon zna da je potrebno izvesno vreme dok provajder to proguta . shta se deshava ? pa jednostavno ,provajder u svojoj bazi podataka poveze IMSI i IMEI broj (odnosno broj SIM kartice i broj samog uredjaja )

 zato je i skoro  nemoguce da nekog spijunirate tako shto cete mu klonirati karticu - sistem ce primetiti dva razlicita IMEI broja sa istim IMSI brojem i dignuce alarm ,a dalje je stvar provajdera kako ce to resiti (sa policijom ili bez  Smile )


zanima me koliko dugo se cuvaju informacije o ubacenoj sim kartici u telefon,ako sam recimo ubacio neku karticu zanji put pre 2 god dali jos uvek ovi provajderi cuvaju podatke,da je ta kartica bila u telefonu sa tim i tim IMEI kodom

u principu ,svaki provajder je duzan da cuva poslednji IMEI broj pre vazeceg ,a koliko mi je poznato vecina cuva sve IMEI brojeve vezane za jedan IMSI broj , i obrnuto.


« Poslednja izmena: 16. Jan 2010, 10:27:22 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 178
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy S6
Da li je moguce zameniti IMEI jeste, jedini uslov ranije je bio restart OS samim tim i ponovo prikljuchivanje na mrezu dovoljno je jednom da zamenish IMEI da ih izbacish iz koloseka  bar 5 minuta, sada postoji restart i bez gashenja telefona a mogu da budem i siguran da moze da se napravi  rutina koja RND napravi IMEI na parametar resetuje sama telefon posle svakog razgovora ukuca sama poterbni PIN za neki od telefonskih brojeva recimo 10* a garantujem da sad ima kartica i sa eepromom za mnogo vishe brojeva) i ti dobijesh sledece Program sam Napravi random IMEi pozove Random IMSI i uspostavo poziv kad se poziv zavrshi Zameni IMEI restartuje telefon ( na suvo) startuje, ukuca pin  za radnom IMSI i opet imash novi telefon sa novim karticom a ovi u centrali mogu smo da se pitaju sta se desava.

Ja svake godine kupujem recimo 2-3 sim kartice kad dolazim na odmor u Srbiju i imam IMEI koji je sa zapada
Kakve veze ima moj IMEI sa srpskim Sim karticama nikakavim tako da nemoj da mi prichash izgleda da tebi nedostaje malo znanja znachi Kao sto ja ubacujem sim karticu tako i software moze da ubacuje razlkichite IMSI
na jedan IMEI pa ga zameni Pa tera opet razlichite IMSI na novi IMEi... IMEI je zamenti ukupno smeshno Smiley
Da li je to tebi teshko pa sorry onda morash josh da uchish materiju.. Nije isto lako na svim modelima telefona ali ti ces uzeti onaj model na kome je najlakse menjati IMEI zar ne... oces bash sve da te nauchim?

Kad upalish telefon sa karticom on javi mrezi ja sam taj i taj IMEi imama karticu sa ovim IMSI
I sta je tu chudno posle 5 minuta on se restratuje i opet kaze ja sam taj i taj IMEI imam novi ILI ISTI kao na pr ja dam moju karticu na korishcenje mom detetu znachi na drugom imeiu je isti IMSI i sta je tu chudno?
Naravno ako to uradish 1000 puta u toku jednog dana sigurno ide potera znachi ocu samo da ti objasnim da nije nemoguce kao sto ti tvrdish sve je provaljeno DAVNO.

Tako da nemoj ti da vredjash druze ako nemash dovoljno mashte i ideja nemoj da ogranichavash druge  da imaju i trece ovo je sve moguce izvesti samo je pitanje KOME to TREBA, osim nekoj tajnoj sluzbi ili spijunazi....

Ajde sto ne razjasnimo onu prichu oko Kazina  u Londonu otkad je uvedeno novo pravilo nema igranja ruleta sa telefonom u ruci posto su u pitanju programeri "hackeri" i reverse inzenjering mobilnih telefona.

Znaci njih troje je odluchilo da legalno ojade kazino
1  Srbin Drzi  Procesor telefon u ruci
2  Srbin Meri brzinu loptice laserom
3  Madjarica ulaze lovu

Znachi da njih 3 bilo ogranicheno sa "ovozemljaskim tehnichkim resenjima" nikad ne bi uspeli to sto jesu samo su oni razmishljali iznad toga i bili pametniji od sistema
Posto su ukapirali da je jako teshko pogoditi tachan broj na broj gde je najveca lova oni su Tocak ruleta podelili
na kvadrante tj. na 4 dela i devojka je trebala znati koji su brojevi u kom kvadrantu sto nije teshko nauchiti napamet.
Znali su tezinu loptice i ostale parametre koji su bili potrebni za izrachunavanje datog kvadranta osim brzine a nju je merio onaj drugi
Tako sto je jednim klikom merio drugim klikom informaciju slao prvom tj procesoru (blutut ili chak mislim infrared u to vreme) i ovaj to izrachunavao i samo pokazivao ekran na kom je pisalo 1,2,3 ili 4 a devojka stavljala pare na te brojeve ( ne bukvalno nego na brojeve u tom kvadrantu)

Da li treba spomenuti da su se promenili svi krupijei da su promenili sve stolove u kazinu i chak je i direktor kazina doshao da gleda ali su ih uradili da nijednom nisu promashili broj i uzeli su 1 mil evra u keshu i 1.5 mil evra u chekovima, sutra ih je sve pohapsio Scotland yard i pustio posle 3 meseca istrage jer nisu prekrsili nijedan vazeci zakon sa sve lovom (nigde u zakonu nije stajalo da je zabranjeno meriti brzinu loptice), eto toliko tebi da znash kako mashta moze sve da izmisli pusti ti fore to ne moze, moze se mnogo pitanje je sta ce ti i koliko si spreman da ulozis  i koliko rizikujes....
« Poslednja izmena: 16. Jan 2010, 11:11:11 od caldari »
IP sačuvana
social share
Da bi upravljao avionom ne treba ti nikakvo znanje o letenju.
Da bi i drugi put upravljao avionom potrebno je puno znanja o letenju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
dechko , da bi te neko shvatio ozbiljno ,morao bi prvo da naucish da koristish znake interpunkcije  Smile .

 nijedan proizvodjach telefona nece da napravi IMEI broj koji moze tako lako da se promeni (pogotovo shto je u nekim zemljama to ilegalno -npr u v.britaniji) . dakle ,chak i kad bi ti i imao program koji moze da ga generise i da uz put provera bazu podataka sa onim IMEI koji su na crnoj listi ,to ne znachi da ces tako lako moci da ga upishesh u EEPROM telefona . da ne govorim o tome da je svaki model telefona drugaciji i da koristi drugachiji chip.

  ti ochigledno ne razumesh chinjenicu da mreza proverava bez tvog znanja da li je odredjeni IMSI ukljuchen i koji je IMEI vezan za njega (to je ta fora sa zvuchnikom koju sam opisao  Smile ) . dakle ,sigurno nece dozvoliti dva IMEI uredjaja sa istim IMSI kodom ,a i proverice pre nego shto dozvoli promenu IMEI broja za neki IMSI da li se stari uredjaj josh uvek popjavljuje u mrezi.

 
  jedino reshenje bi mozda bilo da na laptopu imash program koji generishe IMEI (neki koji vec nije zauzet ) i IMSI i da ih povremeno menjash u paru . koliko je to isplatljivo je veliko pitanje - jeftinije je kupiti par starih telefona i SIM kartica i povremeno ih ukljucivati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 178
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy S6
dechko , da bi te neko shvatio ozbiljno ,morao bi prvo da naucish da koristish znake interpunkcije  Smile .

 nijedan proizvodjach telefona nece da napravi IMEI broj koji moze tako lako da se promeni (pogotovo shto je u nekim zemljama to ilegalno -npr u v.britaniji) . dakle ,chak i kad bi ti i imao program koji moze da ga generise i da uz put provera bazu podataka sa onim IMEI koji su na crnoj listi ,to ne znachi da ces tako lako moci da ga upishesh u EEPROM telefona . da ne govorim o tome da je svaki model telefona drugaciji i da koristi drugachiji chip.

  ti ochigledno ne razumesh chinjenicu da mreza proverava bez tvog znanja da li je odredjeni IMSI ukljuchen i koji je IMEI vezan za njega (to je ta fora sa zvuchnikom koju sam opisao  Smile ) . dakle ,sigurno nece dozvoliti dva IMEI uredjaja sa istim IMSI kodom ,a i proverice pre nego shto dozvoli promenu IMEI broja za neki IMSI da li se stari uredjaj josh uvek popjavljuje u mrezi.

 
  jedino reshenje bi mozda bilo da na laptopu imash program koji generishe IMEI (neki koji vec nije zauzet ) i IMSI i da ih povremeno menjash u paru . koliko je to isplatljivo je veliko pitanje - jeftinije je kupiti par starih telefona i SIM kartica i povremeno ih ukljucivati.

Na zalost ja komuniciram sa nepismenim covekom kad se stavlja zarez nauci ovde a ne kako ga ti stavljash

http://hr.wikipedia.org/wiki/Zarez 

Zarez se stavlja odmah posle reci pa ide prazno polje a ne kako si ti uradio  u prvoj recenici a mene ucish interpunkciji.

A tek znanje o telefonima, verovatno kad sam ja menjao IMEI ti nisi ni znao da postoje GSM mreze.
Naravno da oni proveravaju BEZ tvog znanja gde si ti prochitao da sam ja napisao suprotno?

Dalje kazesh nijedan proizvodjach nece napraviti da se lako menja PA i ne menja se lako zavisi sta je za tebe teshko?
Koji proizvodjac automobila pravi kola da se lako kradu  pa ipak se kradu?

I dalje kako stojish sa matematikom? Koliko ima mobilnih telefona na planeti zemlji? Jel mislis da tvoja mreza ima u uvid u sve IMEI brojeve ove planete i sve IMSI?
 Na zalost moraces jos da ucis posto ne znas da se IMEI brojevi menjaju najmanje vec jednu deceniju da su mobilni telefoni u nekim zapadnim zemljama ( kao Svedska) zakljucavani na IMEI a ne na SIM lock pa otuda i velika trka za takvim softwerom
a zasto je provaljen IMSI mogu da ti dam ime autora programa ako uspes da ga najdesh posto ga jure jos neki malo pametniji. Nista licno ali stvarno slabo poznajes materiju preporucujem ti da puno citas  jednom ces sigurno nauciti.

I ako me uhvatis da otkucam neku pogreshnu rech ili koristim sh za srpsko s (sisarka) to  sam naucio jos 1983 kad sam imao prvi kompjuter pa se nisam odvikao (nije bilo srpskih slova pa smo improvizovali) a i ako pogresim neku rec verovatno  se upetljam u 3 jezika koja pricam svakodnevno.

Sve najbolje
« Poslednja izmena: 16. Jan 2010, 13:54:23 od caldari »
IP sačuvana
social share
Da bi upravljao avionom ne treba ti nikakvo znanje o letenju.
Da bi i drugi put upravljao avionom potrebno je puno znanja o letenju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.38


ukoliko u jedinci vremena brzo menjate IMEI broj  tesko ce vas bilo ko slusati


dobro ,sad si vec poceo da lupash gluposti  Smile . chak i kad bi neko uspeo da brzo menja IMEI broj (praktichno skoro nemoguce  ) , nijedan provajder to nece prihvatiti   Smile .

svako ko je bilo kad stavljao staru SIM karticu u novi telefon zna da je potrebno izvesno vreme dok provajder to proguta . shta se deshava ? pa jednostavno ,provajder u svojoj bazi podataka poveze IMSI i IMEI broj (odnosno broj SIM kartice i broj samog uredjaja )

 zato je i skoro  nemoguce da nekog spijunirate tako shto cete mu klonirati karticu - sistem ce primetiti dva razlicita IMEI broja sa istim IMSI brojem i dignuce alarm ,a dalje je stvar provajdera kako ce to resiti (sa policijom ili bez  Smile )


zanima me koliko dugo se cuvaju informacije o ubacenoj sim kartici u telefon,ako sam recimo ubacio neku karticu zanji put pre 2 god dali jos uvek ovi provajderi cuvaju podatke,da je ta kartica bila u telefonu sa tim i tim IMEI kodom

u principu ,svaki provajder je duzan da cuva poslednji IMEI broj pre vazeceg ,a koliko mi je poznato vecina cuva sve IMEI brojeve vezane za jedan IMSI broj , i obrnuto.




znaci,znaju i cuvaju info o tome koju sam karticu ubacio u fon pre 5god recimo,iako sam posle toga hipoteticki ubacio jos 20 u narednom vremenskom periodu

ili ako sam neku karticu ubacio u drugi fon pamte informaciju u kom je predhodnom phonu bila zauvek?
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
SonyEricsson C702i
BF109g6 i caldari bez medjusobnog vredjanja...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:21:06
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.